1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

alokin
25. led 2007

Ahoj tak ja som mala prvý porod cisárskym rezom nakoľko malá bola uložená v brichu šikmo. Vedela som,že to bude císař už 3 týždne dopredu. Bola som objednaná na 19.11.04 no nakoľko mi v malých množstvách začala odtekať plodová voda malá prišla na svet o týždeň skorej. Vten deň sa teda v nemenovanej porodnici narodili 3 deti císařem. Tie dve pani už mají zase mimina a obidve sa narodili prirodzenou cestou. Takže je to individuálne ja osobne by som radčšej brala císař. 🙂

marijana
25. led 2007

ako to tak citam tak musim skonstatovat ze kazda porodnica ke ina,ale hlavne to zalezi na lekaroch,ktori nie su dobri,ale najdu sa aj taki.Ja som ale stastie nemala.Cele tehohtenstvo som mala rizikove,mam zdvojenu maternicu a mala som aj pruh na maternici.Vsetci lekari tvrdili ze sa mam pripravit na porod asi skor kludne aj v 8 mesiaci.A donosila som do konca.No asi mesiac pred porodom sa mala otocila,a bola nozickami.Asi vedela ze sa sialene bojim porodu tak preto. 🙂 Ked mi odtiekla voda ta predna tak som zostala lezat v nemocnici este dva dni,lebo furt nic.Najskor mi chceli robit cisarsky,koly polohe a aj koly tym mojim vadam,ale dosiel prednosta kliniky,pan Danko/nemozem nadavat/a ten povedal ze budeme rodit normalne,vsak keby cosy tak su pripraveny.No proste chlap,ktory to nikdy nezazije a nemoze pochopit tu bolest s strach.Tak som aj ja bola s nervamoi na konci.Velmi som sa bala.Po dvoch dnoch v nemocnici mi uz praskla voda a bola zelena,tak to slo rychlo.Ked ma vysetrovali mala som uz prestrcenu pravu nozicku v posve a mala stiahla pupocnik tak sa stracali ozvi.Odkracala som naha cez celu chodbu na sal a behom 5 minut som uz spala.Takze osm mala cisarsky,co som aj chcela ale nie za tak dramatickych okolnosti.Inak mna po reze vobec rana nebolela,ani potom nie a rychlo sa mi aj zahojila.Co sa tyka druheho porodu/ak niekedy bude/chcem urcite cisarsky.Ja sa bojim bolesti a porodu a nehambim sa to priznat.Aj keby som si ho mala yaplatit.A takysto sa bojim aj prertrhnutia jazvy.Takze asi tak.
P.S.fakt vsetko yavisi od doktorou,ale mali by sme aj mi pacienti trocha rozhodovat

kiara2
autor
26. led 2007

ahojda holky!!!no tak názorů tady je nespočet no tak já nevím opravdu každý říká něco jiného tak já nevím nejhorší je že po prvním císaři jsem byla po 1,5 na laparoskopii a měla jsem tam srůsty a né málo dělohu na břicho a pobřišnici na břišní stěnu a ted mám jít znova v únoru na další jelikož mám stejné problémy a ještě mě zlobí cysta se kterou trpím už půl roku a ne a ne prasknout a na to mi doktor řekl že jestli vůbec otěhtním tak to bude zázrak a že budu mít problémy jak poroste děloha a jak tam jsou ty srůsty no to abych se bála vůbec otěhotnět,vůbec otěhotnět a ještě jestli půjdu znova na císaře kterého teda nechci ani náhodou jelikož jsem trpěla jak pes a hodně jsem krvácela no tak já nevím ........jinak linnda at to vše dobře dopadne...

munda
26. led 2007

k tym cisarskym,ja mam tiez tu skusenost,ze niektori lekari sa automaticky priklanaju k cis. ked prvy porod prebehol tiez cisarskym.u nas odporucaju 2 max 3 cis.rezy,kym v zahranici nie su vynimky,ked ma zena za sebou aj viac cis.Jazva sa da skontrolovat UZV a ked nie je tenka a bolestiva a nie su tam ine komplikacie nemal by byt dovod,aby sa rodilo znova cis.Podla mojho nazoru,by skuseny porodnik mal pocas porodu zistit,ak by hrozilo nejake prasknutie jazvy a maternice.Som za prirodzeny porod,lebo cis.rez je predsa operacny zasah a viac poskodzuje organizmus zeny,dlhsie trva zotavenie.Takze prajem vam prajem rychle a bezbolestne porody

mimi
26. led 2007

ahoj dashak,maly mal 2120g,ked sa narodil,co nebolo az tak zle,sam dychal-dalsie plus.Maleho pustili po 3 tyzdnoch a bola som s nim cely ten cas.Taktiez chodime na same vysetrenia neurologia,ocne,prenatalne..Zatial je v poriadku,len musime stale cvicit Vojtovu metodu.A trosku slabsie pribera,uz mi doktorka kazala ho prikrmovat.
V ktorom mesiaci si zacala malu prikrmovat zeleninkou?A sedka uz sama?

dona,tak to si ma potesila,ze je z tvojho synceka riadny chlap,dufam,ze aj ten moj taky bude 😉

zuzu13
26. led 2007

ja som syna rodila cisárskym a druhé ma trápili do vtedy, kým som nemala bolesti v pôvodnej jazve a vtedy ma rovno šupli na sálu na sekciu. Každá žena, ktorá rodila sekciou je riziková a je pravdepodobnosť druhej sekcie...

mimi
26. led 2007

dashak,akurat som si pozrela vas albumik a mala je strasne roztomila!ja sa tu pytam,ci sedi a ona uz aj stvornozkuje,tak to je ale sikulka! 🙂 Inac,mate taku istu postielku s baldachynom ako moj maly 😉

keporkak
27. led 2007

Prave resim to same. Syna jsem rodila pred 6 lety cisarem a ted jsem ve 30.tydnu a doufam, ze to pujde normalne. Doktor mi ale rekl, ze je mozne, ze budu rodit zase cisarem. Tak se na to moralne pripravuju. Protoze jsem ale rodila a zase budu v Recku, tak jsem se chtela zeptat, jak to probiha u nas. Me nedovolili 2 dny nic pit a 4 dny nic jist. Kdyz jsem sestram rekla, ze mam hlad a zizen, tak mi akorat pridali kapacku. Za tech 5 dnu se mi tak scvrkl zaludek, ze tech 20 kilo, co jsem pribrala bylo behem par tydnu dole. Navic malemu dali pit glukozu z lahve a nevysvetlili mi proc. Nastesti to nechtel, ale pak mel problemy se poradne prisat a trapili jsme se s kojenim asi mesic, nez jsme se do toho dostali. Nikde jsem nenasla, proc to delaji. Mate s tim zkusenosti?

fafa
27. led 2007

Ja som rodila sekciou obe deti. U nas som prvy den len pila, druhy bol puding a na treti den mixovana strava. Potom som uz jedla vsetko.
U nas davali malym tiez glukozu a ked bolo treba aj materskym mliekom dokrmili, ale zo striekacky. Aby mimina nezleniveli a chceli tahat. Ja osobne som chcela aj druhy porod sekciou, uplne mi to vyhovovalo.

keporkak
27. led 2007

Diky za odpoved fafa, ted uz budu chytrejsi. Nevis, proc davaji tu glukozu? Muzu to odmitnout?

fafa
27. led 2007

Glukozu davaju podla mna ked je dietatko hladne, na doplnenie energie. Ale preco nedokrmia umelym mliekom alebo materskym, to neviem.

bellasandra
27. led 2007

Erika- ja som mala tiez sekciu, a ja som si jazvu natierala s Betadine, a potom uz ked to bolo krajsie tak na vysusenie tou fialovou vodickou.
Inac ja by som chcela este 2 deti 🙂

certica
27. led 2007

tak ja som rodila cisarskym poobede o druhej, mala som az do noci infuzky + nam davali nejaky fenykl.nesladeny caj, druhy den tiez len caj a ked som sestrickam rano povedala, ze som mala vecer aj v noci normalne vetry (dost dolezita info pre nich, aby vedeli, kedy podat prve jedlo), tak mi na obed dali vyvar z polievky. aj to sa im zdalo skoro 😕 . na druhy den rano som uz normalne bola na wc, takze ziadne problemy zo zacpou nic. Od toho 3.dna uz normalna strava, aj ked sa predsa len odlisovala od tej, co mali baby po prirodzenom porode. skor take kasovite a polievkove jedla.
a cim dalej nad tym rozmyslam, citam a aj na zaklade svojich pozit.skusenosti z prvej sekcie, rada by som si to zopakovala.
co sa jazvy tyka, absolutne som sa o nu nestarala ani ju ziadnym sposobom neosetrovala

jamimi
27. led 2007

Ja som mala prveho syna cisarskym kvoli vahe-4,490g a este k tomu bol zadockom.teraz mi dr.povedal ze ak dieta bude mat nad 3,500g bude to 100%cisarsky,este mi povedal ze s tym mozem pocitat uz teraz lebo mam uzku panvu a velku pravdepodobnost ze aj druhe mimco bude taky macko 😀 napisem v juni ako to bolo naozaj 😉

kiara2
autor
27. led 2007

erika153:zkus si koupit teatree oil je to sice drahé ale hojí to rány jinak jako zdravotní sestra bych radila nechat otevřený a zasypávat třeba framykoinovým pudrem nikoliv mastičkou tou by to mokvalo ještě víc pokud opravdu to máš otevřené chtě nechtě musíš i s děckem na chirurgii pak až by se ti to zahojilo tak tam budeš mít velkou rozšklebenou jizvu a nebo co ještě hůř je to místo u genitálu takže si lehko můžeš zanést infekci .....

kiara2
autor
27. led 2007

....

sofiela
3. únor 2007

ahojte, velmi ma zaujima tato tema, ale pre hrozne nevolnosti a migrenu si momentalne nestiham a nemozem vsetko precitat, tak dufam, ze nebudem moc otravovat, ked sa opytat to iste, co ini...ja som mala prve dieta pred 21 mesiacmi na cisarsky, proste som a neotvarala- trvalo to 26 hodin a nic hroznejsie som nezazila, 40horucka, paralyzovana lava strana tela...epidural mi nezabral ( povodne som ho neplanovala ). Dcerka mala 4,618 kg a 54 cm ..teraz cakam druhe dieta a ja si velmi zelam cisarsky, uz tym proste nechcem prejst. A ak by to slo- 14 dni pred terminom. Zijem v USA, povedali mi, ze musia zistit, kde som mala prerezanu maternicu, ak dole-hrozi, ze sa utrhne,vtedy vraj nie je mozne rodit prirodzene a ak v strede je to mozne. Ja vsak budem trvat na sekcii...aky mate na to nazor? Preto, ze lekari pri Sofii dlho cakali, ci rezat- pre podozrenie z otray plodovej vody bola na special care a na antibiotikach. tak mi bolo luto, mohli rezat hned, a nie tvrdit, ze ide o 3-3,50kg dieta...

peha
3. únor 2007

ja si myslim, ze tvoj osetrujuci gynekolog na zaklade predoslej anamnezy a skusenosti s prvym porodom ti moze s kludnym svedomim normalne oficialne na papieri indikovat cisarsky rez. aj zdorazni, ze si to zelas.
my ideme cisarom, pretoze pred cca rokom som mala operovanu chrbticu, neviem, akoby moje platnicky zvladli tlacenie a v detstve bedrovy klb, ale musime mat na papieri od otropeda aj neurologa. je to inak sila, ze zena si nemoze vybrat, uz minimalne ked pozna svoj zdravotny stav. takze obiehame vyslovene peciatky, pretoze nikto si nechce brat na krk akoze "ulavu" ze budem rodit nie normalne ale sekciou. no fakt chcem vidiet tu ulavu, hlavne ked sa hoja rany a brucho a nemozes dieta ani vziat na ruky. ...

maca793
3. únor 2007

ja som rodila dvojičky cisárskym a to som ich mala rodiť podľa doktorov normálne!!!, a teraz som rodila prirodzene a to sa nedá popísať! je to úžastný pocit. mňa doktor pripravoval aj na to, že budem rodiť cisárskym, a dal mi urobiť aj všetky veci okolo toho-myslím tým testy. cisárskym by sa malo rodiť max2x-3x. na izbe sme mali ženu, kt. čakala 7 dieťa z toho4 rodila cisárskym a nič jej nebolo.

sofiela
4. únor 2007

peha, moja, preco si mala operovanu chrbticu? Mala si nejaky uraz? Ako maca793 pise, ja so si to tiez tak idealisticky predstavovala- ze aka blizkost s tym babatkom pri porode, ked je normalny, lenze moje babo malo vyse 4,6o kg, a nebola to fakt sranda, to sa hadam neda vytlacit. Ja som aj citila, ze pri tlaceni akoze vobec nic nerobim, nedalo sa. uz nechcem tym presjt, akurat bolo dieta v strese, chuda male. Sice ma uspali, ked mala bola vonku a nepamatam sa, ze mi ju ukazali a tiez mi srdce trhalo, ked mi ju nedovolili dva dni chytit, kedze sme obe boli na antibiotikach, ale rodila som v druhej najlepsej nemocnici v New Jersey a pochopila som jednu vec- ked zena nemoze rodit lahko normalne, zbytocne natahovat a hned cisarsky, podla mna je to bezpecnejsie. Peha, suhlasim- to hojenie ziadna sranda...ozaj, tusila si, ze cakate dievcatko?Sorry za rozharane myslienky, ale dnes mam najhorsie nevolnosti doteraz a akasi som mimo doslova..

skafi
4. únor 2007

Ahoj děvčata.Věřte nevěřte,ale já rodila císařem v r.1993 a 1997.Po druhém dítěti jsem zažádala o sterilizaci ze zdravotních důvodů.Tento zákrok mi byl proveden v Sokolovské porodnici(1997).
Jaké bylo ale překvapení,když mi má lékařka zdělila, 2.9.05 že jsem opět těhotná.Řekla jsem jí,že to není možné,ale byla to pravda-byla jsem v 8.týdnu.
Okamžitě jsem věděla,že si to miminko nechám,i když jsem tím přišla o všechno co jsem si už naplánovala do života,ale pro mě to v tu chvíli byl ZÁZRAK.
Těhotenství jsem měla rizikové,ale neměla jsem žádné raní nevolnosti,cítila jsem se celé těhotensví moc dobře.Občas jsem měla myšlenky-jak budu rodit?bude vše v pořádku?
Porod se naplánoval podle termínu a opět císařským řezem.Chtěla jsem být v plné narkoze,ale doktoři mi řekli,že i pro mě i pro dítě by bylo lepší být pouze v poloviční.TO ZNAMENÁ OD POLOVIČKY ZAD DOLU.
Porod proběhl 21.4.06 v 10.20 jsem šla na sál-dostala jsem injekci do zad ucítila brnění a pak mě rychle pokládali na stůl a vše šlo jak po másle.Jelikož jsem při mích prvních dvou dcerkách spala,tento jsem si chtěla vychutnat.Byla mi rozříznutá jizva po předchozích porodech a jen jsem cítila jak se mi něco děje v břiše-bylo to takové menší tlačení.Měla jsem hodně plodové vody,která polila všechny doktory na sále,a hned po tom vytáhli můj poklad.Sestra,která nademnou stála celou dobu mi ze slzama v očích zdělila,že mám krásnou a zdravou holčičku-narodila se v 10.35 má Lucinka,3750g a 53cm.
Při tomto císařským řezu mi byla na mou žádost podruhé provedena sterilizace a já už jen tet budu doufat,že opět neotěhotním.
Toto jsem prožila já,a myslím si,že záleží na každé znás jakou máme postavu jak to těhotenství přijme a hlavně se nebát.Přeji Vám všem který čeká porod jako mě aby jste ho zvládli tak jako já a vaše maličké je zdravé a krásné.
PA IVKA Z CHEBU.

sofiela
4. únor 2007

ahoj skafi ( ivka ), no normalne mam az slzy v ociach, aj ked nechapem, ze si zase otehotnela- naozaj zazrak...takze mas tri dievcatka? To je strasne zlate...zelam vam vsetkym len vela radosti zo zivota. 🙂

martinnaa
4. únor 2007

skafi:Ahojky tak to moc gratuluji je to zajimave.Ja jsem mela na vyber jak jsem rodila.Doktor mi nabidl jestli chci cisarem nebo to umrtveni do zad.Mela jsem z toho docela strach jak to bude probihat.Tak jsem si vybrala cisar.Muze byt u toho manzel u takoveho porodu jak si mela ty? 🙂

peha
4. únor 2007

sofiela, mala som zarastene platnicky do miechy, ziaden uraz, proste blba predispozicia... operacia riadne žúžo, ale prebolelo... a je to uz relativne ok. len si na to musim davat velky pozor.

skavi - velmi pekne 🙂 a dakujeme za podporu a gratulujeme k trom princeznickam 😵

ramzesa
4. únor 2007

peha- ono to tak nazvali, ze ulava? Ja sice so sekciou skusenosti nemam, ale dost zien tvrdi, ze po normalnom porode boli skor fit, ako po cisaraku.
Myslim si, ze zena si nemoze sama vybrat ako chce rodit preto, lebo je to operacia. Nie je to prirodzene. A kazda operacia nesie so sebou rizika. Ja som velmi rada, ze som mohla rodit prirodzene,z cisarskeho porodu mam obavy. 😕

sofiela
4. únor 2007

peha, tak som rada, ze uz to mas ok s tou chrbticou, aj ked jasne, ze musis byt opatrna. kedy ti zistilo, ze mas takto tie platnicky? A pekne meno ste vybrali-Eliska znie tak milo, nezne.
ramzesa-ja sa velmi bojim naopak prirodzeneho, ani nechcem nanho mysliet po mojej skusenosti. neverim,ze by som vytlacila. Ale predtym som to velmi velmi chcela.

sofiela
5. bře 2007

no i zatial to vyzera, ze budem mat indukovany cisarsky v 39tyzdni...tak uvidime...

dvojka
23. bře 2007

rodila jsem cisarakem,bala bych se druheho porodu,ale co vim tak pokud vse probiha tak jak ma tak alespon v chebske porodnici kamaradka ktera take mela prvni dite mele cisarem,druhe porodila prirozenou cestou,ale musela byt hospitalizovana tyden pred terminem

escada17
31. bře 2007

mne bolo povedane, ze ak je druhy porod vaginalny po cisarskom, tak je vacsie riziko utrhnutia maternice ako pri druhom cisarskom reze

andrea.m
31. bře 2007

ak je 1 pôrod císarom niektorý lekári volia aj 1 pôrod císarom kôli riziku roztrhnutia maternice.záleži aj od veľkosti bábätka.a tiež sa pri 2 pôrode prirodzenou cestou ak ten prvý bol cisarom neodporúča epidurál,lebo je riziko že ak sa tá maternica pretrhne tak to žena nebude cítiť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru