1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

larakroft
13. pro 2008

Aha...já to prve pochopila jako šířku tý jizvy na povrchu dělohy. Tak to jo.
....ale zas když mýmu muži šili šlachy v kotníku, ptal se po operaci, jestli mu to nemůže rupnout....primář se jen smál, že tam, co to šil, rozhodně ně 😉

reni7
13. pro 2008

ahoj,chci se jen zeptat,sem v 11 tt,a musím jít k ortopedovi,protože když mě mamina rodila byla sem koncem pánevním a oni jí řekli že to zvládne normálně 🙄 jenže aby mě dostali ven tak mi vykloubili obě nohy,ruku a ještě mě křísili 😠 takže sem po luxaci kyčlí,nechci rodit normálně,mám strach abych si stěma nohama něco nepodělala,tak doufám,že mi ortoped dá dopor.na císaře,nemáte s tím některá zkušenost?díky moc

ivana24
15. pro 2008

Tak já čtu holky, jak brzy jste šly do druhého mima po prvním císaři a dostvás obdivuju. Taky nosím Filípka, ale nauila jsem se si k němu sedat, přijde mi to pro mimčo v bříšku lepší. Filip má už 15,5kg a ono každý kilčo je znát....Zuz ty už jsi v poho, 38tt to je miminko už donošené, to se máš. Já mám hrůzu, Filda šel o 4týdny dřív a to jsem nic netahala a te´d? No nevím....
Reni7 normálně se domluv se svým doktorem, pokud je jen trochu normální, tak ani on nebude chtít podstoupit riziko u tebe spjaté s norm. porodem.
já se samozřekmě taky cítila méněcenná po porodu císařem, ale teď jsem ráda, že mám zdravýho kluka, horší je to, když lidičkám nejdou mimi vůbec...

stofka
15. pro 2008

Ahojda, tak já mám taky porod císařem. šla jsem na vyvolání a všichni doktoři říkali jak je to hezky připravený, už jsem byla na tři prsty otevřená a jak to bude rychlý, ale po osmi hodinách, kdy jsem dvě z toho strávila na boku a kontrakce měla snad v kuse, aby mimčo dorotovalo, přišel pan doktor a řekl, že to bude císař, chtělo se mi brečet, tak moc jsem chtěla rodit přirozeně a vidět mimčo hned po porodu. Nakonec jssem měla jen spinálku, takže mi malýhohned po zákroku přinesli a dali k prsu, hojení taky nebylo tak strašná, ale i přesto doufám, že druhý porod bude přirozený. Nejdůležitější ale je aby mimčo bylo zdraví 🙂 .

fim
15. pro 2008

I já jsem rodila císařem, a to plánovaným pro KP a velikost plodu. Díky "plánování" jsem to parádně ořvala, pže mi bylo líto, že u toho nebude moct být manžel a vpodtstatě ani já. Pocit méněcennosti se možná taky trochu dostavil. Malýho jsem viděla asi 5 hodin po operaci, byl "díky" sekci nádherný, ale bohužel jsem ho nedokázala kojit. Co se týče bolestí apod., jizva mě bolela ukrutně tak dva dny, ale pže mi hned 2. den dali malýho na pokoj, musela jsem se o něj starat a moje bolístky šly vturánu stranou a rekonvalescence probíhala lépe než jsem čekala. 😎
I přesto doufám, že druhý porod půjde spontánně a už se na něj moc těším. 🙂

ivana24
15. pro 2008

Fim: Kde jsi rodila? Já měla císaře jen s epidurálem, hned mi ho dali k pomazlení, poté mě zašili a do hodinky jsem ho měla u sebe, krásně mi ho donesl manel, který byl u celého porodu a pak hlídal malého, aby na něj byli hodní a to prý byli 😀
No samozřejmě pocit méněcennosti je, ale jak píše stofka, zdraví miminka je nejdůležitější.
No já jdu ve čtvrtek jdu na UTZ, zřejmě i druhé miminko bude muset jít císařem, trochu jsem to obrečela a pak si to v hlavě srovnala, zkrátka nedá se nic dělat a důkežité je, aby vše bylo oK.

papuellka
18. pro 2008

Taky jsem rodila císařem, tři dny vyvolávání porodu, nesnesitelné kontrakce, nakonec alterace ozev plodu a byla to rychlovka, měla jsem hrozný strach, že malý nebude v pořádku, kontrakce byly šílené, ale ta několika denní bolest po císaři ještě horší, malého jsem viděla snad až třetí den. Také jsem si dlouho vyčítala, že jsem nezažila ten pocit rodit normálně, hlavní je, že je nakonec vše ok. Jednou bych chtěla zažít ten pocit porodit normálně, ale zdravé miminko je to nejdůležitější.

zuzu13
18. pro 2008

ahojte, ja som mala cisarsky pri oboch deťoch...ale o plánovanom dr. nechceli ani počuť...planovaný vraj robia len tým, kt. majú zdrav. problémy...takže predoperačné vyš. som musela mať...a o tom či bude cisársky sa rozhodovalo po dvoch dňoch ako mi odtiekla plodová voda, a mala som bolesti ako slon...potom to šlo rýchlo...epidural, sála a bolo...držím vám palce...nech vám všetko prebehne rýchlo a bezbolestne...aj keď pri pôrode sa o tom asi nedá hovoriť 😉

bashka
18. pro 2008

baby, hadam so spinalom ste mali ten cisarak

zuzu13
18. pro 2008

bashka...ja ti nepoviem... 😀 hovorili o epi...tak neviem...ale jedno viem...porodili to za mňa 😀

papuellka
19. pro 2008

Já měla prvně epi kvůli kontrakcím, ale pak nastal fofr, tak mi píchli celkovou...

majaaita
19. pro 2008

První porod císařem pro srdeční tíseň plodu, akutní s celkovou narkozou. Nesla jsem to špatně hlavně psychicky. Po 15,5 měsících nato plánovaný císař v epidurálu - hezký to bylo 🙂 Horší hojení jizvy, ale to se dalo čekat.

Rozhodně trvejte na měření tloušťky jizvy pod utz, měří se s plným močových měchýřem. A důležité je sledovat i srůsty mezi dělohou a břišní stěnou. A samozřejmě nepodceňovat bolesti v jizvě.

lucia123
5. led 2009

Ja by som sa chcela len spytat:

Prve je cisarskym, pred 1,5 rokom. Je to teraz uz "jedno" ist znovu na cisarak, alebo je lepsi prirodzeny porod? Ja mam pocit, ze ked som "uz rozrezana" 🙂 tak je to uz jedno...

No a ked prirodzeny, tak mozem ist do vody, ked uz bol robeny cisarak? Viete niekto?

larakroft
6. led 2009

Lucia123: Vždycky záleží, proč byl ten první císař. Pokud netrvají důvody k císaři, je obecně vždycky lepší přirozený porod. Do vody klidně můžeš, přece už ses za ten rok a půl koupala, ne? 😉 Tak proč ne rodit.

miranda77
7. led 2009

Ahojda, moje kolegyně y práce rodila 1 dítě císařem-neplánovaným, za rok byla znovu těhotná a doufala v císaře, ale i přestože mimčo mělo 4 200g ji nechali rodit normálně :O. (Odhad velikosti byl do 4kg.)

renrob
27. led 2009

Ahoj, i já jsem v červenci 2006 rodila císařem-neplánovaně v 37+1tt. Ráno mi odtekla plodová voda, ale byla jsem bez bolestí, tak jsme jeli do porodnice. Byla jsem dost vysmátá, protože jsem celý den byla naprosto v pohodě a malý podle CTG také, i když opět bez známek, že by se schylovalo k porodu. Druhý den ráno mi zavedla p. Dr. tablety, ale ani ty nezabraly, tak začali vyvolávat kapačkama. Poté se dostavyly bolesti po 5 minutách, ale po vyšetřeních jsem byla stále úplně zavřená a ani na CTG nebyla žádná křivka naznačující děložní aktivitu. Vypadalo to, že si své bolesti vymýšlím, no děs. Večer přišli s doporučením na císaře, tak jsem - už docela zoufalá souhlasila. Provedli to ve spinále, ale jak už tady bylo řečeno, možný pocit méněcennosti se také určitě dostavoval do chvíle, kdy mi malého přinesli, byla jsem úplně bez sebe a děsně ráda, že to takhle dopadlo. Doktoři a sestřičky, kteří tam se mnou sdíleli dny čekání, pak za mnou chodili na pokoj a utěšovali mě, ať jsem ráda, že je to tak, že měl malý pupečník kolem krku! Vzhledem k tomu, že jsem měla placentu ve fundu- na opačné straně porodních cest, je zřejmé, že by se při normálním porodu utahoval, a co by následovalo.............................................Jinak kojila jsem plně do 6. měsíce a skončili jsme v 1a1/2 roce, takže pohoda.
Teď jsem těhotná cca 19.tt ( termín porodu mám přesně po 3 letech)a přiznám se, že stále přemýšlím, jak se na konci rozhodnout. Kvůli sobě bych už kvůli zmíněným rizikům císaře nechtěla, ale na druhou stranu je to pro mě po zkušenosti cesta, jak držet zdravé a hlavně živé dítko, tak uvidíme.....

dari
28. led 2009

ja som prvy krat rodila CS pre polohu KP a druhy krat normalne....vsetko bolo OK, ale lekar sa viacmenej priklanal opat k CS, ja zas k normalnemu porodu (lebo som dost dlho "predychavala" bolest po CS)
a lekari mali tiez odhad ze babo bude mat cca 3700kg a nakoniec sa sekli o 0,5 kg ....Hanka mala 4,200g 😀

trace
28. led 2009

Ahojky, já jsem v roce 2007 rodila císařem a příští týden mám termín a budu rodit normálně ( pokud se nic nestane ) Holky že nemůže prasknou ta děloha???? To jsou jen řeči,že?? Docela mě to vyděsilo, ale lepší je na nic takovýho nemyslet 😉 Vše bude O.K. 😀

akejka
28. led 2009

trace:
mne praskla maternica. Tiež som bola po 1. SC, druhý raz (po 6 rokoch) ma nechali rodiť spontánne, ale ani som nezačala tlačiť a leteli so mnou na sálu. Som mala ukrutné bolesti v panve, to sa nedalo ani predýchať, len som tam kričala jak šialená...a oni rýchlo pripravovali sekciu...videli, že je zle...
Ale to je veľmi malá pravdepodobnosť, že rupne maternica, žiaľ mne sa to stalo...

mobina
28. led 2009

Holky a co má porod císařem společného s praskntou dělohou? 😕 Přiznám se, že já má zatím z druhého porodu celkem hrůzu ať by šlo miminko ven tak nebo tak 😔

trace
28. led 2009

akejko, to jsi mě vyděsila!!!! to muselo být hrozný. Hlavně že to všechno dobře dopadlo!!Jsi šikulka 🙂
Mobino říká se že když je první císař tak u druhého je nějaké riziko ( když rodíš normálně) ale málo pravděpodobný...ale jak vydíš tak akejka s tím zkušenost má ☹

lante
28. led 2009

No pri spontánnom pôrode, ktorý nasleduje po cisárskom, je riziko prasknutia maternice pri kontrakciách v mieste, kde bola zošívaná. A to je potom veľký problém pre celý personál čo je na sále. Musia rýchlo uspať rodičku, vybrať dieťa, vyčistiť brucho aby neprišlo k infekcií brušnej dutiny.

trace
28. led 2009

hokly já se bojíííííííííííííím nepůjdu tam!!! ☹ ☹

ronie
28. led 2009

trace no právě proto já chci spíš cs 😉 máma má pacientku, které se to taky stalo a dítko je bohužel celkem dost postižený pač ho nestihli vyndat dost brzy a přidusilo se a ona málem vykrvácela, ale zase je to opravdu dost výjimečný, takže jak říkám do neděle má miminko šanci ale v pondělí se jim tam navezu a budu chtít říznout 😀 😉

trace
28. led 2009

Když tak o tom přemýšlím tak jim asi taky řeknu jestli by šel ten císař... já teď vůbec nevím ☹ Počkám do úterý, to máme termín a pak se uvidí...

ronie
28. led 2009

uvidíš taky podle velikosti a co ti řeknou mudrové, ten můj to taky spíš vidí na cs vzhledem k velikosti mimča a to ještě nedělal ultrazvuk 😉 Nejdůležitější je, aby na ultrazvuku zkontrolovali jizvu, jestli má dostatečnou tloušťku. Kamarádka taky takhle rodila, myslela že to půjde normoš, ale v průběhu porodu, kterej moc nepostupoval jí začla jizva hodně bolet, tak hned cs, takže já bych radši buď tak nebo tak než bolesti stres a nakonec stejně kudla 😝

trace
28. led 2009

No necháme to být, musí to nějak dopadnout... fakt mám strach. Už aby to bylo za náma!!!

lante
28. led 2009

Babulky, a neurobia vám ho prečo? Ten cisársky.

ronie
28. led 2009

lante on musí být nějaký objektivní důvod. U mě je to pouze ta velikost dítěte-doufám, to se snad už dozvím teď v pátek na ultrazvuku. Pokud ale nepřetrvává indikace císaře z minula, není poloha KP, není špatná jizva atd, tak se přiklání v dnešní době k přirozenému, ale jde se domluvit 😉

lante
28. led 2009

No veď to som myslela, či u vás nepretrváva indikácia k CS. Lebo u mňa hej, takže ja už od začiatku tohto tehu viem, že idem na CS.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru