1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

crawler
30. črc 2013

@lucretia7 nemusí se opakovat - u druhého to šlo jako po másle 😉 psychika dělá divy!

mittanna
30. črc 2013

tak jsem v rizikovce včera chytla jiného lékaře, pan docent co sem dojíždí z Prahy zvažuje toho císaře, ale ten měl dovču, tak tam byl včera primář zdejší porodnice ten zase tvrdil, že císař není nutný, tak tomu moc nerozumím 😒 holky, jak by jste se rozhodly? mám za sebou dva porody, vyvolávaný ale přirozený a ten druhý se také vyvolávaný ale ukončen akutním císařem, porod nepostupoval a dcera měla špatné ozvy, tak ted do třetice fakt nevím, císaře se bojím, radši bych rodila normálně, ale mám obavu že se to zvrtne jako udcery a bude akutní císaře, to už je snad lepší ten plánovaný císař, co myslíte?

miranda77
30. črc 2013

@vejula ... no chce to hlídat sacharidy, ale netrpět hlady, protože to pak tělo také reaguje jinak ... (nutriční poradkyně říkala - cukr, med, přislazované potraviny vynechat, ovoce cca 2kusy denně (dvě hrsti))

lucretia7
30. črc 2013

@crawler To je super, ze sa ti to podarilo vdaka pozitivnemu mysleniu, to by mi ani nenapadlo, ze to moze mat taky vplyv...
A prosim ta kedy si isla do porodnice? Na kolko otvorena? Ja sa bojim, ze ked pridem skor, tak to zase zacne zlyhavat. Podla mna sa clovek najlepsie uvolni doma v prostredi bez lekarov a pristrojov...

tarra27
31. črc 2013

@mittanna za mě císař.....pokud jsi měla už jednoho, šla bych i do druhého....

já mám za sebou dva a ten druhý byl ještě lepší než ten první, i když lepší, oba byly v pohodě....a šla bych klidně do třetího...

v některých nemocnicích ho i doporučují....já jsem měla strach z normálního porodu, první tedy jsem měla konec pánevní mimi, tak mi ho akutně udělali, nechtěla jsme zkoušet rodit normálně, u druhého jsme se modlila a těšila, že snad budu rodit taky sekcí...lékař říkal, že pokud bych trvala na spontálním porodu, že mě nutit nemůže...ale že mi doporučuje sekci, za čež já jsem byla ráda....bála jsme se, aby mi nepraskla jizva....

crawler
31. črc 2013

@lucretia7 no já nevěděla na kolik - byla jsem na ko s CS 0, ale pak doma jsem začala mít poslíčky a druhý den, když už jsem byla fakt unavená a stále prodýchávala jsem v 8 večer vyjelli - na příjmu jsem byla na 4 (u prvního jsem se zasekla mezi 3-4) - takže už tohle mě povzbudilo....😉

crawler
31. črc 2013

@mittanna ne podle mě není - plánovaný císař je pro dítě absolutní šok. u vyvolávání už aspoň ví, že se něco děje a navíc to vyvolávání může dopadnout přirozeně 😉 takže rozhodně bych šla do vyvolávání 😉kor, když by jsi raději rodila přirozeně - víš, jaký stres by pro tebe i dítě byl plánovaný císař, kterého se bojíš? za mě se pokusit porodit spontánně 😉

mittanna
31. črc 2013

@crawler vím, žwe císařem to není přirozené, ale prostě nějak pořád nevím, z císaře mám strach kvůli možným komplikacím ( krvácení, embolie atd.), u přirozeného se bojím, že se to bude opakovat jako u dcery a mimi bude v ohrožení, to je také mega stres, zažila jsem to s dcerou najednou mě vezli na sál, nikdo nic neřekl, uspali mě celkově, po probuzení na JIP fyzicky sice docela dobrý ale pochopitelně nějakou dobu bez dcery...ten plánovaný císař prý většinou probíhá v klidu a není potřeba celkové uspání, takže i kontakt s mimískem je hned, aspon tak jsem se to dočetla ...tak fakt nevím... ale moc děkuji za odpovědi...

makuleee
31. črc 2013

@mittanna já měla první císař ne akutní ani plánovaný,měla sem jít na vyvolání ale k vůli špatným ozvám mě vzali raději na císař,protože bychom to prý nezvládli.
druhé těhu jsem chtěla rodit normálně,porod vyvolali skrze špatnou placentu,začala mě bolet jizva tak mě raději chystali na sál,ale nestihlo se,jen natáhnout punčochy a malej se narodil ještě na porodním boxu a sem za to neuvěřitelně ráda 😉 jizva bolela jak se malel dral rychle ven,taky se narodil za 2,5h 🙂
teď sem těhotná potřetí a chci opět rodit přirozeně,do císaře jedině v akutním ohrožení,jinak mě tam nikdo nedostane,prostě to zvládneme normálně i kdyby vyvolávali opět,věřím tomu 🙂

já bych ti poradila aby se nestresovala a udělala to podle svého pocitu,pokud se na porod necítíš tak si řekni o císaře 😉
já sem si ten porod užila a i přes to že sem mále skončila na CS zas,šla bych do toho znovu 😉

lucretia7
31. črc 2013

@crawler Tak to by povzbudilo aj mna 🙂, 4 cm na prijme je fakt pekne po prvej skusenosti. Ja som pred porodom mala CS3, ale napriek tomu vyvolavanie nedopadlo dobre, kontrakcie som sice mala riadne, ale otvaranie zlyhavalo. Neviem od coho to zavisi...
A pred druhym porodom si robila nieco pre to, aby ti to vyslo - myslim brala nejake homeo, skusala triky na vyvolanie porodu a pod.?

dugyna
31. črc 2013

tak aby ste sa nebali rodit - ja som mala prvy cisarsky planovany koli polohe malej :( nevedela som sa s tym zmierit ale riskovat malu som nechcela.
druha som porodila prorodzene bez medikamentov a vsetko ok. porodila som do 2 hod od toho ako sme vstupili do nemocnice. uzasny pocit uzasny zazitok. kazdej odporucam.
treba vediet ze v inych krajinach ako SR je bezne ze sa rodi po cisarskom prirozdene dokonca to zenam odporucaju.
a riziko je minimalne.
drzim palce aby vam to vsetkym vyslo

miranda77
1. srp 2013

za mě, jestli to jde, roďte spontánně ... i když se třeba přirozený porod"nevydaří", tak je to lepší než sekce! Jestli to prostě nejde a musí být plánovaná sekce, tak je možné s miminkem povídat o tom, co ho čeká, aby se ten šok "z vytažení" zmírnil ...

lucretia7
1. srp 2013

Baby a po kolkych mesiacoch od sekcie ste rodili prirodzene? Treba cakat radsej dlhsie? My by sme druhe chceli tak po 2 rokoch...

crawler
2. srp 2013

@lucretia7 mě gynekoložka řekla, že jizva bude plně zahojená po šestinedělí a víc už se stejně nezahojí 😉 takže ty rozestupy mezi těhu jsou bych řekla spíše strašení, protože to víš, že po dvou letech nebude zahojenější než po půl roce apod. 😉

crawler
2. srp 2013

@lucretia7 no naopak - u prvního jsem dělala všechno možné, abych rodila přirozeně a do vody (maliník, masáž hráze, epino, lněné semínko) a u druhého jsem nedělala nic (jen to epino, ale nedotáhla jsem to do konce). Nicméně u druhé jsem zase přenášela a byla opět zabetonovaná na CS 0 a hrozilo, že by mě nemohli vyvolávat (byla nutnost, aby hrdlo aspoň změklo, aby šla zavést tableta) - jinak bych šla na plánovaného císaře. Jenže hned po kontrole jsem měla poslíčky - nic neobvyklého¨- měla jsem je celý 9.měsíc, ale řekla jsem muži ať mi skočí do lékárný pro ricinový olej, že už mě to nebaví, byla jsem unavená - celou noc jsem nespala a tak jsem si v poledne místo oběda dala ricinový koktejl a v 15,00 mi začaly kontra...teda nevěděla jsem, zda to nejsou zase poslíci, ale nakonec jsem je večer v 7 přiživila teplou sprchou a v 8večer jsme vyjeli a to už jsem vokalizovala pěkně v autě 😀 a dál už to znáš 🙂 Jsem hrozně ráda, že jsem ten ricin vyzkoušela - sice si všichni kromě mého muže klepali na čelo - ale vyšlo to! U prvního jsem k němu neměla odvahu až 11 dní po termínu byla sekce...Takže já ho vychvaluji a pokud budu řešit přenášení u třetího, tak do něj půjdu zase 😉

lucretia7
4. srp 2013

@crawler Takze ricinovy olej zabral? To mi ani nehovor 🙂, ja som nad nim uvazovala ked som prenasala, ale nemala som odvahu...
Mozno sme si mohli usetrit uz prvu sekciu. 🙂)
A ked si hovorila o tej psychike, pri prvom porode si bola nejako stresovana? Lebo ja nie a aj tak som sa neotvarala. Je pravda, ze som nerozmyslala nad kontrakciami ako niecim dobrym, ake zase nejako vystrasena som nebola. Ci v akom smere je to dane psychikou?

xmarg04
4. srp 2013

@lucretia7 PO necelych 17 mesicich a v pohode...😉 A taky teda po ricinu, prenasela jsem a vyvolavat by nemohli...😉

crawler
5. srp 2013

@xmarg04 supr - jsem stejný případ 😉 chvála ricinu!

crawler
5. srp 2013

@lucretia7 já jsem u prvního bohužel k ricinu taky nenašla odvahu...třeba by sekce nebyla......no u prvního jsem byla v pohodě v tom smyslu, že jsem se těšila na miminko, ale bála jsem se neznáma a nástřihu...ne, že bych byla hysterická nebo tak, ale strach jsem uvnitř cítila...u druhýho absolutně ne - vyloženě jsem se těšila, kontrakce vnímala jako smysluplnou bolest a svým způsobem si to užívala a při samotném porodu jsem měla strašně silné pocity - nemůžu říct, že to byl orgasmický porod /viděla jsi ten dokument?/, ale řekla bych, že k tomu zas až tak moc nechybělo...Moje rozpoložení u prvního a druhého porodu bylo dost odlišné - u prvního jsem se poddala lékařům - říkali, že to bude nadlouho a já tomu věřila...u druhého jsem vnímala sebe a své pocity - také mi říkali, že to bude nadlouho (kontrakce do kyčlí, které žádný monitor neukáže, takže mi řekli ať jdu spát) - zavřela jsem se v pokoji a prodýchávala a věděla jsem, že žádný spánek nebude...Já nevím, jak to přesně popsat - ale asi jako mít důvěru v to, že jsem žena - rodička a jsem stvořená pro to porodit dítě, že to zvládnu! U prvního jsem nic takového necítila - moje rozpoložení bylo, že když to nepůjde, tak jsem v nemocnici, kdë mi lékaři pomůžou... Hodně mě nabily právě ty Porodní příběhy, protože tam ty ženy uměly krásně popsat své pocity před a při porodu 😉

ladie
5. srp 2013

Holky, já jsem ricinový olej zkoušela 2x (ob den) při přenášení. Poprvé jsem se "jen" vy..ala z podoby, podruhé nic 😒

mittanna
5. srp 2013

holky napište mi svou zkušenost, prosím.....dnes na KO mi řekli, že když nepřijde porod sám, nechají mě v klidu přenášet do 42 tt, jsem po akutním císaři 10 let, myslela jsem, že po císaři se přenášet nesmí? Jak je to tedy s přenášením po císaři? A také s vyvoláváním porodu po císaři? Myslím, že to samo nepřijde.....obě děti co jsem rodila nechtěly ven sami, museli porody vyvolávat a ten druhý skončil sekcí. Díky moc

miranda77
5. srp 2013

@mittanna přenášet nechávají, většinou 7-10dní, je lepší nevyvolávat, ale někde i vyvolají, to záleží na porodnici ... také záleží, co preferuješ ty 😉

mittanna
5. srp 2013

@miranda77 jen chci aby to dopadlo dobře....ale to každá těhulka, vůbec nevím do čeho těm lékařům můžu mluvit a do čeho ne...mám obojí za sebou, normál porod i císaře, ale oba dva začaly vyvoláváním, tak fakt nevím....

miranda77
5. srp 2013

@mittanna no já vím, ten závěr těhu je náročný ... já jsem si pořád říkala, že doktoři vědí, co a proč dělají a hlavně jsem sama sebe ujišťovala, že se děje to nejlepší pro mne a mé dítě ... ale pokud máš v něčem pochybnosti, tak je doktorům sděl, ptej se, konzultuj ... jsou to přeci jenom lidé a někdy něco mohou přehlédnout ...

anetka1701
5. srp 2013

@mittanna mně doktor řekl, že vyvolávat v žádnym případě a přenášet taky nechávají neradi...

lucretia7
6. srp 2013

@crawler No nad tym radsej ani neuvazovat, ze mozno keby sme pri prvom skusili ten ricin, tak by sme porodili spontanne. 🙂)
Uz rozumiem, co myslis tou psychikou, krasne si to popisala. Dokument som nevidela.
Ja som sa nejak nebala, kedze som sa pripravovala, myslela som, ze ani nejaky nastrih nebude... 🙂)
Ale tie bolesti mi velmi nedovolili vnimat porod pozitivne. Ako si sa dokazala od tej bolesti odosobnit a tesit sa? Nemoze to byt prave tym, ze velmi tuzime po prirodzenom porode a teda je to pre nas vyzva? Uz teraz si viem predstavit, ze kazdy cm otvorenia by ma potesil...
Ja som to pri prvom brala ako samozrejmost, ze nejako porodim, takze som si to moc neuzivala a skor trpela. Ine baby napriek tomu porodia bez sekcie. :-/
Myslis, ze tie Porodne pribehy zozeniem aj na SK? Skusim pripadne pozriet niekde na webe...

crawler
7. srp 2013

@mittanna mě řekli, že mě nechají přenášet do konce 41tt až 10 dní - podle toho, zda se aspoň malinko pohne čípek, aby šlo vyvolávat, vyvolávali by co nejmírněji...
@ladie já ani žádný průjem neměla - prostě mě po nápoji začaly kontrakce.asi jsi v reálu ještě nepřenášela nebo prostě miminko ještě nebylo připravené. Stadelmann jasně říká, že nápoj může zafungovat jedině tehdy pokud se již opravdu přenáší a miminko je zralé se narodit.
@lucretia7 já si myslím, že ano, že ten důvod je právě to, že jsem po přirozenéím porodu neskonale toužila. Jak to napsala v knize jedna maminka - každou kontrakci vnímala jako vlnu na které se musí nechat unášet směrem ke břehu a ne se vlně vzpírat a jít proti bolesti. A je to přesné - každá kontrakce sílí sílí¨až dosáhne vrcholu a já po nich klouzala a unášela jsem se směrem k závěru porodu tedy k miminku. Ale nemysli si, ze začátku mi to nešlo - byla jsem tam totiž sama - manžel musel odvést synka k rodičům a než se vrátil, tak jsem tam na to byla asi 2,5hodiny sama a neuměla jsem tu bolest zpracovat, ale když muž přišel, tak nedělal nic (/nic jsem od něj nechtěla) - stačila mi ta jeho přítomnost, nabyla jsem na jistotě, věřila, že to dobře skončí a přestala jsem vnímat čas - vytrhly mě vždy jen kontroly, jak se otvírám...Ten dokument stáhni na stahuj.cz - to musíš vidět!!! a tu knihu pokud neseženeš, tak písni, odprodala bych Ti ji za symbolickou cenu...jen teda nevím, kolik by bylo poštovné...

ladie
7. srp 2013

@crawler já už přenášela a 2 dny po nápoji jsem se měla jít domluvit na vyvolávání, které by bylo následující den 😖 Každopádně prcek se pak rozhodl sám, že si "prokopne bazén", ale jaksi to nedopadlo podle představ 😒

Kamarádky mají s ricinovým olejem zkušenost tak 50:50. Buď nic (nebo průjem) neno se to fakt rozjede 🙂 A člověk pak zkusí všechno, že 🙂

crawler
7. srp 2013

@ladie no jde o to, že jsi třeba neměla správně vypočtený termín - jedině, že bys věděla den, kdy jsi otěhotněla...ale neříkám, že je ricin všemocný...já na něj ale spoléhala a vyplatilo se to 😀

miranda77
7. srp 2013

@crawler ... přesně také jsem měla partnera u sebe ... ani jsem nechtěla, aby něco dělal, ale byla jsem ráda, že tam je ... a vydržel to celou dobu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru