1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

miluska.woolley
6. črc 2010

@jelka21 ja mela nakonec cisare, primar mi ho doporucil, takze jsem se pak uz nebranila. S vahou se sice sekli, ale mala mela snuru 2x kolem krku a pak jeste kolem tela, takze bych ji normalne stejnak neporodila. Navic pry jsem mela delohu v miste jizvy opravdu tenkou, takze si primar za tim rozhodnutim stal i kdyz videl ze je Annabel mensi nez mysleli.

Holky musim rict, ze ve finale mi je to sumak, ze to byl zase cisar, hlavne ze jsme obe zivy a zdravy... V boha neverim, ale asi to byl osud a melo to tak byt!
Po cisari jsem se opet zotavila rychle, v patek mne rezali a v utery jsme sly domu, ted uz mne ani nic neboli, jen kdyz si vecer masiruju jizvu, tak je to pak citlivy...

fecova
7. črc 2010

@jelka21 ahoj tebe lekar odporucal sekciu, aj ked nemas ziadne problemy po sekcii? lebo ja som mala prvu sekciu tiez pre nepostupujuci porod, takisto ako ty, obmotana pupocna snura okolo krku, a teraz mi moj obvodny gynekolog povedal, ze urcite pojdem na sekciu, ale z dovodu, ze som mala uz jazvu po cisarskom otvaranu trikrat, vyberali mi po porode myomy, ale ked idem na nejake vysetrenie do nemocnice, tak mi lekari vacsinou hovoria, ze nie je dovod na sekciu, tak nechapem, ako ja sa bojim ist prirodzene, velmi tenku mam tu jazvu, no uvidime co povedia lekari, ja viem ze je to este daleko, ale nechapem, ako sa mozu nazory lekarov tak rozchadzat.

jelka21
7. črc 2010

@fecova Ahoj, no u mna je to kvoli velkosti babatka. Vyzera to tak, ze aj druhe bude mat asi 4500g. Moj prvy syn mal obvod hlavicky pri narodeni 40cm. Neviem si to predstavit porodit normalne. Dnes som bola na internom a aj sestra aj doktorka mi povedali, ze mam riadne brucho. No este ma caka aro a utz a az potom to bude naisto. Keby som cakala mensie babo, velmi rada by som rodila prirodzene. Ved ja sa ani nemozem pochvalit, ze som rodila. hi hi

jitulisek
12. črc 2010

ahoj, měla bych jeden dotaz. Svoje první dítě jsem porodila císařským řezem před třemi měsící a teď řeším , jak dlouhou zvolit mateřskou. Chtěli bychom tři děti,takže by bylo lepší zvolit kratší variantu, ale někde jsem četla, že je lepší počkat po císaři 1,5 - 2 roky. Je to tak? Jaké máte osobní zkušenosti? Jak dlouho jste čekali? Nebo co vám radil váš dr? Předem díky za odpovědi. 🙂

miluska.woolley
13. črc 2010

@jitulisek mne v porodnici uz 2x po cisari rekli, ze nesmim 1 rok otehotnet. Mame mezi detma rozestup 2 roky a 4 mesice, planovali jsme 2,5 roku a zrovna to tak nejak vyslo...

moon1979
13. črc 2010

no mne povedali az dva roky neotehotniet ...

cmulinko
13. črc 2010

@jitulisek mozno som to tu uz pisala...moj prvy syn sa narodil cisarskym rezom a odporucali nam pockat 1 rok....s druhym synom som otehotnela,ked mal moj prvy syn 14 mesiacov a vsetko bolo v poriadku a druheho syna som rodila normalne.

miriam11
14. črc 2010

cmulinko, ak sa mozem spytat, ktory porod sa Ti zdal lepsi? 🙂

lucpet
14. črc 2010

Ahoj holciny, tak ja taky prispeju svou trochou do mlyna... Syna jsem rodila neplanovane cisarem, prenasela jsem a neotvirala jsem se ani po oxytocinu. Druhe jsem si moc prala rodit normalne, chtela jsem zazit ten nepopsatelny pocit zrozeni.. a bohuzel to opet nevyslo. I kdyz jsem se plne otevrela, mala se zasekla a sla opet cisarem. Je mi to sice moc lito, ze uz nikdy nezaziju ten pocit, ale jsem rada, ze to dobre dopadlo. Musim ale rict, ze po druhem cisari jsme se citila mnohem lepe, vstavani ani chozeni ci ohybani mi delalo problemy jen prvni 2 dny a pak uz pohoda.. takze se nebojte, koho ceka druhy cisar, neda se to porvnat! 🙂

cmulinko
14. črc 2010

@miriam11 prepac,ze tak neskoro pisem...odpoved je jednoznacne cisarsky rez...4 dni po cisaraku som ficala akoby som nerodila vobec.po normalnom porode som mala zdravotne problemy,ktore ma dodnes tazia....natrhol sa mi konecnik a museli ma operovat.podla mna sa neda jednoznacne povedat,ktory porod bude lepsi...niekto trpi mesiace este aj po cisarskom a normalny porod prirovnava k rychlej hnacke bez bolesti 😅 je to velmi individualne a nikto nevie povedat presne ako bude tvoje telo reagovat cisarsky rez ci na normalny porod.musis prezit oba,aby si sama vedela zhodnotit co bolo pre teba horsie....a tak isto mozes mat 2 rozdielne skusenosti pri cisarskom ci pri normalnych porodoch...ja ale za seba hodnotim cisarsky ako prechadzka ruzovym sadom a normalny porod bol pre mna peklo.

molka
14. črc 2010

ja mám za sebou dva cisárske, ale vôbec sa nedajú porovnať. Prvý som zvládla v pohode aj bez analgetík, ale po druhom som mala silné bolesti. Každý deň mi museli pichať injekcie, lebo som nemohla vydržať. Rana sa mi zle hojila, doma ma to ešte niekoľko týždňov veľmi bolelo. Takže naozaj sa to nedá nijako zovšeobecniť, že čo je lepšie.

kalerat
17. črc 2010

Ahoj, první porod nakonec skončil císařem. Druhý mimčo jsem měla vyvolávaný, ale začla mě hrozně při kontrakcích bolet jizva po prvním císaři. Udělali akutní císařský řez, protože hrozilo protrhnutí dělohy. Jizva byla hodně ztenčená.

sjuzi
17. led 2011

Ahojte, obnovujem tému... Nemá niekto nejakú čerstvú skúsenosť?

martinka1981
17. led 2011

@sjuzi moja kamaratka teraz porodila druheho synčeka prirodzene,prveho mala CR. druhy porod jej trval 1 hod 40 min. No na "prvorodičku" skvely vykon 😵

sjuzi
17. led 2011

@martinka1981 fiiiiha, no super... kiež by viaceré sme boli také šťastné ženy... 😉 😀

leanela
17. led 2011

ahoj kocky pripajam sa k vam tiez ma caka druhy porod ale zatial vobec netusim ako 😅 bola by som rada keby bol prirodzeny ale ked nie neva len nech je vsetko ok, o dva tyzdne idem do poradne a dohodneme sa co prichadza do uvahy podla polohy babätka i placenty tak uvidime

sjuzi
17. led 2011

@leanela mňa to čaká takisto. Lekári sú naklonení vag.pôrodu... ja by som tiež radšej porodila prirodzene... ale mám aj isté obavy, kadečo som si tu prečítala... 😒

martinka1981
17. led 2011

@sjuzi treba veriť že všetko bude ok. Hlavne je aby boli deťurence zdrave 😉.
Moj prvy porod trval 11 hod. a druhy 5,5 hod. Oba vyvolavane bez EPI. Užila som si riadne,takže tejto kamoške len tiško zavidim 😀.
Baby držte sa 😵

janinkad74
17. led 2011

@sjuzi ahoj. ja som mala prvé cisárskym a teraz by som mala mať tiež. prvý bol z dôvodu , že sa mi malá otočila . teraz mi lekár odporučil , aby som išla znovu cisárskym. mne to aj vyhovuje , lebo rez sa mi rýchlo zahojil a nemala som žiadne problémy. zajtra , ale idem do nemocnice sa ukázať pôrodníkovi a som zvedavá čo mi ten povie. dúfam , že bude toho istého názoru. musím sa totiž priznať , že mám nízky prah bolesti a neviem ako by som to zvládla ☹ ☹

leanela
17. led 2011

@sjuzi drzim palce aby to najlepsie dopadlo 😵 potom daj vediet, mas 4 tyzdnovy naskok 😉

sjuzi
18. led 2011

@leanela jasné, že napíšem ako dopadnem... 😅 😉

sjuzi
18. led 2011

@janinkad74 tak držíme palce... ja samozrejme, že ak by nastali komplikácie, tak som zmierená aj so sekciou, ale dobrovoľne by som do nej už nešla. Síce som nemala žiadne zdr.komplikácie, ale skôr psych.problémy... a tiež mi vadilo, kým som sa rozhýbala a mohla starať o malého, rozbehnúť kojenie... no vidím v tom viacero negatív... Ale nehovorím... aj prir.pôrod môže byť komplikovaný a ťažký, ale to si nepripúšťam... 😉

lupuch
18. led 2011

@sjuzi Ahojky, poprvé jsem také rodila císařem (nepostupující porod, syn 4050g). Týden před termínem druhého porodu mi řekli, že je to na hraně - přirozený porod x císař. Že malá má ccc 3700g a vše je ok, tak mi ještě nechají deset dní a pak mi rovnou udělají císaře. Za dva dny neskutečný bolesti, kontrakce. Jedna, po 40 minutách druhá a za dalších 30 minut třetí, ale bolestí jsem se svíjela a brečela. Tak jsme vyrazili do porodnice. Cestou kontrakce po 8 minutách. A okamžitý císař, děloha jen průhledná blána. Měla jsem to taktak.

sjuzi
18. led 2011

@lupuch fuuuuuuu a to ako zistili? To bolo také viditeľné, lebo na usg to vraj nie je vidieť... 😒
Ja si hovorím, že budem mať skoro 4 roky po sekcii, tak snáď sa nič nestane. Ale zas za každú cenu to siliť nebudem samozrejme...

lupuch
18. led 2011

@sjuzi Poznali to podle toho, kde mi to bolelo nejvíce. Pod jizvou ve střední čáře a na ultrzvuku měřila prostor mezi hlavičkou miminka a mojim močovým měchýřem. Vycházelo jí tam asi 3mm.

janinkad74
18. led 2011

@sjuzi ahojky. dnes som sa bola zahlásiť a ukázať sa k pôrodníkovi do nemocnice kde chcem rodiť. rozprávali sme sa dlho a hovoril , že sa nemám báť prir.pôrodu. že to zvládnem , ale samozrejme že to nebude siliť. vraj by to malo prejsť v pohode. tak som na 60% zmierená. aj tak mám strach z tých bolestí. 😒 😖

luca30
18. led 2011

Ahoj holky tak i já se přidávám do tohoto tématu, první synek byl plánovaný císařem na 31.12. protože byl koncem pánevním, ale bohužel se mu chtělo na svět o něco dřív, takže mi dělali akutní císařský řez...hodně špatně jsem se hojila a ještě 14 dní po porodu jsem byla v nemocnici, ale těhotenství ok, jen ten porod na nic 😔 😔 😔 No a nyní je naše mimi už otočené hlavičkou dolů, takže mě čeká klasický porod a taky jsem zvědavá jak to bude probíhat...má odhad, že bude stejně velké jako Kubík kolem 3,5 kg, ale prý se tyhle odhady hodně liší....všechno to bude pro mě vlastně jako poprvé...

sjuzi
19. led 2011

@luca30 ahoj! Vidím, že máme rovnaký "problém" a ešte aj rovnaký termín... Tak som zvedavá, ako nakoniec dopadneme, určite napíš, ak by si šla skôr ako ja... 😉
Ja som mala neplánovaného cisára, kvôli tomu, že som 10! dní prenášala a ani po 2 vyvolávačkách sa nič nedialo... Resp. bolesti som mala po vyvolávačke brutálne, ale som sa otvorila po 6tich hodinách tak na pol prsta... 😒
Bolestí sa ani nebojím, myslím, že horšie ako tá vyvolávačka to nebude... 😝 😝 😅

sjuzi
19. led 2011

@janinkad74 tiež nám potom napíš, ako si sa nakoniec rozhodla... najdôležitejšie je, aby bolo bábätko i ty v poriadku, nech to dopadne akokoľvek. Ale ak sa na to necítiš, tak by som to asi nesilila... 😉

janinkad74
19. led 2011

@sjuzi hmm , určite napíšem . v každom prípade aj pre mňa ako napísala luca30 to bude ako poprvé. veď uvidíme 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru