Čištění zubů u 2letého dítěte

arola
16. led 2018

Dcera 2 roky, si ráda a bez problémů čistí zuby sama, ale jak jí chci zuby dočistit já, tak si to nechce za žádnou cenu nechat. Už jsem vyzkoušela kde co, nic nezabírá. Jde mi o to, že si sama zuby jen tak v rychlosti trochu pošmrdlá, spíš jen sní pastu a pokouše kartáček. Mám strach, aby se jí neudělaly kazy, protože nemá zuby pořádně vyčištěné. Nemá někdo nějaký nápad, co se osvědčil? Jak na ni, aby si nechala zuby vyčistit ode mě? Už si fakt nevím rady.

verunka_korunka
16. led 2018

@arola myji rikame, ze musime vyhnat broucky aby ji nebolely zoubky. Tata nebo mama zkontroluji jak si je ona sama vycistila. Docela pomohlo jak ji manzel zkousel prejizdel prstem po zubech a rikal no tady to krasne terezka vycistila, tady moc ne, to musime docistit. A tady taky... vyzeneme broucky, tak broucci jdete pryč 🙂 uz si to takto nechá, obcas jen musim malinko pridrzet bradu at ma pusu otevrenou.
Jinak kdyz zrovna nechce moc spolupracovat pomuze pisnicka nebo pohadka v tv. Pripadne u costeni zpiva rodič 🙂 nic lepsiho jsme zatim nevymysleli, ale ani nemame proc, kdyz to funguje 🙂

radulka57
16. led 2018

My to děláme přesně naopak, nejdřív čistím já a pak to dokončí sama! Třeba by to pomohlo! Protože malá si je taky čistí sama ráda, ale prostě to ji nemůžu jen tak nechat, nezvladne to kvalitně a tak řeknu že nejdřív chvilku já a pak ji nechám. Měla bys ji tím naznačit, že dřív ji samotnout čistit nenecháš. My nemáme sebemenší problém, malé jsou sice ted 4roky, ale děláme to tak od malička! Rozhodne bych ji nenechala ani ted si to sama čistit, natož v 2 letech. To prakticky nemůžeš počítat jako čistění, takže je bez peče o zuby!

agnes2ivory
17. led 2018

Zkus ať ona vyčistí tobě a pak ty jí. U nás to fungovalo. Plus básničky, říkanky....

verunka_korunka
17. led 2018

@agnes2ivory jo na to jsem zapomnela, ze jsme to zkouseli i tak. Nebo jsem si cistila zuby s ni, kdyz moc sama nechtela, ale to se natahovala po mojem kartacku a chtela ho pro sebe.

zdenkaklok
17. led 2018

@arola Nejdříve čistím já a pak si malá zoubky dočistí. Taky mi pomohlo že jsem si nechala od malé vyčistit zoubky já 🙂, sice to chtělo pevné nervy a neudusit se kartáčkem 😀, ale to jí bavilo a pak si nechala vyčistit ode mě. Takže když nechce, tak si nechám vyčistit zuby a dobré, ale malá chce i všechny krmit 🙂

mamitom
17. led 2018

Stejně jako radulka57, taky nejdříve čistím já a až mám pocit, že by to šlo, dám malému kartáček a šmrdlí si zoubky sám. Dvouleté dítě si není schopno kvalitněji vyčistit zuby samo... Když mi bere kartáček, že sám, tak mu řeknu, že nejdříve vyčistím já, ať má zdravé zoubky a nevypadají mu a pak on. Většinou je to v pohodě, ale dělám to tak od začátku. Zkusit říkanky. Třeba zaberou 🙂

hankaros
17. led 2018

Moje je o neco malo mladsi a taky "bojujeme". Kartacek pozvejka, pastu vycuca a konec. Ted poslednich par dni funguje, zr nejdriv vycistim zuby ja ji a pak spolecne velke panence. Zubu moc nema a dlouho si v puse smatrat nenecha, tak je to zatim takova rychlovka. Ale nasilim to nezmuzu a nic jineho jsme nevymyslela. Basnicky nefungujou, muj kartacek mi bere. Na tv ji moc ucit nechci, to je uplne posledni moznost. Jde o ten navyk, ze je normalni si 2x denne cistit zuby

kacakkv
17. led 2018

U syna platilo,zezadu,jemne zaklonit hlavu (chvatem za bradu) a cistit, i kdyz se mu nechce.Tak tyden kladl odpor a od te doby spolupracuje

jerou
17. led 2018

Máme dvouapulletou a taky boj. Pastu ocumla a kartáček okouse a zuby jen posmrdla. Zkoušela jsem kde co. Všechno zabralo jen na chvili. Čistila ona mě a já ji. Ona čistila panence a já ji. Básničky a písničky. No operace na půl hodky než jsem byla spokojená. Nejvíc zabralo až to, že si čistím zuby i já a ona taky a pak jí to zkontrolují a docistim. Ale někdy se sprajcuje a to je o nervy teda!

bylinka36
17. led 2018

My to take neresili, ale pak dr nasla kaz a musela ji vrtat. Tak ze zacatku drzel manzel a ja i pres rev cistila, dnes uz je to bez problemu, sedne si na gauc, sice se trosku osiva, ale vycistit si je necha. Takze za me i na silu, rev ditete pri cisteni je oproti vrtani uplna sranda a uz to opravdu nechci podstupovat znova...

arola
autor
17. led 2018

Děkuji všem za reakce. U nás právě písničky nezabírají, to, že čistím zuby já jí a ona mě jsme také zkoušeli, šlo to jen párkrát, pak už ne, povídačky o broučcích na zubech a že bude mít zkažené zuby taky nezabírají. Fakt mám strach z těch kazů, nechtěla jsem to řešit silou, ale asi budeme muset s manželem dceru přidržet a vyčistit, než se umoudří.

petrasipkova1
17. led 2018

Na dceru prostě platí drsná pravda,že tam má červíky, když je nevyzeneme tak udělají díru a teta zubarka,kterou nesnáší 😁,bude muset zoubek opravit. Když má blbou náladu,tak u toho dělám různý ksssc,jako že je výhanim ona se chechta. ,😂 Na menší n ní fungovaly básničky ó zoubkach. Jinak si je předtím ještě čistí sama když je ve vaně, respektive sní pastu a hotovo. 😉

verinikki
17. led 2018

No my jsme museli být i násilní🙂 A taky zabralo, že večerní pohádka je po vyčištění zoubků, ale jinak cca půl roku nahánění, hysteráky, řvaní...no a teď ve třech letech super, čistíme už bez problémů. Hoodně se osvědčila rutina a dodržování večerního režimu - jako ostatně u všeho v tomhle věku.

barumat
17. led 2018

Já prostě čistím první, a když se sápe po kartáčku, důrazně a jasně říkám "nejdřív maminka". Když dočistím, nabídnu kartáček, někdy ho chce, někdy ne.

kacka_m
18. led 2018

Taky to tak dělám, že si je čístím první