Zapařeniny nebo plíseň mezi prstíky na nohou

hanzuli
27. únor 2012

Moc prosím o radu! Malému se hodně potí nožička v klasických bačkůrkách a asi jsem zanedbala hygienu. ☹ Teď má mezi některými prstíky na nohou zarudlou kůžičku i s puchýřky. Myslela jsem, jestli to není plíseň, ale vůbec mu to nesmrdí. Tak možná, že by to bylo zapařené? Holky, stalo se vám to taky některé? A co nejlíp pomáhá? Samozřejmě jsem už nastolila pořádné vymytí a hlavně osušení, namazala jsem Ichtyo... Nebo raději zajít k doktorce? 😒

lenka16
27. únor 2012

já teda kupuji dcerám papučky - sandálky. V klasických mají zapařený nožky. Hlavně ta starší. Já to namažu mastí flucinar a když by to nepomohlo zašla bych k dr.

anehap
27. únor 2012

@hanzuli já malé taky dvakrát koupila uzavřený bačkůrky, ale taky se jí hodně potí nožička a u těch druhých se jí vevnitř začaly dělat černé puntíky - plíseň a na palečkách puchýřky. Nožičku jí to naštěstí nenapadlo, hned jsem je vyhodila,ale dr. mi říkala, že se to stát může a projevuje se to červenýma flekama. Takže te´d už kupuju jen ty - papučky - sandálky - s otevřenou špičkou a dobrý. Uzavřený už nedávej a pokud ty puchýřky a zčervenání nezmizí , raději za dr. zajdi 😉

hanzuli
autor
28. únor 2012

Holky, díky za rady. Já jsem s prckem raději dneska zašla na kožní. Máme nějakou dělanou mastičku a Imazol, tak snad se to co nejdřív spraví...

lenka16
28. únor 2012

Imazol používám na zadeček, když je opruzená od plíny. Držím palečky, at pomůže a nožky má zase krásné

pavlusa.k
1. bře 2012

Já na to používám Emergency sprej s aloe vera, funguje báječně i na spoustu jiných neduhů. Klidně napiš do interní pošty. Pošlu ti další info. Je to super pomocník, bez kterého já se teda už neobejdu... 🙂

petraprostejov
2. bře 2012

Mám dobrou zkušenost s čtyřkvětovou mastí z firmy Naděje (paní Podhorná)