Citlivá a přecitlivělá suchá kůže

jitka_avene
15. zář 2014

Milé maminky! Taky jste postřehly, že se v poslední době hodně mluví o citlivé či přecitlivělé kůži?

Velice často trápí nejen dospělé ženy, ale hlavně naše nejmenší, jejichž pokožka je mnohem více zranitelná a náchylná k podráždění. S výběrem té správné šetrné péče vám v nejbližších dnech s radostí poradím, péče o citlivou a přecitlivělou pleť se značkou Avène. Prozraďte nám, co by vás zajímalo? Co trápí vaši citlivou pokožku, či křehkou pokožku Vašeho miminka?

megy
15. zář 2014

Já nikdy neměla problém s pletí od puberty, vyhlazená byla doopravdy jak dětská prdelka, po druhém porodu mám však potíže se nějak vyrovnat s těmi změnami, co nastaly. Kůže je někdy extra suchá, někdy extra mastná, na čele mám stále pupínky jak puberťačka a je spíše masná. Jakýkoliv krém problém, neboť kůže reaguje zarudnutím. Moje maminka používá aven kosmetiku a asi taky začnu. Můj druhý sny má náběh na atopický ekzém - vysušené kruhové ložisko na tváři, které mění občas barvu do ruda. zajímalo by mě, je nějaký druh krému, který se hodí na všechny typy pleti a přitom kůži nedráždí a reguluje tyto neplechy??

jitka_avene
autor
15. zář 2014

@megy Dobrý den Megy, hormonální změny související s těhotenstvím a porodem dokážou s pletí pěkně zamávat. Podle popisu, který jste napsala, doporučuji krém pro intolerantní pleť, jedná se o přípravek bez konzervačních látek, barviv a parfemace, má jemnou konzistenci a obsahuje zklidňující termální vodu, která zabraňuje vzniku zarudnutí a stávající zarudnutí zklidňuje.

ellar
15. zář 2014

Já roky používám od Avene odličovací vodu, krém proti vráskám na oči i pleť, make-up, řasenku, rozjasňovač v tužce, věci na a po opalování. Pro malého jsem pořídila koupací a mazací věci od Klorane Bebe. Jsem velmi spokojená a chválím 🙂
Během těhotenství a po porodu se mi zhoršila pleť. Používám i zelenou řadu pro problematickou- jen pleťovou vodu. Doporučila byste mi třeba ještě něco, prosím. Děkuji 🙂 Eliška

olidor
15. zář 2014

Ahoj Jitko, mám 13-letou dceru. Začíná mít akné. Jakou kosmetiku bys doporučila? Děkuji za odpo. 😀

jitka_avene
autor
15. zář 2014

@ellar Dobrý den Eliško, moc mě těší, že jste s přípravky spokojená. Z mojí osobní zkušenosti mě nesmí doma chybět Cicalfate -antibakteriální hojivá první pomoc a lékárnička v tubě pro celou rodinu. Odřeniny, řezné rány, drobné vyrážky, štípance, neštovice, puchýře, pupínky,...... Také termální voda ve spreji na okamžité zklidnění pleti na hloubkovější očistu možné použít jemný peeling nebo 2x týdně čisticí gel z řady Cleanance. Pleť odráží celkový stav organismu a je jednou z cest jak se tělo čistí. Pokud ještě kojíte jsou možnosti omezené, ale existují (zelený ječmen, chlorela,..) v lékárně vám jistě poradí.

jitka_avene
autor
15. zář 2014

@olidor Ahoj, značka Avene nabízí komplexní řadu v péči o mladou problematickou pleť s akné pod názvem Cleanance. Doporučila bych kombinaci čisticího gelu 2x denně (ráno a večer, oplachuje se vodou) a zmatňující emulze. V případě dalších dotazů se klidně ozvi nebo koukni na http://www.eau-thermale-avene.cz/oblicej/specia....

jitka_avene
autor
15. zář 2014

Loučím se s vámi milé maminky a budu se těšit večer i v dalších dnech na vaše postřehy a zkušenosti. Jitka. 😉

alyssa.anna
15. zář 2014

Dobrý den. Já vlastně ani nevím, zda-li se jedná o citlivou pokožku, nebo nějaký dermatologický problém. Moje malá má skoro od narození na obličeji (nejvíce T zona) takovou jakoby krupku. Dr. to nijak neřeší, ale mě to trápí a nevím co to je a co na to. Je jí 15 měsíců

pajulinkka
15. zář 2014

@jitka_avene mě by zajímalo zda by néé ani tak vyřešil ale pomohl váš sortiment i s ichtyozou..

jitka_avene
autor
15. zář 2014

Dobrou noc. Dětem se dnes nějak nechtělo spát.

jitka_avene
autor
15. zář 2014

@pajulinkka Díky za dotaz, vždy jde o to vybrat správnou kombinaci péče a hygieny, v tomto případě navrhuji řadu Cold cream http://www.eau-thermale-avene.cz/telo/doplnkova.... V případě, že na mytí upřednostňujete olej, potom je k dispozici Xeracalm A.D. relipidační mycí olej.

jitka_avene
autor
15. zář 2014

@alyssa.anna Zdravím a děkuji za dotaz. Potřebovala bych podrobnější popis, jedná se o hrubou suchou kůži nebo o bílou krupičku připomínající tzv. mílie? Citlivá kůže se projevuje suchostí, olupováním, pnutím, svěděním, začervenáním.

jitka_avene
autor
15. zář 2014

Dobrou noc.

numinek
24. zář 2014

Dobrý den, mám již půl roku hrozné problémy s pokožkou v obličeji, po kožních testech na alergii na doporučení lékařky používám jen na mytí černý čaj a Cicarflate a pokud jdu ven tak Ruboril 5 0+, abych alespoň trochu zamaskovala můj červený obličej a chránila obličej, nelíčím se nesmím. Nyní mám asi 5 dní nasazenou celkovou léčbu Curacné od vaší firmy, co by jste doporučila jako doplněk léčby, celý obličej se mi teď loupe a potřebovala bych něčím promazat 🙂 Děkuji za odpověď 🙂

jitka_avene
autor
24. zář 2014

@numinek Dobrý den, děkuji za dotaz. Při celkové léčbě retinoidy (např.Curacné) je suchost nezbytným, ale nepříjemným projevem (mechanismus působení je zastavit produkci mazu, aby nedocházelo k vzniku zánětlivých ložisek). Přímo pro tyto účely, tzn. zklidnit, vyživit a hydratovat pleť při léčbě, je řada Cleanance HYDRA (čisticí krém - hygiena a zklidňující krém - péče), protože dochází i k výrazné suchosti rtů doporučuji ještě Cold cream tyčinku na rty. V případě dalších dotazů se na mne obrať nebo jsou info o produktech na www.avene.cz 🙂.