1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

maajka83
4. říj 2009

Akejka dakujem. Stale rozmyslam co je pre a proti. Chcela som sa sekcii vyhnut, predsa len prirodzeny porod si myslim ze je lepsi, ale ci sa oplati riskovat moje a malej zdravie. Nemusi sa nic stat ale aj moze. Poradnu mam 8 meho ale zajtra (pondelok) zajdem za dr.a dohodnem sa snim. Potom dam vediet ako som dopadla a na kedy mi da termin. pa

lusilala
4. říj 2009

Ahojky,baby,,nemate niektora skusenost s dr.Dosedlom v saci aky ma on nazor na to ked je prve cisarskym ci aj druhe povolí?,,Ja sa bojim ze bude trvat na normalnom porode a ze mi praskne jazva lebo uz teraz pri pohybe citim take trhanie a rezanie tam kde mam jazvu.

miranda77
5. říj 2009

no mne jizva nebolela ... a doporucili mi sekci po kontrole na ultrazvuku .... ale pokud je jizva v pohode i podle ultrazvuku tak bych nevahala pro prirozeny porod ... asi je dobre verit doktorum, i kdyz ted taky pochybuju, jestli jsem jeste nemela vic bojovat za prirozeny porod ...

maajka83
5. říj 2009

Ahojte, tak dnes mi dr. povedal ze bude najlepsie ked budem mat sekciu. Termin sekcie mam naplanovany 10.10.uz teraz mam z toho strach.

diapozitiv01
5. říj 2009

Maajka,
aky pekny datum 🙂 , urcite je to asi bezpecnejsie pre Vas obe,
aj ked asi vsetky zenusky chceme po prvom cisarskom rodit prirodzene, ale co uz.
Takto aspon viec co ta caka, co je o nieco lepsie.
Drzim palceky

miranda77
5. říj 2009

maajka83: neboj se, jak pise dia ... uz vis do ceho jdes, co to obnasi ...

i kdyz je pravda, ze o tom vstavani druhej den bych radeji nevedela 🙂))

vsechny zensky nechtej po cisari rodit normalne ... nektery jsou s cisarem moc spokojene a chteji dalsiho ... :( a vetsinou to odrodi prirozene ...

maajka83
5. říj 2009

DAkujem za povzbudenie, ste zlate. 🙂 Chcela som prirodzeny ale nechcem riskovat, kedze ma ta jazva pobolieva. tie bolesti po prebrati su hrozne...budem sa snazit rychlo zotavit.

lusilala
5. říj 2009

Majka,,ty mas termiiin tak ako aj ja,,,, 🙂

zuzana612
5. říj 2009

Ahojte, ja som tiez mala prvy sekciou koli polohe KP a maly bol aj dost velky, mal 4 kg, o 3 mesiace cakame druhe a dr. mi povedal ze to kludne moze byt aj prirodzeny porod, ale ked vas citam, tak mna tiez pobolieva jazva na jednej strane, ked zakaslem alebo si kychnem, tak sa uz automaticky zohnem aby som nemala brucho natiahnute, lebo vtedy to boli este viacej. Tak uvidime co mi povie.

Majka83, tebe naplanovali sekciu 2 tyzdne pred terminom? Aj prve babo si mala pred terminom? Lebo mna nechali cakat presne na termin a kedze som vtedy akurat dost ochorela a musela som brat antibiotika, tak sa maly narodil az tyzden po termine

maajka83
5. říj 2009

prve som nemala pred terminom ale az v 42 tt, museli to ukoncit sekciou pretoze sa maly dusil, mal pupocnu snuru omotanu a neotvarala som sa.
dnes ked mi povedal dr. ze to bude 10.10 tak som si tiez myslela ze to bude neskor. ale ma tuto sobotu sluzbu tak asi preto.

kralicinka
6. říj 2009

AHOJKY.MÁM ZA SEBOU POROD CŘ Z DUVODU AKUTNÍHO NEDOSTATEČNÉHO OKYSLIČOVÁNÍ MALÉHO.A POMALÝ POSTUP PORODU.MALEJ SE NARODIL 19.4 2008.TED MĚ 3.12 ČEKÁ DRUHÝ POROD.ZATÍM TO VYPADÁ NA NORMÁLNÍ.TAK JSEM ZVĚDAVÁ.PROTOŽE PODLE ULTRAZVUKU TO VYPADÁ ŽE BUDE MÍT 4 KG A VÍC 😀

rani
6. říj 2009

ahoj, ja mam za sebou tiez jeden porod sekciou, koli priecnej polohe malej, je to uz desat rokov, teraz cakam druhe a chcela by som to skusit normalne s epi..... No.... dnes mam den terminu a strach z toho, ci to zvladnem, mam totoiz strasne nizky prah bolesti a omdlievam aj u zubara.... 😢 Tak to snad nejak prezijem. Dufam len, ze si nevytrpim bolesti a potom to tak ci tak skonci cisarskym.... 😠

atrami
7. říj 2009

rani,
držím palčeky. O tlmení bolesti sa poraď s porodnikom. Ja som plánovala porod do vody, tiež sa bojím bolesti, ale nakoniec mi navrhli cisársky.

tegina
7. říj 2009

Kralicinko, pochopila jsem to správně, že si děláš srandu 🙂 a podle váhy to bude opět CR?

kralicinka
7. říj 2009

TEGINO.NEDĚLÁM.PRVNÍ KLUČÍM MĚL 3790 V TERMÍNU.A TED MI U DRUHÉHO ŘEKLI NA UZ VE 30TT ŽE MÁ ODHADEM 2 KILA.ALE ZATÍM MĚ CÍSAŘEM NIKDO NEVYHROŽOVAL.OD PRVNÍHO PORODU TO BUDE 19 MĚSÍCU.JIZVU MI TAKY NEKONTROLUJÍ.TAK NEVÍM.JINAK JSEM SE ZHOJILA UPLNĚ SKVĚLE.ŽÁDNÉ PROBLÉMY NEMÁM.TAK TO TŘEBA PUJDE I NORMÁLNĚ.I KDYŽ SE TROCHU BOJÍM.PŘECI JENOM SI ČLOVĚK MIN VĚŘÍ. 😔

miranda77
7. říj 2009

http://www.sanquis.cz/index2.php?linkID=pls30&k...

ahoj devcata ... tady je docela podrobne popsana nase tematika ...

vaha ke 4kg neni automaticky indikace k CR.

tegina
7. říj 2009

Ahojky Mirando, díky za zajímavé počtení. Já mám ty čtyři kg z porodnice a z různých článků, ale jak je vidět,každý článek říká trošku něco jiného...tento vypadal docela odborně, ale asi ve finále vše záleží od toho, na jeké dr.narazíte.
Kralicinko, dej mi pak vedet jak to dopadlo, každopádně, když né kg,tak indikace času tomu taky nahrává, ale asi i to je individuální. Jestli u nás vše klapne, tak u mě by porod proběhl za 18 měsíců po, takže jsme na tom plus mínus stejně. A co si přeješ vůbec ty?

diapozitiv01
7. říj 2009

Tegi,
ked sa ti podari prirodzene, budes moj vzor 🙂 ,
ja cakam kym mi uplnu este nejake 4 az 6 mesiacov a zacneme sa snazit tiez, skrz cisaraku musime cakat 😒 .
A kolko cyklov ste sa snazili, alebo to bola len taka nahoda

kralicinka
7. říj 2009

Tegi sama nevím.někdy se bojím někdy bych do toho porodu šla hned ted. 🙂 hlavně nechci aby se to zkomplikovalo a něco se stalo miminku.to me děsí.mám totiž kámošku kterou nechali rodit za každou cenu přirozene a malé tím dost ublížili. ☹ bolesti a tak se nebojím.doufám že bych tentokráte dostala epidurál. 😠 jizva by snad mohla být v pohodě.tak jsem na to zvědavá.určit sem písnu jak se to vyvíjí.my to druhé právě plánovali taky později kvuli prvnímu císaři.ale zadařilo se dříve. 🙂

tegina
8. říj 2009

Diapozitiv, první těhotenství se námpodařilo počít nečekaně hned první měsíc 🙂 , teď jsme začali spíše, že už chtěl manžel, tak jsem si říkala, asi nebude takové štěstí, no a vyšlo to hned druhž měsíc 🙂 .Původně jsem chtěla až po dvou letech, no, ale jak tady čtu tu diskusi, tak je to asi pus mínus jedno. Jsem překvapená, že i po pěti letech jsou problémy buď s jizvou, nebo dokonce ruptury, asi je to fakt individuální...já jsem v počátku, teprve za 10 dní jdu na gynekologii, tak jsem zvědavá, snad bude vše ok.Jinak já tady hlavně koukám, že jsem ráda informována dopředu, i když to není někdy pro dobro..děkuji Ti za fandění, ale já si myslím, že v tak krátkém odstupu mě asi přirozenou cestou rodit nenechají, natože v Podolí, pokud se povede registrace. Třeba to přijde, ale samo..dříve...no uvidím, je to hrozně brzo..
Kralicinko, kamarádka měla jak dlouhý odstup?S tím epidurálem si nejsem jista, zda se po CR může vůbec aplikovat..asi jo,ale vím, že se nesmí vyvolávat...
Je fakt zajímavé, že pokud se člověk přímo nezeptá, tak nic neřeknou, že jo? Možná i kdyby ses zeptala, tak stejně neví. V jaké porodnici budeš rodit?

atrami
8. říj 2009

Tie 4 kg sú odhadom. Najstarší syn mal 4250 g a neporodila by som prirodzene ani náhodou. Snaha bola, ale po 20 hodinách trápenia mi urobili cisarák. Na izbe bola mamina a syn mal 4300 g a ona ho vyslovene vyplula. Druhý syn mal 3950 g a tiež cisársky a zasa som bola na izbe s maminou, čo porodila dvojičky prirodzene. Chvalabou, že sú cisárske, inak neviem ako by som rodila. Najmladší mal 3700 g a po 2 cisárskych automaticky aj 3.

miranda77
8. říj 2009

tegina: jo, jo zalezi na doktrorovi i na tom, jak se rodicka citi ...

kralicinka
8. říj 2009

Tegi moc ti držím palečky at je všechno s miminkem v pořádku. 🙂 mě doktorka po 6 nedělí řekla po císaři 2 roky neotěhotnět.tak jsme s manželem vzali rodičák na 3 roky.protože jsem se bála.no ale při kojení jsme si dávali pozor a to nestačí a tak se zadařilo. 🙂 ale celé těhu je to v pohodě.na kontroly chodím přímo do špitálu do rizikovky.ale jen proto že jsem tam chodila i před těhu.ke konci minuleho těhotenství jsme měla vyšší tlak a tak jsme tam zustala.kontroly mám 1 krát za měsíc.ted už teda jdu po 3 týdnech.a jak jsem psala o jizvu se nijak nestarají.na začátku jsem se právě ptala jak to bude s porodem a doktorka mi řekla že záleží jak na tom budu.já jsem to o tom vyvolání taky četla a i něco o epidutálu.tak přinejhorším to bude zase bez něj. 😖 jinak pokud bude místo tak bych rodila za se v hradci králové.pokud ne tak přemýšlím o vrchlabí.ale já jsem z hk a a mám to do porodky 5 minut pěšky.a vzhledem k tomu že už mám jednoho mrnouska tak bych ráda byla co nejblíž.a ta kamarádka rodila normálně poprvé.ale nešlo to a tak miminko tahali a poškodili ho. ☹ ale snad se z toho jednou vyhrabe.

tegina
8. říj 2009

No počkej Kraličinko, to jsem nepochopila, kolik bude mít malý jak budeš rodit?Psala jsi 19 měsíců, že jo?
Já jsem po porodu zrovinka změnila gyndaře, taky jsem se ho ptala. No a jeho odpověď,jizva se definitivně zhojí po půl roce, tělo je po porodu zcela v kupě po roce. No a když jsem se zeptala, kdy můžu otěhotnět, tak mi řekl, to je úplně jedno, to záleží jenom na Vás. Můj původní plán byl nejdřívě po dvou letech, taky mám 3rodičovskou. Měla jsem i respekt z toho, když si veme 2letou, tak se nemusí zadařit...Asi mě ovlivnila jeho odpověď, tak jsem taky před dvěma měsíci vypustila prášky, no a ono to vyšlo opět zase hodně rychle...
Doufám, že u kamarádky to klapne, taky jsem hodně slyšel o tom, že ve finále je lepší CR, než takhle riskovat, ale to je to kdyby, nikdy člověk neví jak by to bylo kdyby...proto i já, se ve finále možná spíš přikláním k CR, i když přírodní porod by byl nádhera, ale já jsem ve všem opatrná...
Mirandi, někde jsem Tě zahlídla na diskusi, asi na Podolí, ty jsi nakonec rodila podruhé císařem?

kralicinka
8. říj 2009

jj bude mít 19 měsícu.ale otěhotněla jsem ne podle doporučení mojí doktorky. 🙂 taky jsem si říkala jestli se zadaří.tak jsem i ty 3 roky brala .hlavně jsem ráda že je malý ok.za chvíli to bude za mnou a břicho mě bolí mín jak u prvního.tegi a tobě teda řekli že pujdeš císařem.nebo bys radči šla na toho císaře?nebo dáš na doporučení.já právě váhám.když mi ho doporučí vzhledem k té jizvě a váze prcka tak je to jasné.ale když řeknou že je to na mě tak nevím. 🙂 jinak já jsem ráda že nemusím na vyvolání.to nebylo nic moc.a navíc se to pak stejně zaseklo.

miranda77
8. říj 2009

tegina: jo, podruhe jsem rodila cisarem ... po 24 mesicich od prvniho ... pred terminem porodu mi zmerili jizvu a mela 2,5mm - staci na udrzeni tehotenstvi ale ne na porod ... a jeste mel Tonik odhad 4kg :( -vse 3x premerovali

prirozeny porod by byl hazard ...

kralicinka
8. říj 2009

MIRANDO TAK HLAVNĚ ŽE SE DRUHÝ PRCEK NARODIL V POŘÁDKU.JÁ BYCH SE ZA CÍSAŘE TAKY NEZLOBILA.U TAKOVÉHLE VĚCI NEJSEM PRO ŽÁDNÉ EXPERIMENTY. 🙂 A TOHO CÍSAŘE TI DĚLALI V CELKOVÉ NEBO TI NABÍDLI EPIDURÁL.JÁ BYCH PRÁVĚ ASI CHTĚLA ZKUSIT BÝT TENTOKRÁT VZHURU.MINULE NEBYLO NA VÝBĚR PROTOŽE JSEM ŠLA AKUTNĚ.

tegina
8. říj 2009

Mirandi, taky dodatečně gratuluji a děkuji za informace. Aspoň mě to trošičku uklidnilo, že těch 6 měsíců na situaci až tolik nezmění, což myslel asi ten můj doktor...
Kralicinko ted mi docvaklo, co jsi asi myslela epidurálem, u CR se to bere , že necítíš vůbec spodní část.Rodila tak kamarádka, prý se jen nepříjemně klepala jakoby zimou, ale jinak je to podle mě určitě lepší než delková, vidíš malé, navíc se vyhneš tomu probírání a bolesti hlavy, jestli to u mě dojde tak daleko a budu si moc vybrat, tak určitě takhle...kralicinko já tu jsem předčasně půjdu teprve na první kontrolu na gynekologii a vše mě teprve čeká, můžu pak jen písnout co na to dr.Jinak mám v podstatě celé těhotemství před sebou až začátek června 🙂 ale řeším jak kdyby to bylo za týden, že jo.Já právě doufám, že situace rozhodne za mě a buď to bude jasné na porod n jasné pro CR. Pokud se budu muset rozhodnout jen já, budu asi váhat, ale jak už jsem psala, mým respekt, takže u mě by asi byla volba spíše CR. Zatím se mějte krásně.

josifek
8. říj 2009

Kralicinka...já měla obě děti císařem jedno v uplném a Simonku ve spinálce a můžu říct že jsme si to náramně užili jako porod .Můj si ji šel popsat a byl u jejího koupání a seděl jako podpora u mě a povídal si semnou krásný zážitek.I po a půl letech jsem šla na císaře a to že někdo odrodí normálně je sice hezké ale je tam prý veliké riziko prasknutí maternice 🙂.Hodně záleží na lékaři

kralicinka
8. říj 2009

Tegi já se taky ptala na porod hned zkraje. 🙂 ono to u toho druhého uteče tak strašně rychle že není špatné mít v některých věcech jasno.já si myslím že to se mnou asi budou taky řešit jak to teda bude.i když ted mi přijde že to vypadá na normální.doktorka o císaři zatím nemluvila.Josífku taky bych ráda hned viděla miminko.já jsem ho viděla až ráno a to jsem sekci měla v19:30.ale jinak po narkoze jsem byla uplně v pohodě.i po císaři.vlastně od druhého dne rána byl už malý v mém opatrování.nějaké bolesti k nevyržení jsem neměla a tak mi ten císař přišel jako procházka rájem oproti tomu co jsem zažila předtím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru