1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

josifek
8. říj 2009

kralicka to já u prvního syna vyděla až za dva dni a to my nic nebylo chodila jsem ale jinak jsem byla ok a oni byli lenivý mi ho přinést.Změnila jsem nemocnici a tam my dali na výběr , vybrali jsme si spinálku a nelitujeme

kralicinka
8. říj 2009

Josífku já právě nevím pořádně co je lepší jestli spinální a nebo epidurální.a a jak se to liší.a kde jsi rodila prve a kde podruhé?to bych teda řádila až za 2 dny.oni mi ho donesli vlastně na první kojení asi ve 4 ráno.ale tak nějak do pulnoci jsem o sobě nevěděla. 🙂

josifek
8. říj 2009

Kralicinka....spinální se dělá u císaře je to umrtvení od pasu dolů a odeznívá postupně a dýl, a epidurál se dává na utlumení bolesti při normálního porodu a jeho učinek je menší a dřív vyprchá 😉 Syna jsem rodila V Havířově a to před 14.a půl roky a dcerušku Ve Vítkovicích tedy v Ostravě 😉 Já řádila ale bylo mi to prd platný mladý se narodil v pátek a přes víkend mě jen posílali si lehnou to víš že jsem tam udělala čoro moro potom no ale ty nervy to bylo, nikomu bych to nepřála

kralicinka
9. říj 2009

josífku díky za informace. 🙂 on člověk neví co muže dělat.doufám že mi vyjde ten Hradec.je to fakultka a tam si teda 2 dny nedonést miminko snad nedovolí.

evitkamalicka
9. říj 2009

ahoj kocky, ja som mala celkovu narkozu a miminko mi doniesol manzel hned ako som sa prebrala

miranda77
9. říj 2009

kralicinka: no ja mela oba cisare planovany - tak ze jsem mela oba v epi ...

ten druhej jsem si ale musela trosku vydupat, anesteziolska mi chtela dat celkovou.
a doktor pak rekl, ze jsem udelala dobre - mela jsem srusty a k malemu by se pry nedostali vcas

miranda77
9. říj 2009

a tonika mi ukazali hned po vyndani z bricha a pak kdyz ho odnaseli na novorozenecky a pak mi ho vozili na jjipku ke kojeni a druhej den mi ho nechali pres noc na porad 🙂

tegina
9. říj 2009

Mirandi, prosím Tě to jsem moc nepochopila,jak ovlivňuje typ umrtvení to,za jak dlouho se doktoři dostanou k malému? Jsem překvapená, že srůsty jsou tak brzy po císaři. Teoreticky by to znamenalo, čím později po, tím hůř, pokud má ženská srůsty, nebo né?

kralicinka
9. říj 2009

mirando díky za odpověd. 🙂

miranda77
11. říj 2009

tegina: s temi srusty nevim ... prisel za mnou doktor a pal se mne na to, jestli jsem je mela pri prvnim cisari ci ne, a ze tam ted byly (moc mechyr prirostly k deloze) a ze tedy k tomu asi mam sklony ...mohly se udelat hned po cisari a dale uz nerust ...nevim

doktori z toho byli prekvapeny a ten druhy mi pak prisel rici, ze by se k malemu nedostali vcas - pri celkove se ti ta latka dostane do krve a tedy i k mimiskovi ... doktori musi asi do 5 minut plod vytahnout.

miranda77
12. říj 2009

tegina: tak jsem se ptala doktora - srusty se delaji pri hojeni ... pak uz dal nerostou ... takze cas nehraje roli

valentovasasa
14. říj 2009

tak u mě to vyšlo oboje císař... sice jsem druhý chtěla normální, ale díky za císaře!!! Malej byl v pondělí hlavou dolů a uvažovali u mě nad normálním porodem, v úterý ráno mi natočili CTG, zjistili že se malej dusí a jela jsem okamžitě na císaře - závěr byl že byl napříč a měl 2x omotaný pupečník kolem krku, a jednou kolem nožky. čili vzhledem k poloze bych ho přirozeně neporodila a i kdyby ji nezměnil tak by se udusil při normálnímporodu

deyna
14. říj 2009

no ja budem musiet asi znova na cisarsky, ze to nechcu riskovat, aj ked nemam problemy, jedine, zeby som bola uz moc otvorena. Sice ma prekvapil, ale co uz.tak som sa tesila, ze je pekne dolu hlavickou. a nic z toho, asi.

danu
4. lis 2009

tilly • 1d, 40tt • Včera o 18:23
chcela by som sa opýtať, či vás bolela jazva po cisárskom počas druhého tehu a počas pôrodu...
skúšali ste niektorá rodiť normálne druhé dieťa?

kedy je ešte bolesť jazvy bezpečná?

certica • 2d • Včera o 18:44
tilly, skus nieco mrknut aj tu..
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea......

a ty si jazvu citis? u mna pocas tehu pocitovo v pohode, az pri kontrakciach som v nej citila bolest, lenze ja to neviem akosi porovnat, ci to bolo normal, malo vela..., kedze som pri prvom porode ziadne kontrakcie nezazila. kazdopadne najvyraznejsie napatie a bolest boli koncentrovane prave do tej oblasti jazvy.
skoncilo to sc, to vies

certica • 2d • Včera o 18:47
ozaj tilly, a kolko ma odhadom babo? lebo domco bol tusim slusny klacek 🙂

certica • 2d • Včera o 18:50
neviem, co to blbne
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bojko • 38tt • Včera o 23:54
mna sem tam bolieva ta jazva po prvom cisarskom a teraz v pondelok ma caka druhy bojim sa ako cert kriza 😕 no ale hadam prezijem 😔

tilly
4. lis 2009

danu, dík 😉

tilly
4. lis 2009

čeri, tento malý má už vyše 4 kilečká, takže tiež klacek 😀

certica
4. lis 2009

tak to nepredpokladam, ze by si isla inak ako cisarskym. vydrzte do 11.11. 😀

tilly
4. lis 2009

uvidíme, ako to dopadne, som zvedavá...

ikke
8. pro 2009

kacenqa • 1d, 29tt • Dnes o 21:22
ahojte, presla som asi 8 stran tem, ale nenasla som zatial takuto, tak ak ano, ospravedlnujem sa a prosim o presunutie.
svoju dcerku som zacala rodit prirodzenym sposobom, zial kvoli nepostupujucemu porodu doktori pristupili k akutnemu SC v plnej narkoze. akosi som sa psychicky pripravovala na to, ze druhu dcerku budem rodit planovanou sekciou, moj dr. mi vsak na poslednej poradni povedal, ze to nie je automaticka indikacia, sice vraj kopa druhych porodov aj tak konci SC, mozno pre ulahcenie doktorov alebo sa opat vyskytnu komplikacie, ale vraj sa mam pripravit na prirodzeny porod. 😕
chcela by som sa popytat preto na skusenosti mamiciek, ktore prve babo rodili SC (ci uz planovane alebo akutne) a druhe prirodzene, alebo aspon zacali rodit prirodzene, aj ked to nakoniec skoncilo SC.
ci ste mali pri druhom porode nejake problemy (ci nehrozila ruptura maternice, nedajboze k nej ozaj doslo - mne napr. vobec nekontroloval jazvu zvnutra uzv alebo podobne) a vobec....budem rada, ak sa podelite so zazitkami
dakujem

lucpet • 1d, 15tt • Dnes o 21:41
Ahojky kacenqa, sama zatim podobnou zkusenost nemam, vlastne jsem na tom stejne jako ty. Syna jsem chtela porodit normalne, ale kvuli nepostupujicimu porodu me udelali SC pod epiduralem. Druhe bych chtela porodit prirozene, ale kdo vi, jak to skonci, ze? Moje sestra je mi ale nadeji, tez rodila prvni ditko SC a druhe porodila normalne.... zadne problemy s jizvou nemela. Takze drzime palce, ale jsem rada, ze mam tu moznost alespon zkusit rodit normalne, moc bych si to prala 😉

mirko • 2d • Dnes o 22:14
ajoj, ja som oboch synov rodila cisarom....prveho teda vyvolavackou normalne, no skoncili sme sekciou kvoli hypoxii..no a druheho spunta, tiez normalne ale zas sme skoncili cisarom, kvoli hroziacej rupture,
pri druhom synovi som isla na prijem v pondelok, uz som bola 10 dni po termine...a povedali mi ze tak v utorok, stredu zacneme vyvolavat..vysetrili ma, ze ako to so mnou je, ja na 2 otvorena, potom ma zobrali na pasy na sal to bolo asi za hodinu, a to ja uz na 6 cm otvorena, a ze ideme rodit... doktor sa ma na rovinu opytal, ze ci chcem cisarsky, ja na neho kukam ako puk, ze odkedy sa to u nas robi??? no a hned nato mi povedal, ze mnohe maminy si myslia, ze ked rodili prve cisarom, ze dalsie je automaticky cisar.....ja skalopevne rozhodnuta ze idem normalne a on na mna taketo.....nerobili mi nic, ziadne sono jazvy, ziadne vysetrenie, povedali mi ze ak budem citit bolest v jazve, tak mam hned hovorit, ze urobia cisar...no akokeby som vedela ako boli jazva ked ju ide rozdrapit...tak som si oddychala aj kontrakcie, ktore boli kazde cca dve minuty, bolest ako parom, no ako pri porode, stale sa ma pytali, ci jazva boli..ja ze nie nie, no a a zrazu bolest, tak mam brali hned na sal rezat....no a rano na vizite mi mily pan doktor hovori, ze to nebolo odvnutra take zle....no co som si tam videla?????
potom ma napadlo, ja hlupa, mala som trvat natom nech mi urobia sono jazvy, ze ma to preto tak bolelo, ze uz tam bola asi hlavicka, no uz sa nedozviem, nevadi, mam krasnych dvoch chlapov, ktorych milujem najviac na svete.....

kacenqa
8. pro 2009

oooo...no tak uz asi pre oci nevidim 😀 dik ikke....precitala osm celu diskusiu....fuuuuu alemam z toho docela paniku....teda z toho prirodzeneho porodu...

ako ja som mala paniku aj z prveho....strasne som sa bala klystiru a nastrihu (z klystiru mam mentalny blok, stacilo mi jedno vysetrenie cez konecnik a 2 tyzdne som mala problem si sadnut - psychicky problem) a nastrihu som sa bala kvoli zlym skusenostima z okolia....
moja kolegyna o mne tvrdila, vraj zle znasam bolest, celkom som vtedy nechapala, z coho tak usudzovala, dodnes mi to nie je jasne...ale sekciu som zvladla na jednicku, hned, ako mi dovolili, som zliezla z postele a chodila som cim viac, aby som to 'rozchodila', na treti den som uz behala jak srna (vramci moznosti samozrejme)
rodila som o 23.26, prebrala som sa rano dakedy okolo 6.00, odvtedy som bola hore a ked mi pred obedom dovolili vstat, bola som stastna. okolo 17.00 som si vydupala presun z pooperacnej na nadstandard (vedela som, ze tam uz mam pripravene lozko, tak som nevidela dovod zotrvania na poop, ked som tam navyse nemohla mat pri sebe malu - co bola velmi silna motivacia pre mna - mimochodom prvykrat a jedinykrat mi ju na poop priniesli az o 14.30!)
no a po presune na nadstandard som si ju hned vypytala, a nechala si ju odniest az na noc, okolo 22.00 a tak aj kazdy dalsi den, az kym mi ju na treti den nedoniesli natrvalo. sestricky sa furt chodili na mna kukat jak na nenormalnu, podchvilou sa pytali, ci mi ju nemaju odniest, aby som si oddychla, ale ja som odmietla - ved doma nepride ziadna sestricka, co mi ju odnesie, tak som to tak brala a mozno aj to ma dalo tak rychlo dokopy.

teraz som bola psychicky nastavena na to, ze pojdem znovu SC, v podstate uz by som vedela, do coho idem, a nemusela by som byt v plnej narkoze, to jedine mi vadilo a este to, ze mi tak dlho neukazali malu, mala som stastie, lebo kamoska rodila den redo mnou a tka som jej do telefonu plakala, ze som ju nevidela, tak sa na nu zbehla na novorodenecke mrknut a poslala mi mobilom fotku, lebo z toho som mala strasnu depku, ze asi jej nieco je, ked mi ju nechcu ukazat

no proste bola som na nieco nastavena a teraz toto - este teraz citam, ze pri prirodzenom porode po SC nemoze byt epi, a s tou som ja ratala na istotu......

joooooj prepacte za ten roman, zacinam uz troska stresovat 😖 mozno sa nakoniec predsa len dohodnem na kramaroch a pojdem SC (kedze moj gyndr. tam uz nerodi) ... no fakt je ten, ze napriek tomu, ze SC je operacia a omnoho vaznejsi zakrok ako klystir ci sitie, mam z toho mensi strach....

kralicinka
9. pro 2009

AHOJKY.JÁ JSEM PRVNÍ POROD MĚLA CÍSAŘEM DUBEN 2008.TED JSEM PŘED 5 DNY RODILA 2 SYNA NORMÁLNĚ.NIKDO MI NEDĚLAL KONTROLNÍ PROHLÍDKU JIZVY ANI JINÉ ZVLÁŠTNÍ VĚCI.JEN PO PORODU ZKONTROLOVALI JIZVU. 🙂 JINAK KLUCI MĚLI OBA KOLEM 4 KG.

mia81
9. pro 2009

kralicinka mozem sa ta spytat preco ti robili prvy cisarsky?

moncicik
9. pro 2009

Ahojda
1.porod rok 2002 byl klasický (přenášela jsem)
2.porod rok 2007 byl císařský řez (akutní ,miminku se nedobře dýchalo a bylo to ve 36.tt)
3.porod rok 2009 byl klasický( v termínu)

tegina
10. pro 2009

Kralicinko, můžu se zeptat, kde jsi rodila? Po 18 měsících a bez jakékoliv kontroly...je fajn, že vše pčoběhlo ok, ono je to asi hodně individuální.

lullka30
10. pro 2009

Ahoj Tegina 🙂
na som obidvoch prckov rodila císařem- Natalku 6/2007 a Lukáša 11/2009 obidvaja boli KP
pri operaci mi doktor povedal, že mi už neodporúča otehotniet, že mám jazvu tenkú

kralicinka
10. pro 2009

mia-malému se nedařilo a porod se zastavil na 8 cm otevření.od 15 do 19:30 beze změn ☹ musím říct že jsem ani na to už neměla sílu.Tegina-----poprvé v hradci králové.pak jsem chodila na kontrolu přímo do špitálu hradec králové do 40+,kdy se mi rozjel porod jenže zrovna byl stop stav tak mě převezli do chrudimi kde jsem za asi 10 hodin porodila.jizvu zkontrolovali až po porodu.

mia81
10. pro 2009

kralicinka dakujem za odpoved .Ja som sa len pytala preto lebo pri prvom synovi mi rychlo museli robit cisar. (preeklampsia) ,ale pri druhom som sice uzivala lieky od tlaku, ale tlak sa mi pekne drzal ,bola som 2 tyzd. pred terminom v nemoc. pre istotu ,jazva v pohode, vekovy rozdiel 2r. a 8 mes. medzi synmi a aj tak mi robili cisar. tak mi to trosku prislo luto lebo som chcela rodit klasicky .(a pri tom poznam zenu ,ktora mala vysoky tlak a rodila klasicky)

kralicinka
10. pro 2009

jo já taky měla při prvním vysoký tlak.u druhého jsem se snažila držet fit a fakt tlak zustal v pohodě.já jsem zase čekala že mě budou víc hlídat.protože když jsem se ptala po prvním císaři na druhé dítko že bych chtěla po roce a pul tak doktorka málem vyskočila ze židle.a pak mě vlastně brala celou dobu jako uplně normálně těhotnou.u nás byl věkový rozdíl 19 měsícu.a nikdo u mě o císaři neuvažoval.no jsem ráda.i když mi museli pomoci kleštěma.naštěstí jsmE oba v pořádku.malej měl jen šlineček na tváři který do druhého dne zmizel.

kacenqa
11. pro 2009

mia a ake tlaky si mala? ja som totiz pri gretke zacala mat okolo 25tt problemy s tlakom a skoncilo to tak, ze ma tyzden pred vianocami chcel nechat gyndr. hospitalizovat v nemocke kvoli vysokemu tlaku cca 150/100. dovtedy som mala okolo 14/90. vtedy som sa strasne zlakla, aj som sa rozplakala v ordinacii, lebo sme doma dokoncovali kuchynu po prerabke, linku sme nemali zmontovanu este, ja som nemala nic upratane na vianoce ani napecene poriadne, proste nic a on ze nemocnica....ale doteraz si myslim, ze mam syndrom bieleho plasta, lebo ked som dosla do nemocnice, mala som 120/80, tak ma poslali domov s tym, ze tam budem chodit tyzden kazdy den na kontrolne meranie a ani raz mi nenamerali zvyseny. napriek tomu som musela brat dopegyt a magnezko (a myslim, ze aj kvoli tomu mi ten porod nepostupoval, lebo az do porodu som brala denne 2x1000mg magnezia)

on mal moj dokino tiez podozrenie na preeklampsiu, ale nemala som ziadne ine priznaky, ani bielkovinu v moci, ani extra opuchy, aj prietoky som mala vzdy v norme, tak preto mi nakoniec povedal, ze nemusim do nemocky...

teraz pri tomto tehu mam uz od zaciatku tlaky 150-160/100 ale len v ambulancii u gyndr., doma ked si meriam 2-3x denne tak som nemala vyssi ako 127/82 a aj to uz je megavysoky. taktiez mi kazal brat magnezko, ale som si povedala, ze to zbytocne do seba nebudem tlacit. poslal ma aj k internistovi, ale tomu, ked som ukazala tabulku s hodnotami doma nameranymi, tak iba napisal papier, ze doma vykazujem normalne hodnoty a to je vsetko, nic viac neriesil....

tak neviem, ze teda ako nakoniec dopadnem, ci kvoli tomu tlaku nebudu predsa len chciet SC, zas na druhu stranu pri porode, ked mi pichali epi, tak povedali, ze ej dobre, ze som si ju dala, lebo vraj pomaha k znizeniu tlaku....a ked teraz si ju nebudem moct dat...boooze tolko otaznikov

pattie
13. pro 2009

Jak se tu někdo ptal, kolik císařů se dělá, kamarádčina maminka rodila všechny 3 děti císařem, a to byla 70. léta....
Jinak znám holku, která první dítě rodila císařem a další 2 normálně....
Osobně jsem měla taky SC a druhé bych ráda porodila klasickou cestou, jestli to půjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru