1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

lamarika
5. črc 2011

@venika86 U prvního CR jsem taky byla ze všeho tak vybzinkaná, že jsem si kolikrát připadala jak ovečka na porážce ☹ Teď už jsem se nedala a taky bylo fajn, že už jsem přesně věděla co přijde a co mám čekat. Teď už si na ledacos dupneš a bude 😉

venika86
5. črc 2011

@lamarika přesně tak a že já dupat budu 😀

eyael
6. črc 2011

@misuuuule - no při mém štěstí to bude zas 😒 třeba na to vůbec nedojde, naděje umírá poslední 😉

didi35
17. črc 2011

Ja som 1x rodila CR kvoli hypoxii plodu, pred 2 tyzdnami som znova rodila a spontanne!!!! 😉 😉 - ale musela som si to "vybojovat", najradsej by ma znova sekli, mali na to kopec arugmentov )vek, 1x CR, nizka postava a pod.)...

ashlee
17. črc 2011

@didi35 za jakou dobu jsi rodila po cisaři?

didi35
17. črc 2011

@ashlee 21 mesiacov

ashlee
17. črc 2011

@didi35 a kolik měříš?

blueapple
17. črc 2011

@didi35 já budu mít mezi porody skoro stejný časový rozestup, ale na vaginální porod si netroufám 🙂 Já preferuju dalšího císaře. Je ale dobře, že ses mohla rozhodnout, jak porodit. Tak by to mělo podle mě být vždy.

luczinek
17. črc 2011

ahoj,tak já měla císaře v roce 2008,v červenci kvůli mému vysokému tlaku-vyvolávačka nezabrala,malý měl 3850g a 52 cm.Další porod přirozeně červen 2011,i když strašili císařem kvůli těhu cukrovce,malý nakonec 3600g a 52 cm.Porod úplně super,od prasknutí vody k narození prcka 4 hodinky,vše ok a já jsaem fakt ráda,že mi to tak fajně vyšlo!

eyael
18. črc 2011

@didi35 @luczinek holky to je super, že se vám to povedlo klasickou cestou! Tajně doufám, že to půjde i u mě a že to hlavně zvládnu 🙂 jak píše @blueapple taky si zatím moc netroufám, ale dalšímu císaři bych se chtěla vyhnout 😕

sasena033
18. črc 2011

@didi35 ahoj ja som tiez porve v roku 2009 rodila SC koli hypoxii teraz mam termin marec 2012 a strasne by som chcela rodit spontanne...........dufam ze to vyjde a bude to mozne

didi35
18. črc 2011

@ashlee 161 cm

nefertiti7
19. črc 2011

Ja som rodila v oktobri 2009 SC, lebo malý uz nemal ozvy na monitore a ani som sa neotvarala, cize za 5 min 12 ma rezali, nic som necitila,maly bol uplne modry, omotany snurov 2x, aj jazva je krasna a rychlo som sa zotavila, teraz mi ju nie je ani vidiet, ale do tej nemocnice by so uz nesla, jedine tak, ze si zaplatim aby som rodila cisarskym a operoval ma ten isty lekar, lebo ako operater bol super, ako porodnik hroza....trapila som sa tam 3 dni kym mi urobili SC

didi35
19. črc 2011

@sasena033 Drzim palce, mala si velke babatko, mozno aj kvoli tomu Ta budu prehovarat na sekciu. Ja som mala prve dieta pri sekcii 3700 g, toto druhe pri spontannom porode malo az 3930g a v pohode, vyslo za 2 minutky von... Musis si verit a spoliehat sa na intuiciu.

kalo
20. črc 2011

Řeším opačný problém, rodit spontálně teď podruhé fakt NECHCI!!!! Dr.mi sekci odsouhlasil, ale prý v případě, že by to na mě přišlo před plánovaným termínem a malý bude mít do 3kg, tak mě nechá rodit přirozeně ☹ ☹ Musím vydržet!!! 🙂

ashlee
20. črc 2011

@kalo a proč chceš cisaře? 😅

miranda77
20. črc 2011

@kalo 🙂 no přístupy k porodu po sekci jsou různé ... každopádně pokud budeš mít bolesti v místě jizvy, žádný doktor si přirozený porod netroufne ...

kalo
20. črc 2011

@ashlee @miranda77 , holky, vím, že asi vypadám, jakobych spadla z višně, když chci znovu sekci 😅 Samozřejmě na první porod jsem se hrozně těšila a pak jsem byla velice zklamaná, že to neklaplo (malá byla KP, moje těhot.cukrovka a malá byla hodně maličká- takže bez diskuze). Taky jsem si říkala, že po těch hrozných bolestech už nikdy císař, chci podruhé normálně...ale postupem času jsem od toho upustila... Tu jizvu na břiše už mi nikdo nevygumuje a mít k tomu ještě za každou cenu potrhaný a zašívaný spodek a těch rizik, co k porodu po císaři hrozí...Ne. Raději si to odtrpím znovu, už vím, do čeho jdu a je to pro mě menší stres. Navíc se na porod ani necítím, mám jedem rozměr pánve dost úzký (moje výchozí váha byla 45kg), mimčo se zdá, že pod 3kg nebude...No, někudy ven musí.... 😅

weeky
20. črc 2011

Ahojte, ja som mala prvy porod cisarskym a druhy tiez. Prave teraz sa stal pripad v Trnave ze zena mala prvy porod cisarskym a druhy klasickym a po 3 hodinach zomrela na pretrhnutie maternice. Preto nechavaju zeny po prvom cisarskom rodit a druhy krat cisarskym. Aby tam nebolo to riziko pretrhnutia.

terenak
20. črc 2011

Ahojky, tak já jsem rodila prvního chlapečka císařem, protože byl koncem pánevním a před porodem se mu ještě nožička vklínila do porodních cest....druhého chlapečka jsem porodila spontánně a jsem za to hrozně moc vděčná!!! Ještě v těhotenství jsem byla domluvená s primářem (je mým gynekologem), že pokud se porod rozjede sám a bude postupovat, tak že to zkusíme přirozeně. Porod se rozjel sám, doktoři moc pro spontánní porod nebyli, přemlouvali mě na císařský řez, ale já jsem se nedala 🙂 Hrozně moc jsem toužila porodit Adámka přirozeně a prostě to všechno zažít 😵 i s přiložením na bříško...Byl to nádherný zažitek, i přes všechnu bolest to stálo za to a já jsem hrozně šťastná, že se to povedlo...mimochodem narodil se cca po 8 hodinách od prvních příznaků, absolutně bez medikace 🙂 Holky, pokud to jenom trošku jde, zkuste to, nebojte se přirozeného porodu, ten výsledek stojí za TO! 😉

noraf
20. črc 2011

ahojte, ja mam za sebou dva cisarske a tak som to aj chcela,pri druhom sa mi roztrhla maternica, ale len preto, lebo maly mal 4,5 kg pri narodeni a dral sa rychlo von, maternica bola oslabena prvym porodom v tej rane...jazve, inak by sa to neroztrhlo.Moj porodik tvrdi ze sposob vedenia druheho porodu zavisi od stavu matky a stavu maternice, mam kamosku co u neho bez problemov odrodila druhe dieta normalne, aj ked prvy bol cisar.Nie je pravidlo ze sa musi zakonite stat nieco zle, vobec, je to velmi individualna vec.Ale je fakt, ze je maternica vplyvom prveho rezania oslabena a teda viac namahana.Takisto samozrejme zalezi na velkosti dietata,faktorov je viac.Vsimla som si ze lekari si nie vzdy trufnu rodit po prvom cisarskom normalne, ktovie, mozno je to ciastocne aj zbavovanie sa zodpovednosti, ale urcite je tam aj zvysene riziko.Vsade vo svete je trend zachovavania prirodzenych porodov, bez ohladu a to ako ste rodili prve.Kazda chceme minimalizovat rizika a mat po prvom cisari aj druhy cisar je asi bezpecejsie.Zase si treba uvedomit ze su to dve velke operacie, otvorena brusna dutina...to nie je malickost.Ja som mala porody za sebou v priebehu 2 rokov, prvy bol uzasny, bezproblemov sa to hojilo, ani bolest nebola taka ze by sa nedala vydrzat.Pri druhom to bolelo ovela viac, kedze rez sa robil presne v tom mieste kde prvykrat,horsie som sa davala dokopy, dlhsie to trvalo a podobne.asi nie je jednoduche rozhodut sa ako, ani to v mnohym pripadoch lekari na nas nenechaju, ale vzdy hovorim ze je dobre dat na ituiciu.Ja som nejako tusila ze sa nieco stane, od 4 mesiaca som chcela cisar aj ked bolo vsetko ok.Tyzden pred porodom mi podla utz vyslo ze maly ma 3600g a nakoniec som porodila najvacsie dieta na oddeleni :D

blueapple
20. črc 2011

ahoj holky, zastávám názor, ať si maminky po císaři vyberou, jak chtějí rodit. já osobně preferuju císaře, rodím dřív než do dvou let od prvního porodu, tak se mi to zdá brzy na vaginální porod. Když pročítám informace na internetu, poslouchám lékaře, je to tak půl na půl. Rizika pro miminko mi za to nestojí, chci to relativně "nejbezpečnější" pro mimi. To je určitě císař. Ale kdo chce, ať to zkusí. tady na MK je spousta maminek, co se jim to podařilo. Fandím jim.

p.s. Také slyším názory kolem, jak jsou holky šťastné že rodily vaginálně, že zvládly porodit dítě, že vztah s dítětem je intenzivnější, že děti jsou zdravější,bez alergií, že porod vaginálně je menší stres pro dítě.... nesouhlasím. Císař je také porod a jaký ! My "císařovny" si také protrpíme bolesti. Není důležité, jak jsme porodily. Nemá smysl nic porovnávat. Vztah k miminku máme přece v srdci a v hlavě !

miranda77
20. črc 2011

@kalo rozhodně nevypadáš jako by si spadla z višně 😀 😀 😀 ... já jsem také toho názoru, že každá prostě víme, jak chceme porodit a hlavně na co se cítíme!!!! Mám dvě sekce ... o tu druhou jsem nestála, byla jsem připravená na přirozený porod a cítila jsem , že bych ho zvládla. Ještě teď jsem se nevzpamatovala z toho, že lékaři byli jiného názoru a já jsem je poslechla... 😖 . Co se má stát se stane ... ruptura dělohy může potkat i maminy bez řezů ... Statistiky nic nepomůžou a nám maminám jsou jen pro stres ... je to naše tělo, naše děloha, naše dítě ... my cítíme ... a my bychom měly vědět, co zvládneme. Naše zodpovědnost, i když rodíme v nemocnici! Držím palce!!!
@weeky umrtí při ruptuře není pravidlem ... určitě tam byly ještě nějaké další komplikace, ne?
@blueapple souhlas!!! maminky, ať si vyberou!!!! myslím, že při vaginálním porodu nejde jen o vztah matky a dítěte ... jde také o vztah matky a jejího těla ... nezažila jsem, ale myslím si, že matky, co porodí vaginálně se prostě více cítí ženami a tudíž i matkami ...

miranda77
20. črc 2011

@blueapple jo jinak si myslím, že my císařovny jsme víc matkami než ony ... nechaly jsme si kvůli našim dětem rozřezat - znetvořit tělo ... ostatní jen porodily 😀

rozarka65
20. črc 2011

Já jsem poprvé rodila císařem, protože bylo mimi koncem pánevním...a po druhé jsem si moc přála rodit "normálně"...mimi bylo hlavičkou dolu,tak tomu nic nebránilo...Sice jsem to moc nezvládla...největší bolest jsem cítila v místě jizvy (je možné,že to bylo vsugerované) a navíc jsem nezvládla prodýchávat kontrakce,tak místo abych dýchala,tak jsem vždy byla v křeči...neobešlo se to bez pomoci (medikace)...jsem prostě hysterka...☹ Ale jsem moc ráda,že jsem moc ráda,že jsem si to mohla zažít...🙂

flowerfairy
20. črc 2011

@miranda77 Presne tak, mali by nas nechat vybrat, ja som mala prvy cisarsky a druhy chcem urcite tiez, urcite je to bezpecnejsie, aj ked sa to bude hojit horsie a co ja viem co. Som zvedava, aky nazor na to budu mat doktori, hadam si nebudu mysliet, ze som princezna, ktorej sa nechce rodit normalne. Ved zotavovanie sa po cisaraku tiez nie je zrovna zabava.
😀
A co sa tyka vztahu dietata a matkou, ja som napriklad mala sekciu v spinalnej anesteze, takze som bola pri tom a maleho som dostala a pritulila som si ho hned, este ked ma zasivali, takze nemam pocit, ze by sme on alebo ja o nieco prisli. Kojili sme sa skoro 2 roky a je zdravy ako repa 🙂 .

kacci
20. črc 2011

nedávno jsem přispívala - mám dvouletá dvojčata císařem a tříměsíčního chlapečka, u kterého všechno vypadalo na císaře, ale od 34 tt se začal točit, každý týden byl jinak, jeden týden jsme se domluvili, že ten příští naplánujeme císaře a ouha, další týden už byl zase hlavičkou🙂, no zkrátím to, rodila jsem přirozeně den po termínu, pomohli mi pouze hamiltonem, byla jsem hospitalizovaná, že mi porod vyvolají (po prvním císaři nenechají přenášet), ale ve 14 byl ten hamilton a v 17 už kontrakce po třech minutách, malej se narodil ve 21.53 a upřímně můžu říct, že bolest po císaři byla prd proti tomu, co nastalo když mi ve 20 praskla voda...po první "opravdové" kontrakci jsem se orosila až na zadku a okamžitě alarmovala asistentku s tím, ať mi zařídí epidurál, protože tohle nejsem schopná vydržet...než jsem se stačila nadechnout, přišla další a další, jenže mě samozřejmě oblbovali (ovšem s dobrým úmyslem), že než seženou anesteziologa, než to zabere atd., že bude 21.30 a podle nich do 22.00 porodím...sice jsem byla naprosto při smyslech a bylo mi jasné, jak to na mě zkouší, ale vidina toho, že se to fakt může protáhnout s epidurálem až přes půlnoc, tak jsem rezignovala, po deváté jsem navíc už mohla začít do kontrakcí tlačit a to už byla pohoda🙂))), po přechodu na sál se malej na třetí zatlačení narodil, tam už mi to nepřišlo tak hrozné...ale ta hodina a čtvrt., to jsem myslela, že je moje poslední🙂)).

miranda77
21. črc 2011

no, jo no - porod je jedna z věcí, které jsou mezi nebem a zemí ... není to jen o tom "mít" dítě ... ☹

miranda77
21. črc 2011

@rozarka65 nezvládla??? já myslím, že skvěle!!! blahopřeji! nebuď na sebe tak přísná 😉 ...

miranda77
21. črc 2011

@flowerfairy no to mne právě na té sekci vadí, že po porodu má člověk, co dělat sám se sebou a neužívá si miminečka ... ten začátek tak strašně rychle utíká 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru