Jaká je cena provizorní zubní korunky?

giraffen
25. čer 2017

Prosím, má někdo zkušenost s cenou zubní korunky? Jde mi o tu provizorní ( pryskyřice?), jak vypadá a kolik se za ní platí? Dá se s ní nějaký čas fungovat? A dále jaká cena je za bílou výplň na předním zubu, myslím obyč bílou plombou. Dekuji

lentilka2013
25. čer 2017

@giraffen To ti přesně nikdo neřekne. Každá ordinace má svůj ceník. Dělala jsem před mateřskou v zubní ordinaci a cena za bílou plombu byla stanovena na 900-1900,- za zub, záleželo na rozsahu kazu a jak dlouho na tom zubař pracoval. Provizorní korunka je dočasná dokud se nevyrobí korunka definitivní, tak nějakou dobu se s tím žít dá, ale není určená na delší používání. Cena u nás byla tuším 800,- A vypadá dobře, dělá se v barvě zubu, takže to vypadá přirozeně. Ale ceny ber fakt s nadhledem, dělala jsem v trochu dražší ordinaci. Jinde to může být o něco levnější.

abigail123
25. čer 2017

Ahoj, obyčejná provizorní korunka vydrží v průměru půl roku až dva roky. Záleží o jaký zub se jedná. Pokud o zuby od 1 po 4, pak je obyčejná korunka bílá plastová na pojišťovnu. Na stoličky už bílé korunky nehradí, pouze kovové. A pokud má být jen dočasná volila bych to takhle. Korunka časem ztrácí barvu, často zežloutne.
A jinak i bílá výplň na předním zubu jde udělat na pojišťovnu. Nevypadá ale vůbec dobře, jde poznat že tam ta vyplň je a často vypadává. Investovala bych rovnou do fotokompozitní výplně. Dva roky záruka, výborná barva a dobře drží. Cena se u nás pohybuje od 800-1500,- záleží na velikosti dávky. A samozřejmě i každá klinika má jiné ceny. 🙂

barborka09
26. čer 2017

@giraffen S korunkou neporadím, ale před měsícem mi dávali bílou plombu na jedničku a platila jsem 700,-Kč.

lenysek1988
26. čer 2017

Moje zubní mi říkala,že ať počítám za korunku a výplň cca 2000kč. Ale to se jedná o klasickou korunku. Za bílou plobu na zadním zubu jsem dávala 300kč. Ale mě to padá a tak tam byla asi týden.

fyii
26. čer 2017

No ja ted jdu a bude mi delat keramickou korunku na stolicku a stoji 3900.

michaela1891
26. čer 2017

Mě stála korunka na stoličku 3800 od klasického zubu k nerozeznání, ale ještě před tím taky odvrtani mého zubu vytažení nervů a zaleceni zubního kanálků 1600 pak další návštěva zbroušení zbytku zubu a pridělání kovové nástavby na kterou pak šla korunka 1100 takže na jeden zub pěknej ranec. Co se týče trvanlivosti říkala zubařka 10-15 let někdo to má i 20, ale ten kořen vzhledem k tomu že je to už mrtvé se časem začne uvolňovat vyklat a pak to stejně musí ven a nový zub komplet. Jinak plomby u mojí dr stojí 600-800. Nechávala sem si upravit ted zuby po těhotenství a jsem v tom za 11000 takže bezva 😀