Mezizubní kartáčky, pomohly vám?

jokerka
17. pro 2014

Ahoj byla jsem u zubařky s krvácením z dásní řekla mi at používám mezizubní kartáčky, no docela je to nepříjemné a teče krev. Pomohlo vám to?

morgaine
17. pro 2014

Ahoj,mezizubní kartáčky by se měly používat pravidelně.Také jsem trpěla na krvácení dásní a na zubní hygieně kde mi poprvé dala dentální hygienistka mezizubní kartáčky domů,mi také řekla že mám čistit denně aže to potrvá jen pár dnů.Po týdnu že už dásně krvácet nebudou a skutečně,měla pravdu.Konečně to ustalo,už bych bez nich být nemohla,je o super věc. 🙂

jokerka
autor
17. pro 2014

@morgaine ja je budu mít skoro 14 dní každý den používám ale pořád teče krev :/ jen jestli nemám zánět dásní jestli to nějak špatně moje dr neodhadla

emisekkk
17. pro 2014

Moje dentální hyg. říkala, že se musí používat opravdu každý den. Upozorňovala mne, že dásně při tom můžou krvácen až první 3 týdny, takže bych byla zatím v klidu...

jamia
17. pro 2014

@jokerka a mas spravnou velikost?

pavlapl
18. pro 2014

Mě dentální hygienistka odstranila zubní kámen a od té doby mi při čištění mezizubními kartáčky krev neteče.

jokerka
autor
18. pro 2014

@jamia tak měla bych mít správnou velikost, teda dostala jsem dvoje od dr.
@pavlapl taky mi odstranovala kámen ale lepší to není spíš mě příjde že se to horší

belleelle
18. pro 2014

@jokerka já místo toho používám ústní sprchu a nemůžu si to vynachválit

beruskaev
18. pro 2014

taky jsem měla tento problém a po používání mezizubních kartáčků ustal. A nevidíš ani zlepšení? Po 14 dnech už by podle mě mělo být aspoň to.. Už si nepamatuju, jak dlouho to trvalo než přestalo krvácení úplně, ale nějakou dobu to bylo určitě, používám ho večer a potom ještě používám ústní vodu Listerin a přestala jsem mít i kazy, takže fakt doporučuju 🙂

suzina08
21. led 2016

Pokud budeš mezizubní kartáčky používat pravidelně, tak krvácení po určitém čase ustane. To ale neznamená, že je máš přestat používat 😉 Já to za sebe určitě doporučuju, zuby se míň kazí a hlavně neplivu krev 🙂 Je možné, že nemáš úplně vhodnou velikost, zkus kouknout tady https://www.nazuby.cz/prehled-mezizubnich-kartacku je tam napsáno, jak vybrat správnou velikost 😉

pavlapola
24. led 2016
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

@jokerka Mezizubní kartáčky jsou hrozně důležité. Taky mi dásně krvácely třeba 3 dny, ale pak pohoda. Určitě si je kup, je to základ ústní hygieny. Jinak já mám nejraději mezizubní kartáčky od TePe. Nejdýl vydrží 🙂

zmrz_lina
24. led 2016

Používám denně už dlouho, ale stejně mi to strašně krvácí. Zhoršilo se to v těhotenství a od té doby se to nejlepší.

janawei
24. led 2016

Velikost mezizubních kartáčků by Ti měla pomoct vybrat paní zubařka. Časem ji budeš muset pravděpodobně změnit, jak Ti budou splaskávat dásně, některé mezizubní prostory se zvětší. Pokud Ti dásně krvácí, znamená to, že je tam zánět. Při pravidelném - každodenním používání krvácení časem odezní. Pokud ne, myslím, že to není v pořádku a měla by ses poradit se zubařem. Pokud používat přestaneš, do cca 9 dní se začne opět vytvářet zánět, pokud si to z dentální hygieny pamatuji dobře.