1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

kalo
19. led 2011

Holky, chci se zeptat, nenabídl vám dr. po 1 císaři císaře zase??? Oni automaticky zkoušejí podruhé rodit normálně, když je vše OK???? Já z toho mám trochu děs a počítala jsem s tím, že mi nabídnou volbu....Rodit normálně nechci....

ashlee
21. led 2011

@kalo to ja bych radši rodila podruhe normalne,cisařem už nechci,sice se mi jizva hojila dobře a necitila jsem ji ale udelala se mi po cisaři hluboka žilní tromboza 😠

monaberuska1
21. led 2011

@kalo mě teda hrozila DR pořád s CS ale já doufala že porodím normálně ataké jsme jí oto požádal že bych chtěla žez jen v nejnutnějším případě 🙂 a povedlo se nám rodit normálně a opravdu podle mě je ten porod lepší než CS ☹ můj názor, bála bych se více CS než normálního kdybych měla rodit po třetí 😀 Jinak asi záleží na doktorovi a hlavně na tvé zdravotní stráncxe mrkni semka jsme tam skoro všichni co rodily první dítě CS a po druhé normální a všichni si zatím chválí normální 🙂♥♥
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/1-porod-...

@ashlee ahojky kde já tě nepotkám 😀 určo je to lepší 🙂♥♥

ashlee
21. led 2011
reruna
21. led 2011

@kalo mě při druhém těhu můj dr. celou dobu říkal, že to záleží vše na stavu jizvy v době porodu, velikosti a uložení miminka atd. v podstatě říkal, že není problém rodit normálně a v porodnici, když jsem tam přijela na první kontrolu, když mě můj dr. předal do péče v 38. týdnu, tak mě tam normálně zprdli, jak si to představuju, po tak krátké době (po 2 letech) chtít rodit normálně, když je jizva prý tak napjatá a miminko na ni hlavičkou hrozně tlačí, přitom já jsem po nomrláním porodu ani nijak zvláš´t netoužila, nevěděla jsem, co by bylo lepší, spíš jsem to nechala na doktorech, a´t rozhodnou. A měla jsem už i nějaké poslíčky, tak to hned viděli na utz, prý je to od mého dr. hrozně nezodpovědné, že mě měl už dávno poslat do rizikové poradny v porodnici s indikací ke druhému císaři, hrozně mě vystrašili, že může prasknout jizva atd..... okamžitě mě hospitalozovali a na druhý den byl druhý císař.... to´t můj příběh

monaberuska1
21. led 2011

@reruna určitě hodně záýleží na stavu 🙂♥♥

kalo
22. led 2011

holky, děkuji za odpovědi...Já už tak nějak přišla o iluze 🙂 Na první porod jsem se hrozně těšila a připravovala, ale díky stavu nepřipadal v úvahu. Teď, když už mám na břiše tu hnusnou jizvu, tak se mi nechce za každou cenu mít ještě potrhaný spodek (ač to někomu může znít, že jsem vůl, kvůli takové hlouposti 🙂 ) Ani se na to necítím...jsem dost drobná, při dcerce mi naměřili jeden rozměr pánve hodně úzký...Ale taky to nechám na doktorech, co zbývá...Někudy ven musí 😀

mobina
22. led 2011

@kalo osboní zkušenost bohužel nemám. i druhý porod skončil císařem. naštěstí plánovaným,ale přirozenému porodu nic nebránilo, jen jsem měla smůlu, že se mi porod nerozjel na termín a v téhle porodnici porod po císaři nevyvolávají. i velikost miminka byla prý dobrá, i když mě hodně zaskočila 😅 ve 38tt mi malýho odhali na 3670g 😕 a to měl první porodní váhu 2790g 😅 , jen jsem chtěla říct, že jizva po prvním byla pěkná, hezky zmizela a po druhým mám převis a jizva je dost viditelná, takže já bych snad brala ten potrhanej spodek a plochý břicho než tohle 😖 Jinak malej měl nakonec porodní váhu 3560g, takže ideál, pěkně se sekli. pokud budeš rodit přirozeně, budou tě víc hlídat a nenechají tě dlouho trápit, pokud by porod nepostupoval přiměřeně rychle. já bych to zkusila.

@reruna já mám kluky od sebe 23měsíců a nikdo nic neříkal. i moje gyndr říkala, že pokud neotěhotním půl roku po porodu sekcí, tak pak už klidně. jizvu mi kontrolovali jen prohmatem.

petulka33
23. led 2011

Ahojte holky,
chtěla bych se zeptat, jak je to s případným přenášením o pár dnů po císaři. Já měla akutního císaře, protože jsem se neotvírala ani po dvou dnech, tabletách a oxytocinu. Teď čekáme druhého sviště a termíny mám stejné jako jsem měla u prvního prcka, ale přenášela jsem ho. Vím, že je to pouhý rozmar, ale chtěla bych, aby byli děti narozené stejný den, pokud by se tedy zadařilo. Zda budu rodit přirozeně nebo opět císař, to je ve hvězdách, ale ráda bych věděla, jestli si můžu dělat naděje, že mě těch pár dní případně nechají. Jak to bylo u vás? Nechali vás nebo to hlídali a byli neústupní?

petuleff
11. únor 2011

Ahoj holky, hodně jsem to tu četla před druhým porodem.Gynekolog tvrdil, že není důvod k druhému císaři, pokud nebudou komplikace a od porodu 2 roky (rodila jsem 2roky a 2týdny po sobě). Vypadalo to na přirozený porod, jen jsem si měla hlídat, kdyby mě hodně bolela jizva. Jenže, co je hodně. Měla jsem strach, protože kamarádce rupla děloha a přišla o miminko po třech letech od císaře... takže když mě to bolelo, řekla jsem a jelo se těsně před normálním porodem. Ale byli tak úžasní, že mi to nabízeli už ze začátku porodu, jenže to jsem ještě dělala hrdinku 😉 Takže mám obě děti akutním císařem a upřímně - jsem ráda. Fakt jsem se bála komplikací, přestože druhý porod si díky přístupu personálu nemůžu vynachválit 😝

xlucia
11. únor 2011

@petulka33 nenechali ma prenasat drehoho, aby mi nerupla maternica. v den ukoncehote 40. tyzdna som musela nastupit do nemocnice

petulka33
12. únor 2011

@xlucia děkuji za info, takže naděje si nedělám 😒

lante
12. únor 2011

@petulka33 mne lekár povedal, že pokiaľ je indikácia pretrvávajúca ako u mňa tak bude aj druhý cisarák..oboch mám cisarákom. No pokiaľ nepretrváva, čo bol tvoj prípad tak môžeš rodiť aj normálne....moja sesternica má bez pár dní trojročný rozdiel má chlapca dievča. Chlapec bol cisárskym, lebo bol otočený priečne a dievčatko rodila prirodzene 😉
Takže nádej na normálny pôrod je...len je zvýšené riziko....že praskne maternica v mieste rezu, preto sú väčšinou aj za ďalší pôrod cisarákom. Možno by si sa mala porozprávať s lekárom, alebo s pôrodníkom a ak ho budeš mať zazmluvneného možno by sa dalo dohodnúť na spontánnom pôrode....a možno ani nedonosíš do termínu a spontánny sa začne skôr ako je vypočítaný termín 😉
Ja som napr. chcela toho druhého o deň neskôr...aby to bolo 9.6.2009...ale neukecala som lekára 😀

beisis
6. bře 2011

Ahoj první porod jsem měla akutního císaře v celkové narkoze nemáte někdo zkušenosti, jestli podruhé to budu muset absolvovat znova? V porodnici mi sice před rokem řikali, že neni podmínkou vést řez znovu, ale stejně z toho mám obavy.

helcenka
6. bře 2011

Ahojky,
já teď taky čekám, jak budu rodit - už moc času nemám. Doktor není sice razantně pro císaře, ale spíš se k tomu přiklání, protože to vypadá, že budeme mít mimíska asi "obříka".
Jinak říkal, že pro normální porod by byl, kdyby mělo mimi odhadní porodní váhu do 3,5 kg, bylo hlavičkou dolu, jizva po císaři byla OK a nepřetrvávali komplikace, které vedly k prvnímu císaři (ten jsem měla akutní za porodu, takže zatím žádné komplikace z prvního císaře nejsou).
A přenášet mě určitě nenechá ani jediný den.

Ale znám dost holek, které po prvním císaři rodili přirozeně. Zrovna nedávno jedna moje kamarádka. Její mudr. byl sice zcela proti, ale domluvila se v porodnici, kde žádný problém neviděli. A porod byl v pohodě.

Já už to mám za pár, takže vám pak dám určitě vědět, jak jsme dopadli. 😉

valentovasasa
7. bře 2011

@beisis za prvý bude záležet jak daleko máš od sebe oba porody. Tady z tvého profilu to nepoznám, ale pokud bude odstup 2 roky a více tak můžeš i přirozeně, ale záleží na mnoha okolnostech. Pokud bude odstup pod dva roky, tak jdeš na císaře. Jinak taky bacha na porodnici - někde jsou razantně jen pro sekci, ale často to posuzují individuálně - dle aktuálního stavu, polohy a velikoti dítěte a hlavně síle jizvy. nesmí být tenká. Tot asi ve zkratce.

U mě se taky rozhodovali, první sekce byla kvůli tomu, že syn byl KP a byl velikej a u druhýho dlouho váhali, pak zjistili že mám tenkou jizvu a že by porod nemusela vydržet, tak že to bude sekce, nakonec se malej začal dusit a byla z toho akutní sekce tak jako tak...

blueapple
8. bře 2011

@valentovasasa ahoj, 2 roky od porodů jako mezník pro jasný císař, platí to pro všechny porodnice v ČR?

valentovasasa
8. bře 2011

@blueapple ano, my máme kluky bez 2 dnů dva roky od sebe a už tak se "kroutili" že je to hraniční, že neví jestli je ta jizva dost zralá aby to vydržela.

blueapple
8. bře 2011

@valentovasasa takže císaře doporučil už Tvůj gynekolog nebo až přímo v porodnici ? Ptám se, protože se mě to asi také bude týkat 😎

valentovasasa
8. bře 2011

@blueapple ne, můj gynekolog mi pořád říkal, že je možný oboje, že s tím problém nemá -rodit normálně. Ale neudělal mi kontrolu jizvy - v nemocnici mi ji zkontrolovali (Asi 4. den po termínu) a řekli, že je moc tenká a bylo víceméně rozhodnuto. a stejně jsem pak musela na akutní sekci a nebylo co řešit.

blueapple
8. bře 2011

@valentovasasa takže člověk stejně neví do poslední chvíle 😀
To jsem měla stejné u mého malého, byl KP a pořád se čekalo, zda se otočí....to bych rodila přirozeně, jinak císař, takže na každý UTZ jsem čekala a pořád se nervovala - otočil se? neotočil se....?
Přiznám se, že tak brzy (porody do dvou let) bych preferovala druhého císaře rovnou a bez řečí. Někteří lékaři doporučují otěhotnět až po 2 letech od porodu, natož do té doby rodit. Ani minimální riziko za to nestojí. 😉

valentovasasa
8. bře 2011

@blueapple no, doktoři toho radí - znám ženskou co má císařem 4 děti, setřenka čeká 3. dítě a obě předtím má císařem... a jsou doktoři, kteří ti řeknou, že jak máš 2 císaře, máš se nechat sterilizovat! NIKDY!!! At si trhnou nohou.

No, mě se první syn otočil KP mezi 2. a 10. dnem po termínu. 2. den byl hlavou dolů, pak mě nikdo nevyšetřoval a pak 10. den, když jsem přišla na příjem že mi začnou vyvolávat přirozen porod, se zjistilo že je KP a jde se na sekci (měl 4kg) a druhej se zas pro změnu dusil a rotoval do konce.

blueapple
8. bře 2011

@valentovasasa to jsi měla teda zajímavý ! No hlavně, že jsou oba zdraví a živí ! Já se císařů vůbec nebojím, naopak, zachrání život. (manželce kolegy z práce ho bohužel udělali pozdě, miminko-holčička zemřela udušením, brrrrrr, radši 1000 "zbytečnejch" císařů než jedno mrtvé nebo postižené mimi)

valentovasasa
8. bře 2011

@blueapple souhlasím s tebou. Já se sekce taky nebála, ale přirozenej porod je přirozenej, proti tomu není debata. Proto jsem chtěla, pokud to aspoň trochu půjde, jít do normálního porodu. Nešlo to. Tak nač zbytečně riskovat. To radši tu sekci. Ale jsem pro to chtít radši přirozenej porod, ale být předem perfektně zkontrolována a pokud dr. uzná že přironě není problém, tak klidně.

beisis
8. bře 2011

No já budu mít mezi císařem a porodem druhym 1,5 roku. Jsme chtěli děti blízko sebe a jak se řiká tak brzo sme to neplánovali, ale tak stalo se. Takže se mám připravit, že mi rovnou napíšou termín na císařský řez?

kacci
8. bře 2011

@kalo nejsi vůl, taky mě to napadlo, že bych měla obojí památku...to raději druhou jizvu a "spodek" nedotčený🙂.
Já jsem rodila v červnu 2009 dvojčata císařem - kvůli poloze, A bylo KP, B příčka, takže vůbec nebylo o čem uvažovat. Teď mám termín v dubnu, to bude 21 měsíců po a nevím, nevím....Moje gyndařka to zatím nijak nekomentovala, poslední kontrolu u ní budu mít na přelomu 36 a 37 tt, protože jsem z Prahy, ale rodit budu v Novém Městě na Moravě (teda doufám), takže si mě nechá u sebe déle...Jsem zvědavá, jak se na to budou v porodnici tvářit.
Tak nějak jsem doufala, že prcek zůstane prdelkou, což byl v 31 tt, ale bohužel už je hlavičkou🙂 .. ale dvojčata se mi točila ještě v 37 týdnu, takže se nevzdávám🙂).
Nebo ho ještě budu muset pořádně vykrmit..v tom 30tt měl váhový odhad 1.930 g, což je myslím docela dosta, to by to mohl přes ty 3,5 kg dotáhnout🙂

helcenka
8. bře 2011

@beisis - já myslím, že to není dané, ty dva roky se všeobecně doporučují. Ale záleží na doktorech a dalších okolnostech. Hlavně nesmutni. Já bych taky chtěla rodit přirozeně, ale když to nepůjde, tak se nedá nic dělat. Domluv se s dr. a pak záleží také na porodnici. Někde na tebe koukají jako na blázna, že chceš rodit přirozeně po císaři a někde se naopak diví, proč ti třeba dr. doporučil rodit císařem a proč bys nemohla rodit přirozeně.
Já budu rodit s mým dr., takže se budu muset víceméně přizpůsobit jeho rozhodnutí. 🤐

blueapple
9. bře 2011

@kacci mám stejný názor, když už máme rozpárané bříško, tak proč ještě potrhat "dolejšek", některé holky po císaři chtějí přirozený porod, proč ne, ať to zkusí, pokud je vše v pořádku. Já preferuji ale zase císaře a byla bych ráda, kdyby mi ho rovnou indikovali ! Bojím se prasknutí jizvy a to mi už nikdo nevymluví. 😖

handulak
9. bře 2011

holky jak už jsem tu psala-první porod akutní SC,druhý porod byl vaginální,vyvolávaný-indukce ve 35+6 tt., proběhl 1rok a 9 měsíců po prvním porodu a byl naprosto v pohodě 😵 A. měla 3200g,takže prcek nebyla 😉 cítila jsem se po porodu jako rybička,normálně fungovala,laktace nastoupila jak měla...prostě pohoda 😵

ashlee
9. bře 2011

@handulak tobe porod vyvolali a první jsi mela cisařem?ja jsem myslela že se po cisaři nemuže vyvolavat porod. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru