Elmex gel a časté užívání u dítěte 3 roky

zuzka3112
10. srp 2018

Zdravím, jaký máte názor na užívání elmex gelle u dítěte dlouhodobě řekněme rok tzn.cca od 2let doteď 3 roky (v dubnu). Jde mi o to, že naše zubařka při prohlídce tehdy zjistila kazy na jednickach a ctverkach a řekla každý večer před spaním zahnutým kartáčkem zuby všechny potřít tím elmexem. Pak už nejíst a nepít. Čištění ráno je v pohodě, večer je to horor. Syn elmex nechce, strašně pláče a dnes zase blinkal (za tu dobu asi 4x dohromady). Rozhodla jsem se na nějaký čas vynechat gel. Ta večerní hysterie je příšerná a akorát si malý totálně zprotivil čištění zubů a já sem na nervy a nasrana. Nehledě na to, že vyblinka večeři... No každopádně nepřijde vám každý večer podávat elmex gel moc často? Vždyť dospělí by měli užívat jednou za týden... Kazy se mu nehorší, prechazim tedy opět na čištění elmexem jednou max dvakrát za týden. Poradila mi při minulé kontrole, pokud u toho bude vyvádět, tak ve spánku potřít kartáčkem zoubky...tak sem si klepla na čelo, jestli je normální, nepotřebuji mít poblinkane postele... spíme spolu v ložnici, miminko v postýlce... Děkuji za a

zuzka3112
autor
10. srp 2018

Děkuji za názory. Já se budu držet zlaté střední cesty. Nešlo mi to na mobilu dopsat ten text... Pěkný večer

normalnimatka
10. srp 2018

no to se mi teda opravdu ZDÁ dost často!...osobně bych byla opatrná i s jakoukoliv fluoridovou pastou (naprostá většina). jakože předpokládám, že ten gel je s fluoridem především.

podle mě to je strašně strašně moc o genech. budu tady pravděpodobně za exota, ale já prostě nevěřim tomu, že čištění má na kazy takovej vliv. nás jako děti rodiče nečistívali děsně dlouho a měl někdo zkažený zuby tyhle první? jo, asi měl, ale strašně málo. podle mě je tohle fakt zbytečný trápení dítěte s nejistým výsledkem. pokud má fakt blbou kazivost, snažila bych se něco načíst o příčinách a o tom, jak tomu předcházet vzhledem ke stravě (nemyslim jako nejíst sladkosti, jako se tvrdí - píčovina, když zuby vyčistíš, je jedno, jestli jsi jedla čokoládu, nebo bramboru..) ve smyslu doplnění vitamínů a minerálů důležitejch pro zuby. a určitě bych se vyhnula sladkejm nápojům, ale to asi děláte, když to takhle máte...ono jako zvratky - kyselost z toho, taky jako dutině ústní opravdu neprospěje..:/

mysicka_lb
10. srp 2018

Elmex gel se nesmí vůbec užívat u takhle malých dětí a u nikoho (ani u dospělých) se nesmí užívat takhle často!!!! Zuby jsou pak jako porcelán, tvrdé, ale strašně křehké, takže se mohou třeba samovolně ulomit. O tom, co za sajrajt se dostane do tělíčka toho dítěte, radši ani nemluvím. Okamžitě ho vysaď a změň zubařku.

zuzka3112
autor
10. srp 2018

@normalnimatka děkuji za selský názor. Ano naštěstí syn pije jen čistou vodu, sirupy, džusy, nic mi nevypije, ono s jídlem celkově bojuji, je to na sólo mega článek, kdo nechce, neuvěří (kombinace očkování způsobila postupne odmítání jídla a pití), tehdy mě to nenapadlo...další dávka způsobila odpor k jídlu v podstatě ze dne na den, skončili jsme v nemocnici atd...zkrátka je toho opravdu hodně málo, na čem je náš prcek živ. Z 80% jsou to mléčné výrobky, dále chleba se sýrem, šunkou, občas polévka nějaká, knedlík a omáčka (rajská, svíčková, guláš), brambory s něčím, párek... Tím chci říct, že kokina skoro nejí, buchty vůbec... Jinak já jako dítě měla zuby katastrofální, sourozenci taktéž, já se potykam s problémy se zuby stále a mohu čistit elmexem, mezizubnimi, bez nitě radši nikam nelezu a zuby mám hrozné...30 na krku a korunek že bych mohla mít radši klapačky 😂😂😂 odbočila jsem ehm.. každopádně děkuji, zda se mi to jako přehnané a násilné každý večer s elmexem...když vynecham několik dní, lepší se i večerní čištění, zkouší i sám čistit, jakmile vytáhnu elmex, čištění je v prdeli. Myslím si taky, že mu to klidně může vadit na kaz u zubu, já přeci nesnesu studené na kaz a ten elmex teda chladí..nebo je prostě takový mi nepříjemný...

zuzka3112
autor
10. srp 2018

@mysicka_lb děkuji moc. Poslední asi rok začínám být hodně naštvaná na naší zubařku, nekřesťanské peníze, protivná... Má být do prdele ráda, že jí tam chodíme, pokaždé tam zůstane tak 1500! Už sem si zjišťovala jednu zubařku na okraji města u zastávky... Auto nepojízdné, jsme z dědiny a začínám si myslet, že zubařka ve vedlejší dědině, vlastně jediná nejblíž, není tak strašně dobrá, jak byla, když tu začínala...nabrala si strašně moc klientů, věčně čekám, jeden zub mi dělá 3 měsíce... A že se mi po roce jaksi deformuje korunka, se mi vůbec nelíbí... Takže jsem zvědavá, co na to řekne jiná zubařka...

normalnimatka
10. srp 2018

@zuzka3112 achjo.... dycky mě hrozně bolí, když někde čtu, co se kde komu posralo po očkování dětí. a přesto, žádný nežádoucí účinky oficiálně neexistujou, že. doufám, že ses to aspoň na vlastní pěst snažila nahlásit na súkl, přestože je to reálně k úplnýmu hovnu. můžeš tím ledatak "strašit" svoje okolí a beztak tě značná část lidí ještě bude mít za hysterku....no nic, to taky odbočuju.

odpověděla sis sama. prostě jsi měla zuby špatný. já věřim, že tohle se docela co další generace zlepšuje. ale pokud máš zuby blbý, pravděpodobně se to nějak projeví i u syna. pokud třeba otec nemá zuby perfektní a dítě nebude mít štěstí to zdědit po něm🙂

pokud je pravda, že elmex by neměly takhle malý děti vůbec, taky bych teda vyměnila zubařku.

zuzka3112
autor
10. srp 2018

@normalnimatka na výměně zubařky už vlastně pracuji. Chtěla jsem se tu utvrdit, zda třeba nedělám špatně, když to chci vysadit a dělat to po svém... Zkrátka ráda bych se někde dočetla od nějakého odborníka, jak to vůbec není škodlivé 😁😁
A očko jsem nahlásila, pediatra z toho byla hodně špatná a dokonce nemáme ani mmr a nikdo to neřeší. Kromě školky, samozřejmě mi ji tu nevezmou a na soukromou tisíce nemáme. Stejně máme miminko 2 měsíční, takže mi to i vyhovuje, že ho nikam nemusím vodit atd...

bera28
11. srp 2018

Elmex gel se může používat u dětí od 6 let a čistí se jím zuby pouze 1x týdně. Mám 10leté dvojky, čistí od necelých 6 let a kaz ještě nikdy neměli.

cuuza
11. srp 2018

Elmex gel jsem používala uz jako dítě ale pouze jednou týdně. Pokud potom zvraci, tak moc nechápu, že pokračuješ v používání, je to pak začarovaný kruh, ochrana zubu gelem a pak jeho odstranění kyselými žaludečními šťavami a oslabení skloviny.
Když nad tím tak přemýšlím, nedavaš toho gelu moc? Bohatě stačí kapka(kulička hrašku max) a zoubky letem světem přetřít, za par vteřin hotovo a opravdu jednou týdně.
Hodně zdaru při hledání zubaře, není to vůbec jednoduché.

victress
11. srp 2018

místo Elmex gelu bych zkusila po čištění zubů vykloktat ústní vodou Elmex Junior, sice se i tam píše, že je až od 6 let, ale pro děti pod 6 let prostě nic na trhu není, tak stačí vykloktat 2x týdně MALINKO ústní vody a potom už nevyplachovat ani nepít, nejíst....

barchen
11. srp 2018

@zuzka3112 Vysadilo bych to. Sama ho mám ale používám velice střídmě (kapku, asi tolik, jako špendlíková hlavička 2x za měsíc) jenom kvůli citlivým zubům. Ono se nejedná ani o drogistické zboží, tento gel nekoupíte v drogérce ale pouze v lékárně, jelikož to není zubní pasta a tím pádem jiné složky podle vyhlášky. Zaměřila bych se pouze na mechanické čistění, žádné ústní vody, žádné speciální pasty a už vůbec nečistit zuby hned po jídle kyselinotvorných potravin, ovoce atd. Po konzumaci ovoce dát pít čistou vodu a neutralizovat prostředí v puse, nejíst průmyslové sladkosti, vyplachovat pusu vodou, třeba i po pití mléka. Zastávám názor stejně jako moje ex zubařka (odstěhovala se), že geny roli nehrají, pouze pravidelné čistění a klidně jenom správný mechanický pohyb bez zubní pasty. Taky nemám dobrou dětskou zubařku, chodím k ní pouze pro razítka do průkazu a jakmile uvidím problém, vezmu děti k mému zubaři.

radka8888
11. srp 2018

A neměli jste to gelle nanášet jen na ty kazy?

verdos
11. srp 2018

U dítěte do 3 let bych nedávala vůbec a u staršího dítěte velmi velmi střídmě, pokud by nebylo zbytí (jenže na to teda u nás zatím nikdy nedošlo, zatím byly vždy jiné možnosti, zdravotně nezávadné). Hodně dbejte na stravu - doplnění Ca, Mg, a především vitamíny K2 a D3. Dohledejte si k tomu články doktorky Hájkové.

verdos
11. srp 2018

Jo a pořiďte zubní pastu s xylitolem, nějakou, co mu bude chutnat 🙂 (mají různé příchutě, ovocné a tak). Toho se nemusíte bát ani kdyby to polykal a pro zuby je to prospěšné velmi 🙂.

zuzka3112
autor
11. srp 2018

@radka8888 nene říkala vážně každý večer potírat zahnutým kartáčkem všechny zuby, aby se kazy nešířily a prevence u těch zdravých...

zuzka3112
autor
11. srp 2018

@verdos děkuji za rady.