Intimní hygiena holčičky, stačí používat vodu?

kihan
30. kvě 2017

Ahoj,

Prosim, nemate niektora skusenost s pripravkom Julinka od Nobilis Tilia?
Mam 4,5 mesacnu dcerku, doteraz som nic na intimnu hygienu nepouzivala, len cistila vodou.
Staci to?

Dakujem

alubif
30. kvě 2017

Do roka jsem nepoužívala nic jiného než vodu. Od roka mýdlošampon z DM od Alverde. Žádné speciální přípravky. Čím míň kosmetiky tím líp.

linee
30. kvě 2017

@kihan pro tak malou holcicku bych nic nepouzivala.Staci voda.Pri vetsim zasahu jsem ji rovnou osprsila.

rousse
30. kvě 2017

sama nepoužívám žádná speciální mýdla, jen čistou vodu a s malou to dělám prakticky stejně - mýdlo jen když byla moc pokáknutá a fakt bylo potřeba ji vypulírovat..... teď, když už je odplenkovaná, tak jen čistá voda.... a teda pipku ji ještě promazávám olejíčkem.

janablizka
30. kvě 2017

Není třeba žádná mýdla jen čistá voda a promazat prdelku olejíčkem.

kihan
autor
30. kvě 2017

Dakujem.
Staci to aj na intimnu hygienu?
Netreba nijako zvlast cistit?
A ten biely povlak?

kihan
autor
30. kvě 2017

Na prdelku pouzivam vodu + detsky olej (hlavne rano alebo ked je viac pokakana).
A vecer pri kupani jej "plienkovu oblast" umyjem bioderma abcderm gelom alebo umyvacim olejom.
Na cestovanie miceralnu vodu od Biodermy ABCderm.
Len prave neviem ci to staci aj na pipku.

denisa060491
30. kvě 2017

Pokud si nejste jista oplachujte vylouhovanym hermankem.Ja jsem jako miminko mela zanet vajecniku tak jsem na to mela delane cipky,taky jsem odmalinka trpela na vaginalni mikozi.intimni gely jsem zacala pouzivat az kdyz jsem zacala chodit se svym muzem plus jeste spim bez spodniho pradla a diky tomu jsem uz dlouho nemusela resit mikozu.mam sice syna,ale kdybych mela holcicku projistotu vyplachuji hermankem 🙂

janablizka
30. kvě 2017

@kihan Na pipku používáme dětské vlhčené ubrousky. Čistící ubrousky zároveň také pomáhají udržet přirozenou pH dětské pokožky.

kihan
autor
30. kvě 2017

My mame estr starsieho syna, tak nemam skusenost ako u dievcatiek.

kihan
autor
30. kvě 2017

@janablizka Z vlhcenych obruskov mala take cervene a zapareniny. Tak s prestala pouzivat.
Pouzivam len ked musim.
Dnes som v lekarni objednala perlan, ze budem umyvat s tym+voda a pripadne olejicek.

lilulilu
30. kvě 2017

Ja si myslim, ze Julinka je dobrá volba. Přírodní kosmetika, zadna chemie.

lilulilu
30. kvě 2017

@kihan. Dcera ma z vlhcenych ubrousku take opruzeniny, pri prebalovani pouzivam Myci olej Medvidek od Eone a je to lepsi. Nekdy striknu i malinko na pipinku a vytru ten bily povlak.

kihan
autor
30. kvě 2017

@lilulilu. A je ten myci olej Medvidek dobry? Nasla som len na internetovych obchodoch.
Ja mam doma olejicek z Lidlu Cien na umyvanie a cistenie. Zatial vyhovuje..neviem ci to je podobne ako ten medvidek.

puresin
30. kvě 2017

@kihan Ja odmala trpela na mykozy a zaklad je nepouzivat zadnou chemii, idealne jen cistou vodu. Pri sprchovani je nejlepsi myt se 'mezi' co nejchladnejsi vodou zvladnete. Kdyz byly moje holcicky pokakane, umyla jsem ve vode s Weledou Baby, jinak vzdy jen cistou vodou, stejne jako sebe. A mykozy uz roky nemam. 🙂

janablizka
30. kvě 2017

@kihan také používáme po koupání krémy Bepanthen a nebo Sudocrem někdy i Rybilku každému dítěti vyhovuje něco jiného.Hlavně když je pipka hodně zarudlá omýt vodou a mazat při každém přebalování.

handous
30. kvě 2017

@puresin já nevím, ale připadala bych si neumyta, kdybych se umyla jen vodou. U malých holčiček je to samozřejmě jiný. Myslím u nás dospělých.

lilulilu
30. kvě 2017

@kihan joo, s Medvídkem jsem spokojena. Ale pokud Vam/dceri Cien vyhovuje, tak je to dobre. Vyrobky Cien obecne dobre dopadaji v testech, napr. v dTestu.

zmrzlinka
30. kvě 2017

Myju cistou vodou a mazu Bepanthenem 😉

pavca1982
30. kvě 2017

Mám holčičku 3měsíce umývám vodou a mažu olejíčkem a prdku Sodocremem,žádné opruzení ani začervenáním a už vůbec ne povlak nemáme

mimiveru
30. kvě 2017

Omyvala jsem vodou, dnes už beru i sprchacem ;) hlavně dobře roztahujte, aby ji pipinka nesrostla!

kihan
autor
30. kvě 2017

@lilulilu. Prosim,aka je spotreba toho olejicku Medvidek? Nasla som 100ml a 200ml balenie.

rousse
30. kvě 2017

@handous je to o zvyku - já taky dřív mydlila a používala intim. mýdla - když už jsem měla mykózu prakticky 2 roky v kuse a gyn už nevěděla, co mi předepsat, abych byla cajk, tak řekla: přestat používat jakoukoliv chemii na intim hygienu a vysadit antikoncepci. Taky jsem si připadala nemytá tehdy, teď už si zas nedokážu představit se mydlit (bavím se pouze o běžné každodenní hygieně - ne třeba po porodu a tak).... a je fakt, že v ten měsíc jsem měla mykózu naposled a je to už..... 6 let🙂

kacaen
30. kvě 2017

Dceri je 20 mesicu. Od narozeni pouzivam jen cistou vodu a drive pri kazdem prebaleni, dnes uz jen na noc, pouze prevetivne mast proti opruzeninam. Pri stolici vlhcene ubrousky. Jinak nikdy nic jineho a nikdy nebyl problem...

nikolatje
31. kvě 2017

@kihan bily povlak odstranuji cistym olejem na vatovem tamponku (v lekarne ke koupi). Ale jinak jen voda a vecer namydlime pri celkou ociste.

crueladevill
31. kvě 2017

My od zacatku jen cista voda na kousku ustrihnute plinky. Ma tri..jednu na pipku a dva kousky na dupku. Kdyz je pokakana, tak nejprve vse utru vlhcenym ubrouskem Panda ( jine ji nesedeli), pak vemu ty kousicky namocene ve vode a otru samostatne dupku a pak pipku.Pote utru suchym kouskem plinky. Pak mazu bud Bepanthenem nebo Niveou. Tak mi to poradila doktorka.

hanzlikovah
31. kvě 2017

Radím používat pouze vodu. Nepoužívala jsem ani vlhčené ubrousky, doporučila mi to pediatrička hned po porodu. Jinak Jůlinku od Nobilis máme moc rádi, výrobce ale uvádí, že je až pro děti od 3 let (dcerka už je odrostlá a synkovi 4m občas používám na extra pokakaný zadeček 🙂). Na bílý povlak čistý slunečnicový/olivový olej z lékárny, na vatový tamponek, postupně odstranit.

lilulilu
31. kvě 2017

@kihan pro začátek bych koupila to menší balení, já mám také 100 ml. Olej se hodně ředí vodou, takže vydrží docela dlouho.

kocour1
31. kvě 2017

Já u dcery také používám jen vodu, popř. mýdlo (jakékoli dětské) spíš na zadeček, než na pipi...ale dcera od té doby, co chodí do školky, kde se moc neutírá po malé, trpí hodně na opruzeniny a také uvažuji o nějakém léčivém mýdle. Začala jsem ji na noc mazat bepanthenem, aby ji chudák neměla pořád červenou. O Julince jsem slyšela od kamarádek a velmi chválily...

yellowbanna
31. kvě 2017

@mimiveru nesrostla?? :-O 😀

junkka
31. kvě 2017

Ja pouzivala perlan a medvidka na prebalovani a pri koupani nejdrive jen linolu kapnutou do vody a pak promazla avirilem🙂
Ted jak je vetsi tak vlhceny ubrousky (u prebalovani beha, takze s ubrousky je to jednodussi) a u koupani detskou mixu na cele telo 🙂