1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

kisska
1. únor 2010

nikka tiez len v prvom trimestri, ale nemyslim, ze by to suviselo s jazvou - klasicke tahy a tlaky, ked sa zvacsovala maternica... Inak druhe moje tehu bolo tak odlisne od prveho, ako keby som predtym tehotna ani nebola. Nehovorim, ze som mala nejak extra problemov, ale prejavy boli uuplne ine 😉 Asi tak, ako mas kazde babo ine, tak aj tehotenstvo. O vsetkom povedz svojmu lekarovi a on si uz vyberie, co je vazne a co je bezne... drzim palce.

nikka.vo
1. únor 2010

Holky, díky. Já vzhledem k tomu, že jsem si u prvního těhotenství užila tvrdnutí břicha až až, tak mám pocit, že to co několirát za den cítím, je právě tvrdnutí, jen tím jak je děloha přei jen ještě ,,hlouběji a schovaná,, tak nemám břicho jak kámen, ale při stlačení je to nepříjemné, třeba ikdyž mi dělal ultrazvuk, tak jsem cítila nepříjemný tlak. No zeptám se ho na to, určitě mu to povim, ale ráda bych, aby mi vzali krev a vyloučili případný zánět nebo něco. U prvního jsem sem tam cítila bolest jako při MS, jak se děloha zvětšovala, ale teď je to prostě jiné, divné, nepříjemné 😒 A mám pocit, že vyloženě cítím jak se ten sval stáhne 😒 Ještě jsem si říkala, že to může být tím, že je teď děloha v místě jizvy na břiše, že to je prostě jedno s druhým 😒

Každopádně k tématu - druhé chci určitě rodit vaginálně, tak jsem na to zvědavá. Někde prý v porodnici dávají i epidural, ale zase jste neustále na monitoru, tak já bych radši bez epi, ale mít možnost courat, protože u prvního porodu jsem musela ležet a porod nepostupoval, přitom jsem se otevírala ukázkově. Prostě byl malý vysoko. Určitě koupim EPI-NO balonek, abych porodní cesty malilinko připravila, když jsem v tomhle ,,panna,, 😀
Holky, které to máte zasebou i podruhé, jeli jste do porodnice hned jak začaly pravidelné kontrakce, nebo jste byly doma a vyrazily později? Já mám teda na porod ještě čas, ale už si zjišťuju informace teď 😅 Normální porod chci fakt moc, obdivuju toho, kdo jde dobrovolně na druhou sekci 😖

mobina
1. únor 2010

Nikko mě u druhého těhu určitě víc tvrdlo břicho a první trim dost pobolíval čípek. Ona se děloha roztahuje rychleji, tak je to možná i tím.
Jinak, co se týče těhu, tak co se jizvy týče, tak všechno bez problému až do pátku, tedy 40tt. To jsem jizvu začala cítit, ale to už je v tomhle stádiu těhu celkem normální
Jinak mě dneska skončili veškeré naděje na to rodit přirozeně ☹ Zítra nástup a ve středu druhý císař 😒 Děloha pracuje, ale prostě se neotvírám. Není to ani k indukci, kterou stejně po císaři nedoporučují. Takže ze mě holt profesionální rodička nebude 😝 😔
Co se porodu týče, tak já dostala instrukce přijet raději dřív, aby jizvu hlídali.

aninka89
1. únor 2010

Ahojte baby. Chcem sa vás opýtať na jazvu po cisárskom. Ako sa vám hojila???Ja mám 4 mesiace po pôrode a jazva je hrozna.Je veľmi hruba a tmavo fialovej farby....myslela som, že ju ani nebude vidieť a to si ju každý deň mastim špecialnym krémom na jazvy. Po príchode z nemocnice vyzerala celkom pekne a teraz sa na ňu neda ani pozerať a je dokonca ešte stále bolestiva.

nikka.vo
1. únor 2010

mobi, to nechápu jak by ses mohla začít otvírat bez kontrakcí? 😕 Jako někdo jo, ale většina se začně otevírat až během kontrakcí, ne? 😨 To mě mrzí 😒

A co se týče toho přijet tam dřív, já se právě bojim toho, že mě budou chtít furt hllídat, budou připosraný a nebudu moc chodit a porod bude ukončenej uplně stejně jako první pro nepostupující porod. Ráda bych si část odfuněla doma 😒 a chodila. Jako ruptury se taky bojim, ale zase si říkám, že je to % docela malé, ikdyž samozřejmě náhoda je blbec 😖 Nechám si zkontrolovat jizvu a uvidí se.

mobina
1. únor 2010

Nikko jako, že se k porodu ani nechystám. Čípek prostě drží i přes slabé kontrakce (poslíčky). I já měla prvního pro nepostupující porod.
S porodem uvidíš, jak se budeš cítit. Teď to fakt nemá moc cenu řešit. Já třeba nečekala, že jizva začne bolet z hodiny na hodinu.

nikka.vo
2. únor 2010

Mobi, to si mě moc nepovzdbudila 😅 Tak držim palce, ať jseš co nejdřív fit 🙂 Máš už termín?

hejdita
2. únor 2010

tak na jizvu si uz nespominam ci bolela nebo ci sem ji citila fakt ne 😅 doktor mi to kontroloval a nerikal nic tak to bylo asi v poradku 🙂 😕

nikka.vo
2. únor 2010

Hejdita a rodila si druhé miminko normálně? 🙂

hejdita
4. únor 2010

jj rodila sem prirozene 🙂

babara
9. únor 2010

Mobi, gratuluji ke klucikovi. Jaky byl druhy porod? A kde jsi rodila??

mobina
14. únor 2010

NIkko on je každý porod jiný. Mě u prvního taky vyhovovalo chodit a válet se ve vaně. U druhého jsem raději ležela 😕 Jinak jsem tedy měla naplánovaného císaře, protože v Motole nenechávají přenášet a nevyvolávají. Nastoupila jsem den předem a večer po klistýru se mi rozjely kontra, takže jsem se přesunula na porodní sál a čekalo se, co bude. No odfuněla jsem si 6 hodin a nakonec se to zase nehýbalo, tak mě fikli, jak bylo domluveno. Jinak kontrakce mě bolely hlavně do jizvy 😒 . Oproti prvnímu jsem nesla hůř spinal. Klepavka, neklid, ale na jip jsem hned zachrupla a za dvě hodinky už jsem cítila nohy a bylo to dobrý. Rekonvalescence celkově o 100% lepší. Člověk tak nějak ví, co ho čeká, že se má začít co nejdřív hýbat a tak. Hned po převozu na 6nedělí jsem byla schopná se o malýho postarat. A jelikož jsem s císařem oproti prvnímu porodu i počítala, tak i psychicky jsem na tom dobře.

helcenka
15. únor 2010

Ahoj holčiny,
tak jsem si tady přečetla všechno od první stránky a myslím, že jsem zase na začátku. Abych to upřesnila, tak mám dvouletého chlapečka a teď jsme právě začali pracovat na dalším prckovi. První porod jsem měla císařem, protože malej prostě nechtěl ven, a i když jsem měla šílený kontrakce po minutě a trvalo to již několik hodin, bohužel jsem musela souhlasit s akutním císařem, protože jsem už fakt neměla sílu ani tlačit a navíc malej byl dost dlouho bez plodovky. Ona to byla taková nešťastná náhoda, protože v den, kdy jsme jeli do porodnice, mi zemřel táta. Když mi to oznámili, tak jsem se dostala do takového stresu (i když jsem se fakt snažila na to nemyslet, ale to nejde), že se mi za několik hodin rozjely kontrakce. Takže tělo ani malej nebyli na porod připravený, prostě přišly jen ty kontrakce, alespoň že to bylo v termínu (alespoň podle mens., protože jsem věděla, kdy byl malej počatej, tak to by u mě měl zůstat ještě o tři dny déle 😀).
Aby toho nebylo málo, tak mi ještě špatně píchli epi a já na operačním stole cítila, jak mě rozřízli. Fakt to nikomu nepřeju, já zařvala, tak se divili, co se děje. Když jsem jim to řekla, nedalo se nic dělat a rychle mě uspali.
I když druhého prcka strašně moc chci, mám šílený strach z porodu. Moc bych chtěla rodit přirozeně, ale bojím se, že to z nějakého důvodu zase nepůjde. Po prvním porodu jsem si přišla obdobím, kdy jsem měla depku z toho, že jsem neporodila normálně, netrvalo to sice dlouho, snažila jsem se z toho brzo dostat a povedlo se mi to, smířila jsem se s tím docela dobře i přesto, že nám nešlo kojení, manžel mi s malým fakt pomáhal.
Bojím se toho, že mám teď blok a nebudu z toho moci ani otěhotnět (první se nám povedlo druhý měsíc). Gynekolog mě ujišťoval, že při druhém to nemusí jít tak rychle. Všechny testy mám OK, tak by neměl být problém. Ale já se porodu bojím. Nejde o bolest, nástřih nebo dlouhý porod. Na to jsem připravená, ale straší mě další císař a na to připravená nejsem...
Tak jsem se teď trochu vypsala, ne že by mi bylo líp, ale i když problémový porod nikomu nepřeju, jsem ráda, že je nás víc.
🤐

kisska
16. únor 2010

helcenka ahoj. Ja som prave po druhej sekcii a mozem ti povedat, ze som velmi stastna. Ved predsa nejde o to, ako sa babo narodi - vzdy si vyberas (alebo lekari ti vyberu) ten najlepsi a najbezpecnejsi sposob pre teba a tvoje babo. Ja som sa tiez bala druheho cisara a tiez som uvazovala o prirodzenom porode. Nakoniec mi doktor pocas zakroku povedal, ze prvu jazvu mam tak "krehku"(23 mesiacov po 1. zakroku), ze by som prirodzene urcite porod nedokoncila... Takze obcas je dobre nechat to na doktorov - nechaj si skontrolovat jazvu a porad sa s doktorom. A zle pichnuta epi... no stava sa, ale tuto skusenost mas za sebou a zvladla si to. Keby si rozmyslala nad vsetkymi komplikaciami, ktore este mozu vzniknut, zblaznila by si sa 😉 Preto sa len tes z "pracovania" na babetku a uzivaj si to, kym sa da 😀 Drzim palce, nech ti vsetko dopadne tak, ako chces.

lila794
15. dub 2010

Ahojte, ja som 24mes. po prvej sekcii porodila spontanne. Bolo to super, aspon mam "odskusane" obidva sposoby 😀 Prvy porod bol normalny, ale syncek bol velky a nezostupoval dole, hoci som uz bola otvorena na 9, tak ma stiahli z porodneho kresla a na operacku. Teraz dcerka mala odhad hmotnosti mensi, tak cakali, ako sa to vyvinie. Pri porode asistoval aj primar, vsetci boli v pohotovosti a nakoniec sa nam to podarilo. Najlepsie na tom bolo, ze uz na druhy den som bola fit, so sekciou sa to nedalo ani porovnat.
Dolezite vsak je, co povedia lekari, najlepsie vedia, v akom stave je rana po zakroku a ci to rodicka zvladne. Ja som bola pripravena na druhu sekciu, aj som sa bala, ked povedali, ze to pojde normalne, aby mi tam nieco neruplo a pod. V podstate je to jedno, ako porodite, hlavne, nech ste vy a babatka zdravé!!!!! 😉

michaelak.
15. dub 2010

lila gratulujem!A ako dlho trval druhy porod?

zanna28
15. dub 2010

Ahojte, ja som mala v 01/2005 plánovanú sekciu, kvôli nedostatku plodovej vody, teraz je tehotenstvo OK a gyn. tvrdí, že nevidí dôvod znova na sekciu. Prvýkrát som vôbec nezažila predpôrodné kontrakcie, ani uvoľnenie hlienovej zátky, či odtečenie plodovej vody, takže teraz budem všetko prežívať ako prvorodička, no mám z toho fakt zmiešané pocity, a prevláda strach 😖......pred piatimi rokmi som to všetko vnímala inak.......

petronelie
15. dub 2010

Ahoj holky, kamarádka byla poprvé na akutním císaři, druhé mimi porodila přirozeně, porod trval hodku bez problémů. Hezký den.

lila794
15. dub 2010

Michaelak, dakujem! Porod bol v pohode v porovnani s prvym. Kontrakcie kazdych 10 min. som mala celu noc a do porodky sme prisli o 6tej rano, boli silnejsie, ale v pohode, to som bola otvorena na 3, kontrakcie stale rovnake - o 10tej uz otvorena na 8, o 14tej mi dali infuzku na zosilnenie kontrakcii s tym, ze ak hlavicka do 15tej nezostupi, tak pojdem na operacku. Mala prisla na svet pred 15,30. Uplna pohoda!

Zanna, vobec sa neboj!!!!!

romana29
19. dub 2010

Holky já mám taky velký strach. Už v mládí jsem říkala, že budu rodit jedině císařem. U Danečka se mi "zadařilo" - byl koncem pánevním, měl odhad váhy kolem 4 kg, já mám silnou krátkozrakost a jsem obézní, tak mě ho udělali.....teď nevím, na jednu stranu bych ráda porodila, ale na druhou bych byla alibisticky hodně ráda, kdyby to byl zase císař. Oči ani moje nadváha se nezměnila, počítám, že ani dítě tedy nebude podvyživené, tak uvidíme.
Jak píše zanna taky bych byla jako prvorodička, celé těhotenství bez problémů, neměla jsem ani poslíčky, ani kontrakce, nic, jen mi začala odtíkat voda, jeli jsme do porodnice a hned řekli císař a hotovo.

lila794
20. dub 2010

Romana, neboj sa!!! Podla mna ti znova urobia cisara. Babatko sa uz nejak na svet dostat musi a najdolezitejsie bude, aby si bola ty aj male v poriadku a zdravi!!!

zuzadula
20. dub 2010

Zanna, aj Romana.. 🙂.. uplne chapem, ze mate z toho co vas caka strach.. !! Je to prirodzene.. , hlavne ak mate za sebou vsetko to, co ste popisali ... tiez som prve babo rodila akutnym cisarom.. a pred druhym som si velmi priala, aby sme mohli rodit prirodzene.. ale bohuzial, to nebolo mozne!!!.. ale vedela som to uz skor.. konzultovala som s lekarom.. a vedela som do coho a preco idem!!!.. preto si mylsim, ze sa nemusite trapit svojimi obavami.. ale, ze je este stale dost priestoru a casu podelit sa so svojim strachom a prezivanim situacie s vasim lekarom..!!! ved on najlepsie pozna vas zdravotny stav.. a moze vam vsetko vysvetlit.. !!! treba sa len pytat a pytat... bude to lepsie myslim pre obe strany.. aj lekar sa moze pri rozhodovani o nieco opriet, aj vy budete vediet, ako je mozne celu situaciu vyriesit 🙂

miriam11
21. dub 2010

🙂 pekny den, citala som tieto pribehy a trosku ma povzbudili. Zaujimalo ma, ci je to mozne po CR rodit normalnym spôsobom. Ked tak rozmyslam do buducnosti, tak nechcem mat len jedno dieta, ale pri predstave, ze by som musela znova absolvovat cisarsky ma chyta doslava hroza s panikou. Hovorim si, ze v ziadnom pripade to nesmiem zazit este raz. Preto ak sa teda odhodlame mat dalsie dietatko, urcite budem robit vsetko preto, aby sa dalo rodit normalnym spôsobom. Lenze zas mam obavy, ci si nebudem potom hovorit, ze predsa CR bol lepsi.... Som zrejme bojko, ale pri predstave dalsieho CR mam blok. Este by som sa rada spytala, ako ste prezivali ten druhy normalny porod po prvom cisarskom. je tu niekto taky, co hovori, ze CR je lepsi ako normalny spôsob? Vopred dakujem za prispevky 🙂

fecova
21. dub 2010

Ahojte chcem sa opýtat prvý porod som mala akutnou sekciou, ktora vsak mala byt planovana, samozrejme nastala chyba u lekara, ale teraz druhy krat mi lekar povedal, ze idem na sekciu, chcem sa opytat teda kedy sa robi planovana sekcia, cize v ktorom tyzdni lebo termin mam 24.12. tak robi sa to skor pred terminom alebo po? lebo na planovanej som nebola, cize ak mate skusenosti tak mi dajte vediet dakujem.

tegina
21. dub 2010

Ahojky, taky jsem zvědavá na odpovědi pro Miriam. Chtěla jsem zde přisspět až podruhém porodu...jsem před rozhodnutím, zda rodit normálně nebo sekcí. A hodně se to ve mně bije. Chci samozřejmě bez sekce, ale jsem na hranici časové, kdy to jde, jizva se bude měřit až za 4 týdny..navíc se nechává přenášet, což u mě znamená, že se v porodnici, kterou jsem si vybrala bude malovat ☹ kdyby tak člověk věděl, že bude "jen trpět bolestí" a jinak bude vše ok 🙂 . Fecova, proč se u tebe uvažuje o císaři, když máš tak dlouhý rozestup mezi porody?

helcenka
21. dub 2010

Zkuste juknout sem, přečtete si nějaké zkušenosti při druhém porodu po první CŘ
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/1-porod-...

fecova
21. dub 2010

ahoj tegina, tak mam planovany cisarsky lebo tri mesiace po porode mi vyberali polypy z maternice, cize otvorili mi jazvu po cisarskom a pred dvoma rokmi mi vyberali z maternice myomy. Cize jazvu mam trikrat rezanu, tak preto cisarsky

tegina
22. dub 2010

Fecova, tak tj. bez diskusí, mám to i jako jednu z alternativ na papíře.

kacenika
22. dub 2010

ahojte, ja som mala prvy porod akutnu sekciu (nepostupujuci porod a nasledne strata oziev srdiecka maleho) a ked som otehotnela druhy-krat, chcela som vyskusat normalny porod. Ale ako sa blizil termin, tak som sa viac a viac bala spontanneho. Ked ma tyzden pred terminom hospitalizovali (je to vraj standardny postup, ked bol prvy porod cisarskym), tak na prijme sa ma pytali ako chcem rodit. Ja som povedala, ze ak babo nie je az take velke ako prve (4320g), tak by som vyskusala spontanny porod. Lenze poslali ma na sono a odhadli babo na 4200g a tak nakolko som este na prijme dostala kontrakcie, urobil mi hned cisarsky (vraj nech sa zbytocne netrapim 😉). Hrozne som sa bala, lebo ta rekonvalescencia po sekcii je otrasna, ale podla mna zavisi aj od toho ako sa clovek nastavi psychicky.. Povedala som si, ze to nejako zvladnem a bolesti teda nebudem mat pocas ale po porode.. A mozem povedat, ze tento porod bol super. Citila som sa ovela lepsie a aj som sa rychlo dala do poriadku. A bonus aj jazvu mam ovela krajsiu ako tu prvu 😀
Takze baby nebojte sa, kazdy sposob porodu boli, len treba mysliet pozitivne. Jeden doktor mi povedal, ze ked je zena po prvom cisarskom, tak oni nechavaju rodit aj spontanne, ale pri malom podozreni na akukolvek komplikaciu radsej volia cisarsky. Tak ze budete pod kontrolou.. Drzim vam moc palce, nech vam to dobre dopadne a mate zdravunke babatka 😉

zuzadula
22. dub 2010

ahoj miriam, aj ostatne maminky 🙂 .. ja som tiez rodila obe babatka cisarom.. prvy bol akutny a druhy planovany.. lebo babatko nebolo OK.. ale velmi som si priala rodit prorodzene 🙂...prorodzeny porod, aj ked je narocny a bolestivy,ma predsa len menej rizik pre mamu a dieta.. je to predsa len velmi velky zasah do tela matky.. a bez diskusii je aj narocna rekonvalescencia!!. 😖 .. a nasledne aj starostlivost o dietato!!! na druhej strane, ak sa uz pocas tehotenstva vyskytuju dovody, pre ktore nie je mozne rodit prirodzene, tak je na mieste sekcia!!.. ale k vasej otazke, ci je mozne rodit po prvej sekcii aj normalne.. ano je 🙂.. samozrejme musia byt maminka, aj babatko v dobrom stave, tehotenstvo bez problemov, aj psychicky musi byt maminka pripravena anastavena tak, ze to zvladnu!!! 🙂... tak, ako hovori kocenika 🙂
maternica a organizmus zeny sa aj po prvej sekcie pekne prisposobi stavu maternice.. tak, aby nedoslo k nejakej komplikacii.. pretrhnutiu maternice a pod....vylucuje sa menej oxytocinu a stahy maternice su slabsie.. preto tieto porody mozu trvat trosku dlhsie.... cize samotna prva sekcia, nemusi byt kotraindikaciou k druhemu.. prirodzenemu porodu!!! 🙂 .. ale teda ak je ostatne OK 🙂...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru