Ve 21tt mě bolí zub, co s tím?

pecinkaandulkova
17. říj 2017

Preji pěkný den,chci se zeptat jsem v 21tt a posledni dobou (ne kazdy den) me silene rve v zubu. Zubar mi potvrtil ze zub je zdravy,žádný kaz či zánět nemam. Ale asi jen jsem špatně kousla a kousek zubu se mi odlomil,a k tomu mi 8 trve na 7 ale vytrhnout to nikdo teď nechce..
Nepomaha ledovani,ani zadny hřebíček ☹ poradi mi prosim někdo co stim??☹ ☹ už mam totiž chuť si ten zub vyrvat kombinackama...🙂 ☹

zak1991
17. říj 2017

Dobré odpoledne, v lékárně prodávají dětský gel, kterým se natírají dásně, když dětem rostou zoubky. Docela ulevuje od bolesti i dospělým. Jen nevím, jestli se může v těhotenství. Ale příčinu asi nevyřeší, jen by mohla bolest na chvilku povolit. Pak by ještě mohl pomoct výplach šalvějí nebo šalvějové pastilky, ale ani tady si nejsem jistá, jak je to s užíváním v těhotenství.

lansi83
17. říj 2017

Ahoj a udělal ti zubař rentgen? Někdy to není jen na pohled patrné a problém je schovaný uvnitř. Dělá se i celý RTG hlavy i se zuby. Určitě to res, zvlášť když si těhotná. Není dobré, aby jsi měla takové bolesti, přenáší se to na dítě. Já to ze své zkušenosti neznám, mě neboli zub, ani když je zkažený. 🙂

pecinkaandulkova
autor
17. říj 2017

@lansi83 na rtg,nic neni ☹ jde o to že mi zub tlaci do druheho ☹ ale skubat mi to nikdo nechce

lansi83
17. říj 2017

Aha, a proč nechce, protože jsi těhotná? Můžeš i slabou analgezii. Na tom trhání bych trvala. Lepší než se takhle trápit... A moudraky jsou stejně na nic. Zkus jiného zubaře nebo zajed na zubní pohotovosti, jako na bolestivé. To tě lituji, já zažila největší bolest po císaři. Zuby mě nikdy netrápily. 🙂

pecinkaandulkova
autor
17. říj 2017

@lansi83 no skusim to poresit jeste se svym zubarem..a jinak vecer zajedu na pohotovost..
Nechce mi to trhat ze to mam tak posunute ze by me to moc bolelo a ze by mi musel nasadit atb..

lansi83
17. říj 2017

Určitě tam zajed, uděláš dobře. Něco na bolest mají i pro těhotné a jako atb ti můžou dát klasický penicilin( Penbene). Já ho brala na začátku tehu na záněty v těle a dr. mi ho napsala, je šetrný. Držím palce, ať tě to brzy přestane bolet. Pak napis, jak jsi dopadla. 😉

pecinkaandulkova
autor
17. říj 2017

@lansi83 dala jsem na rady a zajela..jedine co udelali vyplachli pusu..podivali..a naschledanou..i kdyz jsem zadala o vytrhnuti odmitli me na plane care z duvodu..museli bychom vam vytrhnout dva zuby coz by jste v tomhle stavu musela byt blazen aby jste to podstopila a ze se to dela v celkove..tak jsem se otocila a chladim trosku to sem tam ulevi ale ty navaly jsou des

lansi83
17. říj 2017

Ahoj, tak to je mi líto. Nechapu proč by museli vytrhnout oba? Stačí přece jeden(moudrak) a tlak se uvolní a bolest přestane.. Tedy pokud ho máš celý vylezly nad dásno, aby šel vzít do kleští. Mě třeba oba spodní moudraky nevylezly úplně celé, jen částečně a kdyby museli ven, tak umrtvit a vyříznout na zubní klinice v Pardubicích. A na to nespěcham. Nebo zkus na tu pohotovosti zajet ještě jindy, až tam bude jiný doktor. Třeba bude jiného názoru. Držím pěsti!! 🙂

pecinkaandulkova
autor
18. říj 2017

@lansi83 Každopádně děkuji..a jinak nechcou mi to vyrvt ponevač mi srostly kořeny..:( no bolest je diky bohu pryč...pomoci paralenu..ale na jak dlouho netuším.:D ale mužeš kidně dojet a vyrvat mi ho...budu ti vděčna..:D :D

lansi83
18. říj 2017

Ahoj, tak o tom jsem neslyšela, že můžou být kořeny u zubů srostlé...To je mazec.!! Paralen bude asi jen docasny, a nemůžeš se s ním živit ještě 2 měsíce do porodu. Nech si je odstranit po šestinedělí, až se trochu vzpamatujes po porodu. No já bych ti teda moc nepomohla, jak vidím krev a jehly, tak omdlivam. 🙂) 😉. Tak ať je líp. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru