Trávicí enzymy a ezkém u půlročního dítěte. Máte zkušenost?

Zodpovězené
16. led 2019

Dobrý den.

Slyšela jsem, že na atopický ekzém prý výborně zabírají trávicí enzymy. Ale to je vše, co se mi doneslo. 🙄 Mám 6ti měsíčního chlapečka s ekzémem. Jak to brát? On asi těžko, ne? Takže budu brát já a dostane se to k němu přes mléko? Věděla byste?

Děkuji.

Dobrý den,

u 6m dítěte jsou dle mého názoru trávicí enzymy nevhodné, ve stravě převažuje mateřské mléko a na to není nutno podávat trávicí enzymy. Pokud má dítě v tomto věku potíže s trávením, pak je zřejmě problém v narušeném střevě (na to má vliv mnoho faktorů, včetně zásahů do imunity, prenatální období, léky, chemie, očkování), tedy primárně je nutno hojit střevo a nevystavovat dítě zbytečným toxickým látkám. Narušená imunita vede k potravinovým intolerancím, alergiím, dítě pak špatně snáší některé druhy potravin. Nejčastějším alergenem bývá bílkovina kravského mléka a potíže s trávením způsobuje také přemíra sacharidů ve stravě.

Doporučila bych dočasnou eliminaci těchto potravin a zařazení kvalitních probiotik pro tuto věkovou kategorii. Jedny z nejvíce chválených a doporučovaných odborníky na výživu a terapii střeva jsou probiotika GutPro, ta lze podávat už od kojeneckého věku. Pořizovací cena je vyšší, ale dávkují se tak, že jedno balení vydrží defacto celý rok, takže ekonomicky pak vyjdou prakticky i lépe, než jiná probiotika na trhu. Oproti těmto mají výhodu, že jsou svým složením a obsaženými kmeny vhodná i pro děti intolerantní a alergické.


Přeji Vám krásný den.
Pavla