Zimní boty Fare - kůže či membrána?

verdos
28. srp 2014

Ahoj, chci se zeptat, zda mám dítěti koupit zimní boty celokožené (a dobře impregnovat) nebo membránové. Ideálně pokud máte někdo zkušenost a srovnání v rámci značky Fare. Jde o boty do sněhu, jelikož bydlíme na vesnici a sněhu tu bývá dost, naopak tady nebývá sůl (krasová oblast). Teoreticky tedy botám hrozí větší poškození samotným nošením (neb syn je nezmar) než čímkoliv jiným. Jde mi především o komfort dítěte (teplé/studené,mokré/suché nohy) v závislosti na ceně boty (zda se vyplatí membránu kupovat). Díky...

xcere100
28. srp 2014

Ahoj, nedá mi nereagovat🙂
Mám bohaté zkušenosti s boty pro syna (jak kožené, tam membránové), vše od Fare. Kožené bych už nikdy nekupovala, je uvnitř kožíšek, děti jej rychle propotí (prošlapou), pak botky studí. Dále je přeci nebudeš dávat dítěti v říjnu, když nemrzne. Takže membránové jsou suprové. Dáš je v říjnu, do plískanice, při extrémním mrazu přidáš termo ponožku (ale ani nemusíš). Jsou to super boty. Jiné než membránové kupovat nebudu🙂 Ale co mě na nich hrozně moc zaráželo bylo, jak byly botky tvrdé. Nepoddajná podrážka. Letos si přihodím radši 300 Kč a koupím Superfit, se kterými mám co se týče komfortu boty k dětské nožce lepší zkušenost.
Ale na otázku zda-li membrána či kůže, tak jedině membrána, za mne 🙂)))
PS: jsme také z vesnice ;)

janovkov
28. srp 2014

@verdos Za mne také membránové. Kožené zimní jsem kupovala synovijen první botky. Na tom kožíšku pak byly zmrazky, takže to nebylo moc komfortní. Teď už synovi i dceři kupuju jen membránové, pro syna Superfit (má užší nožičku) a pro dceru Fare.

luciesofi
28. srp 2014

@verdos Mám zkušenost s Fare koženými i s membránou (ty jsou čerstvé -asi týden 🙂), ale tedy jen s celoročkami ne zimními a ty membránové mi přijdou jednoznačně lepší.. Ale bacha na to, ne každé Fare boty jsou dobré..některé jsou tuhé a tvrdé jak prkno..ty nebrat 🙂