1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

baranovadanka
8. zář 2011

baby viete mi poradit mam dve deti na cisarsky a teraz cakam tretie co bude ani nie 3 roky po poslednom. budu mi automaticky robit CR? ja by som to brala aj to podviazanie vajecnikov hned pri tom :D

venika86
8. zář 2011

@baranovadanka já si teda myslím, že když si po dvou císařích řekneš opět o CS, tak ti vyhoví. Určitě tě nebudou nutit do přirozeného

laska.nezna.hranic
8. zář 2011

@venika86 - díky 🙂 tak prvního jsem se snažila dostat ven 13 hodin než mě fikli a docela pohoda, takže porodu jako takového jsem se nebála. to spíš šití, hojení a případných komplikací, ale jinak ne. v podstatě jsem věděla, co mě čeká. ty dva roky po asi výhodou byli, i když oni ten časový rozestup moc neřešili. jizvu mi změřili na 5,06, to byla doktorka spokojená. jen mi kvůli spícím ranním monitorům porod vyvolali tabletkou a připravovali mě na případného akutního císaře, protože mi nevěřili, že je můj mimís prostě takhle spavý a mysleli, že se mu nedaří. po tabletce to byl takový mazec, že jsem je prosila, ať mě teda radši říznou, že jsem změnila názor 😀, ale vyprdli se na mě (kdyby byl takový první porod, tak bych si druhé mimčo sakra rozmyslela 😅). ale zase to bylo o to rychlejší, se vším všudy 5 hodin. císaře jsem tedy snášela lépe, ale kdyby nebylo tabletky, tak myslím, že přirozený, kdyby byl skutečně přirozený, by byl lepší. každopádně zážitek 🙂

laska.nezna.hranic
8. zář 2011

@baranovadanka - tady by jsi po dvou císařích byla braná jako rizikovka a v 38. tt by ti udělali zase císaře. a pokud jde o sterilizaci, tak to by ti nabízeli určitě. u nás se ptají už u druhého.

miranda77
8. zář 2011

@baranovadanka po dvouch sekcích je automaticky plánovaná třetí a těhotenství nemusí být bráno jako rizikové (asi jak kde) ...

baranovadanka
8. zář 2011

@miranda77 no ked sa to tak vezme tak som aj na rizikovom lebo gestacny vak mam velmi nizko v maternici tak snad este uvidim co mi na to povie lekarka a porodnik

miranda77
8. zář 2011

@baranovadanka no každopádně se přirozeného porodu nemusíš bát 😉 ... určitě budou trvat na sekci a s podvazaním vaječníků by to mělo být také v pohodě ...

beisis
8. zář 2011

Ahoj holky, tak my jsme dopadli tak, že jsme skončili u druhého též akutním císařem. Malá se narodila v 36 týdnu. Ale řekla bych, že jsem to snášela lépe než první.

jolcap
8. zář 2011

Ahoj holky narazila jsem tady na Vás a protože s emi porod blíží jsem nervoznější, první porod před 15 lety ve mě neustále vyvolává hysterický záchvat, kdy po neuspěšný indukci a předávkování léky jsem přišla o stahy skončil po 24 hodinách sekcí a ted mi můj og doporučuje opět sekci,ale plánovanou a já se bojím úplně všeho

venika86
8. zář 2011

@laska.nezna.hranic já měla první porod právě taky vyvolávaný a malej se ve mě šprajcl, takže taky císař. Dost mě to bolelo a vůbec jsem se špatně pohybovala a špatně jsem nesla odloučení od malého. Byl na jipce a dostala jsem ho asi po 20 hodinách. Vždycky, když mi ho odvezly, tak jsem měla pocit, že miminko vlastně ani nemám ☹ Bylo to dost nepříjemné a proto bych byla pro přirozený porod. Takže oni ti měřili velikost té jizvy?? Chápu to dobře? Já budu bojovat a snad se mi to splní 😵 Docela ti závidím, že už ten zážitek máš za sebou 🙂 jo a co se týče kojení. Já se poprvé nemohla rozkojit, asi kvůli stresu a pozdnímu přiložení. Bylo to podruhé jiné???

zelivka
8. zář 2011

@venika86 Ahoj, čtu vaši diskuzi a koukám, že jsi z Brna. Já jsem rodila obě děti císařem na Obilňáku pro nepostupující porod. Poprvé mě nechali trápit asi 10 hodin, podruhé už jenom 5. Jizvu mi taky měřili, protože mě už při poslíčcích docela bolela, ale pořád mi říkali, že porodím přirozeně, že jizva je v pořádku. Po prvním císaři, mi malou přinesli až po 9 hodinách od porodu a z porodnice jsem odcházela s příkrmem. Naštestí jsem se doma uklidnila a nakonec v pohodě kojila rok. Proto jsem hned po druhým porodu ( březen 2011) chtěla, aby mi malýho donesli hned. Sice mi říkali, ať si odpočinu atd, ale já trvala na tom, že ho chci nakojit a tak mi ho po 2 hodinách donesli a pak nosili každý 3 hodiny. Taky jsem pila hodně kojícího čaje a cucala homeopatika a 4 den se mi nalily prsa a všechno bylo v pohodě. Taky jsem po tom druhým císaři rychleji vstala a víc se hýbala a tak i ta rekonvalescence byla lepší 🙂

venika86
9. zář 2011

@zelivka Ahojky, přesně jak píšeš, taky bych už trvala na tom, aby mi ho dovezli. Člověk se chybama učí 🙂 a to vám měřili tloušťku nebo délku jizvy?? taky určitě vyzkouším nějaký homeopatika. Já ani pořádně nevěděla, že musím hodně pít. Na to mě pak upozornily sestry 😖

ashlee
9. zář 2011

@venika86 moje kamaradka rodila 3roky po cisaři a porodila přirozene .Měři se jizva na děloze,tlouštka jizvy.Když je slaba tak dělaji cisaře.

venika86
9. zář 2011

@ashlee aha, takže to asi nijak neovlivním .... ☹

zelivka
9. zář 2011

@venika86 Měřili mi to ultrazvukem, když jsem chodila na monitor 🙂 Celý těhotenství jsem o jizvě vůbec nevěděla, ale jak mi začali poslíčci, tak mě to docela bolelo, tak jsem měla strach, aby to neruplo.

simcza
9. zář 2011

Zapojím se do diskuze. K ruptuře dělohy může dojít i po 1 císaři. Jsem toho živým důkazem.
O první miminko jsem přišla ve 22.tt, kvůli vcestnému lůžku jsem ale plod nemohla porodit, tak museli udělat císaře. Při druhém těhotenství byl naplánovaný opět císařský řez, byly nějaké komplikace. Bohužel kontrakce přišly dřív a než mě stihli uspat došlo k ruptuře, miminko bylo naštěstí přes počáteční start do života vpořádku. 3. těhotenství mi lékaři nedoporučovali. Přesto jsme se s přítelem rozhodli to riziko podstoupit. Porod měl tentokrát kvůli 2 jizvám pro jistotu být zase císařem. Bohužel, kontrakce přišly opět dřív. A navíc o 9 týdnů! Než jsem se dostala na sál, děloha opět praskla. Málem jsem jim zůstala na stole a miminko to odneslo závažným postižením.
Samozřejmě ale vyjímka potvrzuje pravidlo!
Znám i maminky které rodily císařem a druhého prcka porodily přirozeně.

jolcap
9. zář 2011

@ashlee můžu se zeptat kdy měří tu jizvu? já mám teda ten odstup jak jsem psala docela mega,ale mívám ted křeče do podbřišku

ashlee
9. zář 2011

@jolcap kamaradce tu jizvu meřili od 37tt

jolcap
9. zář 2011

@ashlee díky tak to by byl ještě čas, přemýšlím,jestli by to nešlo nějakou úplně jinou cestou nejlépe jestli si prcka nechce porodit tatínek sám 😅

ashlee
9. zář 2011

@jolcap 😀

a proč jsi měla toho prvniho cisaře?a jizva te neboli?kamaradka řikala že ji jizva nebolela.jen na začatku těhotenství jak se děloha roztahovala.

skeptik
9. zář 2011

@simcza To je smutne, ale velmi, velmi zriedkave. Stava sa to u zien, ktore maju apriori zmensenu schopnost hojenia jaziev, po nedostatocnom odstupe medzi tehotenstvami alebo predispoziciou ruptury - maternica moze prasknut aj bez predchadzajucej sekcie alebo po len prirozdenych porodoch.
U velkej vacsiny zien nedojde k rupture pokial odstup medzi tehotenstvami je dostatocny (minimalne 1 rok), nepodava sa syntocinon ani iny "urychlovac" a jazva (tranzverzna, nie vertikalna) nie je narusena napr. placentou acretou alebo percretou.

jolcap
9. zář 2011

@ashlee po vyvolání měl doky na všechno čas a já přišla o děložní stahy byla jsem fakticky bez kontrakcí a holka nesestoupila do porodních cest,vždy se vrátila zpátky a tak nezbylo nic jinýho než sekce, mě jizva asi nebolí jen ty křeče asi dva dny když se rychleji zvednu

ashlee
9. zář 2011

@jolcap tak to řekni gynekologovi

jolcap
9. zář 2011

@ashlee jdu v pondělí tak mu to řeknu on je hrozně hodnej a říkal,že bohužel nemůže jít mě odrodit sám,po tom veselým byl za mnou a strašně litoval,že to dopadlo tak na.....

jajinka27
9. zář 2011

ahoj, tak já taky rodila první akutním císařem a teď mě čeká druhej porod a vůbec nevim jak to dopadne. Docela se bojim :( dneska jsem byla prve v porodnici ale sirku jizvy nemerili tak nevim :(

laska.nezna.hranic
9. zář 2011

@venika86 - ano, měřili tloušťku jizvy. čím silnější, tím vyšší pravděpodobnost, že nerupne. ale i tak mě radši připravovali na možnost akutní sekce a já sama jsem s tím stejně počítala. no ale nakonec k tomu nedošlo 🙂 taky jsem záviděla ostatním maminám. malý se měl narodit až příští týden, tak jsem ho tam chtěla udržet co nejdéle, ale představa, že by to všechno bylo teprve přede mnou...
po císaři jsem myslela že kojo bude problém, ale rozběhlo se to docela dobře. teď po mně chtěli přírůstky hned druhý den a stresovali, jak malého bez dokrmu neuživím. a rozkojili jsme se zhruba za stejný čas jako tenkrát. v tomhle nevidím rozdíl.

venika86
10. zář 2011

@laska.nezna.hranic tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Mě teda jizva nebolí vůbec, ani nevím, že ji mám. Tak kéž by to tak i zůstalo 🙂

blueapple
10. zář 2011

Jje to asi otázka názoru, každý doktor tvrdí něco jiného....jako ve všem.
U nás v porodnici jizvu vůbec neměří, prý to s rupturou nemá nic společného. Dělá se jen odhad váhy mimi (také nepřesný), ale hlavně se pořád ptají - pokud se rodí vaginálně, zda jizva bolí. Jakmile bolí, jde se na sál. Při bolesti ruptura hrozí. Prasknout může i silná jizva, to je logické. Jak psala simcza výše.

karol84
10. zář 2011

@zelivka můžu se zeptat, jestli se dá nějak popsat, jak intenzivně ta jizva bolí? nedokážu si to totiž úplně představit, že při bolestivých kontrakcích (boleli mě i poslíčci) poznám, že bolí i jizva. při těch poslíčcích možná ještě ano, ale při hodně rozjetém porodu si to nedokážu vůbec představit... (i když chápu, že např. porodní bolest se taky nedá moc popsat a každý to může mít jinak...) těhotná zatím ještě nejsem, ale chtěla bych si to všechno pozjišťovat pokud možno předem a v dalším těhotenství se už těmito problémy moc nezabývat - ať to dopadne, jak má...

beisis
10. zář 2011

@karol84 Určitě poznáš. Já jsem si taky myslela, že to nepoznám, ale pozná se to docela přesně. Ta bolest v tý jizvě je intenzivnější a hlavně to bolí většínou víc na jedné straně. Teda aspoň mě. Většinou na té straně, kde je ta jizva slabší. Mě totiž bolelo v jizvě už asi tři týdny před porodem u poslíčků a kolikrát jsem se nemohla ani narovnat jak moc to bolelo a táhlo. Takže když jsem přijela s kontrakcema v 36 týdnu a ptali se jestli jizva bolí, odpověděla jsem po pravdě a jelo se hned na sál. Ke konci jsem měla strach i já jestli náhodou ta jizva nepraskne i když jí každý týden měřili.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru