Zvláštní tmavší fleky na zadní straně nohou a na prsou, které svědí. Co to může být?

Zodpovězené
25. únor 2019

Dobrý den Pavlo,

už jste mi mockrát poradila. Jdu opět s dotazem, z FB nt mám téměř vše nastudováno. Snažím se vyhýbat veškeré chemii (nt domácnost, léky) myslím, ze jsem u dcery vychytala potravinové intolerance. Rok byl klid, ale nyní se u dcery 3,5 roku opět objevily fleky, tentokrát ale jiné. Nestěžuje si vůbec na nic, nic ji nebolí, není unavená, jen ji to svědí a jde o tmavé fleky za koleny, přiložim foto. Vůbec nevím co to je, bojím se k dr, aby nám nedala nějakou zbytečnou chemii. Také má veliký flek na prsou. Moc prosím o názor.

Dobrý den, potřebovala bych vědět, zda to je místo,kde dřív byla vyrážka, nebo zda je to nový výsev. Jinak pokud to svědí, je možné, že se jedná o příznak plísně, můžeme spolu zrevidovat jídelníček, často objevíme nějaké problematické potraviny, nebo ne úplně vychytanou skladbu, která to dělá. Také to samozřejmě může být příznak nějaké menší intolerance, která se projeví jen takto na kůži. Topicky bych zkusila zatím oplach ředěným jablečným octem a aplikovat neem olej (na vlhkou kůži), na noc lehce máznout zinkovkou. Kdyžtak se se mnou spojte na skupině přes sz, podíváme se ještě na tu stravu a probiotika.


Přeji Vám krásný den.
Pavla