Lehká hypotonie nožiček a zimní obuv, prosím pomozte

suzann13
5. pro 2016

Holky prosím, už jsem bezradná. Cvičili jsme se synem Vojtovou metodu, ve 14m začal chodit, teď má 15m a chodí moc hezky, nožičky srovnané. Měli jsme na podzim botky od Fare, fyzio doporučila pevnější obuv, aby se zpevnily kotníky, což pomohlo. Dnes jsem byla v obuvi pro zimní boty, zkoušeli jsme Fare, ale když jsem vytáhla vložku a postavila na ni malého, měl nožičku na šířku z každé strany o pár mm širší. Na moji připomínku mi bylo řečeno, že není možné, že Fare jsou nejširší boty...nacpala jsem ho do nich jen když jsem ho postavila.. Ještě nám byli nabízeny Superfit, ty jsem ale nezkoušela. Nechci mu zničit nohy, když jsme si už jedno cvičení protrpěli... Barefooty nám fyzio moc nedoporučuje, potřebujeme nožku zpevněnou.. Máte některá radu prosím? Moc vám děkuji za čas...

fifina86
5. pro 2016

@suzann13 co DD Step?Rada 015,boty maji ohebnou podrazku,ale maji i opatek (o ten predpokladam vasi fyzio jde)

suzann13
autor
5. pro 2016

@fifina86 tuto značku neznám, můžu vědět kde se prodává? Nebo je to jen eShop? Ano, jde o zpevněný kotník, hlavně..

cheetah_
5. pro 2016

@suzann13 Syn měl loni na svoji extra širokou tlapu značku Reima. Ale netuším, co nabízejí letos, skončili jsme u zmiňovaných Fare (od loňska mu noha poskočila víc do délky a Fare mu stačí).

fifina86
5. pro 2016

@suzann13 bezne prodejny,nekdy i zdravotnicke potreby.Pred google najdes ;)

fifina86
5. pro 2016

@suzann13 mate doma senzoricky koberecek?Je to super na zpevnovani svalu nohy.

suzann13
autor
5. pro 2016

@cheetah_ mrknu na net, o víkendu zkusíme ještě Baťu, prej tam mají ty boty širší.. děkuji😊

suzann13
autor
5. pro 2016

@fifina86 senzorický kobereček vůbec neznám, hned jdu pátrat!

fifina86
5. pro 2016

@suzann13 jde vyrobit i doma.Na internetu je spoustu tipu ;)

fifina86
5. pro 2016

@suzann13 jako Bata ma ty boty docela tvrde.Zkus jeste Reno,radu My first Bama.

suzann13
autor
5. pro 2016

@fifina86 tak to je úplně super!! Už sháním starý koberec 😀 co nejdřív mu to vytvořím, to se mu bude líbit... Podivam se, jestli jsou poblíž tyto prodejny a o víkendu vse obhlidneme...moc dekuju!

23363
5. pro 2016

Superfity jsou prý extra úzké. Malá měla letos na podzim Primigi, taky má širokou tlapku a do těchto se vlezla úplně krásně.

vanilkacka
5. pro 2016

Vyzkoušej už zmiňované Primigi. Já je původně chtela,protoze mi je doporučila kamarádka,ze vůbec nepromoknou a jsou takt teple,ale dcerce byly hodně siroke. Koupila jsem Superfity,jsou mnohem užší a sedí lepe. Kamarádka si ještě chválí značku Protetika,ale neznám detaily co se týče šířky apod.

martinka_33
5. pro 2016

@suzann13 Malá má na zimu Fare a jsou jí, zkoušela i DD step a ty jí byly široký, takže pro vás by mohly být, nevím, kde se dá zjistit kde je prodáván, u nás je super obchod s botičkama pro děti a tam je maj, tak zkus pozjišťovat jestli nejsou k mání i někde u vás

suzann13
autor
6. pro 2016

@23363 @vanilkacka dekuju, pojišťuji. Teď jsem mu zkoušela jste přeměřit nohu na té Fare vložce, co máme podzimní botičky, a má ji širší...z každé strany cca 2-3mm...naštěstí je míval jen chvilku v kočárku, sem tam v nich dupkal, ale neměl je moc často..zdají se mi už malé a to mi řekli, že tam má ještě 0,5mm nadmerek a že mu to stačí...no nevim, nezdá se mi to 🙂

suzann13
autor
6. pro 2016

@martinka_33 DD step uznmi tady doporučovala paní, tak zkusím pohledat, nechci to s těmi Fare uspěchat, když už je teď na nožičkách pořád..moc děkuji 🙂

danielama
6. pro 2016

@suzann13 Co se hypotonie týče,máme podobný problém a nyní sháním boty na doma,mohu se zeptat, jaká domácí obuv (značka) se Vám při hypotonii osvědčila? Jinak mě se zrovna d.d. stepy zdají spíš na užší nožku, tedy alespoň celoroční,zimní nevím,ale určitě vyzkoušejte 😉

fifina86
6. pro 2016

@danielama tak DD Step je urcite sirsi mez Fare ;)
@suzann13 Fare urcite nekupovat,kdyz mu noha presahuje vlozku,to by se tlacily prstiky a noha by nepracovala,jak ma.Pokud nekterym botam nejdou vyndat vlozky,doporucuji se do obuvi vybavit obkresem nohy na papiru,ktery pak do boty vlozite ;)

ammmi
6. pro 2016

Pro malého kupuju boty Keen. Je to v podstatě jediná značka, do které se na šířku vejde. Tvrdostí hlavně zimní zhruba jako fare, některé botky lepší, některé tvrdší, chce to osahat, vyzkoušet.
Pak mají v deichmannu značku elefanten, ty mají ve více šířkách, ale loni i ty nejširší byly synovi úzké

kajalka
6. pro 2016

Prosím tě a cvičíš s nožičkami? Ono pokud dáš na hypoton. svalstvo zpevněnou botu, tak nohu v žádném případě neposílíš.

suzann13
autor
6. pro 2016

@danielama my máme na doma papučky od Fare, kvůli zpevnění, ale tím, že už má jednu nožku téměř bez problémů, dávám mu je sem tam za den, někdy vubec a nechávám ho bosky. Pro nás jsou ok, nejnižší mu kotník..,

suzann13
autor
6. pro 2016

@kajalka Vojtu už necvicime, ale každý den mu je 2x masiruju jak mi ukázala fyzio a ještě dělám na nohy baby masáž, jen takovou energickou...

vanilkacka
6. pro 2016

@suzann13 Nadmerek 0,5 cm se mi zda na zimní obuv málo. Já narazila na perfektní obchod v Brně a paní prodavačky jsou tam zkušené a umí opravdu poradit a myslím,že nadmerek byl vetsi. Vyndala i vložky a hned bylo znát,ze Primigi jsou hodně široké a i špatná chůze tomu pak odpovídala. Nejlepší by bylo najít opravdu dobrý obchod a pořádně to ozkoušet.

fifina86
6. pro 2016

@vanilkacka jj,nadmerek ma byt 1,2cm do delky a na kazdou stranu min.1mm sirky ;)

danielama
6. pro 2016

@suzann13 Děkuji za odpověď, nějaké takovéto? https://www.fare.cz/c-detska-obuv-domaci?order=... Malá právě našlapuje na vnitřní hrany chodidel a vytáčí špičky zevně.

fifina86
6. pro 2016

@danielama byli jste u fyzioterapeutky?Tohle casto souvisi se slabym brisnim svalstvem,bez cviceni to nepujde ;)

danielama
6. pro 2016

@fifina86 ano,chodime tam vic jak pul roku a intenzive cvicime 😉

suzann13
autor
6. pro 2016

@vanilkacka to měl podzimní botičky, ale i tak mi řekla, že to má ještě v pohodě, ale já si to nemyslím...

suzann13
autor
6. pro 2016

@danielama ty co máme doma tam nejsou, máme takové ty klasické, světla podrážka, staly asi 180,-. Malý taky našlapuje jednou nozickou trošku dovnitř, jak má kotnik, ale lepší se to 🙂

olusenka
6. pro 2016

já kupuju synovi značku fare skoro pořád, jelikož je právě úzká a drží mu pěkně nohu, má vbočené kotníky. Že by Fare byly nejširší, slyším poprvé, i od prodavačky slyším, jak jsou úzké a pro něj vhodné.
Určitě zkoušejte takové, kde mu noha přečnívat nebude.

fifina86
6. pro 2016

@suzann13 obresli nohu a dej ji do backurek,nemivaji vhodny tvar (zkoseno u palce i malicku),aby se mu tam nemackala noha.A nozicka by opravdu presahovat nemela,nekdy je mista v bote vic,ale zadne zazraky to nejsou ;)
@danielama starsi prave taky naslapovala na hranu a doporuceni bylo bez bot na doma ;)