1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

lila794
23. dub 2010

Miriam, ako som uz vyssie pisala. 24 mesiacov po akutnej sekcii sa mi podarilo porodit prirodzene. A naozaj, neda sa to porovnat. Bolo to uzastne!!!!! Tie kontrakcie sa dali prezit, ale hlavne to, ze som malicku hned videla, mala ju pri sebe, ze som mohla byt cely ten cas s manzelom bolo skvele. Hned po porode sme s lekarmi zartovali, smiali sa. Dve hodiny po som bola v sprche a rano uz sedela. Hlavne ta rekonvalescencia bola strasne rychla. Teraz ani neviem, ze som rodila, vtedy som bola minimalne mesiac doslova hotova 😝 A aj co sa bruska tyka, za tyzden a pol mi skoro cele zmizlo. Po sekcii to trvalo omnohoooo dlhsie. A co sa tyka porodu, bola som cely cas pod dozorom. Stale ma sledovali, ako sa to bude vyvijat a boli v pohotovosti, aj operacku mali pripravenu. Sam primar asistoval doktorovi pri celom porode. Takze sa nemusis bat. Ale ako hovorim, je jedno, ako porodis, hlavne nech ste ty aj babatko v poriadku. Na porod rychlo zabudnes. Viem, co hovorim, prvy porod som mala hrozny, preto sa mi asi tento zdal skvely. Vela stasticka vam zelam!!!

fecova
23. dub 2010

kacenika a preco sa ta pytali ako chces rodit? ved po prvom cisarskom nie je indikacia hned na druhy nie?ved tak to je nie?

bashka
23. dub 2010

lila, pravdepodobne to caka aj mna, prva bola akutna sekcia a teraz by som chcela prirodzene, len sa ta chcem spytat, cakali ste kym sa to same spusti, alebo ti dali vyvolavacku? Lebo ja mam prist bud. tyzden a takto to moj dr. chce a ked to nepojde tak sup na salu

lila794
24. dub 2010

Bashka, prisla som do porodky s kontrakciami kazdych 10min. otvorena na 3, potom na 8, hoci kontrakcie uz boli nepravidelne. Primar povedal, ze uvidia, ci sa hlavicka posunie dole, lebo bola stale hore, kvoli tomu som mala aj prvu sekciu. Prisiel o 14,15, dali mi infuziu na zosilnenie kontrakcii a ze pockaju do 15tej, ak nic, idem na operacku. Nakoniec pockali do 15,15, primar pozrel a hlavicka dolu, tak sup na stol, parkrat som potlacila a mala bola von 😀 takze asi tak, ako tebe hovoril dr. Prajem vela stastia!!!!!!

bashka
24. dub 2010

lila dik, no ale mne ked sa to nerozbehne do stredy tak mi da infuzku hned, to je take divne. Inak otvorena som na 3 uz aj ja teraz, ktovie, mozno aj na viac...no keby ma nechal nech pridem sama ked to pride, ale takto sa mala narodi tak ci onak tu stredu a nebude to prirodzene ani ked to bude nie cisarom. Ach jaj, no neva, len nech je vsetko v poriadku 🙂

miriam11
25. dub 2010

lila794, som rada, ze mas taky pozitivny zazitok a ozaj sa to dobre cita. Este by som sa spytala, ake velke babo sa Ti narodilo? Lebo moja sa narodila dost velka, hoc som nemala velke brusko, lekari hovorili, ze to bude male a sup mala skoro 36OO g a 52 cm. Hovori sa, ze druhe babo je takmer vzdy vacsie. Ale rozhodne budem bojovat za to, aby bol (ak teda budem rodit druhy krat) druhy porod prirodzeny a budem dufat, ze vsetko bude uplne OK, aby mi to bolo umoznene. Prajem vsetko dobre vsetkym..... 🙂

lila794
26. dub 2010

Bashka, neboj, bude to prirodzene, len nech ste ok obe 😉 ved lekar pozna tvoj stav 🙂

Miriam, dcerka bola praveze mensia, mozno preto to islo dobre, bola narodena v 39+3tt a mala 3350g a 48cm. Synator bol veliky, narodil sa v 38+1tt a mal 4000g a 51cm 😀 tak neviem, ako to je s tou hmotnostou 😀

bashka
4. kvě 2010

tak podavam spravu, 1. porod cisarom, druhy normalny a neda sa to baby ani porovnat, no proste nieco uzasne 😵 😵 😵 . takze da sa vsetko, ja som velmi chcela a nelutujem 🙂

zuzana76
4. kvě 2010

ahojte, jeeeeej co to citam, gratulujem Lile aj Bashke k druhemu prirodzenemu porodu, aj ja by som ho tak chcela, nech ma nemusia rezat znova, no ved uvidime, juj keby sa to rozbehlo same a rychlo som sa otvarala, ja som mala sekciu kvoli nepostupujucemu porodu a hypoxii plodu.

miriam11
4. kvě 2010

🙂 bashka, super gratulujem. No teda, dalsia sprava, ze to ide...... 🙂 Aj Teba sa chcem spytat na velkost babatka, ci bolo vacsia ako to prve....

zuzana76
4. kvě 2010

moje vyzera byt zatial mensie, tak ale to len sono hovori, ktovie aka bude skutocnost

zanna28
4. kvě 2010

Bashka, gratulujem 😉 ja som tiež mala prvý cisarský a druhý neviem aký bude. ☹

vejula
4. kvě 2010

tak mne sa pred necelým mesiacom narodilo bábatko tiež nakoniec akutnou sekciou, kvôli nepostupujucemu pôrodu a monitor bol už zlý, navyše bol synček na mna dosť velký kedže som taka pomenšia postava... Moc by som chcela druhý pôrod klasicky spontánny, ale na druhej strane sa aj bojim, lebo teraz pri prvom som mala také strašne bolesti a ked povedali že to vyzerá ešte na niekolko hodín nevedela som si to predstaviť lebo každu dalšiu kontrakciu som myslela že asi neprežijem.... Ale aj napriek tomu dufam že sa to druhý krát vyvinie uplne ináč a ja bez väčších problémov druhý krát porodím normálne... Ale to je ešte daleko 😉

bashka
4. kvě 2010

dakujem, bolo to fakt super, neopisatelny zazitok...toto babo malo 3000g , prve malo 3510g, ale ani to by nebol problem, len hlavicka bola zle natocena, nejako sa zasekla nakoniec a tak som skoncila cisarom

lila794
6. kvě 2010

Bashka, super, gratulujeeeeem!!!!! Vidis, vravela som, ze sa to neda porovnat, hlavne ten stav po, vsak?

Zanna, ja som tiez mala prvu sekciu kvoli nepostupujucemu porodu, maly mal 4kg a teraz mala iba 3350, tak asi aj preto to islo 😀

bashka
6. kvě 2010

lila, dakujem, jasne ten stav po tom, aj po fyzickej ale hlavne po psychickej stranke 😵 😵 😵

ygreen
6. kvě 2010

taky bych ráda zažila normální bezproblémový porod, ale popravdě mám strach - syn měl 4500g a 55cma hlavu jak půlroční dítě, tak se docela bojím rodit přirozeně.

zdenkazdenula
7. kvě 2010

ygreen, jak velkou hlaviu měl? Jen tak pro zajímavost. To jsi přenášela? Celkem se divím, že ti neudělali císařský plánovaně při takové velikosti.

ygreen
7. kvě 2010

zdenka - necelejch 40cm a teď v necelejch 2 letech má 53 😀 😉

ygreen
7. kvě 2010

jo a dva dny před porodem mi dělali utz a prý bude mít tak 4100g a já že jsem velká tak to porodím. Ale měl 4x omotanou šňůru kolem krku, tak ho to dolů vůbec nepustilo, tak mě po 15 hodinách trápení kuchli.

zuzana76
7. kvě 2010

ahojte, tak ja som sa akurat vcera bavila s gynekologom-porodnikom a on je za sekciu u mna a rovno mi navrhol aj sterilizaciu 😒 , tu odmietnem, predsa da sa aj treti porod, keby daco, hoci je rizikovy, ale da sa. Je mi smutno, ze nemam sancu rodit normalne, ale zase nechcem ohrozit dietatko.

tegina
7. kvě 2010

Zuzko, co ti uvedl jako důvod pro sekci? Většinou se rozhoduje později 🙂

miluska.woolley
16. čer 2010

Ahoj holky, jdu Vas docist od zacatku, ale asi to chvilku potrva 😒 .

Komu z vas se podarilo po 1. cisari porodit 2. dite spontanne a jak velka byla miminka pri porodu? Prave jsem se vratila z porodnice uplne v prdel 😢 i, do dneska jsem se tesila na prirozeny porod, ale mala ma pry uz kolem 3800g a mam si pry sama rozhodnout jak moc dulezity je pro mne rodit prirozene (davaj mi sanci 50:50 ze se to povede) ve srovnanim jakym rizikum vystavuju miminko... jinak to zatim na porod nevypada, takze mala bude vesele pribirat....

mobina
16. čer 2010

Milu tyhle odhady váhy by snad neměly vůbec být ☹ Já prožívala to samý. Ve 39.tt mi odhadli Vince na 3750 g a já šla do kolen, že to nedám. Hlavně jsem řešila, že Ondra měl porodní váhu 2790 g a ven nešel, tak jak by mohl o kilo větší jít 😅 Mě tedy nakonec bohužel fikli i podruhé, ale hlavně to píšu proto, že Vinýsek mě nakonec akurátních 3550 g. Neznám snad nikoho, komu by se s váhou trefili. Vždycky byl prcek menší.

zuzana76
16. čer 2010

@tegina ako dovod mi uviedol predchadzajuci cisarsky 8/2007

viem, ze u vas v cechach to beru inak, tu sa ti dost dodrzuje, ze ked je prve cisarskym, tak potom aj druhe, hoci ina indikacia nie je na cisarsky, len ta predosla sekcia

miluska.woolley
16. čer 2010

mobina dneska mi to meriil dr. schvalne 2x. Mala mela v 38tt 4150g a 57 cm, takze predpokladaj ze se opravdu nesekli. Naopak si dr. mysli ze je ted miminko jeste vetsi... No kadopadne bud cisar, nebo vyvolavany porod, tak nevim co je horsi... Ja teda mela prvniho cisare super, druhy den sjem byla na nohach, bolesti zadny a malou jsem mela 3 hodiny po zakroku u sebe na pokoji... ale proste to chci alespon jednou zazit doopravdy!!!
zitra mam schuzku s moji PA co mne ma na starosti po porodu, tak jsem zvedava co mi rekne...

erikasadek
17. čer 2010

@miluska.woolley VZDY e sanca 50:50 logicky lekar by mal zvazit ak prides s kontrakciami.. do porodnice su pravidelne, pekne a rychlo sa otvaras,,, tak porodis normal...
ak tak tomu nebude tak ziaden lekar by ta nemal nechat zbytocne trapit apo cisarskom je to aj riziko , vnutorneho krvacania;... 😉

takze porozpravaj sa s lekarom , ako ja;. ;
u ma to skoncilo druhym cisarskym ale bola som rada chcela som....
a nakoniec som rada ze lekar sa rychlo rozhodol tiez, josh mal obtocenu pupocnu snuru. 😉 takze osud hore zasiahol. 😉

neboj bude dobre a osud u teba zasiahne t 😉 iez .. 😉

mobina
17. čer 2010

@miluska.woolley je to opravdu jen a jen na tobě, rizika jsou u každého porodu a je pravda, že kdyby ses rozhodla přirozeně a nešlo to tak jak má, tak tě opravdu nenechají dlouho trápit. A říkají, že když už císaře, tak je super, když jsou kontrakce, že se na to miminko přece jen trochu připraví než když ticho po pěšině a najednou šup ven.

jelka21
4. črc 2010

Ahojte, prave pozeram, ze u milusky.voolley sa s tymi mierami poriadne sekli. Je rozdiel odrodit babo s vahou cez 4150g a 57cm alebo 3500g a 51cm. Ja mam tiez dilemu, lebo prvy porod bol akutnou sekciou, kvôli nepostupujucemu pôrodu a monitor bol už zlý a este aj pupocnu snuru mal drobec 2x okolo krku a narodil sa s vahou 4450g a 55cm, 40cm obvod hlavicky, co vtedy nikto nepredpokladal. Druhe babo ma teraz v 38tt okolo 4000g. Verit, ci nie. Tiez by som chcela rodit prirodzene, ved je to skoro 10 rokov po sekcii, len dufam, ze aspon hlavicka bude mensia. A ked budu komplikacie, tak to aj tak skonci sekciou. A mobina ma tiez pravdu, nech je babo aspon trochu pripravene. A som aj zvedava na priznaky prichadzajuceho porodu, kedze som zazila len tvrdnutie bruska a tie bolesti pri vyvolavacke. Ja som sa skoro 2 tyzdne posekcii nevedela vystriet, tak dufam, ze to bude teraz lepsie. Vsetkym drzim palce.

dari
4. črc 2010

ahojte, podla uzv mala mat 3700g, narodila sa 4200g, hlavicka 35cm....takze pol kila hore dole 😀 ale nakoniec som porodila normalne a dokonca aj s epi. tiez sa doktor pytal ako chcem rodit....ja som bola skor za prirodzeny, pretoze ma velmi dlho bolela rana po cisarskom, ale dnes by som sa skor priklonila opat k SC, pretoze po porode ma dlho zas bolelo nieco ine 😀

drzim palce!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru