1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

salomuska
18. čer 2011

ja som si tiez pred druhym porod studovala nieco o jazve a rupturach - podla vsetkeho je to dost intenzivna bolest, ktora nepride ako blesk z jasneho neba...tiez som isla do nemocky s cca 5min intervalmi, ale ja som hned od zaciatku mala kontrakcie v rozostupeni 6-7 minut. najlepsie je asi byt blizko porodnice, pre pripad rizika, ale zase dlhy pobyt a predychavanie kontrakcii v samotnej porodnici nemusi prispievat k vasej pohode a zdarnemu priebehu porodu, takze zase niekedy nemusi byt na skodu prist az s dobre rozbehnutym porodom...

boobinka
18. čer 2011

jak ctu... je to hodne individualni.... az na to, ze me porod zacal prasknutim plodove vody, tak po hodine se dostavily kontra hned po dvou minutach a po dvou minutach jsem je mela 19h dokud mi porod neukoncili cisarem. 🤐 tak uvidime jak to tentokrat zacne..... 😖

salomuska
18. čer 2011

@boobinka uf, no tak to som len dufala, ze sa mi to nerozbehne prasknutim vody...pretoze ako som si z prveho porodu pamatala (tiez skoncil akutnym cisarskym), po odteceni vody sa mi kontrakcie neprijemne vystupnovali - a rovnako tomu bolo i pri druhom porode 😒
ale baby, nestracajte nadej, ked ste si uzili kontrakcie pri prvom porode (aj ked skoncil sekciou), berte to tak, ze vam to moze len pomoct pri druhom porode - bude urcite prebiehat rychlejsie! skoro ako ked ide rodit druhorodicka...aspon ja som si to vsugerovala a pomohlo to 😉

cocka
27. čer 2011

Ahoj, patřím k těm, které po prvním porodu císařem, porodily přirozenou cestou. U prvního šlo o plánovanou sekci, dítě bylo koncem pánevním, takže mi dali na výběr (mám vysoké dioptrie, což ovšem samo o sobě neznamená, že musím rodit císařem). Z druhého porodu jsem měla strach, přála jsem si rodit přirozenou cestou, což nakonec vyšlo. Měla jsem potvrzení z očního a dítě mělo dobrou polohu, takže se způsob porodu vůbec neřešil. Ani mi nijak nezkoumali jizvu. Druhé dítě jsem porodila za hodinu po příjezdu do porodnice, bylo to tak rychlé, že se nijak neřešilo, že jsem po císaři. Brali mě jako prvorodičku. Musím říct, že zotavování pro mne bylo daleko lepší než po císaři.

boobinka
27. čer 2011

@cocka ... tak to gratuluji jak k princezne, tak i k prirozenemu porodu. Zavidim tu rychlost 😝 😀

miri.b
28. čer 2011

ahojte je tu niekto, kto ma 2 cisarske za sebou a treti bol prirodzeny? Zatial neplanujeme, ale tretie ak sa zadari este chceme. 😉 A ak by to slo prirodzene...

miranda77
29. čer 2011
venika86
3. črc 2011

Ahojky, mám takový dotaz. Možná je to tu někde zmíněné, ale nechce se mi vše číst 🙂 Rodila jsem před osmi měsíci císařem a vypadá to na druhé mimčo. Myslíte, že mám šanci na přirozený porod??

gucci
3. črc 2011

@venika86 já budu mít rozdíl mezi dětmi cca 21 měsíců, první dcera byla císařem, páč byla hrozně velká a ted mi dr. říkal, že mám stejné předpoklady na císař, jako kdybych rodila poprvé: tzn., že císaře budu mít, pokud bude zase miminko velké, pokud bude špatně otočené nebo přirozený porod nebude probíhat správně, takže určitě šanci máš 😉 ....Taky bych chtěla rodit ted normálně, ale vzhledem k tomu, že zase očekáváme slůně 🙂 , tak to vidím bledě, ale zatím to neřeším

evi55
3. črc 2011

@venika86 časovo som to mala rovnako (druhé dieťa sa narodilo o 15 mesiacov po prvom cisárskom a tiež cisárskym. ani sa nepokúsili o iný spôsob, automaticky cisársky. ale podľa mňa šanca je.

venika86
3. črc 2011

@gucci šmankote a kolik váží? 😲 No mě porod vyvolávali, ale malej se tam nějak šprajcl, takže následoval císař.
@evi55 Mám právě obavy, že mi taky nedají na výběr 😖 A já bych chtěla aspoň jednou porodit přirozeně ...

gucci
3. črc 2011

@venika86 no dcera měla při narození 4360g 😀 a Junior má ted podle UTZ podobné váhy jako dcera minulé těhu, takže uvidíme 😀 , ale plánovaný císař to nebyl, já už týden přenášela, navíc jsem byla po IVF, zavřená, nic se nedělo a když v porodnici zjistili na UTZ předpokládanou váhu, tak mě hned řízli 😀

venika86
4. črc 2011

@gucci Tak to byla teda macíček 😉 Já mám Adámka taky z IVF, navíc má hydrocefalus, takže nechtěli moc riskovat, že by nastaly nějaké komplikace, takže taky nakonec radši řezali. Nejlepší na tom je, že jsme s manželem zkusili sexík do ovulace a jsem hned těhotná 😀 takže taky sranda.

lamarika
4. črc 2011

@venika86 mám rozdím mezi dětmi 18m a měla jsem rodit přirozeně. Bohužel se vyskytli jiné indikace a musela jsem opět na CR. Pokud bude vše v pohodě, tak klidně můžeš 😉

venika86
4. črc 2011

@lamarika tak to je super!! Chtěla jsem zažít ten krásný pocit z přirozeného porodu. Po sekci jsem malého pořádně viděla až po 20 hodinách a bylo to hrozný čekání ☹

suzieqiu
4. črc 2011

@venika86 ahoj,ja som otehotnela po pol roku od cisarskeho a zevraj mozem rodit aj normalne. dam ti vediet o par mesiacov ako to dopadlo 🙂

venika86
4. črc 2011

@suzieqiu budu moc držet palečky!! 🙂 Určitě to dopadne podle Tvých představ. Hele a bolívá Tě někdy jizva a jaký to je, když roste bříško. Já to mám pořád takové citlivé ...

gucci
4. črc 2011

@venika86 jj u nás taky tak, my se ani u druhého těhu snad netrefili do ovu, resp. já jsem to nesledovala, po roce jsem přestala kojit a hned jsem otěhotněla ani nevím jak 😀 ....malého ti donesli až po 20h? 😨 šílené...já měla teda císaře s epidurálem, byla jsem při vědomí, Leu jsem hned viděla a pak mi jí na JIPku nosili co 3h na přisátí, 4 den jsme šly domů, takže já byla nakonec spokojená

venika86
4. črc 2011

@gucci Tak já věděla, že mám ovu, strašně mě to bolelo. Bylo to spíš jako, že to zkusíme, ale že to stejně asi nevýjde. No a ono vyšlo 🙂 Já ho viděla na sále jen pár sekund na sále a pak až druhý den na návštěvy.Taky jsem měla epidural, ale malej byl na jipce. Kvůli tomu odloučení jsme měli strašný problémy s kojením a nakonec skončili na UM ☹ Doufám, že u druhého mimča to půjde lépe, nesla jsem to dost těžce.

lamarika
4. črc 2011

@venika86 Malou jsem teď viděla hned, protože jsem byla na spinále a díky tomu, že jsem se rychle rozhejbala, tak jsem ji měla u sebe už po 10 hodinách. Mezi tím mi ji nosili na kojení. Mrzí mě ale, že to dopadlo opět CR. Jsem ale ráda, že jsme obě v pořádku 😉 Ať už to u tebe dopadne tak či onak, tak hlavně ať jste v pořádku 😉

eyael
4. črc 2011

holky, chci se zeptat: u spinálu taky cévkují nebo jen u celkové anestezie?

misuuuule
4. črc 2011

@eyael i u spinálu se cevkuje, budes mit spodek necitlivy, tudiz i mocak ....

boobinka
4. črc 2011

@lamarika ... to se muze po spinalu tak brzy na nohy? po kolika hodinach jsi vstala?

lamarika
4. črc 2011

@boobinka nevím kdy se může po spinálu na nohy, ale obecně platí co nejdřív to pujde 😉 Já musela 6 hodin ležet bez hnutí aby mě nebolela hlava a pak už jsem mohla zkusit stoupnout. Když mě dovezli po CR na oddělení, tak jsem měla obrovský štěstí, protože tam byla jedna vynikající sestřička co mě napíchla hned na kapačku a bolest mi přišla velice pomalu k sobě a myslím, že ani né v plné síle. Po prvním CR to bylo mnohem, mnohem horší ☹ Po těch 6 hodinách jsem si zkoušela sednout a dát nohy na zem a dojít si k umyvadlu. Po 10 hodinách už jsem pomalu běhala po oddělení s malou v náručí. Za to jak mi to tentokrát šlo ale vděčím té sestřičce, byla opravdu skvělá 😉

eyael
5. črc 2011

@misuuuule - kruci, to je blbý ☹ tomu bych se chtěla vyhnout. Měla jsem kvůli tomu pak zánět močáku jak mi to tam narval ☹

venika86
5. črc 2011

@lamarika Tak já vstala tak po 12. hodinách a měla jsem epidural. Mě už pak na bolest nic extra nedávali a malýho jsem stejně dostala až odpoledne. V noci mi ho nevozili, abych si odpočnula. Byla jsem z toho tak vyjuchaná, že jsem ani moc neprotestovala. Stejně mu dělali různá vyšetření a byl na pozorování. Snad to tentokrát bude jiné ...

misuuuule
5. črc 2011

@eyael neboj, je to sice riziko, ale asi u 20 procent, takze mas furt sanci, ze budes v tech 80 a zanet nebude....

kacenkaja
5. črc 2011

Ahoj, já měla při prvním akutní CS, druhý se sice ptali, ale já si vybrala raději plánovaný CS (jsem dost malá, tak by to asi dopadlo stejně). Občas toho lituji, ale měla jsem u obou epidural, tak to je taky fajn, když můžete být u toho a vidět mimčo hned po vytažení 🙂 Dokonce u druhého mi ho hned dali k prsu, ještě když mě zašívali. Bylo to úžasné! 😵 Co já vím, tak po epiduralu se smí narovnat (sednout nebo vstát) po 12 hodinách. Dodržovali to jak v Podolí tak v Motole.
Co se týče cévky, asi jde o to, kdo jí dělá, já měla obě v pohodě. U druhého, plánovaného mi jí dali ještě než jsem šla na sál a musím přiznat, že odstartovali děsnou paniku. Když mi píchli kanilu s kapačkou antibiotik, udělali cévku a nechali mě chvíli v malé místnosti samotnou. Najednou jsem se začala klepat jak ratlík a myslela si, že si to vytrhnu a uteču.
Ale jinak super zážitky z obou porodů (tedy těch 20 hodin kontrakcí u prvního moc pěkných nebylo)
Jo a myslím, že třetí po dvou CS je automatický.

lamarika
5. črc 2011

@venika86 já jsem si malou vyřvala aby mi ji v noci nosili. Měla jsem strach abych se rozkojila a bylo všechno v pohodě a mohla jsem co nejdřív domů za synem. Jak pak viděli, že už jsem ráno soběstačná, tak už mi ji nechali napořád 🙂 Malá byla naštěstí zdravá, tak nebyl žádnej problém 😔

venika86
5. črc 2011

@lamarika tak to mě ho přišli ukázat tak na pět minut a pak už vůbec. Byla jsem docela vyklepaná, aby byl v pořádku, takže jsem si ani netroufla odporovat. Ale po první zkušenosti už přesně vím co chci a taky si za tím půjdu. Je to můj porod a nikdo mi to nepřekazí. Samozřejmě v rámci mezí a zdraví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru