1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

miana
14. čer 2013

@nasekuratko S tím epidurálem to tak asi je,no. No uvidíme 🙂. Já jsem na KP srab tak jako tak...

ollako
14. čer 2013

@nasekuratko ja som mala 1.cisarsky a druhy prirodzenyy, epidural mi nedovolili, ale na brusko to mi tlacili 😕 nastastie to dopadlo ok..ale teda zaujimave, ze uvas to nerobia....su asi opatrnejsi, prveho dom prenasala 6 dni...mal 3980 a isli sme nato prirodzene, ale teda neslo to 😒 porod hroza, druhy sa dal, vyvolavali mi tyzden pred terminom

hpaja
14. čer 2013

@nasekuratko Ahoj, náhodou jsem otevřela tuhle diskusi... Kamarádka (je to naše sousedka) měla prvního kluka KP, takže byla na císaři a druhého chlapečka porodila přirozeně (kluci jsou od sebe 22 měsíců)... dokonce ho i přenášela 5 dní (ten 5. den dostala vyvolávačku, pokud by to nezabralo, udělali by sekci) a dali jí i epidurál 😉 všechno bylo v pořádku, malej měl 3,5 kg, myslím 🙂

nasekuratko
14. čer 2013

@hpaja jeeee, super. To je hodne pozitivni zprava 😵

helcenka
14. čer 2013

@nasekuratko - myslím, že je to všude jiné. Já rodila také poprvé akutní sekcí, podruhé přirozeně za podmínek - přenášení maximálně týden, pokud by se porod nerozjel, tak po týdnu po termínu vyvolání "mírnou formou", což nevím, co je, protože na to nedošlo, miminko odhad maximálně okolo 4 kg a porod bez komplikací.
A porod po sekci u mě proběhl přirozeně ve 40+4, za 5,5 hodiny od první kontrakce byla prďola na světě. Bez komplikací, odhad miminka před týden před porodem 3,80, což bylo docela přesné, protože prcek měl 3,88. A jelikož jsem měla sice kontrakce rychlé, ale krátké, stačila jsem při jedné kontrakci zatlačit jen jednou, tak mi porodní asistentka pomohla lehkým zatlačením na bříško a miminko bylo venku jedna dvě.
S nikým jsem se v nemocnici před porodem na ničem nedomlouvala a nikoho ani nenapadlo, že bych neměla rodit přirozeně.

A jako další přidám příběh kamarádky, která rodila půl roku po mě. Po první sekci také porodila přirozeně a to jen 20 měsíců po prvním porodu. Měla porod dost dlouhý, po porodu hodně krvácela, ale jinak vše proběhlo normálně a v pohodě.

Ať máte všechny porod takový, jaký si přejete, hlavně bez komplikací a ty svoje zlatíčka v náručí a v pořádku 🙂.

miselkawm
17. čer 2013

@nasekuratko Ahoj, dufam, ze ta aj ja povzbudim 🙂 prvy porod bol cisarsky koli nepostupujucemu porodu. Druhy som chcela prirodzeny, kedze som stale mala pocit, ze ma pri prvom moje telo nechalo v stichu a nepresla som si to tym prirodzenym zazitkom... Druhy porod sa podaril prirodzene po 21 mesiacoch od cisarskeho, sice trval 32 hodin ale predsa to vyslo 😉 Dali mi epidural bez problemu. Len tie povzbudzovace ako oxitocin, ze sa nesmu... Aj prenasat bolo povolene do 2 tyzdnov, len u mna bola aj cukrovka, takze by mi museli vyvolavat v den terminu aj napriek tomu, ze sa to po cisarskom neodporucuje. Nastastie to prislo prirodzene v 39tt. Malinove caje som pila statocne uz od 36tt. Inak teraz uz naisto viem, ze mi epi zastavila porod v oboch pripadoch... 😒
Drzim ti palce, aby ti porod prebehol tak, ako si ho prajes ty a tesila sa z nadherneho momentu, ked tvoje zlatiko pride na svet 🙂

nasekuratko
17. čer 2013

@miselkawm jééé, moc děkuju za krásnou zprávu, to člověka hned potěší! 😵

kikimaruska
17. čer 2013

Já sem měla přirozený porod také rychlý. Ve 22 hod. jsem šla spát, v 00.00 mě vzbudily silné kontrakce, odešla zátka, v 1.50 příjezd do porodnice, ve 2.20 píchli vodu a ve 3.07 byl malej venku. Epidurál ani cokoliv jiného, nic mi nedali, ani sprchu jsme nestihli. Jediné co, tak při samotném tlačení na chvilku kyslík, jinak nic. Sestra mi taky zatlačila na břicho tedy. Po porodu píchli něco na odlučení placenty a ta se porodila ihned do minuty od podání. Takže 3 hodiny od kontrakcí 🙂 . Byla sem teda hodně potrhaná i střižená a to byl malej prcek, měl 2870 g (odhad dle UTZ 3400g). Na to, že porodní cesty nebyly nijak připravené od minulého porodu a ještě v pondělí večer mi dr.řekla, že se porod nechystá, tak to byl mazec za 2 dny...tak rychle jsme to nečekali 🙂

miroslava1984
20. čer 2013

@kikimaruska
@nasekuratko
@helcenka
@miana Ahojte mamicky, prosim Vas o radu. Před 5 timi rokmi som absolvovala operaciu berdoveho klbu.mala som 23 rokov. Dnes cakam moje prve dietatko a ja stojim pred otázkou. Cisarsky rez alebo prirodzeny porod s hrozbou komplikacii ze mi pri porode vyskoci klb. Moj ortoped odporuca cisarsky, ale ja by som radsej rodila prirodzene. Naozaj sa neviem rozhodnut ...mate podobnu skusenost alebo poznate niekoho? Vopred dakujem.

mamainprogress
20. čer 2013

@miroslava1984 uvidis este sa moze stat ze v pokrocilom stadiu tehu ta tak budu boliet klby ze sa rozhodnes pre sekciu. Posledne 4-5 tyzdne su narocne na bedrove klby aj pre zdrave zeny, mna strasne boleli a to nemam ziaden problem. Dieta tlaci dole a cela ta vaha.... Asi by som sa bala a rodila sekciou. Tvoje dieta ta po porode bude potrebovat na nohach a nie leziacu s komplikaciami.

nasekuratko
20. čer 2013

@miroslava1984 ja bych to taky nechala na rozhodovani az v 8-9.mesici podle toho, jak se budes citit, jestli te neco bude bolet apod. Pokud by ses citila uplne fit, tak bych to zkusila prirozene-sekci muzou udelat kdykoliv. Ale pokud budes mit problemy uz pred terminem, tak bych radsi sla primo na sekci.

helcenka
21. čer 2013

@miroslava1984 - přesně jak píšou holky, teď je na rozhodování ještě brzo. Nech to až na ten poslední měsíc, uvidíš, jak se budeš sama cítit. Pokud máš rozumného lékaře, tak se můžete v klidu na všem domluvit, probrat rizika a ty se pak rozhodneš.
Jinak já mám od narození špatně umístěný kloub v jamce, nedá se s tím bohužel nic dělat, takže občas mě to zlobí. Ale při žádném těhu jsem problém neměla, ani když jsem rodila přirozeně.
Držím palce, hlavní je zdraví maminky a miminka.

simona1981
6. črc 2013

Ahojte, je tu niekto, kto rodil druhe prirodzene po cisarskom a prve mal akutnu sekciu kvoli neotvaraniu sa? Zaujima ma to, lebo tento problem sa vraj zvykne opakovat a teda neviem, ake mam sance, kedze prve bolo SC prave pre nepostupujuci porod po takmer 24 hodinach...

zaria611
6. črc 2013

@simona1981 ahoj ja som tak mala prve- 4 cm a koniec , dalej sa to nepohlo, takze sekcia, druhe sme sa s lekarom dohodli, ze ideme skusit rodit prirodzene a bohuzial znova opat len 4cm a koniec, zasa sekcia. a pozajtra ma caka tretia, ale to uz idem rovno na sekciu

daschiki
7. črc 2013

ahoj maminky,

taky připojím svoji zkušenost. První porod se synem byl naprostá hrůza, 14 hodin trápení, vyvolávání oxytocinem, pak už dlouhou dobu otevřená na 10, ale malej nesestoupil dolů...takže nakonec pro nepostupující porod ukončeno akutní sekcí....
Taky jsem se hrozně bála u druhého porodu (který byl 17 měsíců po prvním). Dcera byla v děloze taky zadečkem dolů jak syn (ale toho mi tehdy zevním obratem otočili, u dcerky to nešlo právě kvůli už zjizvené děloze), takže mi několik týdnů hrozil císař a já se s tím smiřovala. Jenže pak se týden před porodem dcera sama otočila hlavou dolů a já najednou týden před porodem čelila tomu, že budu rodit přirozeně... V porodnici mě tehdy utěšovali, že není možné, aby jizva rupla...že je maminka hlídaná...atd. Nenechali mě přenášet vůbec. 4 dny před TP mi porod vyvolali. A tentokrát to byl takový fičák, že jsem měla za 1:50 odrozeno (tentokrát druhý extrém - překotný porod). Dodnes jsem strašně šťastná, že to tak dopadlo. Nemusím psát, jaká byla rekonvalescence po cS a jaká po nástřihu 🙂.... navíc to byla opravdová krása, když mi malou dalin a břicho a mohly jsme hned fungovat. Obě děti jsem měla na svoji výšku a váhu (157cm) velké (3750g a 3670g). Bála jsem se moc, ale zvládly jsme to! 🙂 Držím pěsti ! Stojí to za to!

simona1981
7. črc 2013

@zaria611 Tak to ma mrzi. A vedia dovod, preco sa neotvaras?
Kolko hodin ste to skusali?
Drzim palce, nech ti dopadne treti porod sekciou co najlepsie a rychle zotavenie.

lenulab
13. črc 2013

Ahoj maminky, ráda bych se k vám přidala a přispěla. 1. porod jsem měla sekcí kvůli KP a šikmé poloze malé. Teď mi dr. řekl, že 3 roky po sekci nevidí důvod proč bych neměla rodit přirozeně, pokud bude malá ve správné poloze. Byla jsem dost zaskočená, myslela jsem a počítala s tím, že je 2. dítě automaticky sekcí. Jenže já mám strach... 😢 Z prasknutí jizvy, že mi budou tlačit na břicho-to se prý nesmí po sekci co jsem se dočetla... A tak bych radši i 2. sekci. No nevím jestli to mám doktorovi říct na rovinu, ale mám vážně strach ☹

janulka1980
13. črc 2013

@lenulab ja by som mu to urcite povedala na rovinu, tak jak to citim 😉

lenulab
13. črc 2013

@janulka1980 To se bojím, že mi řekne, že mám smůlu a budu rodit přirozeně a basta ☹
Vím, že bych to všechno neměla číst, ale net je toho plnej, to prostě nejde, člověk chce být v obraze..

janulka1980
13. črc 2013

@lenulab tiez sa asi budem bat, ale skusila by som rodit prirodzene napriek vsetkemu co si citala. je to ako s prvym porodom, kazda to ma uuuuuuuuuuuuuplne ine. ja to vzdy prirovnavam k zubarovi...niekoho trhanie zubu boli neskutocne, niekoho vobec, niekto ma hlboke korene, pre ineho je to malina, ale boji sa vrtania...asi blbe prirovnanie, ale nemozes porovnavat porody ostatnych zien, to sa jednoducho neda. ver svojmu gynekologovi, ak nevidi problem, skus sa na to postupne pripravit, ved aj preto sme tehotne niekolko mesiacov 😉 a ak bude potrebny cisarak, porodnik to zvladne 😉
ale viem, ze mas strach, povedz to lekarovi
budem drzat palce!
p.s. a mozno sa ti zapaci ten pocit ked porodis prirodzene 😵 ja som to este tiez nezazila 😎

michaela_2
13. črc 2013

@lenulab ahoj já mám 19 měsíční dceru - rodila jsem plánovaným císařem, kvůli poloze zadečkem napřed. I přes to jsem tehdy chtěla rodit normálně, ale nakonec jsem byla ráda, že to bylo takhle, protože po narození se ukázalo, že jsem měla nejspíše špatně určený termín porodu, dcera byla přenášená podle odhadů cca dva týdny a v takovém případě by přirozený porod KP znamenal veliké riziko.
Teď se mě doktorka ptala jak si představuji porod a já automaticky odpověděla, že přirozeně...........Nemyslím si, že první císař automaticky znamená i druhý, pokud není jiný důvod 🙂 a já tedy podruhé otěhotněla když bylo dceři 14 měsíců a doktoři nic neříkali, co se týče rizika prasknutí jizvy u porodu......

kocanda2009
13. črc 2013

@lenulab čím víc se budeš bát tím horší bude porod. Taky jsem se hrozně bála porodu a při tomu druhém jsem pochopila, že to je zařízeno dobře, cítila jsem jak tělo rodí, já jsem byla jakoby mimo. U prvního jsem toto vůbec nezažila, v podstatě mně odrodily pracovníci porodnice, včetně tlačení na břicho (to je zakázané v každém případě ale dělá se to)...díky tomu co jsem zažila při druhém porodu jsem se začala zajímat o to jak vlastně přirozený porod vypadá, většina komplikací nastává právě protože je maminka ve stresu (už jen vyplnování papírů na příjmu místo soustředění se na samotný porod, svoje tělo a miminko, pak třeba v mém případě mně vnucovali polohu pro porod, kterou jsem cítila, že nechci....) Díky tomu se mi skoro zastavily kontrakce, přitom porod postupoval nádherně a až do doby, kdy jsem si musela lehnout na porodní křeslo jsem cítila jak jde všechno krásně a ani mi to nepřipadalo tak hrozné. Doporučuji pročíst si stránky http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...,
Nejsem žádná fanatička, ještě před půlrokem jsem si myslela, že ženy, které chtějí rodit doma jsou blázni ale díky tomu jak jsem si připadal poníženě v porodnici už je chápu.
Rozhodně bych si sestavila porodní plán a upozornila na to, že si nepřeješ tlačení na břicho v žádném případě, i když myslím, že si na to lékaři pozor dají. A pokud svému lékaři důvěřuješ tak se mu svěř s obavami ale rozhodně se nevzdávej krásného zážitku jako je přirozený porod jen ze strachu, který v nás vypěstoval systém.

vevi1
13. črc 2013

@simona1981 ahoj, tak ja to mela jak pres kopirak, 4 cm po 24 hod, sekce ☹ dodnes se ptam, proc to neslo dal,proc jsem se neotevrela....musim priznat, ze z toho mam trauma, ze jsem si to neprozila prirozene, navic den v bolestech neskutecnych a nic z toho.zajimal me strasne duvod toho neotvirani.az bude druhe, doufam v prirozeny porod!

boobinka
13. črc 2013

@simona1981 první jsem měla sekci kvůli nepostupujícímu porodu - neotvírala jsem se a druhý porod přirozeně. První porod 19h,pak se rozhodlo pro CS, druhý porod 58h a nakonec přirozeně 😅 U druhého porodu jsem se otvírala pomalu, první den na 1 prst, druhý den na 3, třetí den stále 3 prsty, tak se rozhodli prasknout vodu a do 6h byla dcerka na světě 🙂 urychlit mi to nemohli 🙄

simona1981
13. črc 2013

@vevi1
Presne viem, o com hovoris. Cely den sa snazis, pretrpistie najhorsie bolesti, co u mna po vyvolavacke boli fakt neznesitelne (kontrakcie sa uz nevosli na monitor) a nakoniec ta aj tak rozrezu. Cize po sekcii si unavena, ubolena, ze ani nemas silu protestovat, ked ti dieta zoberu a daju az na druhy den. Namiesto euforie z porodenia vlastneho dietata a bondingu lezis na hadickach a infuziach a premyslas, co bolo zle. Doteraz si hovorim, ci som nieco nemohla urobit inak, viac chodit, lezat v inej polohe, alebo si aspon nenechat prasknut plodovu vodu, ktora podla mna sposobila stracanie oziev u babatka. Netusim, preco som sa neotvarala, mozno telo fakt este nebolo pripravene. Ale ten pocit je hrozny, podla mna prirodzeny porod je akesi ukoncenie celych tych 9 mesiacov, ked vytlacis vlastne dieta, prilozia ti ho a ty si vydychnes a tesis sa z toho maleho zazraku. Nam toto chyba a asi este dlho bude ten pocit prazdnoty, myslim, ze by mohol pomoct jedine dalsi prirodzeny porod, ale mam strach, ze sa situacia bude opakovat...

simona1981
13. črc 2013

@boobinka
A to ta nechali po sekcii 3 dni rodit prirodzene? Mne povedali, ze ak bude vsetko v poriadku, pokusime sa o prirodzeny porod, ale ak sa bude neotvaranie opakovat, nebudu cakat tak dlho ako prvy krat a rovno bude sekcia...

ewelly
13. črc 2013

daschiki Tak teď se divím,že ti druhý porod po sekci vyvolali.Mně bylo tento týden řečeno,že pokud neporodím sama,tak mi příští týden naplánujou opět SC,že vyvolávání po sekci nedělají a viděj to velice neradi.No tak mě moc nepotešili,páč zítra je neděle a se mnou se nic neděje :-/

vevi1
13. črc 2013

@simona1981 mluvis mi z duse....mam naprosto stejne pocity do puntiku..nezbyva, nez si prat a doufat, ze podruhe se to povede 🙂 budu ti drzet palce!
a ty uz planujes druhy? 😉 a jeste se zeptam, pila jsi malinik a jedla lnene seminko? ja ne a tak jsem si rikala, jestli jsem nemela, ze by to treba pomohlo, ale nevim,mno..
@boobinka tak to sis dala 🙂 ale hlavne, ze to vyslo!

simona1981
13. črc 2013

@vevi1
Aj ja ti budem drzat palce. 🙂 My uz by sme pomaly aj chceli druhe babo, ale hovoril mi doktor, ze by som mala mat dalsie az tak po 2 rokoch, aby bola sanca na prirodzeny porod vacsia. Tak neviem, ci este radsej chvilu nevydrzime...
Ja som pila malinik cely posledny mesiac, aj lanove semienko poctivo jedla. Takze nepomaha. 🙂
Dokonca som cvicila s epinom a mala celkom slusnu nadej na pirod bez nastriju, takze si vies predstavit to sklamanie...
Ja si zase hovorim, ci som nemala radsej skusit ten ricinovy koktejl a vyhnut sa vyvolavacke. Keby som len tusía dopredu, ze to moze byt po nej problem. Vsetky baby okolo mna po vyvolavacke porodili a hovorili, ze porod viac bolel, ale bol aj rychlejsi. Tak som sa na to spoliehala. Ani mi nenapadlo, ze skoncime sekciou...

simona1981
13. črc 2013

Inak najhorsie je, ked mi nejaka kamoska povie, ako porodila za 3-4 hodiny. Ja si ani neviem predstavit, ze uz po takom kratkom case by som mala po vsetkom. Kludne by som brala aj tych mojich 23 hodin, len nech by to bolo zakoncene tak ako ma byt...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru