1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

j.a.n.u.s.
18. dub 2011

@blueapple
@emtu
@petulka33
@hobitkova
@gamajka
Tak jsem po poradne opet neuspela s navrhem....nechat porod rozjet...a pri komplikacich riznout....ale jak nekdo vyse psal, ze pujde na mereni jizvy....to mi nikdo nedelal, je dost mozne, ze az v nemocnici....
No, 22.4. posledni poradna u mudry a pak na dalsi do spitalu se domluvit, ale v prukajde je zatrhnuto, ze doporucuje cisar....

Ja doufam, ze kdyz bude cisar planovany, nebudu z toho tak pitoma, jako po prvnim vyvolavanem porodu, kdy jsem zacala po vyvolani "umele" rodit a pak stejne skoncila cisarem....tech 20 hodin me vycerpalo neskutecne....nektere maminy po cs byly jak rybky a treti den o jizve nevedeli, ja se trapila cca 9 mesicu.
Maly je vetsi, a kdyz jsem se mudry zeptala, jestli me nechaji prenaset, vykulil oci a prej V ZADNYM PRIPADE!
Takze je to myslim vse individualni i maminama i doktorama.... 😉

hobitkova
18. dub 2011

@j.a.n.u.s. já měla zrovna ten plánový a nemám na to žádné špatné vzpomínky (max. jenom první vstanutí z postele), ale jak už jsem xkrát psala, boles jizvy žádná a hned jsem byla fit, kdybych věděla, že by to tak bylo i teď, tak o ničem neuvažuju, já byla u svégo MUDra. naposledy minulý týden, zítra jdu poprvé do porodky, tak jsu zvědavá, co se dozvím
... jinak doteď jsem se cítila v poho, ale přes víkedn zlom jak prase, zašalo mě bolet, nevím, jestli je to tedas v kříží, ale jen na jedné polovině zad dole pod ledvinama, takže kulhám a docela to bolí, do toho se včera přidaly hemeroidy, prostě parádní finále

petulka33
18. dub 2011

@emtu jé, tak to jsem moc ráda, že tam mají na věc trochu pohodovější náhled. Je mi jasné, že bude záležet na hodně faktorech kolem, ale aspoň mě nebudou chtít hnát na CS hned po termínu. A ještě jeden dotaz. Mám dva termíny, dle PM a dle UTZ. Který u tebe brali jako hlavní? já je mám tedy jen 3 dny od sebe a v podstatě to asi nebude hrát roli, ale tak pro zajímavost 😉
@j.a.n.u.s. tak uvidíš, co ti ještě řeknou v porodnici, budu držet palce. já u svéhodr. nemám strach, že by mi doporučil další CS bez vyložených komplikací, spíš věřím tomu, že sám bude pro, ať zkusím přirozený. Fakultka, kde chci rodit, tak si taky myslím, že budou pro, ale měla jsem strach, jak koukají na to přenášení...

gamajka
18. dub 2011

Ahojte, mne tiez jazvu nemerali, dokonca sa nic nehovorilo ani o vyvolavani a prenasani, hoci ja som hned povedala, ze spontanne rodit chcem len bez vyvolavania, kedze by som chcela aj epidural. Neviem neviem, ako to bude s mojim terminom, lebo odkedy sa vyvalujem na MD( 😀), ustupili mi bolesti v podbrusku a krizoch, aj mi menej tvrdne brucho. Minuly tyzden sa mi sice po poradni zdalo, ze mi odisla zatka, ale nie som si uplne ista, a aj keby tak bolo, moze to vraj stale trvat tyzdne. Momentalne to teda na skory porod nevidim 😒 . Ak by som vydrzala do terminu a nic by sa nedialo, asi by som radsej sekciu ako indukciu, nepredpokladam, ze dieta bude male, nema byt po kom 😎 (ak je teda velkost dietata dovod, preco sa nesmie prenasat)

majdula
18. dub 2011

Cau holky,

co tady tak ctu, tak mam dojem, ze ty nazory doktoru se lisi i podle jejich veku 😉 Muj dr. je docela mladej (neco malinko pres 40) a tvrdi, ze to "jednou cisar--vzdycky cisar" uz je dost prekonany, ze to zastavaji spis starsi doktori. Hodne me podporoval v tom, zkusit porodit prirozene a vubec to neznamena, ze by byl lehkomyslnej - jizvu mi peclive meril, sledoval me. A ja jsem za to fakt rada, protoze cs x porod je proste nebe a dudy, to se neda srovnat 😵

Muj byvalej dr., od ktereho jsem odesla po prvnim porodu, sedesatnik, prave zase tvrdil to co tu uz zaznelo x-krat - ze musim priste zase na cs, ze me nenechaji prenaset, ze hrozi ruptura, ze se nesmi vyvolavat atd atd...

Ony se samozrejme nazory vseobecne meni, ze jo... to je jako s kojenim, stara garda detskych dr. se taky jeste drzi tech cajicku, kasicek, polivecek a UM...

petulka33
18. dub 2011

@majdula určitě je to tak, že co doktor to názor, ale já mám gyndaře cca tak 55 a názory má dobré. Stejně tak pediatr, kdysi k němu chodil manžel, teď tam chodím s malým a je naprosto v pohodě, byť to taky není žádný mladík. Takže jen tím věkem to naštěstí není 😉

baarca
18. dub 2011

Ahoj, já přidám aktuální zprávy z Podolí - dneska jsem tam dostala k podpisu informovaný souhlas s vedením porodu po předchozí sekci, kde jsou shrnutá rizika obou variant a kontraindikace vaginálního porodu. Jsou tam dost podobné informace jako v článku, co házel Blueapple (aby ne, když ten je od doktorů z Podolí 🙂 ). Takže přenášení nevadí, ani případná indukce, jen zvyšuje riziko ruptury. Stejně tak se může dát epidural, jen s vědomím, že se může pozměnit vnímání bolesti jizvy. A zároveň jsou na závěr varianty, jak si rodička přeje vést porod a je tam varianta rovnou sekce.

emtu
19. dub 2011

@petulka33 S těma termínama nevím. Já měla jen jeden, a to podle MS, podle UTZ to vždycyk tak nějak odpovídalo, až na tu konečnou hmotnost miminka, s tou se teda páni Mudrci do jednoho pořádně sekli. Můj gynekolog pracuje částečně i ve FN na Lochotíně, takže já do poslední chvíle chodila i do FN na kontroly k němu. Věděl,že chci rodit normálně a nic proti tomu nenamítal a když jsem po termínu nastoupila do porodky, tak to ostatní brali jako hotovou věc, ani jsem nepodepisovala žádná lejstra.

blueapple
19. dub 2011

ahoj holky, hlásím info z dnešní kontroly, řešili jsme porod s MUDRou, říkala mi, (co už všechny víme), že záleží na doktorovi. Každý má jiný názor a je to skoro 50:50. Ale k věci (budu rodit cca po 22měsících), říkala, že bude záležet na aktuální situaci (nálezu, polohy mimča, váhy, stavu jizvy) ale pokud já budu preferovat nějakou variantu (zmínila jsem se, že bych radši císaře, že se bojím), tak nemá problém se přizpůsobit. že se vždy nějaká indikace najde - např. napětí, bolest jizvy. Takže jsem se uklidnila, že mi nikdo nebude nic nutit a že se budu moci rozhodnout, jak budu chtít 😀 To přeju nám všem !!! 😉

petulka33
19. dub 2011

@emtu aha, no jak jsem psala, tak u mne to beztak není žádný velký rozdíl, 1. a 3.7., takže hlavní je, že na mne nebudou spěchat. Já budu až do porodu chodit ke svému dr., má i monitor a chodila jsem k němu i minule až dokonce. Ve FN ho znají a na jeho názor dají, tak snad to taky nebudou nějaké dohady 🙂

gabka32
19. dub 2011

@blueapple já to měla taky tak, celou dobu jsem váhala a nakonec pro konec pánevní byl druhý taky císař. ale plánovaný, už měsíc dopředu jsem znala datum i hodinu porodu 😀 to bylo zvláštní, vědět že v tu dobu nejpozději už s náma mimi bude. a podruhé to bylo taky ve spinálu, i když tlaky jsem mívala nižší, na sále mi bylo docela šoufl, ale pokud tlak hodně klesne, přidají trochu adrenalinu a zas je líp... rozhodně pokud bych nemusela, bych nešla do celkové narkozy, jednak jsem ji už 3xměla a zotavení se po spinále je mnohem lepší, nehledě na to, že celková narkoza působí na mimčo a porodníci sebou musí mrskat aby ho dostali do nejdříve ven.
rozhodování ti ale nezávidím, obojí má své klady i zápory 😉 .

blueapple
19. dub 2011

@gabka32 každý typ porodu má svá rizika, ještě mám dost času se rozhodnout. Třeba se rozhodne mimi samo za mě...jak jsi psala, bude KP a bude vymalováno. Syn byl KP, držela ho pupeční šňůra, do které byl zamotaný. I když doktorka mi říkala, že pravděpodobnost, že bude i druhé KP, je prý malá, tak uvidíme. Ne že bych chtěla přivolávat nějaké komplikace vedoucí k jasnému císaři, ale pořád ho považuju za jistější a bezpečnější řešení...uvidíme. Všem držím palečky, ať se rozhodnou jakkoliv !

hobitkova
19. dub 2011

ahojte, tak u mě dnes padlo rozhodnutí: ve čt nastupuju do porodky a v pátek císař, malá už nepřibírá, teď za poslední dva týdny vůbec, pořád je na 2,2kg, takže po zvážení všech problémů císař (k předchozímu císaři, loňskému znovuotvírání jizvy a nově i hemeroidům nebylo co řešit)

lindusik
19. dub 2011

@aviril ahojky..prave som natrafila na tuto temu a zaujal ma tvoj clanok...bolo to este ked sa ti narodilo druhe babo,ale vsimla som si ze v sucasnosti mate uz tri deticky...len by som sa chcela opytat ci si rodila aj tretie normalne alebo sekciou...dakujem 🙂

lindusik
19. dub 2011

ahojte mamicky...som tu nova tak ak mozem tak sa pridam 🙂
Ja som rodila v oktobri takze malinka ma 6 a pol mesiaca...a my uz uvazujeme o druhom babatku... viete mi niekto poradit kedy je vhodny cas zacat? Ja by som aj hned ale sa bojim ze je to skoro...citala som uz vselijake pribehy o rupture maternice, takze sa obavam ci to jazva vydrzi...ale zase na druhej strane je vela zien co otehotneli da sa povedat hned po sestonedeli.... ak mate nejake cenne rady tak sem s nimi...vopred dakujem 🙂 🙂 🙂

blueapple
20. dub 2011

@lindusik nikdo Ti neporadí nic, co platí 100%. Lékaři doporučují s otěhotněním čekat rok (někteří i dva), ale jsou tací, pro které 6 měsíců není problém, víc Tě budou hlídat a druhý císař Tě patrně nemine. Vše záleží, jak se hojíš uvnitř. Nech se prohlédnout, zkonrolovat jizvu a pak si myslím, že tomu nic nebrání. Já chtěla děti také blízko za sebou, ale rok jsem pro jistotu čekala. Přece jen císař je velká operace. Ale je to každého věc.

karol84
29. dub 2011

@lindusik na této stránce je docela zajímavý článek, který popisuje pravděpodobnosti různých komplikací při dalším těhotenství a porodu po císařském řezu
http://www.sanquis.cz/index2.php?linkID=pls30&k...

lindusik
30. dub 2011

@karol84 fuuuha...ten clanok ma vystrasil... ☹

lindusik
30. dub 2011

@blueapple dakujem za odpoved...hm...som sklamana,asi budeme musiet fakt pockat ☹

blueapple
30. dub 2011

@lindusik nebuď zklamaná, zajdi na gyndu, co Ti řekne Tvůj doktor, ten zná nejlépe aktuální zdravotní nález. Když otěhotníš, bude Tě podle mě akorát více a častěji sledovat, skoro na 100% se musíš smířit s druhým císařem. Ale otěhotnění podle mě nic nebrání. 😉 Každá se hojíme jinak a komplikace (např.s rupturou) může mít maminka, která rodila císařem třeba před 3lety od druhého porodu. p.s. sestra mojí sousedky otěhotněla půl roku od císaře, už má druhé mimi, doktoři jí hodně hodně hlídali, ale vše dopadlo OK:

gwenni
30. dub 2011

ja som tiež rodila sekciou, ale môj synček po 6dňoch života zomrel, mal vrodenú vadu na črievkach a teraz sa už znovu snažíme otehotnieť a dokonca mi moja pani doktorka povedala, že ešte možno budem môcť rodiť aj prirodzene ak bude všetko v poriadku.

septim
30. dub 2011

@lindusik podle me se nemas ceho bat, ja jsem otehotnela 10 mesicu po cisari. Na kontroly jsem chodila normalne akorat pokazde jsem mela ultrazvuk. Dokonce jsem prenasela. Ve 42tt se mi narodila prirozenou cestou holcicka. porod byl vyvolavany. Moje gynekolozka je zaroven moje dobra kamaradka a rikala ze se nemam vubec ceho bat a uz vubec at nectu casaky a ruzne clanky akorat me to pry bude strasit. 😠 tak se nemusis bat 😉

lindusik
30. dub 2011

@blueapple
@septim 🙂 dievcence ste zlate,dakujem za podporu...
Ja viem ze je to skoro ale citala som vela clankov kedy dokonca sa zenuskam podarilo ( neplanovane) hned po sestonedeli otehotniet a nemali ziaden problem akurat boli viac sledovane.... No toto je samozerjme uz dost velky extrem...to si teda fakt neviem predstavit,pretoze ja som sa zotavovala dost dlho po sekcii.... bola som dost dlho v nemocke a dalsie dva tyzdne doma som nevladala ani poriadne chodit co ma tak bolelo brucho a strasne palila jazva.....Ked si teraz spominam tak este dva mesiace po porode som manzelovi hovorila ze druhe dieta vziadnom pripade nebude ...nech ide rodit on
Ale teraz je vsetko ine....ja uz ani nepamatam,jazva neboli,keby ze ju nevidim tak ani neviem ze ju mam...mame uzasne dietatko...poslusne ....dobrucke...cez den sa hraje....neplace ...v noci spinka.... no proste ked nepocitam tie dva mesiace tak ja som akokeby nemala matersku ale ozajstnu dovolenku Strasne si malinku uzivam...MAT DIETA JE UZASNA VEC
Takze aj preto sa zamyslame nad druhym... velmi by sme chceli este chlapceka...a ja by som kcela aby bol co najmensi vekovy rozdiel medzi detickami....
Jednoducho ma chytil strasne velky pocit mat dalsie babatko... ale samozrejme ze nie za kazdu cenu, prave preto sa pytam ako je o s Vami babenky...
uf..ale som sa rozpisala

lindusik
30. dub 2011

@septim a este som citala ze je to presne tak ako si napisala,ze doktorkovia si teraz alibisticky povedia ze oni odprucaju 2 roky,ale napriklad v take amerike neexistuju 2 roky,tam sa rodi kedykolvek...zaklad je 6 mesiacom pockat,lebo vraj maternica sa musi zahojit do 3 mesiacov....

septim
30. dub 2011

@lindusik ja jsem tedy otehotnela neplanovane po sekci mam dvojcata 😉 musim rici ze jsem rada ze jsem porodila prirozene, po cisari jsem se necitila moc dobre a davala jsem se dlouho dohromady. U nas v nemocnici mi ani jednou dalsiho cisare zadny doktor nenavrhl hned od zacatku se mluvilo o prirozenem porodu. Uvidis sama jak se budes citit. 😉

lindusik
30. dub 2011

@septim jeeeeej teraz som si vsimla...Ty mas 4 dvievcence,to je super,aj ja by som chcela velikansku rodinku ...hm..no ale kto to bude rodi ze?
a co sa tyka porodu tak to ja urcite pojdem na dalsi cisarak... to mi hned po porode povedal doktor co mi robil sekciu ze aj druha bude urcite tiez ze uz nebude tak dlho cakat... ja som sa dost dlho trapila ale som sa neotvarala a potom som aj tak skoncila na stole vycerpana a vysresovana...teraz to vsetko preskocime a pojdeme na vec...
takze ja porod neriesim,v tom mam jasno...skor sa obavam aby tehotenstvo bolo ok a babatko zdravucke 🙂
ciiiiiiiiiiiiii...dvojicky...teda to by som brala 🙂 🙂 🙂

septim
30. dub 2011

@lindusik tehotenstvi se podle me bat nemusis je pry opravdu male procento skoro zadne ze by se neco stalo a doktor si te pohlida neboj 😉 ja mam skoro 10letou dceru a dve holcicky dvojicky a nakonec mame zase holcicku 😀 😀 😀 😀 pate tedy uz nechci 😉 ja jsem mela oba prirozene porody uplne v pohode jak pred deseti lety tak i ted za 4 hodinky bylo po vsem 😀

lindusik
30. dub 2011

@septim 🙂 tak to je super....aj ja som chcela rodit normalne ...hm...ale ten hore rozhodol inak... 😀
no nikdy nevies...a bude mozno aj piata slecinka 🙂

septim
30. dub 2011

@lindusik uz ne, nemame uz tak velike auto 😀 😀 😀

lindusik
30. dub 2011

@septim 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru