3 leté dítě má 4 kazy. Dají se zoubky plombovat při analgosedaci?

Dobrý den,

ačkoliv jsem dítěti zoubky čistila od prvního zoubků, stalo se nám to, že ve dvou letech se jí zkazily čtyři spodní stoličky. K zubaři chodila od prvního roku, vše tedy bylo pod dohledem. Zubařka mi tvrdí, že s tím nejde nic dělat, jelikož nevydrží s otevřenou pusou, natož aby vydrželo vrtání.

Chci se zeptat, nevíte o zubaři střední Čechy či Praha nebo Pardubice, kde se věnují dětské stomatologii a jestli máte Vy zkušenost s vrtáním při analgosedaci?
Nechci aby byla xlet bez stoliček.

Děkuji moc
Dobrý den,
určitě souhlasím s tím, že kazy se musí opravit. Pokud Vaše dcerka v ordinaci spolupracuje, je možné ošetření i bez analgosedace. Někdy stačí dítě dobře namotivovat. Pokud i přes veškeré pokusy dítě ošetřit nejde, je více možností, jak postupovat dále. Jednou z nich je vdechování rajského plynu(Entonox).Další je premedikace Midazolamem, kdy je dítě spavé a na zákrok si nepamatuje. Při ošetření se ale musí aplikovat lokální anestezie, aby výkon nebolel. Při analgosedaci je dítě ošetřeno ve spánku a na výkon si nepamatuje. POté je ale nutné být s dítětem doma a kontrolovat ho. Konkrétní doporučení na kliniku ve Vašem okolí bohužel nemám, zkuste se poptat Vašeho lékaře, jestli Vám může někoho doporučit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová
Polož otázku v poradně

Sem začni psát odpověď...

Odešli