Proč barefoot? Je opravdu lepší než klasická bota s atestem?

Zodpovězené
27. bře 2019

Zajímám se o vše, asi jako každá máma, co by mohlo mému dítěti být ku prospěchu. Ale jsem poměrně opatrná na moderní trendy, které mnohé maminky přijímají bez větší znalosti problematiky, víceméně dříve si maminky nechaly radit pediatry a dnes kýmkoliv, kdo nabízí nějakou alternativu (např. samoodstav při kojení, neočkovat apod). Obojí mi přijde problém. S barefoot jsem stále na pochybách, potom, co jsem si načetla názory ortopedů na internetu na barefoot obuv, usoudila jsem, že je vhodná pouze do přírodního terénu. Nicméně ráda bych znala i Váš názor, je těžké si dělat názor na něco, čemu nerozumím a čím více informací, tím lépe 🙂

Moc děkuji!!!!

Dobrý den,

rozumím Vám, dlouho jsem přemýšlela, jak co nejstručněji a nejjasněji odpovědět, ale žádnou zkratkovitou odpověď nemám. Možná zkuste přejít na barefoot obouvání sama (pokud je to možné), ať to máte "z první ruky" (u dospělých, kteří už mají zafixovaný špatný stereotyp chůze, je potřeba na přechod pro barefoot/bosou chůzi jistá příprava), plus vyhledejte na internetu názory opačné, fyzioterapeutů, ale i ortopedů (nedávno se k bf obuvi vyjadřoval ortoped v pořadu Sama doma). Na mém blogu najdete článek "Základní studium", kde jsou odkazy na články, videa (doporučuji třeba video Clary Lewitové o bosé chůzi), to vše Vám může pomoct udělat si vlastní názor.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot