Ošetření zubů v těhotenství a mesokain. Má mesokain vliv na miminko v bříšku?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

před otěhotněním jsem přešla k novému zubaři, ten mi konečně udělal RTG všech zubů a zjistil 3 kazy pod plombama a jeden viděl i při vyšetření na kousací plošce zubu. U předchozího zubaře jsem byla měsíc předtím na preventivce a nic neviděl, zub o kterém tady budu psát mi minulý zubař v lednu opravoval, protože mě bolel, našel tam kaz pod plombou, který opravil, poté mě zub bolet přestal.

S novým zubařem jsme si udělali plán ošetření. Jenže já mezitím otěhotněla. Těhotenství je fakt vymodlené a mám za sebou už jeden potrat, takže se o něj velice bojím. K zubaři jsem šla na ošetření toho zubu, který mi ošetřoval předchozí doktor v lednu, ten mi ale našel kaz pod plombou tak hluboko, že mi musel zub otevřít a čistit kanálky. Bolest hrozná, analgetika doma jsem nebrala, fakt jsem trpěla. Opich mesokainem mi museli při druhé návštěvě dát třikrát. Teď už se to dá vydržet. Při další návštěvě mi kanálky pan doktor zaplní a dostanu čep a výhledově korunku.

A můj dotaz je, jestli to ošetření a opichy můžou mít nějaký vliv na miminko. Hrozně se bojím. Jak bych měla řešit ty další kazy pod plombama? Mám si je nechat ošetřit v těhotenství anebo počkat? Ovšem zase se bojím, že když budu čekat, dopadne to opětovným otevřením zubů.

Za odpověď moc děkuji.

Dobrý den,
anestetikum podávané v ordinaci Vašemu těhotenství neublíží. Větší riziko určitě přináší neléčený zánět zubu. Totéž platí i o kazech, o kterých píšete. Doporučuji si je nechat ošetřit, předejdete možným komplikacím.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová