Za jak dlouho se zahojí rána po naříznutí a vyčištění zánětu nad zubem? Musím brát antibiotika?

Zodpovězené
26. lis 2018

Dobrý den,

začala mě bolet dáseň nad špičákem a také tvář u nosu. Byla jsem u zubaře, který zub navrtal a vyčistil kanálek, nicméně zjistil, že díky kazu zub odumřel. Za 2 dny jsem přišla zpět k zubaři s opuchnutou tváří. Zubař provedl incizi nad zubem a hnis vytlačil, ránu vyčistil, incizi nezašíval, zánět tam nebyl velký. Dnes je to 5. den a opuch je už jen mírný, ale místo je stále bolestivé.

Zajímá mě, za jak dlouho by se to mělo zahojit? Jak poznám, že je potřeba brát antibiotika, že tam zůstal ještě zánět? (ATB amoksiklav mám doma, ale nebrala jsem je, zubař doporučil užívat pouze v případy, když budu mít teplotu a navíc také kojím) Objednána jsem až za týden.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

pokud se otok zmenšuje, nemáte teplotu, antibiotika brát nemusíte. Zub by se měl ale přeléčit a zaplnit, ale to podle toho, co píšete, je v plánu. Po provedení incize je normální, že je místo citlivé několik dní. Hojení je velice individuální, ale většinou trvá 1-2 týdny.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová