1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

gedren
24. led 2007

Ahoj,

doktori se spis boji ten druhy porod delat normalne a radsi riznou, ale v zasade pro to neni duvod, zkus konzultovat vic odborniku a ted prirozeny porod si prosadit (samozrejme s ohlednem na Tvou individualni zdravotni situaci). Je otazka, jaky byl duvod toho cisare - pokud neco, co zustava nemenne (hodne uzke porodni cesty?), tak to trva a bude se znova rezar, ale pokud to bylo akutni a ted jsou podminky jine, neni v obecnem pripade duvod, proc nerodit prirozene.

Pokud vim, riziko prasknuti delohy hrozi az po dvou cisarich, takze treti porod se pak vzdy dela preventivnim cisarem jeste pred zapocetim kontrakci, protoze hlavne ty jsou rizikove, ne samotny porod (tlaceni).

titkovamiriam
24. led 2007

Ahoj!Ja nemam skusenosti s cisarskymi ni kamaratka rodila prve cisarsky a dalsie dva normalne.Ten prvy jej robili koly velkosti hlavicky a dalsie mala v pohode.No v oktobri rodila kamoska druhe a druhe cisarskym a praskla jej maternica,tak ju museli zosivat no nastastie mimi aj ona su v poriadku.
treba sa porozpravat s lekarmi a ak nie je problem tak urcite mozes rodit normalne.

aviril
24. led 2007

Ahoj. Ja mám čerstvú skúsenosť. V septembri som rodila svoje druhé dieťa prirodzene a prvé som mala cisárskym /pred 7 rokmi/. Dôvodom cisárskeho boli ozvy plodu - podozrenie na omotanie pupočnou šnúrou. Pri druhom mi jedny hovorili, že budem asi znova rodiť cisárskym a druhí zas, že nie je dôvod, prečo by som nemohla rodiť prirodzene. Koľko lekárov, toľko názorov. Nakoniec ma gynekológ poslal ležať do nemocnice týždeň pred termínom, že na druhý deň mi spravia cisársky - vraj, že dieťa je dosť veľké, tak pre istotu. V deň plánovaného zákroku ma riadne zobrali na sálu, vyšetrili ma a vtedy to prišlo. Lekár mi povedal, že už som na 4 prsty otvorená a keď chcem, môžem rodiť aj normálne. Ani neviem, kedy som sa otvorila, cítila som len tvrdnutie brucha a to mi tvrdlo aj predtým, tak som si z toho hlavu nerobila. Musela som sa rozhodnúť a rozhodla som sa pre prirodzený pôrod. Tak mi pustil plodovú vodu a začali sa mi silnejšie kontrakcie. Ku koncu to už boli veľmi silné bolesti, chvíľami som aj ľutovala, že som sa takto rozhodla. Potom prišli na mňa tlaky a išli sme tlačiť. Asi po 15 min. sa mi narodil môj Martinko 😅 . Ani nebol veľký - mal 2840 g. A keď to mám porovnať: pri cisárskom sú bolesti potom a to dosť dlho - aj 2 týždne, kým sa rana zahojí - veď sama vieš. Pri pôrode to bolí predtým, ale už po prevezení na izbu som v pohode chodila - aj keď trochu opatrne, lebo predsa to tam dole bolelo. Malého mi dali hneď na druhý deň na izbu a po 4 vizitách sme išli aj domov - s prvým som tam bola 9 dní. Aj kojiť sa mi ho podarilo, čo sa pri prvom nepodarilo, mlieko mi prišlo neskôr, malý padal na váhe a začali ho dokrmovať a môj prsník odmietal. Takže aj toto boli dôvody, prečo som sa rozhodla pre prirodzený pôrod a vôbec neľutujem. Keby som mala ísť ešte raz, znova idem normálne. Dúfam, že som to dosť vyčerpávajúco vysvetlila. Keby sa chceš niečo spýtať, kľudne píš. Ja odpoviem. Ahoj 🙂

mmmk
24. led 2007

Jak je mozne, ze jista "celebrita" rodila 3x cisarem a planuje dalsi dite, kdyz se rika, ze zena nemuze vic nez 3x rodit takto? 😨

aviril
24. led 2007

A mne povedali, že môžem max. 2 deti cisárskym.

jana20
24. led 2007

ahojte..
ja som rodila tiez cisarskym v novembri 2006,musela som koli malemu,nastali komplikacie,maly mal problemy so srdieckom...mne doktori hovorili za ak budeme druhe babo tak jedine cisarskymaby nenastali komplikacie tak ako pri prvom babu...

mmmk
24. led 2007

A kolik je teda maximum cis. rezem?

lindda
24. led 2007

no ja som este nerodila, ale kamaratka je tiez 36tt a prvy mala cisarak a druhy jej lekar povedal, ze pojde normalne, ze oni su zato ked zena rodi prirodzene tak fakt neviem asi je naozaj iba na lekarovi

jana20
24. led 2007

lindda - ja si to tiez myslim,kazdy hovori inak...ja som rada,ze som mala pri sebe znamu pri porode,bo som mala otrasneho porodnika...toho chlapa uz v zivote ho nechcem vidiet,a ak budeme mat druhe babo tal si radsej zaplatim mojho gynekologa ako riskovat ze by som zasa mala toho ......

lindda
24. led 2007

jana no ja budem mat tiez kamaratku lekarku pri sebe mojmu mozovi je zle ked je v nemocnici 😀 a moj porodnik tiez nieje super ale uz ho mam zaplateneho tak mi ostava iba dufat, ze bude vsetko ok a mam aj epi zaplatenu

jana20
24. led 2007

ja om epi nemala ale pri druhom si ju urcite zaplatim.....neboj bude vsetko OK 😉 .2.3. budem na teba mysliet...nieje to az take hrozne...jedna zena lezala somnou na sestonedeli a ta hovorila,ze ani nevie ako porodila,raz potlacila a babo bolo vonku a ani ju nemuseli zasivat....

lindda
24. led 2007

jana no dufam, ze to zvladne ved uz mi ani nic ine neostava 😀 a termin mi posunuli na 22.-28.2 takze pojdem asi skor

dashak
24. led 2007

Ahoj, mně bylo řečeno, že po třetím císaři se automaticky podvazujou vaječníky, protože 4. těhotenství už by děloha nemusela zvládnout, takže se tím takhle jistí. Ale neznám nikoho, kdo má 3 císaře, jen 2. Sama jsem po císaři bez narkozy, důvodem byla preeklampsie. Tak se modlím, pokud u druhého se to zase neobjeví, že budu rodit normálně. Taky jsem nekojila, rodila jsem v 31. týdnu a mlíka jsem měla tak max 30ml za den a pak se úplně ztratilo. Malou jsem nemohla přikládat, byla v inkubátoru a neměla ani vyvinutý sací reflex.
Myslím, že to asi záleží na doktorovi, aby posoudil, jestli je riskantní druhý porod normálně. I když, ruku na srdce, já už doktorům moc nevěřím, protože co můžou, to zadrbou (samozřejmě jsou i dobří), ale já jsem neměla na ně štěstí.

Lindda, taky držíme palečky, hlavně ať jste oba zdraví.

mmmk
24. led 2007

Dashak, taky jsem to slysela. Tedka jsem prave cetla o tom, ze Beckhamka chce pry jeste dceru a vsechny 3 syny porodila cisarem. Tak to ji muze tak leda adoptovat, ne? 😎

mimi
24. led 2007

dashak,ako sa drzi malicka?ja som tiez predcasne porodila v 33tt,cisarskym,odtiekla mi plodova voda.Maly taktiez nevedel sat,bol tyzden v inkubatore.S mlieckom som sa dost natrapila,chodila som za malym na JISku prikladat,ale bol slabucky.Niektore sestricky ma vyslovene deptali,ze nemam mlieko(vsak som bola po cisarskom,tak ako som mohla litre odsat?)Ale akonahle sme prisli domov,mala som dost mliecka a maleho este stale kojim.Chcem sa ta opytat,ci tiez chodite po vselijakych vysetreniach a ci cvicite Vojtovu metodu?

No a to druhe,neviem si predstavit ako budem rodit 😒
To som nevedela,ze Beckhamka rodila cisarskym? 😕

mmmk
24. led 2007

Jo, tedka jsem listovala nejakym casopisem a bylo to tam napsany. Pry aby ji nezustala roztazena panev 😖 Je blba!! 3x cisar a ani jedno dite nekojila 😨

dona
25. led 2007

Ja som mala prvý pôrod cisarákom v 32tt, dostala som bolesti , malý mal 1800g ale bol otočený nožičkami, tak preto. Druhý pôrod som mala po 1,5 roku normálne bez komplikácii a ani o cisárskom nikdo neuvažoval akurát keď som prišla do pôrodnice sa ma spýtali od čoho mám jazvu na bruchu. Po ďalšom 1,5 roku som rodila znovu normálne a pôrod trval od prvého zacítenia bolesti zž po samé porodenie necelé 2 hodky. Takže asi to záleží od momentálneho stavu maminy.
mimi - s prvým synom narodeným v 32tt sme chodili po neuveriteľných vyšetreniach - prekonal DMO ešte keď bol v inkubátore. Takže to bol kolotoč neurológie , ortopédie, hematológie, očné, rehabilitácia a vojtovú metódu sme cvičili s veľkým plačom do troch rokov. Teraz má 16 a pol roka, 189cm a 70kg. Nikto na ňom nevidí čo v babatku prekonal. Súťažne hrá tenis a všetko je v pohodke. Chce to len výdrž a veľkú trpezlivosť. Držím palčeky.

katka6
25. led 2007

ja som mala prvý pôrod sekciový pred 8-mi rokmi, teraz ma čaká druhý. oslovila som 5 sestričiek nezávisle od seba z našej pôrodnece a všetky mi tvrdili, že druhý pôjde tiež sekciou. Nikto nebude riskovať, že sa pretrhne počas pôrodu oslabená jazva na maternici,.....Ja to mám, ešte k tomu nejaké zrasty a placenta na zadnej strane, čiže cisársky ma neminie a to neviem, či z mojej výrobnej linky neurobia oddychové stredisko 😀 ,
keď som ležala v nemocnici pri prvom, doviezli tam ženu, ktorá bola 2. tehu a počas plánovanej sekcii keď ležala otvorená na stole jej praskla prvá jazvy na maternici z druhej strany...4 hodiny ju zachraňovali a skončilo to podviazaním vaječníkov, takže u nás sa radšej neriskuje a som za!

erika153
25. led 2007

ja by som aj druhy porod chcela sekciou, bala by som sa rodit prirodzenou cestou. na margo toho kazda nemocnica si urci ako bude zena rodit, ja som teraz rodila s jednou kockou ktora pred 6 rokmi rodila cisarskym a natahovali ju az do konca pretoze chceli aby porodila spontanne ale kedze nemala kontrakcie a prenasala tak sla opat cisarskym...nastastie.

baby mate niektora skusenosti so zlym hojenim jazvy? ja uz som s tym bola uz raz v nemocnici na precistenie ale na dvoch miestach mam normalne napuchnute trochu a otvorene a s tym sa trapim od porodu a nie a nie sa zahojit.

katka6
25. led 2007

ja som mala tiež problémy s jazvou, zle sa hojila a mokvala, ale nechali ma v nemocnici dlhšie, čistili to ale neviem čím a potom sa to podalo,
ako dlo si bola erika v nemocnici?

erika153
25. led 2007

ja som bola 6 dni a presne ako vravis mi to mokva a zle sa hoji a tiez mi to cistili s niecim ked som bola v nemocnici ale vobec sa to nezlepsuje. a ja nemam casu ist tam opat pretoze sa sama staram o dieta a nema mi ho kto postrazit...myslis ze sa mi to zahoji samo?

katka6
25. led 2007

mňa nechali v nemocnici 2 týždne a dovtedy sa to spravilo, skús zavolať nejakej sestričke alebo lekárovi - či gynekológovi alebo obvoďákovi, ale ja si myslím, že to chce len čas a pôjde to aj samo, len to drž v čistom prostredí a možno aj v suchu, ale skús sa poradiť s niekým.
neboj malý vyrastie rýchlo ani nevieš ako, začiatky sú vždy ťažké, neboj to zvládneš len si drž psychiku v pohode.

erika153
25. led 2007

dakujem uz neviem co s tym, dava,m si teraz framykoin aj mast aj zasyp niekedy tak neviem co je lepsie a aj harmancek aj repik,skusila som uz vselico ale nic nepomaha.budem musiet ist opat tam asi,len dufam ze to nieje nic vaznejsie ze sa mi to nechce zahojit,jednoznacne lekar to odflakol ked ma zasival! no hadam sa mi podari zohnat niekoho k malemu a pojdem tam,ale mma strach ze ma to bude boliet od porodu sa bojim strasne kazdej bolesti..

katka6
25. led 2007

to určite bolieť nebude, len sa informuj ako to ošetrovať, či mastiť, púdrovať, alebo nechať voľné...

erika153
25. led 2007

dakujem katka..som spokojnejsia ked viem ze niesom sama kto ma taky problem,ja mam furt nejake nestastie na take veci, a ja by som druhe nikdy nesla po tomto rodit prirodzenou cestou ved by som sa bala ze mi to praskne!

dashak
25. led 2007

Mimi, ahojky. Malá je super, rošťanda a strašný smíšek. I když umí být i pěkně protivná, rostou ji zuby, tak trpíme všichni 😀 Máme albumek, tak se můžeš podívat, měla 1180g a v inkubátoru byla 14 dní a pak na boxe na novorozeneckém, ale poprvé jsem ji mohla kojit když měla měsíc a nějak se to nerozběhlo. Stres a nebyl čas se ani pořádně najíst a napít, lítala jsem za ni 2xdenně, jenom cestováním jsem strávila 4 hodiny v tramvaji. Pustili ji až měla 1,5 měs. a mlíko se nerozjelo. Taky mě deptaly některé sestry, čímž se člověk cítil ještě hůř a to všechno má na to vliv. Jedna na jipce se mi dokonce vysmála, na co tam takovou trochu nesu, že jsem akorát zašpinila skleničku.
Po vyšetřeních stále běháme, hlavně na neurologii, kde máme strašnou pipinu doktorku. Jinak jsme sledovaní na očním, malá měla v inkubátoru puštěný i kyslík, který kazí oči, ale zatím je má dobré, taky měla krvácení do mozku, takže jsme chodili na sono hlavičky, asi 5x jsme museli na ortopedii.
Na rehabky stále jezdíme, doma cvičíme 3x denně, ale malá už se postavuje, takže teď máme 2 cviky, aby to dělala dobře a nestoupala na špičky a tak. Taky jsme cvičili vojtu, bylo u toho vždycky řevu, že jsem se bála, aby někdo z baráku na mě neposlal sociálku ☹
A za jak dlouho pustili malého? A kolik vážil, když se narodil?

mmmk, máš výborné motto, to je fakt trefné 😀

lindda
25. led 2007

dashak dakujem budem to potrebovat pri tom strachu ktori mam 🙂

mmmk
25. led 2007

Dashak, to je moje oblibene... musim si ho rikat nekolikrat denne 😀 Ivanka je naaadherna holcicka, silene roztomila a takova droboucka 😵 Mimochodem, ja jsem taky nedonosena (32. tyden), u porodu pridusena pupecni snurou... prorokovali mi LMD a pod... a jaka je ted situace? Studuju vysokou, jsem vdana a rada bych se stala maminou! Takze si nemyslim, ze by predcasny porod musel znamenat nutne nejake vady 😵

dashak
25. led 2007

mmmk, já si to myslím taky. Všichni akorát straší, ale je třeba myslet pozitivně. I když ze začátku to bylo dost těžké, ale až už jsme ji měli doma, tak jsem se plně věnovala jí a na případné postižení jsem už ani nepomyslela.

Doufám, že z tebe brzy ta mamina bude a budeš nám pisat své zkušenosti. Přejeme ti hodně štěstíčka 🙂

bajunka
25. led 2007

Ohledně toho porodu mám u nás V rodině jich bylo jen pár,ale u manži víc, tak se s Váma podělím o dvě zkušenosti jedna dobrá a jedna moc špatná. Manželova teta má tři děti a všechny císařem, je tam teda několikaletý časový rozestup,hlavně ten nejmladší Honzík,bude mu letos rok a je o 17 let mladší než nejstarší sestra a mají ještě brášku.A nikdo ji vaječníky teda podvazovat nechtěl.Zrovná s ní jsem se bavila,že beckhamová má taky všechny 3děti císařem,kvůli postavě tak se na mě rozesmála, že ona to teda kvůli figuře fakt nedělala(no holt krapet přibrala a ještě se to na ní drží,ale za toho krásnýho prdifouska to stálo)
No a druhy to je manžův bratranec mají nádherného dvouletého kluka,taky císařem a letos o prázdninách se mu měla narodit sestřička. V 9.měsíci,mamince už nebylo nějak hej tak byla v nemocnici a když porod nastal, tak praskla děloha,a o holčičku bohužel přišli,že to nevydrželo srdíčko.Bylo to těsně před naši svatbou a i když se moc nevídáme tak jsem to pěkně ořvala. No teď už jsou v pořádku a plánují další miminko(samozřejmě ne hned,aby se to pořádně zahojilo).No,ale díky tomu se u nás hodně bavilo o císaři a různé povzbudivé články o jejich počtu a nějaká rekordmanka tak zvládla 9 dětí takže hlavu vzhůru.Když byl první porod císařem, tak hlavně záleží z jakého důvodu. A pokud ten důvod u druhého není tak klidně může přijít miminko na svět přirozenou cestou.
Jenom jak tak poslední dobou pozoruju v mém okolí ten počet císařů roste.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru