Kanálky pro odvod hnisu z dásně

ines76
30. lis 2018

Zdravím a prosím, jestli má někdo zkušenost, v 11 měsících spadl malý na horní zoubky, trochu mu tekla krev, ale nic dramatického, na pohotovosti to jenom skoukli a pak jsem průběžně sledovala, jestli mu nebudou tmavnout. Zoubky zůstaly krásně bílé a bez dalších potíží, až teď ve 4 letech (tzn.po 3 letech od úrazu) se na dásni nad horními jedničkami udělaly váčky s hnisem. Kaz žádný není. Nebolí to, prcek o tom vůbec neví, jednou za pár dní hnis vyteče a pak se to zase naplní. Podle zubařky jsou zoubky odumřelé a hrozí, že zánět poškodí zárodky trvalých zubů, takže mu udělala panoramatický rtg, zespoda těch jedniček vyvrtala malinké dírečky na odvod hnisu a pokud to nepomůže, budou se muset vytrhnout 😢 máte někdo zkušenost s podobným stavem? pomohly dírky dlouhodobě? případně stalo se někomu, že došlo k poškození těch trvalých zoubků? moc díky za zkušenosti 😘

radka8888
30. lis 2018

Dobry den, zuby pravdepodobne tim urazem odumrely a ted se do toho dostal zanet. Ja bych je rozhodne vytrhla a neriskovala, ze se poskodi zarodky. Coz uz se tak jako tak mohlo stat.

jennyska
4. pro 2018

Ahoj @ines76 myslím, že dostatečně zkušeně a nejlépe Ti na Tvou otázku odpoví zubař. A proto ji klidně prosím polož i do odborné online poradny zubaře na Koníkovi, ve které Ti velmi ráda poradí zubařka Magda 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Všechny poradny u nás fungují zdarma a anonymně, odborníci odpovídají téměř denně a těší se na Vaše dotazy.

Měj se krásně 🙂
Jennyska
Modrý koník team

ines76
autor
4. pro 2018

@jennyska děkuji, položila jsem tam otázku 🙂

jennyska
4. pro 2018

@ines76 Není zač 🙂 Jsem ráda, že Poradny budou sloužit a pomohou <3