1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

michaela_2
20. srp 2013

@miranda77 tak to z osobní zkušenosti potvrdit nemůžu - mě se zatím o něco ztenčila 🙂 ale ne v nijak velké míře, takže doufám, že více už to nepůjde. Ale věřím tomu, že každý to má jinak. Určitě jsou i maminky, které otěhotněly už po půl roce a jsou i s dětmi v pořádku.....

lucretia7
20. srp 2013

@michaela_2 A zatial ta nechavaju rodit prirodzene alebo doporucili sekciu?
Lebo mne doktor vravel, ze rok staci a mozem rodit spontanne...

lucretia7
20. srp 2013

@miranda77 Ja som rodila v porodnici, kde su nakloneni prirodzenemu porodu, ale ani tak to nevyslo. :-/
A to som mala pocit, ze som uplne pripravena, chodila som na kurzy, cvicenie, pila malinik atd.
Neviem co viac robit pri druhom, ale asi by som si uz spravila porodny plan a urcite zasahy nedovolila.
Len si hovorim, ci je dobre sa upnut na prirodzeny porod alebo to radsej brat ako polovicnu sancu, aby to potom zase nedopadlo sklamanim...
Inak tu na SK nepoznam porodnicu, kde by schvalovali VBA2C. V tomto ste pokrokovejsi... 🙂

michaela_2
20. srp 2013

@lucretia7 no já mám k tomu všemu ještě hodně úzkou pánev a jelikož dcera měla 3,5kg - takže nebyla zrovna drobeček, doktorka mě varovala, že pokud by váhový odhad miminka byl třeba ještě vyšší, doporučovala by spíš sekci.

Já jsem ale rozhodnuta se držet přirozeného porodu - zatím je malý natočený hlavičkou dolu a jiný argument pro plánovanou sekci u sebe neberu 😀 . Takže doufám, že nám to vyjde.

lucretia7
20. srp 2013

@michaela_2 Tak ti budem drzat palce 🙂, verim, ze to zvladnes, len si to vybojovat aj u lekarov. Niektori by hned hnali na sekciu...
A preco si mala prvy porod sekciou ak sa mozem opytat? Kvoli polohe?

michaela_2
21. srp 2013

@lucretia7 ano, malá byla zadečkem napřed. Měla jsem strašně málo plodovky, takže už se neotočila. Navíc mi špatně určili termín a až když byla venku a viděli jí, tak doktoři řekli, že je okolo dvou týdnů přenášená místo na termín, takže jsem byla nakonec ráda, že to dopadlo takhle a je v pořádku 🙂.

Ale upřímně doufám, že teď to bude mít průběh jiný, zatím to vypadá, že bráška bude mít víc rozumu než sestřička 🙂

jitaurbanova
21. srp 2013

i já mohu přispět na toto téma. Kluka jsem rodila 11/2010 CS, protože byl KP a už jsem si říkala, že další mimčo bych chtěla zkusit normálně. Před pár týdny jsem měla tu možnost.... termín jsem měla 3.7. a protože jsem do té doby neporodila a moje mudr. měla dovolenou, tak jsem na poradnu docházela do nemocnice, kde se se mnou i domluvili, že pokud do konce týdne neporodím, tak 8.7. nastoupím na vyvolání. Takže jsem měla porod vyvolávný, všem jsem říkala, že chci rodit přirozeně, samozřejmě, že ne za každou cenu a povedlo se 🙂 byla jsem nadšená, po porou mu akorát zkontrolovali jizvu a v pohodě 🙂

miranda77
21. srp 2013

@michaela_2 ...samozřejmě, že v těhotenství se jizva mění ... výrok se vztahuje ke klidovému stavu dělohy mimo těhu 😅
mně se také ztenčila v těhu... při měření bylo nejtenčí místo 2,4mm

a jake zásahy by si nedovolila?

michaela_2
21. srp 2013

@miranda77 jaké zásahy? Teď nerozumím 🙂

jenny.kay
21. srp 2013

Přidávám se do klubu těch, které měly první porod CS (u mě plánovaný kvůli poloze dítěte KP) a druhý by chtěly přirozeně. Zkusím pro to udělat, co se dá a uvidíme. Důležitá je podle mě i psychická pohoda matky. Z toho mám trochu strach, aby mě v porodnici nerozhodili. Sepsala jsem si porodní plán, nevymýšlím si nic nestandardního, ale chtěla bych, aby mě v případě klidného standardního průběhu porodu nechali co nejvíc na pokoji.

jenny.kay
21. srp 2013

@michaela_2 to bylo asi myšleno na @lucretia7, ta o tom psala 🙂

miranda77
21. srp 2013

@michaela_2 jo, jo pro @lucretia7 😀

lucretia7
21. srp 2013

@miranda77 Urcite by som si nenechala prasknut plodovku, teda mne praskla sama, ale vytekala velmi pomaly, tak jej dopomohli. Tym akurat dostali drobca do tiesne a muselo sa utekat na cisarsky.
A asi by som nenechala ani vyvolavat, resp. az po 2 tyzdnoch. Hovorila som s jednou porodnou asistentkou a tvrdila, ze moje telo ani babo asi neboli este pripravene, preto porod nenapredoval.

lucretia7
21. srp 2013

Baby, vy ked mate prvu sekciu kvoli KP, tak to je v pohode, je velka sanca porodit druhe normalne. U nas je to horsie, co sme sa neotvarali. Uz by som ani neverila, ze sa to da, ale tusim crawler tu pisala, ze porodila spontanne po sekcii aj s tymto problemom, tak mi to dodalo trocha optimizmu. 🙂

miranda77
21. srp 2013

@lucretia7 no, není přirozený jako přirozený 🙄

lucretia7
22. srp 2013

@miranda77 To mas pravdu...
Este som sa chcela spytat na ten Wobenzym, moze sa to brat aj ked este kojim?

miranda77
23. srp 2013

@lucretia7 já jsem ho brala i teď po nástřihu ... v lékárně říkali, že můžu, v letáku je napsáno, že se to má myslím konzultovat s lékařem ... předtím jsem brala APO-Curenzym ... děti jsou bez následků 😀

mittanna
24. srp 2013

tak holky, já vím, že to sem nepaří, tak se na mě nezlobte, ale musí to ze mně ven..jsem na to úplně sama....v pondělí 26.8. 2013 mám nástup do porodky, už přenáším...miminko bylo neplánované...hodně složitá situace...tatínek o nás nestojí...celou dobu jsem se naivně utěšovala tím, že až se to narodí tak tatínek změní názor, pořád mi na něm záleží....jsem asi pitomá....on moc dobře ví termín porodu i jeho dítěte a ted jsem našla fotku na fcb. jak je na výletě s partou kamarádek, vypadá spokojeně, usmívá se....všechny mé naděje padly, sedím tu u netu a brečím jak želva...vím že bych neměla, že to mimi vnímá, ale celé těhu bylo ubrečené a plné stresu....takže budu mít malého nerváčka....tatínek za celé těhu napsal pár smsek, několikrát svůj názor změnil...prostě to nevydýchal, poslední zpráva byla, že nechce být uveden jako otec a nechce mimi ani vídat, to je asi měsíc, i tak jsem si naivně myslela, že po porodu mu to třeba nedá, ted mi dochází jak moc jsem naivní...holky poradte...co ted....mám ho kontakt že nastupuji do porodnice, nebo počkat po porodu a poslat mu fotku mimíska nebo se na to úplně vykašlat a nekontaktovat ho vůbec? díky za odpovědi

danjelca
24. srp 2013

@mittanna čo najrýchlejšie ho utni zo svojeho života.
Odteraz si ty a dieta..uvidíš že ti toho hnupa nahradí a tisíckrát to predčí 😉 😉
a nepredlžuj agoniu nádeje...a aby si si bola istá koncom napíš mu že nastupuješ do porodnice a to je posledná info pre neho od teba...a to čo ti asi odpíše ta presvedčí aby si sa orientovala inam

mittanna
24. srp 2013

@danjelca asi máš pravdu, teda ne asi ale určitě máš pravdu....ale je to těžký, jenže to jsem věděla i na začátku těhu, ale doufala jsem, že on svůj postoj změní.....ted mi vlastně nic jiného nezbývá, na mimčo se moc těším...snad to zvládnu....už jsem po jednom císaři, dceři je deset let, takže v pondělí udělají pokus o vyvolání a když to nepůjde tak v úterý císař....

danjelca
24. srp 2013

@mittanna drž sa🙂) potom sa pochvál bábatkom aj tu a čo čakáš? synka dcerku?🙂
a fakt kašli na neho...tebe sa teraz rozbehne život uplne inam s dietatkom a aj si do života pritiahneš dakoho uvidíš to;)
rob všetko preto aby si na neho zabudla-chce to asi čas ale nepíš nepripomínaj proste v sebe surovo tie pociity utni lebo je to len strata tvojho života

miranda77
25. srp 2013

@mittanna ... můj názor: pokud se nechce s dítětem vídat a podílet se na jeho výchově OK, je to jeho volba, ale jako otce bych ho do listu uvedla. Dítě má právo znát otce ... popřípadě je to další člověk, který má povinnost se o něj postarat (třeba jen finančně), pokud by se s Tebou něco stalo (ono stačí přijít jen o práci, že 🙄 ) ... Ta"nehoda"se stala Vám obou a je strašně jednoduché se zříkat odpovědnosti, zvlášť v dnešní době 😠 ... A úplně narovinu-nedělala bych si vůbec žádné naděje, že změní názor, počítala bych spíš s tím, že bude dělat i problémy ... 😢 ... a také bych o něj asi ani už nestála 😔 ... ALE teď se hlavně soustřeď na miminko, všechno mu popravdě vyprávěj a také mu vyprávěj, co Vás čeká, ať se může připravit a není z něj "malý nerváček" ...

jija
25. srp 2013

@jana21278 me rekl doktor, ze otehotnet muzu az po roce, nicmene jsem otehotnela uz po 6-ti mesicicg, ted bude zacinat 6.mesic a zatim nemam zadne zvysene kontroly a ani doktori tim nemeli problem, zadny to nijak negativne nekomentoval, akorat pocitam, ze rodit me asi nenechaji a bude cisar

mittanna
25. srp 2013

Holky,máte úpnou pravdu...po citové stránce k němu je to můj boj, časem to snad přejde..... i pro mě byl mimísek v mém věku šok, už jsem počítala se vším jen ne s miminkem, děti mám dvě a už docela velké...synovy je 15 let, dceři 10 let, ale i když jsem s miminkem už nepočítala tak jsem kvůli němu plno věcí přehodnotila, život se mi obrátil vzhůru nohama, ale rozhodla jsem si miminko nechat a tak tu musím pro něj být...ten drobeček za nic nemůže......takže dokážu pochopit šok tatínka, to že s mimčem nepočítal, že se mu to " nehodí" do života, že chce žít jinak, to vše se při troše dobré vůle dá pochopit ani se na něj nezlobím!!!! jen je mi to hrozně líto a prostě nedokáži pochopit jak on bude moci žít s myšlenkou, že má někde dítě a ani ho nezná? Tomu nerozumím! Přitom tobude holčiččka, on má tři kluky a dceru si vždy přál.

miranda77
25. srp 2013

@mittanna je vidět, že jsi ho měla opravdu ráda, ale neřeš jeho pocity ... Mě je spíš líto holčičky, možná vyroste bez tatínka ... bude jí v životě chybět. Tobě nejspíš přijde nový partner a bude skvělým náhradním tatínkem, ale biologický otec je jen jeden a v jistém smyslu je nenahraditelný ...

jana21278
25. srp 2013

@jija děkuju za odpověď. jsem ráda, že pozitivní. přeju hodně zdraví a štěstí s miminkem.

jija
25. srp 2013

@jana21278 taky preju at se dari, doktori se spis jisti proto radi cekat radsi dele, mam i kolegyni co ma deti cisarem rok a pul od sebe a rikala, ze ji taky zadny doktor za to nevynadal a to rodila pred 20 lety kdy se doporucovalo cekat s dalsim otehotnenim 2 roky🙂

mittanna
25. srp 2013

@miranda77 mám ho stále rád, to nejde jen tak smazat....se svými city jen tak neobchoduji...ale vím, že si opětování citů a jeho zájem nevynutím ani nevyvztekám....také mě je moc líto, že ta malá tátu nepozná...on není zlý...jen moc tvrdý a neústupný, velmi zásadový, nejen k okolí ale i sám k sobě...u něj je to těžko, hrdost nade vše, i kdyby srdce 100krát chtělo tak ta hrdost tam je!!!! Moc ráda bych aby homalá poznala, ale nechci se zbytečně utěšovat nadějemi....o mužského hodně dlouho stát nebudu....jak jsi to myslela, že v jistém smyslu je biologický otec nenahraditelný?

kubistovailona
25. srp 2013

Nemám zkušenost přímo já, ale moje švagrová ano. První porod měla císařem, protože miminko mělo obtočenou šňůru ......druhé miminko se vyvíjelo úplně normálně, ale bohužel taky u porodu zjistili, že je obtočené a tudíž museli opět udělat císaře .....švagrová je v pořádku, vše zvládla ok, akorát už ji další miminko nedoporučují .....Ale není to pravdilo, spousta maminek mají druhé miminko normální cestou.

miranda77
26. srp 2013

@mittanna no krev není voda ... děti své biologické rodiče milují a ctí, když jim to není umožněno, nebo jsou jinak vedeny, mají často v životě problémy ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru