Barefootky pro 5letého s velkou nohou

mandyn
9. lis 2017

Ahoj maminky, hlavně vy barefooťačky,

mám 5ti letého syna, který má 20,5 cm dlouhou nohu, tudíž už se mi na něj velice špatně shání boty.. teď má superfity pro širokou nohu a vel. boty 34. S barefoot moc zkušenosti nemám, ale mudra nám v létě doporučila chodit hodně bosky, on se totiž hrbí, takže doporučila co nejvíc stimulovat nožky, myslím si, že barefoot je přesně to, co hledám! Doposud jsem se mu snažila kupovat boty ohebné (což teda ty superfitky moc nejsou, ale oproti jiným to ještě jde), a široké (má totiž dost širokou nohu a vysoký nárt, takže se shání a shánělo opravdu velmi špatně).. Mám ještě prcka a ten má od Jonapu ty jejich bosé a jsou naprosto super, oproti jiným vyšly dobře finančně.. Na staršího by se mi líbíli Filii, ale už není velikost.. Jaké botky by jste tedy doporučily? Kam je chodíte kupovat? Všem maminkám předem moc děkuji😉

annasmyckova
9. lis 2017

http://www.kidofit.cz/beda-barefoot-v17706.html
české beďa, ale osobní zkušenost nemám -jen je i přijatelná cena...jonapky light jsou moc hezké, škoda, že nejsou větší

missa111
11. lis 2017

@mandyn
V teto velikosti je Vivobarefoot. Potom hodně ohebné a ve špičce široké jsou Camper řada peu. Nebo Botatex dělá úpravu D.D.Step na barefoot. Boticky jsou pak maximálně ohebné.

jitavrtule
12. lis 2017

Pro maximální stimulaci nohy neni zasadni jen ohebna tenka podrazka, ale především tvar boty, ktery nesmi omezovat praci nohy. To je zakladni myslenka barefoot a je dobre na to nezapominat. Problem fare, jinych beznych znacek a bohuzel i mnoha "kompromisu" typu dd step, jonap apod je prave v ne uplne ideální spicce (noha neni kulata a vrchol boty by mel byt nad palcem, coby vetsinove dominantním prstem). Na siroke nohy budete mit bohuzel výběr vzdy trochu limitovany. Pro tipy na konkrétní znacky doporucuju FB skupinu Barefoot (nejen) pro deti, je tam i dost recenzi vcetne fotek, komoletni informace sepsane v dokumentech, bazar (kde casto konci nesedici nove boty) a spousta maminek co resi presne to, co ty 🙂

mandyn
autor
12. lis 2017

Maminky, všem Vám moc děkuji! Po večerech se snažím prohloubit si znalosti v oblasti barefoot a doufám, že na nějaké vhodné botky natrefíme!!

@jitavrtule FB nemám, jsem proti, ale koukám, že si ho budu muset zřídit.. už mi přes FB kamarádka zařizovala šátkování😀

jitavrtule
12. lis 2017

@mandyn hodne dobrych informaci je jeste na blogu vpavucine, pokud neznas. Vcetne toho jak nohy zmerit, co je siroka/normalni/uzka noha, tipy na boty.
http://vpavucine.blogspot.cz/2016/08/zimni-bare...

petrasipkova1
12. lis 2017

@mandyn chápu postoj k Facebooku,taky nezveřejňují svůj zivotnvaem,ale je to super aplikace - přes facebook nakupuju věci z Německa, Dada plenky,šátky a nosítka, prodávám barefootove boty po dcerce vždy s krásnou cenou na stránce uvedené výše, zjišťují akce co probíhají v okoli pro děti, já bych ho zase tak nezatracovala,však může být profil úplně prázdný. 😉