Trhání osmiček v analgosedaci, máte zkušenost?

sinorina
6. říj 2015

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s trháním osmiček v analgosedaci?
Obě nahoře mám vyrostlé křivě, tak si je prý mám nechat vytrhnout. A jedna dole mi roste jakoby do kosti - tu mi budou muset vysekat.
Chtěla bych si to nechat udělat vše najednou, ale s analgosedací.
Jen nevím zda to dělají v Brně, Pardubicích nebo H.Králové.
A musím mít doporučení?
Díky

mysonek
6. říj 2015

@sinorina já mám zkušenost s extrakcí osmiček v celkové anestezii. Trhali mi všechny 4 najednou. Měla jsem 2 nevyrostlé (neměly ani kam růst) a 2 trochu. A neměnila bych. Doporučení by Ti měl dát Tvůj zubař, o té analgosedaci se domluvíš přímo na místě. Myslím, že to udělají v každé větší nemocnici, kde je stomatochirurgie, takže se zkus zeptat tam. Jinak i k analgosedaci je potřeba anesteziolog, takže jen v nějaké ordinaci na poliklinice to podle mě neudělají.

kvetinka84
6. říj 2015

@sinorina Já jsem si nechala vytrhnout osmičky při analgosedaci před 7 lety. Nechala jsem si odstranit všechny 4 najednou, horní jsem měla částečně vyrostlé ven, dolní byly v dásni zaklíněné v kosti. Dělali mi to na soukromé zubní klinice v Jindřichově Hradci, stálo mě to 3 tis. Sestra si to nechala vytrhat v Praze a stálo jí to 6 tis. Takže cena si různá. Doporučení jsem měla od své zubařky a měla jsem od ní i rentgen. Byla jsem v klasické zubní ordinaci, normálně oblečená, jen jsem si svlíkla tričko, na prsa mi dali takové ty přícucky na kontrolu srdce, byl tam normálně anesteziolog, na ruce jsem měla rukáv na měření tlaku a v ruce kanylu, kam mi pustil tu analgosedaci. Myslela jsem si, že budu spát, tak jsem byla vykulená, že jsem vzhůru, ale ten stav je jakobys byla hooooodně opilá. Cítila jsem trochu tlak, jak mi ještě ty dásně opíchal a pak jsem slyšela, že říká "horní už jsou venku", říkala jsem si, co blázní, vždyť ještě nezačal. Pak mám okno a probrala mě až vrtačka, říkala jsem si, že mi asi našel ještě kaz a tak mi to při jednom spravuje, ale on mi vyřezával ty dolní z kosti. Bolest jsem necítila. Pak jsem tam ještě nějakou dobu po zákroku ležela, dávali mi napít, pusu jsem měla totálně umrtvenou, nemohla jsem ani mluvit. Vyzvedával si mě manžel, po cestě domů už to přicházelo k sobě, bolest hrozná, dostala jsem silné léky na bolest a antibiotika, nahoře jsem to měla jen vytrhnuté, dole jsem byla hodně šitá. Týden jsem byla na tekuté stravě, brutálně oteklá a udělali se mi dole na čelisti hrozné modřiny, vše způsobené tím vysekáváním z kosti. Do 14 dní jsem byla naprosto v pořádku, jsem ráda, že jsou venku. Klidně se ptej, co by tě zajímalo

katinkastud
6. říj 2015
Uživatel katinkastud je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.

Je to trochu mimo téma, ale mám vyrostlé všechny čtyři a vůbec ničemu v puse nevadí. Jsou rovné a nic mi nekřiví, ale všichni mi říkají, že si je mám nechat vytrhnout. Vůbec se mi do toho nechce, když jsou zatím zdravé a rovné. Myslíte si, že je to potřeba je trhat? 🙂

pethulemishule
6. říj 2015

Analgosedaci mohu jen doporučit. Trhali mi všechny 8 a jednu 7. Zde v Plzni se dá domluvit anesteziolog, který přijde kamkoli do ordinace. Takže jsem své zubařce řekla, že chci analgosedaci a kterého anesteziologa a domluvili se mezi sebou. Asi za rok toho využil přítel stejně, akorát u jiné, své, zubařky.

naomi6
6. říj 2015

@katinkastud Nemám vlastní zkušenost, ale kamarádka si nechala na doporučení zubaře vytrhnout zdravé osmičky a byla na tom pak strašně. Otekl jí celý obličej, všude modříny a zhožděniny. Vůbec jsem to nepochopila. Proč si nechat trhat zdravé zuby, když nebolí, nedělají žádné problémy? Já sama mám všechny osmičky a nijak mi nevadí. Zatím jsou v pohodě, tak si je nechám 🙂

pethulemishule
6. říj 2015

Mě všechny vyrostly naprosto bez problémů mezi jednou půlroční kontrolou...zubařka to absolutně nechápala. Tak jsme je tam nechaly a za dva roky jsme na rtg krásně viděly, jak mi to hezky sesouvá a křivý obě patra. Takže okamžitě ven.

sinorina
autor
6. říj 2015

@katinkastud Já mám právě ty horní vyrostlé křivo a špatně se mi i čistí, ale zatím na nich kaz nemám, jen říkala, že by je určitě neopravovala, protže by se k nim nedostala. A ta dolní mi roste do kosti, jednou za čas mě bolí, jakoby se zase tlačila kousek ven. Tak mi to pořád doporučuje, teď už jsem asi konečně sebrala odvahu a nechám si je vytrhnout. Kluci už spí skoro celou noc, nekojím...

sinorina
autor
6. říj 2015

@kvetinka84 Díky za vysilující odpověď. Už se asi bojím o něco méně 🙂
Ještě by mě zajímalo, zda se za tu analgosedaci něco platí ? Ale asi dám cokoliv hlavně když mě to nebude bolet. I když více než strach z bolesti mám o klouby v čelisti. Mám je tak před 4 rokama píchané.

kvetinka84
6. říj 2015

@sinorina jak jsem psala, ja jsem v Jindrichove Hradci za analgosedaci platila 3 tis. Je tedy teda uz 7 let. Moje segra za ni v Praze platila 6 tisic

pethulemishule
6. říj 2015

Mě to stalo 2.500 Kč za necelých 45 min. Jenom trhali, nešili. Pak jsem dostala domů lék Ketanol asi na dva dny a ty jsem prospala. Pak už nic nebolelo. Za mě pohoda. Přítele řezali a šili, tak to mel horší. Ale i tak pohoda.

kvetinka84
6. říj 2015

@sinorina
@katinkastud
@naomi6
@pethulemishule
Ja bych si zdrave zuby taky trhat nenechala. Ale horni mi sice normalne vyrostly a byly zdrave, ale nemohly se mi tam vejit a krivily mi na ostatni zuby. Dolni jsem mela v dasni nalezato a zaklinene v kosti. Jak poporustaly, tak tla ily do te kosti a bolelo me to a otekala jyem. Takze musely ven. Ale bala jsem se a odhodlavala jsem se dost dlouho

sinorina
autor
6. říj 2015

@kvetinka84 pardon, přehlédla jsem to, tak to by ještě šlo

xpila
6. říj 2015

@kvetinka84 Měla jsem to skoro stejně - horní osmičky zaseknuté za sedmičkami, protože měly málo místo. Spodní osmičky naležato a neměly tak samozřejmě kam růst.
Nechala jsem si je vytrhnout také všechny najednou, ale v celkové narkóze. Ráno jsem nastoupila do nemocnice, za hodinu šla na sál a druhý den domů. Na to, že mi víceméně všechny zuby museli vysekávat, jsem cca po týdnu o ničem nevěděla.

pethulemishule
6. říj 2015

@kvetinka84 Já když jsem si načetla vše o analgosedaci, tak jsem se bát přestala a ihned šla.Byla jsem objednaná na ráno, vstala jsem a hned šla, zubařku mám naproti v domě. Takže jsem ani neměla o tom čas přemýšlet. To bylo super.

pethulemishule
6. říj 2015

@xpila Vysekávat! Fůj úplně jsem se otřásla.

sinorina
autor
6. říj 2015

@kvetinka84 já se odhodlávám už asi 3 roky, až teď nedávno jsem zjistila, že to jde udělat v té analgosedaci, tak jsem se rozhodla do toho jít

xpila
6. říj 2015

@pethulemishule Taky jsem se toho děsila, ale nakonec to bylo nejlepší rozhodnutí. Pak jsem dostala rovnou antibiotika do žíly a jen občas na noc vzala brufen. Jinak stačilo ledovat.
Ale teda v okolí mám spíš špatný zkušenost s trháním jen jedné osmičky a nebo jedné strany (a to tak, že sestra skončila akutně na JIP za pět dvanáct...).

katinkastud
7. říj 2015
Uživatel katinkastud je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katinkastud.

@kvetinka84
@sinorina
@naomi6

Děkuju za vaše názory 🙂 osmičky asi ještě chvilku zůstanou tam, kde jsou 🙂

katulen
7. říj 2015

@xpila prosím, co se sestře stalo 😕 ? Dostala nějaký zánět? Co se dá zkazit na trhání osmiček?

jajina.c
7. říj 2015

Také jsem měla obě 8 dole naležato, vysekávali mi je, pouze mě to opíchali a dělali mi to v leže, kde jsem měla připoutané ruce i nohy ☹ , byl to šílený zážitek, ale dělali mi to skoro před 20 lety v ČB. Měla jsem taky šílené modřiny od tváře až po hrudník, šitá jsem byla taky hodně, asi 14 dní nato byla tekutá strava, ledování a dopování brufenem proti bolesti, občas mi z dásně vylezlo kus skloviny a stehy samy vypadly.
Dneska je to už ok, ale tenkrát to byl masakr, dnes je doba snad jiná a už Vás nikdo přivazovat nebude 🙂 .

pethulemishule
7. říj 2015

@jajina.c To si vůbec nedokážu představit a snad ani nechci. To co jste prožila, musel být hrůzné.

mpbk
7. říj 2015

Nechávala jsem si vysekávat dvě osmičky, pouze lokální umrtvení , při zákroku jsem omdlela, takže jsem to měla pomalu jako celkovou 😀. Pak hodně ledovat a ani to moc nenateče... Jen jsem byla asi tři dny doma, za pár dní na stehy a pak už o tom člověk neví. A to je zubař moje noční můra

mika251
8. říj 2015

Mne vysekávali naležato ležiacu dolnú osmičku v lokálnom umŕtvení. Šla som sa objednať na zákrok a sestrička hovorí - práve nám vypadla jedna pacientka, tak vás vezmeme hneď. Bolo to super - ani som sa nestihla zĺaknúť a už som ležala na kresle. Bolo to nepríjemné, ale nebolelo to, za pol hodiny bolo po všetkom.
Najhoršie ale bolo, že za dva dni som musela na pracovnú cestu do zahraničia - nešlo to zrušiť. Po zákroku mi asi v dosledku lokálnej anestézie zatuhol kĺb na čeľusti, takže som vobec nemohla otvoriť pusu, na viac, než pár milimetrov - proste to nešlo. Takže jediné jedlo, ktoré som do seba jakž takž dostala bola placatá pizza 🙂 Inak to nijak zvlášť nebolelo, ani som našťastie nemala žiadne problémy.
Len tú čeľusť som musela násilne rozhýbať, cez bolesť, inak to nešlo. Keď som po týždni prišla na vyťahovanie stehov a doktorka videla, že nemožem otvoriť pusu, tak mi s vážnou tvárou doporučila, nech si kúpim párok v rohlíku a pokúsim sa ho nejak zjesť 🙂 Fakt to zabralo 🙂

clara93
30. pro 2015

@mysonek Mám úplně stejný případ s osmičkami. Můžu se zeptat, kde vám zákrok prováděli? Jaká byla čekací lhůta na zákrok a jak se to hojilo? 🙂

mysonek
30. pro 2015

@clara93 Ahoj, dělali mi to v Praze ve všeobecné fakultní nemocnici, primář Mazánek, hojilo se to výborně. Tak týden jsem ledovala (ale ne kvůli bolesti, ale aby to tolik neoteklo) Bylo to před 10 lety a nejhorším zážitkem pro mě byl den strávený v nemocnici. Jídlo nepoživatelný (nějaká namixovaná kaše) a z postele mě hrozně bolely záda. 🙂 Ale teď už se to možná bude dělat i ambulantně. Jinak jak dlouho jsem čekala už nevím, ale dlouho to nebylo, dost narychlo jsem sháněla předoperační. Ale bylo trochu přes známé, takže možná normálně se čeká déle.

evapater89
30. pro 2015

Ahoj, me vysekavali všechny 8 v brně v Bohunicích. Dostala jsem spoustu injekci a možná nějaký oblbovak -prášek. Seděla jsem na křesle, bolest jsem necítila, jen to bylo nepříjemné a zůstala jsem lezet s promodralou a oteklou pusou asi 3,4dny v nemocnici. Jakmile se zuby - dasne probraly tak bolest teda byla veliká, dávali mi kapky na bolest, a asi po 14 dnech mi vytahovaly stehy.ale do ted jsem za to velmi rada, ze mam klid a šla bych do toho znovu. Hodně štěstí de zuby 😉

evapater89
30. pro 2015

Koukám už docela stará dizkuse-jak to dopadlo?