1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

evinka001
19. pro 2009

já mám císařem 4 děti. podle doktorů už to dnes není nic zvláštního

marunka71
19. pro 2009

Ahojte!Ja som mala prvý pôrod plánovaný cisársky rez a teraz to bude tiež cisársky.Doktor mi povedal, že nepúšťajú veľmi po cisárskom do spontánneho pôrodu kvôli riziku ruptúry(prasknutie) maternice.Môže to ohroziť život matky aj dieťaťa.Ale možno v inej nemocnici je to iné. 😲

diapozitiv01
25. pro 2009

Evi, toto som chcela pocut,, teda aj citat,, 4 deti cisarskym 😉

zuzana612
26. pro 2009

Ahojte, ja som mala prvy cisarsky koli polohe KP a druhy by mal byt zatial normalny. Zevraj ak nie su ziadne komplikacie tak mozem porodit aj normalne. Ale ze to zalezi od roznych okolnosti a povedia mi to az tesne pred porodom. Ak by hrozil tazky porod tak by to skoncilo cisarskym, ale ze ak sa bude zdat ze mi to malo ist tak ako ma, tak ze mozem kludne porodit aj normalne. Tiez som pocula ze po prvom cisarskom je vacsinou do 2 rokov aj druhy cisarsky, tak som sa tesila ze mi ho urobia este pred terminom, ale bohuzial. A ja som mala super cisarsky, takze by som pristala aj na druhy 😀

blumka
27. pro 2009

ahojte, mozem sa pridat?
Ja som rodila cisarskym vo februari 2008, druhy babo ma termin vo februari 2010...zatial je KP takze to vyzera na cisarsky...Mne tiez moj lekar povedal, ze mozem rodit spontanne, ze to vsetko sa uvidi az tesne pred porodom ale ze uz mam na 60% ratat s cisarskym...takze uz som aj viac menej zmierena 😅

jerry
27. pro 2009

čaute kočky, špeciálne zdravím teba blumka "stará známa" 😉

u mňa oba pôrody boli cisárskym, nikdy by som si to nemyslela ale dopadlo to takto. Pri prvom som vôbec neštudovala nič o sekcii až ked bolo po všetkom a dozvedela som sa, že pokiaľ vymyznú príčiny môže byť druhý prirodzený. Aj kamarátka tak rodila, prvý sekcia druhý prirodzený.
V pôrodnici som sa dokonca dozvedela, že ak si mala prvý cisársky máš dokonca možnosť požiadať aj o druhý, myslela som si, že druhý bude oveľa horší (po prvom som sa cítíla akoby ma prešiel vlak naložený slonmi) . Plus ešte dvojročné dieťa k tomu, ale bola som milo prekvapená, že po druhom som sa cítila oveľa lepšie a oooooveľa rýchlejšie som sa dala dokopi, dokonca ani pomoc už ked som bola doma som veľmi nepotrebola.

držím palce

blumka
27. pro 2009

jerry, ahoooj...to myslis vazne, ze si sa citila lepsie po druhom ako po prvom? 😕 ja som prave na to pocula opacne nazory, ze vraj kazdy dalsi je horsi...
ja sa uz zacinam bat porodu, ten prvy som mala velmi komplikovany a dlhy, nechcem aby sa to opakovalo...cisarak bol pre mna vykupenie...ani som sa po nom necitila nejak velmi zle..dokonca aj sestricky sa mi cudovali ako rychlo som sa zotavila...

danielka_ma
27. pro 2009

Ahojte,
ja som rodila oba razy cisarsky, prvy krat neplanovane, druhy krat planovana sekcia a tiez som bola druhy krat ovela skor fit, asi vela robi aj psychika, nemala som cas sa velmi nad sebou zamyslat, starsia dcera si ma vyzadovala celu..xixi...

jerry
27. pro 2009

dôvod prvého cisárskeho bol nepostupujúci pôrod, vôbec som sa neotvárala, tri dni mi vyvolávali pôrod a nič žiadne kontrakcie žiadne pôrodné bolesti, pripadala som si ako simulant 😀 nebyť toho maxi brucha.
pri druhom mi začals pomaličky odtekať voda mesiac skôr, tak isto žiadne kontracie žiadne bolesti. Ja neviem čo sú to pôrodné bolesti, hovorím si, že v tomto som panna aj ked maám dve deti 😀 .

ale zato po sekcii som si to odkŕkala riadne strašne to bolelo nemožná som bola ešte veľmi dlho plus sa mi točila hlava a ešte aj popraskané bradavky. Druhý bol skutočne oveľa lepší aj jazva sa mi lepšie hojila na pooperačke som nemohla celú noc spať mala som toľko energie smiali sme sa so spolutrpiteľkou, že nám asi dala sestrička redbul do infuzky 😀

a tretí cisarák si už možno ani nevšeimnem 😀

aj sestričky hovorili, že druhý obyčajne ženy znášajú lepšie

hanka321
28. pro 2009

Ahojte,
práve som zistila, že som tehotná. Prvýkrát som rodila cisárskym rezom. Myslíte, že presne dva roky po cisárskom reze je nejaká šanca rodiť prirodzene, alebo bude medzi pôrodmi príliš malý odstup?

blumka
28. pro 2009

hanka, ja budem mat tiez rozdiel dva roky a mne povedal lekar ze ta moznost tu je 😉

kralicinka
28. pro 2009

HANKO JÁ JSEM TED RODILA NORMÁLNĚ.PRVNÍ DÍTKO-DUBEN 2008 A TED SE MI 4.12 2009 NARODIL DRUHÝ SYN PŘIROZENĚ.UŽ JSEM TO TU PSALA.NIKDO U MĚ O CÍSAŘI NEUVAŽOVAL.ANI NENABÍZEL.TAKŽE URČITĚ TA MOŽNOST JE.JIZVU MI NIKDO NEKONTROLOVAL.VUBEC NIC.BRALI MĚ JAKO BYCH CÍSAŘE NEMĚLA.ZÁLEŽÍ NA TOBĚ A NA DOKTORECH. 🙂

marunka71
28. pro 2009

Ahojte:Potešili ste ma, že ste sa po druhom cisárskom dali skôr dokopy.Keď si pomyslím, že zase mám prežiť tú bolesť.... 🙄 .Ináč mne už teraz posledný mesiac doktor stále kontroluje ultrazvukom hrúbku jazvy po prvom cisárskom

blumka
28. pro 2009

baby, ked som rodila prvym cisarakom a kebyze mam druhy prirodzeny nemozem mat epiduralku? preco?

marunka71
28. pro 2009

BLUMKA: a prečo nemôžeš mať epidurálku? Ja som o tom ešte nepočula.

diapozitiv01
28. pro 2009

blumka, aby si citila keby ti nahodou rupla maternica, ked mas epiduralku necitis nic,,, 😉

Kralicinka, super sprava,, taky maly rozostup a prirodzeny porod 🙂

marunka71
28. pro 2009

Tak keď už maternica rupne, tak to je v keli (prepáčte za výraz) a aj keď to budeš či nebudeš cítiť veľmi tomu nepomôžeš.Práve preto pred pôrodom monitorujú ultrazvukomk jazvu.

kacenqa
28. pro 2009

marunka, to sa pleties, v momente, ako maternica rupne, sa leti na salu a riesi sa sekcia, lebo inak hrozi vykrvacanie matke. a co som citala skusenosti kociek, tak je to vraj pekelna bolest.... 😒

jazva sa pred porodom monitoruje kvoli tomu, aby sa zistilo, ci vobec pristupit k pr irodzenemu porodu, alebo rovno sekciu, ak je prilis tenka, nikto si to nelajstne....

diapozitiv01
28. pro 2009

rupturu ako prvu zaciti matka na zaklade tych strasnych bolesti, ktore sa nedaju predychat ako kontrakcie, takze preto sa nesmie umrtvovat,,

jakelina
28. pro 2009

Já mám první porod císařem a další dva normálně a vše v pohodě. Tak držím palce všem ať jim to taky vyjde.

blumka
28. pro 2009

aha, no to mi teda nenapadlo...ma to svoju logiku...no ale teraz sa budem prirodzeneho este viac bat ☹

cmulinko
28. pro 2009

Prvy porod cisarskym rezom v roku 2007 koli KP...zotavenie trvalo max 4 dni a bola som schopna umyvat okna.Druhy porod normalny v roku 2009...nasledky doteraz...roztrhla som sa pri vakumextrakcii,lebo lekarka sa neunuvala urobit epiziotomiu a nasledne dodnes trpim na analnu fisuru,co je roztrhnuta sliznica konecnika znutra...ja mam aj zvonka.Liecim sa uz 5 mesiacov.Najhorsi zazitok v mojom zivote.Nakolko s manzelom chceme viac deti,tak sa uz dopredu tesim ako dopadnu ostatne porody.Horsie to uz byt nemoze,takze som naozaj pripravena na vsetko.

marunka71
28. pro 2009

diapozitív, kacenqa:no ja som myslela na epidurál pri sekcii, preto som bola prekvapená prečo nemôže byť.Pri normálnom pôrode to je niečo iné.Nepochopili sme sa.Mňa teraz pri druhom pôrode vôbec nepustia do spontánneho pôrodu.Jazvu mám monitorovanú, zajtra idem na kontrolu a už sa asi dozviem presný termín sekcie.Zatiaľ je to na 7.1.2010.

kacenqa
28. pro 2009

cmulinko: no parada, otrasna skusenost ☹ ☹ ☹ je mi to luto...ja som tiez tyzden po SC behala uz jak srna a nebyt jazvy tak ani neviem, ze som rodila SC....preto by som chcela aj druhe SC, ale dr. sa tvari, ze nevidi dovod zatial. no kedze ma nebude rodit, tak este stale mam sancu sa s porodnikom na kramaroch na sekcii dohodnut....

blumka: tiez mam pred tym prirodzenym strach 😒

marunka: epidural pri sekcii je uplne idealne riesenie podla mna, to by som si priala 😉 drzim ti palceky!

jakelina
29. pro 2009

Cmulinko, při dalším porodu si pořiď epi-no a nebo chtěj nástřih po předešlých špatných zkušenostech. Mě zase nastřihli ani se neptali a asi věděli proč. Do epi-na jdu poprvé až za měsíc, tak uvidím jestli to pomůže.

aaabbbc
29. pro 2009

ahoj maminy, právě se tohle před vánoci stalo mojí kamarádce... První rodila na císaře a druhé po 27 měsících přirozeně a praskla ji děloha a mimi mrtvé.... Proto moje rada, po císaři lpěte na dalším císaři!!!!!!!!!!!!!!!

blumka
29. pro 2009

preboha to snad nie... ☹ ale mimi zomrelo v dosledku tej prasknutej maternice? nejako to nechapem

marunka71
30. pro 2009

kacenqa:Ďakujem.

k.a.t.k.a.
30. pro 2009

V ktorom tt vam kontrolovali jazvu na maternici? Lebo mne tu jazvu este nikto nepozeral a dr. zatial ani sekciu nepotrvrdil teraz pri druhom 😖

marunka71
30. pro 2009

Jazvu mi kontrolovali asi v 33 alebo v 34 týždni prvýkrát.Kontroloval mi ju doktor v nemocnici, kde budem rodiť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru