Ureaplasma v 52 letech. Přeléčení Doxybene, svědění v pochvě přetrvává. Jak dále postupovat?

Zodpovězené
24. únor 2019

Dobrý den,

v předchozím dotazu jsem psala, že jsem prodělala ureaplasma, po nechráněném styku, která mi byla zjištěna ze stěru z močové trubice. Přeléčena jsem byla Doxybene 200mg 15dní. Po kontrolních stěrech vyšlo vše negativní. Už jsou to čtyři měsíce po dobrání antibiotik a já mám stále pálení v pochvě, časté nucení na močení, bodavá a řezavá bolest v poševním vchodu a někdy i v močové trubici.

Je mi 52 a menstruaci již nemám 5 let. Tyhle potíže jsem před ureaplasmou neměla, jestli si myslíte, že to souvisí s přechodem. Jinak žádný výtok ani kandidózu po antibiotikách nemám, protože jsem brala současně probiotika, která beru i teď. Po gynekologické stránce, řekla paní doktorka, že jsem v pořádku. Napsala mi pouze prášky Ovestin. Momentálně žádného partnera nemám, takže jsem se nemohla znovu infikovat.

Prosím o radu. Už jsem ze svého stavu zoufalá. Beru i antidepresiva, ale bez výsledku.
Děkuji.

Dobrý den,

je opravdu těžké Vám poradit. Myslím, že Ovestin je skvělá volba. Možná bych vyzkoušel (jen tak naslepo) Blokurima 4 sáčky denně po dobu řekněme 5 dní.

Držím palce!


Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň