1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

helcenka
20. dub 2013

@martulikk,
@nasekuratko
@kikimaruska
Ono to je asi jak kde, protože já měla podmínky takové - přenášení maximálně jeden týden po termínu, pak by prý následovalo vyvolání nějakou lehkou formou, miminko maximálně lehce přes 4 kila z důvodu, že nejsem bůhvíjak velká, sice nemám úzkou pánev, ale přesto, jinak by nechali i miminko do odhadu 4,5 kg.
Jinak jizva se u nás vůbec neměří, prý to není směrodatné a prý nezáleží na tom, jak je jizva tenká, ale na tom, jak je pružná a to se prý změřit stejně nedá.
Jinak můj první porod byl akutním CS přesně na den termínu, miminko nesestupovalo, po 16 hodinách bolestí se ani nehlo, ani po vyvolání nic, už bylo dlouho bez plodové vody, takže jsem raději souhlasila s císařem, i když se slzami v očích, nakonec jsem se rozhodla dobře, protože miminko šlo ven opravdu za 5 minut 12.
Druhý porod 4 dny po termínu, přirozeně, naprostá rychlovka, jen bolesti byly o dost intenzivnější, takže jsem dostala nějakou injekci ne ale na utlumení bolesti, to ne, jen abych si mezi stahy odpočinula. Nakonec to byla docela rychlovka, od prvních stahů bylo miminko za 5,5 hodiny na světě, naprosto v pořádku a mělo necelé 4 kila a úplná pohodička.
Jinak ale jizva by neměla vůbec bolet, jakmile začne při porodu bolet nebo pálit, tak hrozí ruptura, takže je nutné to hned hlásit doktorovi a on zjistí co a jak.
Já jizvu vůbec necítila ani v těhu ani při porodu.
Takže bych to shrnula, co doktor a nemocnice, to názor. Jako všude se vším. 😉

ratatooy
20. dub 2013

tak i mi jsme byli planovanym cisařem kvuli KP ptala jsem se jak je to s druhym porodem,takže muže být tak i tak ale jelikož jsme mela tehu cukrovku,tak se přiklání dr spíš opet pro sekci a ja sem celkem i rada prvni cisař byl pro me pohádka,když sem videla přirozeny rodičky ,...uuff teda jak chudaci ani domu nemohly odlezt po svejch

talina
20. dub 2013

@martulikk jéjej, já se na normální porod těšila, jenže po vyvolávačce, která nepomohla, mě přinutili na epi a ten mi píchli špatně takže jsem šla na SC, chceme druhé do dvou let po Ele, sestřenice byla řazaná i po 2,5 roce, je fakt že první měla na příč a před tím problémy jako srůsty a spol. moc ráda bych aby druhé šlo normálně...

martulikk
23. dub 2013

@helcenka mě nebolela ta jizva, ale bolesti jsem měla jen tam dole (na spodku břicha), ne na boku, ne nahoře, ale dole... jestli je to tak normální, netuším a už nikdy nezjistím 🙂 jinak s jizvou jsem nikdy neměla problémy, ani v těhu jsem o ní skoro nevěděla a ani druhé těhotenství na ní nejde znát 🙂

@talina já CS nechtěla :( ale kvůli ppkp a malému množství plodové vody to tak nakonec skončilo... nenesla jsem to zrovna dobře, věděla jsem to už od 32.tt, tak to bylo tím horší, že jsem o tom věděla tak moc dopředu, ale jsem ráda, že mám zdravou holčičku a já jsem taky v pořádku... měla jsem SC s epidurálem, miminko jsem hned viděla a dala i první pusinku 😵 jinak holčičky mám od sebe 3 roky a 2 měsíce... hrozně jsem se bála, že druhé mimčo půjde ven stejnou cestou, ale všechno dopadlo dobře... normální porod není zrovna med (aspoň teda u mě ne 😅 ), ale nevyměnila bych to za nic na světě! prostě jeden bolí víc během a druhý po 😅

@ratatooy já teda po porodu šla sama hned do sprchy... a kdybych tolik nekrvácela, odešla bych sama i na pokoj, ale radši mě tam kvůli tomu odvezli... po SC jsem dost dlouho těžko vstávala z postele, bylo to hrozné :-/ a mít u sebe miminko hned od narození je prostě nádhera... po SC jsem s malou několik dní nebyla (vozili mi jí vždy jen na pár minutek) a do dnes mě to mrzí...

ratatooy
23. dub 2013

@martulikk ja sem byla v poho ale byla sem celkem rada že sem malyho mela až za dva dny oni by mi ho daly hned druhej dn ale mel nejakej problem se srdičkem nebo co,se zminily potom mezi řečí když sme šly dom

jennyska
29. dub 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s VBAC, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/vbac/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení v nelehkých chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

miana
7. kvě 2013

Tak se nacházím ve stejné situaci. V říjnu mě čeká druhý porod. První proběhl v říjnu 2011 sekcí...Nu...jak bych to řekla...je mi jedno kudy dítě vyleze 😀, ale co mi vůbec jedno není je bonding... Neumím si představit, že budu zas dva dny po porodu nepoužitelná a dítě bude ležet zadudlíkované a sešněrované na sesterně. Z té představy se mi dělá fakt zle.
Strašně moc si přeji, aby hned po porodu bylo se mnou (popřípadě s manželem, když já nebudu schopná). Myslíte, že je vůbec možné to zařídit v případě sekce?

tangerine
7. kvě 2013

@miana Ahoj a odkud jsi? V Mělníku by ti ten bonding i po císaři umožnili. Ale pokud není závažný důvod, můžeš zkusit rodit přirozeně, po jednom císaři to není problém. ;)

mahulenka87
7. kvě 2013

kamoška mala 1.cisársky a 2.pôrod po 2 rokoch prirodzene 😉 Všetko sa dááá.

miana
7. kvě 2013

@tangerine Jsem z Klatov a v úvahu připadají Klatovy, popřípadě ještě Domažlice (kde jsou k bondingu a vůbec k potřebám dítěte o něco ohleduplnější a pokrokovější).
Zatím to mám tak, že pokud bude vše ok, tak není důvod k plánovanému císaři. Ráda bych normoš porod. Ale jelikož ten první byl absolutně nepostupující (navzdory slušným dávkám oxytocinu), tak červíček prostě hlodá, že to tak třeba bude i tentokrát. Ale snažím se samozřejmě myslet pozitivně a maluji si nádherný, rychlý porod s miminkem okamžitě u mě 🙂.

Strašně mě láká představa domluvené porodní asistentky, ale nevím,nezjišťovala jsem, jestli je to u nás možné.

Nějak mám prostě v hlavě, že je to možná poslední porod a poslední malé mimi a chci si to prostě užít. Na první porod vzpomínky teda nicmoc (hlavně psychicky)

madlei
7. kvě 2013

som zástancom prirodzených pôrodov, ale žiaľ aj príroda s nami niekedy vyhúpe...stalo sa to aj mne, že krásne rozbehnutý pôrod...správne silné a pravidelné kontrakcie, rýchle otváranie...atď skončilo sekciou. bola som sklamaná, že som to nedokázala, ale naša malá mala úctyhodných 4170g a 53cm, čo sa by bolo asi dosť trúfale porodiť také dieťa normálne. našťastie som si vybrala dobrú pôrodnicu, ktorá ide s dobou 🙂 preto viem, že je možné mať dieťa hneď pri sebe, záleží ale hlavne kde rodíš. po 16hodinách kontrakcií mi primár odporučil epidurálku, aby som si trošku oddýchla a mala silu na vytlačenie, lebo som už bola otvorená na 8cm a čakali že už už rodíme, lenže malá sa nejako neponáhľala, tak mi pichli epi, že nech si dám pauzu, zrazu ale rozhodli o sekcii...tým že som mala napichnutý epidurál, čiže spinál ani narkóza nebola treba, len mi dopichli silnejšie "oblbováky" hneď ma zašili a po 15minútach som kojila malú najprv na sále, potom sme sa fotili ešte na chodbe 😀 a nakoniec po pol hodinke keď som už bola preložená na izbe, prezlečená a umytá, mi ju dali tam. a to bol pôrod v noci o 0:45hod. malá do rána spala, ale hneď ako sa zobudila, som mohla cinknúť sestre z novorodeneckého, nech mi ju príde podať aj naspäť dať do postielky. inak do epidurálu Ti aj na druhý aj na ďalšie dni môžu dopichovať anestetiká aby si nebola úplne k.o. a mohla vstávať a chodiť okolo bábätka....ja som si už nedala pichať nič, len mi to ponúkli ako možnosť. o 9:00 ráno prišiel za mnou partner na celý deň až do 22:00, celý deň mi malú podával. postavili ma o 16:00, na ďalší deň som si okolo malej už viac menej chodila sama...druhého pôrodu sa samozrejme tiež trošku bojím, treba si asi veriť že sa to dá zvládnuť, a ak nie, tak sa tým veľmi netrápiť. dôležité je zdravé bábätko a spokojná mamička 🙂

anetka1701
7. kvě 2013

@miana první mimčo sami od sebe v porodce po císaři dali manželovi do náručí a nechali ho tak, než mně na sále zašili (měla jsem celkovku). Na prsu a v náručí na dvě hodinky jsem ho měla dvě a půl hodiny potom, co se narodila... Všechno jde, jenom musí personál chtít :o)

https://lh5.googleusercontent.com/-qxlxMlgcNkw/...

druhý mimčo vypadá na dalšího císaře kvůli jizvě, do týhle porodky to mám hodinu a čtvrt cesty a asi 80km, ale jinam nepojedu :o)

miana
7. kvě 2013

@anetka1701 To je nádhera!!! Přeji Ti krásný porod, bude to za chvilku 🙂. Já začínám teprv 17. tt a dodělávám školu. Ale v létě se na to zaměřím a určitě půdu do porodnice na konzultaci, prostě si tento porod nenechám ukrást!!!

anetka1701
7. kvě 2013

@miana právě že první dcera se mi narodila hodně moc akutním císařem a v tu chvíli mi všechno bylo jedno - hlavně že je malá v pohodě, živá a zdravá... Ale i tak jsem ráda, že ta pooperační péče a nošení mimča bylo takhle fajn i bez mejch intervencí :o) Přišlo mi to v tu chvíli jako samozřejmost, spíš mně hodně překvapilo, že v jinejch nemocnicích to takhle není :o( :o(

miana
7. kvě 2013

@anetka1701 To je pravda, akutní sekce musí být fakt horší. Tak teď, když to bude plánované, tak to bude jistě lepší. Já sice měla sekci taky až v průběhu porodu, ale nebylo to akutní, takže v částečné narkoze a s jizvou pod kalhotkami

anetka1701
7. kvě 2013

@miana tak jak se to vezme... Zase o tom člověk moc nepřemejšlí v tu chvíli... Teďka se mi všechno honí hlavou, přemejšlím, dumám a probírám to ze všech stran... Mám hroznej strach rodit normálně, ale císaře se taky bojím :o( Ani jedno řešení není ideální, ale nějak prostě mimčo ven musí, no :oD Hlavně aby bylo zdravý, na ničem jiným nezáleží...

miana
7. kvě 2013

@anetka1701 Tak to máme hodně podobně 🙂. Ty smíšené pocity má asi každý. Držím palce!!!

luczinek
7. kvě 2013

Ja mela prvniho syna cisarem ppo neuspesne vyvolavacce,mela jsem vysoky tlak.Druhy porod po 3 letech prirozene v 38+0,rychlovka,od prasknuti vody doma za 4 hodinky hotovo😉 Moje dr me celou dobu strasila dalsim cisarem,maly byl o 3 tydny vetsi a ja mela navic tehu cukrovku.V porodnici ale nikdo nic nemeril,ani jizvu,ani vahovy odhad,na dotaz,jestli pujdu cisarem,na me jen divne koukali😀 za me lepsi ten prirozeny,po cisari jsem byla par dni temer nepouzitelna,plazila jsem se jak lemra,snasela jsem to fakt spatne.Ale na druhou stranu-hned druhy den po cisari jsem kojila uplne v pohode,zato po prirozenem to vubec neslo,maly se naucil na lahev a byl boj ho preucit na prso.Ted cekam treti a vse vypada opet na prirozeny porod🙂

ivulla
22. kvě 2013

@luczinek Jůů paráda. 😵 Přeji krásný a pohodový třetí porod... U mě bylo podobný.. Jen já to mám v opačném pořadí - akutní CS pro vyhřeznutí pupečníku při indukci KP... Za mě rozhodně nejlepší přirozený porod a nejlépe zcela bez zásahu. 😝 Jsem ráda, že po císaři se rodí přirozeně a třeba i několikáté dítě.. Já jsem vždycky chtěla velkou rodinu a i když jsme s mužem od začátku domluvení, že tři a dost, tak já pořád (a už zase 😝 ) počítám i s variantou, že třeba někdy... se nám ještě jedno-dvě "zadaří". 😀 S jizvou jsem si řekla, že to je asi "tlustá čára" za dětma, ale teď (po 14 dnech) se už na to dívám zase jinak a s tím mimoušem v náručí si říkám, že čekat na vnoučata asi nevydržím. 😀

ivulla
22. kvě 2013

@luczinek Taky se dívám, že jsme stejně starý a máme stejně starý děti. 😵 Tak hlavně ať jde vše jak po másle. 😉

luczinek
22. kvě 2013

@ivulla jo,a toho nejstaršího Lukáška,žejo 😀

ivulla
22. kvě 2013

@luczinek jj, já to podle toho L. nepoznala... 😀

nasekuratko
14. čer 2013

Ahoj holky, taky jsem mela prvni porod CR, ale druhy bych moc chtela prirozeny. Rikam si, ze na sale muzu skoncit kdykoliv. Kdyz behem porodu se mi nebude neco zdat, reknu, ze boli jizva a je to. Nikdo si to neriskne nechat porod dal pokracovat..... ale zkusit to urcite chci.
Mam pocity stejne jako @miana Mam proste psychicke trauma z prvniho porodu, ze jsem si miminko neuzila, dlouho hojeni po porodu, problemy s kojenim (bolela me u kojeni hrozne jizva), nemohla jsem maleho v noci houpat na balone nebo dlouho nosit-mela jsem nizky tlak a silne krvaceni, motala se mi hlava, takze to musel delat manzel.
Jasne, ze vaginalni porod neni nic lehkeho, ale to ani cisar. Vsechno ma svoje pro a proti, ani jeden zpusob neni zadna vyhra.

miana
14. čer 2013

@nasekuratko Zkusíme to a uvidíme!!! Za pokus to stojí určitě. Hlavně nechci plánovaného císaře, protože chci, aby si dítě samo vybralo, kdy přijde na svět a ne, aby si operatér určil, kdy se mu to nejlépe hodí. Ale i tak to samozřejmě může dopadnout...

nasekuratko
14. čer 2013

@miana no, mě ale primář upozornil, že se nesmí přenášet. Takže pokud se porod nerozběhne do termínu, tak někdy dělají to, že ho vyvolají (ale to musí být opravdu jizva zacelená a miminko mít správny odhad váhy a správnou polohu), jinak automaticky se jde nejpozději v den termínu na sál.
Musím si zjistit všechno, co pomáhá, aby se porod rozjel do termínu-homeopatika, maliník apod. Nevíš o něčem? Musíme na to dojít. To by bylo, aby jsme něco nevymysleli. 😀

miana
14. čer 2013

@nasekuratko No vidíš, na to se musím zeptat, na to přenášení. Já doufám, že pár dní nechávají... Koncem pánevním bych nerodila normálně ani náhodou a čtyřkilové dítě bych si asi taky rozmýšlela...
O urchlování porodu nic nevím, ale asi nic takového podnikat nechci, protože si myslím, že to naopak psychicky může působit blokačně (alespon já jsem ten typ)

miana
14. čer 2013

@nasekuratko Teda asi si případně dopřeju svařák,horkou vanu a běhání po schodech, ale jinak nevím 😀

nasekuratko
14. čer 2013

@miana ok, takže začneme před porodem s alkoholem, který vyběháme po schodech a pak si odpočineme v horké vaně 😀

nasekuratko
14. čer 2013

@miana ja jsem taky KP měla strach-hlavně u chlapečka. U holčičky bych o tom přemýšlela. A 4kg nás nenechají přirozeně rodit, to si netroufnou. V tomhle jsou ty podmínky dost přísný, co se týče vaginálního porodu po prvním porodu císařem. To přenášení je tak všude. Nechávají myslím maximálně tak 2 dny. Ale záleží na doktorovi a na nemocnici.

nasekuratko
14. čer 2013

@miana ještě vím, že po císaři se nesmí dávat epidurál (tak to si to krásně užijeme se vším všudy 😅 ) a nesmí se tlačit na bříško mamince u porodu kvůli jizvě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru