Batoleti teče při čistění zubů krev. Může mít batole zánět dásní?

Zodpovězené
4. led 2019

Dobrý den,

mám 14m syna, má 8 zubů a máme problém s čištěním. Snažím se, ale je to takový cirkus, že to prostě přejedu a jsem ráda, že jsem ráda. Ovšem dnes jsem si všimla jak jsem to čistila, že mu trošku teče krev. Myslite, že už by mohl mít zánět dásní, když se mi to nevede pořádně vyčistit? Navíc na zubech má takový mírně šedý povlak. Já sama jsem měla problém s dásněmi a vím, že to jde poznat, když jsou dásně červené víc než je normální, což mi přijde, že i má trošku červenější. Na druhou stranu, může to být červenější růstem zubů, jakože jsou teď citlivější? Pastu zatím nepoužívám, ale ráda bych, protože vodou si myslím, že to nestačí -malý ještě neumí vyplivivat, takže od kdy je to vhodné?

Na zubní jsem byla objednaná, ale malý mi onemocněl, takže jsem přeobjednavala a ještě jsme nebyli.

Děkuji.

Dobrý den,

příčina může být vlastně ve všem, co píšete. Pokud bojujete s čištěním, příčinu bych viděla nejspíše ve špatné hygieně. Pokud vidíte povlak okem, je nutné poradit se s dentální hygienistkou ohledně techniky čištění, aby synovi nevznikly v tak útlém věku kazy. Píšete, že se mu prořezávají stoličky, dáseň může být citlivá a lehce krvácet i při nešetrném čištění.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová