1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

sportpark
10. lis 2013

ako dlho ste v nemocnici po cisarskom reze,

jana21278
11. lis 2013

@sportpark u nás pouští po přirozeným porodu pátý den a po císaři šestý. pokud nejsou komplikace.

miranda77
11. lis 2013

@sportpark mě pouštěli 4. den - byla jsem bez komplikací ...

sportpark
11. lis 2013

@miranda77 dufam ze ani ja tam dlhsie nebudem......lebo moje dieta ella neviem ako by to dlhsie zvladla....

miranda77
12. lis 2013

@sportpark :D ...děti to většinou zvládnou lépe než maminky 😉

sportpark
12. lis 2013

@miranda77 hej ja mam strasne obavy neviem preco....ale ved to nejak zvladnem furt musim na to mysliet.....jaj

jenny.kay
12. lis 2013

Holky, snad vás trochu potěším a uklidním. První dceru jsem rodila před dvěma lety plánovaným císařem pro konec pánevní. Rekonvalescence nebyla úplně procházka růžovým sadem, břicho vypadalo děsně ještě dlouho, kojení nám nešlo. Minulou sobotu jsem porodila druhou dceru přirozeně. Mnohem větší pohoda, rychlejší zotavení, týden po porodu jsem měla svoji postavu, s kojením sice taky bojujeme, ale aspoň trochu mlíka mám. Takže když je jizva po císaři v pohodě a není predispozice k dalšímu, tak určitě doporučuju zkusit to přirozeně. Rozhodně to stálo za to.

miranda77
13. lis 2013

@sportpark a co najit porodnici, kde mužete být všichni ;)

sportpark
13. lis 2013

@miranda77 no to by som brala.....
ale neviem ci taka je v okoli ba...

miranda77
13. lis 2013

@sportpark tak to bohužel nevím, já jsem rodila v porodnici v ČR, kde to možné je ... tak možná se zkusit poptat.

sportpark
13. lis 2013

@miranda77 skusim...sa opytat to bola ale draha porodnica nie?

miranda77
14. lis 2013

@sportpark ... no já jsem si v i "normální"porodnici platila nadstandard ... takže finančně to vyšlo tak nějak podobně ...

mittanna
20. lis 2013

Ahoj holky.... Anežka roste jako z vody...ted trochu stoná, ale nic vážného....tatínka stávkování už malilinko opouští, ale jěště není důvod k úplné radosti...s ním je to běh na dlouhou trať 😀 držím palečky všem kterým miminko teprve přijde....a žádný strach....já vím vím ode mě to sedí, já byla strachy a hrůzou bez sebe!!!!

jajasipka
27. čer 2014

Dobrý den, mám osobní zkušenost..první dítě jsem rodila v roce 2009..snažili jsme se o normální porod, ale protože jsem měla preeklampsii porod mi vyvolávali..nakonec jsem musela rodit císařem-měla jsem pouze opidurál nikoliv celkovou narkózu..v roce 2013 jsem rodila druhé dítě přirozenou cestou...jediné, co mi doktoři řekli bylo, že nedoporučují rodit do 2 let od císaře, ale protože nám to vycházelo přes 3 roky, bylo to v pohodě...je pravda, že když jsem byla od svojí gynekoložky odeslána před porodem již do nemocnice, vždycky se mě doktoři ptali, jestli chci další císař nebo to zkusím přirozeně...na žádné komplikace jsem nemyslela, prostě jsem věděla, že to musí jít (s císařem jsem měla děsnou zkušenost)..malé se bohužel moc ven nechtělo a tak mi bylo doktory sděleno, že pokud neporodím do termínu, musím na císaře-přenášet se prý po prvním císaři nesmí...tak jsem si s malou v bříšku pěkně promluvila a nakonec jsme 2 dny před termínem porodili přirozeně..🙂 A moc děkuji za to, že jsem na druhý císař nešla! Přirozený porod byl proti mému císaři úplnou procházkou.. 😀

eluska87
27. čer 2014

@jajasipka no vidíte to a mě přenášet klidně nechají, že operaovat se dá vždycky..takže jsem dnes 5.den po termínu a uvidí se, příští středu nebo čtvrtek by se to už ale muselo řešit pokud malá nevyleze..fakt každá nemocnice je jiná...

miranda77
27. čer 2014

@jajasipka @eluska87 a které porodnice???

eluska87
27. čer 2014

@miranda77 Prostějov

radkakorinkova
28. čer 2014

Tak já mám dva krásný zdraví kluky,první Tomáš kterému už je dnes šest a půl,ten byl císařským řezem a druhého Pepu,kterému budou za týden dva a ten se narodil normální cestou.Pokud máte maminky tu možnost rodit normálně,tak je to rozhodně lepší a po porodu méně bolestivé!!!! 🙂

jajasipka
29. čer 2014

@miranda77 Já rodila Brno-Bohunice..🙂

andreapavkova
21. říj 2014

Dobry den,je mi 36 let,pred 13 lety jsem spontenne porodila dceru-3850g 51 cm,2 roky pote jsem podstoupila operaci patere a rok na to reoperaci. Ted jsem znova tehotna 32+ a neurolog doporucil cisarsky rez.Nejdriv jsem to vitala,ted uz si nejsem jista,jestli je cisar spravne rozhodnuti. Chtela bych nejakou radu.... V pripade prifozeneho porodu se obavam nevratneho poskozeni patere resp.michy... Cisar take neni bez rizik.. Jsem jako v pasti...

tarra27
21. říj 2014

@andreapavkova já jsem psala i do jiných diskuzí...a já si nemůžu císaře vynachválit....pokaždé mě uspali, jeden akutní, druhý plánovaný....a i kojila jsem, všechno...fungovala, doma zvedala druhoud ceru, ktere bylo 14mes....

pokud doporučují sekci a vůbec když je rizik poškození páteře, určitě bych sekci podstoupila....přece nebudete riskovat že nebudete chodit!

nonacek
21. říj 2014

@sportpark tak me pustili až za 10 dni a plus jednu noc na Jipce,ale už je to 10 let,teď prý pouští dříve.

lamarika
21. říj 2014

@andreapavkova mám za sebou 3 sekce a hned po první či druhé bych ti řekla, že už nikdy. Vždy jsem měla sekci plánovaně neplánovanou. Všechno bylo jen shoda náhod, která mi nakonec (troufám si říct) zachránila děti. Nejsem žádná fanynka sekce, ba naopak. Ale v tvém případě bych neváhala a nijak se tím nazabývala a sekci podstoupila.
První sekci jsem měla v úplné narkóze, protože jsem měla strach podstoupit spinál. Sbírala jsem se po ní nejdýl a ty bolesti po ní byly neskutečný. Syna jsem si nepochovala měsíc a se slzami v očích koukala na jiný jak ho chovají. Pro mě to bylo hrozný.
Druhá sekce už proběhla ve spinálu, ale to napíchávání míchy byl děs běs. To co jsem protrpěla po první sekci za bolesti, proběhly nyní při napichování zad. Napíchli mě snad až na 12. pokus. Ta bolest, která mi šla až do konce prstů se mi vryla do paměti a řekla jsem si, že sekci už nikdy. Nicméně jsem si po sekci celkem mohla pískat. Zahojila jsem se opravdu rychle
Třetí sekce byla opět ve spinálu, malý se narodil dřív a měl vážné zdravotní problémy, takže co se dělo se mnou jsem moc neřešila. Každopádně tahle poslední sekce mně pomohla se srovnat se všema a brát to tak jak to je. A to, že bez nich bych nejspíš neměla 3 úžasné děti.
Po všech sekcích jsem šla po 5 dnech domů a plně jsem kojila do doby dokud jsem se nerozhodla děti odstavit (všechny až po roce a dýl). Neříkám, že jizvu necítím. Cítím a myslím, že celkem dost, ale přece jen mám 3 sekce, tak co bych chtěla. Pro mě je důležité, že jsou děti zdravé a já také a můžu se o ně naplno starat.
Snad jsem ti trochu pomohla. Kdybys něco potřebovala vědět, tak se klidně zeptej 😉

iweetka
17. únor 2015

Ahoj holky. ajá měla v r. 2007 taky císařský řez - malá byla koncem pánevním. Ted sem v 17 tt a čekám, jak to dopadne, jestli taky císař, nebo normál. Docela se normálního porodu obávám, ale zase mě mrzí, že jsem si to neprožila už s dcerkou.. Tak uvidíme ..

aknelkamullerka
26. bře 2015

Ahoj vsem, v roce 2010 jsem cekala svoje prvni miminko. Pri prvnim monitoru me hned odvlekli na porodni sal, hypoxie plodu, nasledoval cisarsky rez v cele narkoze. Vse se sebehlo behem 10 minut, neuveritelne. Moji holcicku mi zachranili, velky dik porodnici v Podoli. V roce 2013 me cekal dalsi porod. Byla jsem pevne rozhodnuta, ze bude normalni a taky byl. Oproti cisari nesrovnatelne krasny a neskutecny zazitek. Po cisari jsem si prisla neschopna, vsechno me dlouho bolelo, protoze to bylo akutni a rez byl z tohoto duvodu vedeny jinak nez normalne a poporodni blues sileny. Po klasickem porodu jsem mela pocit, ze bych mohla skaly lamat a hlavne jsem byla moc stastna, ze jsem vubec klasicky porod mohla zazit a hned si maleho pochovat. I za to dekuji zase porodnici v Krci. Do cisare me nenutili a respektovali me prani rodit normalne.

des
27. bře 2015

Mám podobný zážitek, jen s tím, že hypoxie plodu nastala až cca po šesti hodinách urputných kontrakcí (vyvolávaný porod) a skončilo to císařem. Druhý porod jsem si strašně přála zažít normálně, povedlo se a byl to skutečně dost rozdílný zážitek, mnohem intimnější, nebo jak to popsat. Nemůžu říct, že byl mě pak nic nebolelo, ale dobu rekonvalescence do jakžtakž použitelného stavu odhaduju na polovinu oproti císaři.

lili_2
19. čer 2018

Ahoj holky jsem v 34 týdnu a rozhoduji se kde budu rodit, máte některá čerstvé zkušenosti z jindřichohradecké porodnice?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru