1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

lucinka144
10. črc 2012

😎 ahojte maminky.... ja mam 11mesacneho fesacika, ktoreho som rodila ciasarom, lebo sme prenasali 11dni..a bol velmi velky.. ani by nepresiel. ja som sa ani neotvarala..on spokojnucky ani neschadzal 🙂 🙂 🙂 jazva sa mi dost skaredo zahojila,, kazda jazva mi tak zhrubne. uz mam poriadny korbac 😎 aka je pravdepodobnost ze budem aj druhe babo rodit cisarom???? Este necakame dalsie... len tak informacne ma to zaujima. Kadeco som citala tak mam trosku obavu. 😖

makuleee
15. črc 2012

@lucinka144 mně v porodnici říkali že není pravidlo když je první porod císařem že se musí i podruhé rodit císařem 😉 doktor mi říkal že jen v případě že by bylo miminko moc velké a nedokázala bych ho pordit bych šla na císaře,nebo při bolestech jizvy při porodu,což mě bolela,ale nakonec sem porodila přirozeně 🙂
mám i tři kamarádky co rodily po císaři přirozeně 😉

helcenka
15. črc 2012

@lucinka144 - já měla první porod císařem a podruhé jsem rodila přirozeně. Jsem za to moc a moc ráda.
A to měla malá skoro 4 kila.
Nezáleží na tom, jak jizva vypadá zvenku na kůži. Záleží na tom, jak vypadá jizva na děloze a to nemůžeš posoudit.
Pokud nebudeš mít problémy s jizvou v těhu a žádné komplikace, tak tě určitě nenechají rodit přirozeně. Mně rodil můj gynekolog, první porod byl CS pro nepostupující porod, u druhého bylo vše OK, porod trval 5,5 hodiny od první kontrakce. 😉
Podruhé jsme byli domluveni, pokud bude mít mimi odhad do 4 kilo, nebudu mít problémy s jizvou, tak budu moci rodit normálně. Také jsme byli domluveni na přenášení maximálně týden a pokud by se porod nerozjel týden po termínu sám, tak mi ho nějakou mírnou formou vyvolají (na což teda nedošlo, protože malá se narodila 4 dny po termínu).
Zrovna nedávno porodila moje kamarádka po prvním císaři přirozeně, malej měl 4 kila, a to rodila 20 měsíců po prvním porodu...

miranda77
15. črc 2012

@lucinka144 tak přidám já, abych dorovnala statistiku ... první porod KP - sekce, 24měsíců poté druhý porod - slabá jizva a velký odhad - sekce. Byla to pro mne strašná rána ... celé těhotentsví v pohodě, žádný problém, takže jsem se sekcí vůbec nepočítala - 3 dny před termínem mi řekli, že odhad je velký (přes 4kg) a jizva na děloze slabá, k tomu žádný porodní nález a podezření na špatnou plodovou vodu ... takže doporučení: připrav se na oba možné porody - sekcí i přirozeně. Vybrat vstřícnou porodnici, kde třeba umožní i případný bonding po sekci ... porodníka, který je nakloněn přirozenému porodu, pokud o to budeš stát a budou vhodné"podmínky" ... při pokusu o přirozený porod bych zvážila přítomnost duly či porodní asistentky, popř.jiné zkušené ženy ... Držím palce,at vše proběhne hlavně v pohodě, to je pro miminko i maminku nejdůležitější!

lucinka144
15. črc 2012

@miranda77 dakujem za rady a podporu. Nakoniec sa ukaze asi az na konci tehu ako to dopadne. Neham to na osud,,a hlavne bude aby bolo babetko zdrave, a v poriadku. Ani pri prvom som sa nestresovala, tak sa nebudem ani pri druhom, ak sa nam podari... 😀 Ale je to takeee.... pri CR.... uspia ma , a babetko vidim az po 2 hodinach... cela rodina ho videla skor ako ja. 🙂 trosku ma to mrzelo. No pre nas oboch to bolo najbezpecnejsie. jednoducho by nepresiel prirodzene. uzka panva...a drobec 4570 g... 😀 😀 55 cm. urcite budem sledovat ostatne prispevky a prispejem ak budeme mat druhe babo.. dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem...

helcenka
16. črc 2012

@lucinka144 - malej byl tedy pořádný macík 😉 . Náš první prcek měl taky přes 4 kila - 4250g a 53cm narozený 40+0 a druhá prďolka měla 3880g a 50 cm narozená 40+4. Prcka jsem viděla za nějaké 2 hodiny po porodu a to si to ještě ani moc nepamatuju, protože to bylo kolem 8 večer, já ještě pod vlivem narkózy a pak mi ho přinesli až druhý den v poledne 😝.
Jak psala Miranda77, neupínat se na to, jak proběhne porod. Já bych také nikdy neohrozila miminko, byla jsem připravená i na to, že porod nebude přirozený. Ale chtěla jsem udělat maximum pro to, aby byl.
Držím moc palce, ať je všechno v pořádku.

miranda77
16. črc 2012

@lucinka144 určitě se nestresuj, dopadne to, tak jak má, jen porodnice se liší i v přístupu k rodičkám po sekci - některé nedávají matky na JIP a mohou být se svou"rodinou" hned, jak se na to cítí ... rozhodně bych hledala informace 😉

ashlee
2. srp 2012

ahoj holky jsem po cisařzském řezu a ani nevim jak mi udelali řez na děloze,v e zprave jsem nic nenašla.Jak to poznam?asi se musim zeptat doktora že?chhtělla bych druhy rodit přirozene.

loveing
2. srp 2012

Ahojte,ja som 3 mesiace po 2cisarskom reze.Starsiu dcerku som mala pred 3 rokmi a teraz mame dalsiu dcerku 3 mesacnu.Ja som mala cisarsky rez uz vopred naplanovany,pretoze mam vrodenu dvojrohu maternicu a este jeden potrat za sebou.Druhy cisarsky ma viacej bolel ale teraz je uz vsetko OK.Drzim palce kazdej ktoru to len caka

vergulka
4. srp 2012

Ahojcek! no tak ja mam rozdiel medzi detickami 21 mesiacov. Starsia dcerka narodena SC kvoli polohe KP (2900g a 48cm) a teraz synceka (3600g a 52 cm) sa mi zadarilo pirodzene. Napriek tomu, ze porod bol dlsi a dramaticky ( ale to kvoli lekarovi, lebo o chcel silou mocou urobit SC a ja som to chcela skusit prirodzene, ak to pojde. co sa jemu nechcelo v noci cakat. 😠 ), tak vrelo prirodzeny porod odporucam. a hned by som do toho isla znova. 😀 vsetkym, ktore caka podobny osud, drzim silno palceky 🙂

martulikk
31. srp 2012

Ahojte, já jsem také po sekci (kvůli KP) a teď má druhé mimi hlavičku dolů, tak snad to půjde normálně 🙂 První jsem rodila plánovaně s epidurálem, malou jsem viděla a opusinkovala hned na sále 😵 sice mi jí pak vzali, ale byl to pro nás i tak zážitek! Teď mě snad čeká normální porod, ale začínám být pěkně vystresovaná kvůli jizvě... doufala jsem, že budu moct rodit s epidurálem, ale doktorka to nechce povolit (nebo teda zásadně nedoporučuje), že bych prý nepoznala kdyby třeba praskla ta jizva... měli prý už jeden takový případ kdy to nedopadlo dobře 😔 takže jsem z toho teď dost "na prášky"...

makuleee
6. zář 2012

@martulikk já rodila podruhé přirozeně a epidural sem měla,ale mně nezabral 😅 měla sem vyvolávaný porod a byl dost rychlý,ale epidural i když nezabral vůbec na bolesti tak asi urychlil otevírání a bylo po všem za 2,5h po první kontrakci,oproti císaři naprostá paráda ani mi pak nepřišlo že sem rodila 😉

ashlee
7. zář 2012

@makuleee ja jsem myslela že se epidural nesmi davat když jsi po cisaři.

kimmie
7. zář 2012

@ashlee To zavisi od lekara. Ja som mala prvy porod planovany cisarsky, kvoli KP, s lokalnou anesteziou. Pred druhym porodom som sa rozpravala so 4 lekarmi z roznych nemocnic. Niektory mi vraveli ze aj ked ma nechaju cakat az na prve kontrakcie aj tak asi skoncim s cisarskym, jedna lekarka ma na ten cisrsky rovno objednala (9 dni pred terminom), nakoniec som nasla super lekarku co mala skusenost s VBAC (prirodzeny porod po cisarskom) a mala som aj epidural. Ja som vlastne cakala epidural podobny tomu co som dostala pri cisarskom, ale pri tomto epidurali som citila skoro vsetko, bolo to skor take placebo. Urcite odporucam prirodzeny porod, zotavovanie priam uzasne, kedze ma doma uz jedno dieta cakalo 🙂, teda dve aj s manzelom 🙂. Ak budes mat nejake otazky kludne napis.

ashlee
7. zář 2012

@kimmie ja bych chtěla rodit přirozene ale epidural mit nemužu protože si budu ředit krev.

kimmie
7. zář 2012

@ashlee Ja som tam pomoc toho epiduralu az tak necitila, ak by som rodila zasa, tak uz bez epiduralu. Takto im to dost dlho trvalo kym mi to zaviedli do chrbtice pri 2-minutovych kontrakciach. To som musela sediet vystreta asi 10 minut. Ja som cakala skor ulavu ako ked som bola pri cisarskom umrtvena od pasu dolu, ale nic take.
Ja som tiez pocas tehotenstva cvicila doma pri dvd toto
http://www.amazon.com/Prenatal-Yoga-Shiva-Rea/d...

Podla mna mi to dost pomohlo, mozno tiez placebo 🙂, ale porod som nemala az taky narocny v porovnani s mojimi dvoma sestrami, pohodicka. Prve kontrakcie v utorok rano, pocas celeho dna boli slabe a nepravidelne (tak 15 az 20 minut po sebe). Zacali byt intenzivnejsie po polnoci, o 9:00 rano sme boli v nemocnici (uz 8 cm otvorena) a maly sa narodil o 11:00. Pohodicka, hned po porode som sa isla osprchovat a on sa potom hned prisal.

natama
7. zář 2012

@ashlee ja si taky redila krev a dr. mi ohledne toho rikala to, ze pokud bych zacala rodit nejak v noci nebo k ranu, abych uz si tu injekci rano nepichala prave kvuli pripadnemu epiduralu.

ja teda ziram, jak casto porod po cisari vyvolavaj. vetsinou, co jsem slysela, tak to moc nechteji, ze se tim zvysuje riziko ruptury.

sunflower201280
7. zář 2012

Ahojte! Ja som mala tiež sekciu pri prvom pôrode - akútnu. A teraz čakáme bábo začiatkom februára. Ja mám práveže obavy, z toho, že by ma dali teraz rodiť normálne. Nie kvôli bolesti, ale skôr z psychického hľadiska kvôli tomu prvému pôrodu.

makuleee
8. zář 2012

@ashlee no to nevím,ale měla sem ho.říká se že se nemá vyvolávat a vyvolávali mně porod celou tabletou 😉 věděli že sem po CS a jizvu mi nikdo nekontroloval,neměřil ani se nezjišťovala v den porodu velikost malého.v každé porodnici je to asi jiné,kdybych rodila přímo u nás,asi bych šla zase na CS,ale já chtěla přirozeně byla sem rozhodnutá a po třetí a naposled chci zase 😀
jo a ke konci mě dokonce bolela jizva,už mě chystali na sál že půjdu raději CS že porod nepostupuje a než mě vyvezli z pokoje,malej začal vylézat sám tak dr rozhodl že porodíme tam 😀

ashlee
8. zář 2012

@makuleee a kde jsi rodila?rodila jsi podruhe v jine porodnici?
ja jsem četla že po cisaři se nesmi davat epidural když praskne jizva na deloze aby to ta žena citila.

moon1979
8. zář 2012

baby, kedy a ako Vam kontrolovali jazvu? ja ked sa gyn po 600 nedeli pytala, ci vidi jazvu vnutornu ako vyzera, tak povedala ze nie ... tak neviem

miranda77
9. zář 2012

já myslím, že jizvu kontrolují všem, jen ty, které s ní nemají problémy o tom ani neví - prostě to při ultrazvuku přeměří ... a pouze je-li problém, tak nás informují ....

maudn
9. zář 2012

ahoj já jsem měla císaře v dubnu (placenta porodních cestách - a následně i akutní císař ve 33. týdnu), víc než dalšího císaře se bojím, abych nerodila znovu předčasně a dítě nemuselo být měsíc v inkubátoru, myslete spíš na to! Jinak kamarádka rodila tříkrát císařem a další ji už nedoporučili nyní něco s tou jizvou má, tak je pod kontrolou lékařů

martulikk
12. zář 2012

mě také do teď jizvu nikdo nekontroloval 😒 jsem zvědavá, jestli jí zkontrolují až přijedu rodit... no, zítra jdu do poradny (snad neporodím dřív 😅 ) a už si sepisuju otázky pro doktorku, jinak zase na většinu zapomenu... o epidurálu po sekci jsem četla taky mnohé, někde se dává někde ne... bohužel, u nás asi ne... přitom jde přece "jen" o to, upravit dávku tak, aby rodičce aspoň trochu ulevili a přitom cítila i kdy má tlačit atp... tudíž by měla cítit i to případné prasknutí jizvy na děloze... no, co nadělám ☹ včera večer jsem zaúkolovala manžela, aby se dnes někoho v práci na to zeptal, je lékař, tak snad se dozvím něco pozitivnějšího... co jsem tak četla, tak po první sekci by se nemělo ani přenášet, ani vyvolávat... a když už je žena na příjmu v porodnici, tak snad musí převážně ležet napíchnutá na monitorech... no, nedovedu si představit jak v bolestech jenom ležím 😒 a další věc je, že se bojím, kdyby se stalo cokoliv, proč bych nakonec skončila na sále místo normálního porodu, tak že bych musela pod celkovou narkózu 😔 ach jo, panikařím no...

martulikk
2. říj 2012

tak pro ty, co se trápí, jako jsem se trápila ještě nedávno já 😉 jizvu mi zkontrolovali na utz ještě před porodem, odeslala mě tam doktorka z poradny... pak ještě na sále po porodu mi ji zkontrolovala znovu... během 1.doby porodní jsem si mohla dělat co jsem chtěla, nejvíc času jsem strávila na míči ve sprše... jinak bolesti byly šílené hned od začátku (protrpěla jsem si 12h velkých bolestí)... i když jsem prosila doktorku o jakékoliv léky, tak nepovolila 😅 ale ve skutečnosti jsem to ani nemyslela vážně, protože jsem věděla, že by to mohlo způsobit velké komplikace... nevím, jestli ty bolesti byly tak šílené po celou dobu kvůli té první sekci, ale opravdu jsem si "užila"... ty kontrakční křeče jsem měla silné právě v oblasti jizvy, ale nevím, jestli to nebyla jen shoda náhod... v každém případě jsem "přežila" 😉 , tatínkovi jsem za tu dobu asi dostatečně rozdrtila obě ruce 😀 ale jsem moc ráda, že jsme obě dvě v pořádku a společně jsme to zvládli! hodně štěstí i vám ostatním!

mahafi
5. říj 2012

@martulikk Díky za povzbudivé zprávy 🙂, dodatečně gratuluju k Julince a ať se má čile k světu 🙂

anene
9. říj 2012

No ak to ste ma tu moc nepotešli, prveho syna som rodila cisárskym, bol otočeny riťkou dole, teraz som v 38tt a zatial sa ani neuvažuje o planovanej sekcii. Upozornil ma sice moj doktor, že mam riziko ale zatial nie je dovod aby som nemohla rodiť normalne, maly je dobre otočeny, cesty sa pripravuju na porod a ja tiež. Tak dufam, že to všetko dopadne dobre a hlavne rýchlo🙂)) ☹

kacci
9. říj 2012

Mám dvojčata císařem a po 21 měsících chlapečka přirozeně, naprosto bez problémů, v termínu. Pokud by nebyl hlavou dolu, byl by zase císař. Jsem ráda, že jsem si to prožila, přestože kdybych trvala na císaři, udělají mi ho.

petula1981
12. říj 2012

@kacci @martulikk
holky díky za povzbudivé zprávy, já budu mít mezi dětmi téměř 23 měsíců, zatím mi doktorka říkala, že není důvod k císaři, ale že se teprve uvidí. Tak doufám, že mi to vyjde tak jako vám 🙂

hanulla81
19. říj 2012

Ahojky,ráda bych se s Vámi podělila o svůj zážitek.První chlapeček se mi narodil po 33hod. kontrakcí,po vyvolání, císařským řezem.Až do druhého porodu jsem z toho byla špatná,nemohla jsem se s tím smířit,že to tak dopadlo.A nikdo okolo to nemohl pochopit.Vždycky jsem slyšela jen,že mám být ráda,že jsme oba zdraví a takové podobné řeči.Pomohla mi až dula ke které jsem chodila před narozením druhého syna.Díky ní jsem si dokázala prosadit přirozený porod a jsem strašně ráda.Můj doktor mi to nedoporučoval.Měřil mi jizvu a říkal,že má jen 2 mm ,a taky, že chlapeček bude velký.Dokonce mě už napsal na příjem a na císaře.Ale já jsem se nakonec rozhodla jít rodit do Uherského Hradiště a udělala jsem dobře.Tam s tím neměli problém,jizvu neměřili a ani mě jinak nestresovali.Porod trval sice zase asi 30 hod.,ale stálo to za to.S odstupem můžu říct,že to bylo super.Chlapeček měl nakonec 3.55kg,takže žádný obr.A můžu říct,že od porodu se opravdu cítím mnohem líp,na císaře už si skoro nevzpomenu,jen je mi líto,že můj první chlapeček nezažil přirozený porod.Když to všechno klape múže být porod krásný pro maminku i miminko.Takže držím pěstičky všem,co se rozhodnou pro přirozený porod po císaři.

P.S.: Hodně mi taky pomohlo zhlédnutí dvd Orgasmický porod,to pro porod a před ním jsem pila maliník,čaj z koření a taky jsem hodně pracovala fizicky.Měla jsem strach abych zase nepřenášela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru