1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

zorina82
7. srp 2011

@blueapple súhlasím,najdôležitejšie je zdravie bábätka aj matky,ak je to nutné aj cisárskym rezom samozrejme.Tiež neviem,ako by dopadol moj prvý pôrod,keby nebol ukončený CR,ani na to nechcem pomyslieť.

zorina82
7. srp 2011

@vinyan to je super 🙂 ,nech to dobre dopadne,keby to aj predsa dopadlo ináč (sekciou),nič si nevyčítaj,aj tak je najdoležitejšie tvoje zdravie a bábätka.No porodnica kde som ja rodila k tomu vag.porodu po sekcii nebola naklonená,mala som horšie podmienky,ale predsa som išla do toho,nechcelo sa mi cestovať niekam do BA alebo pod.,preto je fajn,že si si našla vhodnú pôrodnicu,že si sa zhodla s primárom,je veľká pravdepodobnosť,že ti to vyjde.

kalo
8. srp 2011

@blueapple Tak já jsem v opačné situaci...v porodnici mě nutí k vagin.porodu i když Nechci, nechci, nechci!!! 😒 To, že mám úzkou pánev (všechn tři míry), jsem po císaři a rodit normálně je proti mé vůli prý není indikace k CŘ ☹ Akorkát mě to teď ke konci těhotenství pěkně stresuje....

janyjany
8. srp 2011

Ahoj Kalo, několikrát jsme spolu něco debatovaly... první porod, poloha příčná, cukrovka... a mohu ti z vlastní zkušenosti říct, neboj se, já se tak strašně bála, že jsem nemohla ani spát, a vše dobře dopadlo, druhý porod byl nakonec normální, taže mohu srovnat císaře ai norm a obojí má něco do sebe, ale nic není jednoduchý...

janyjany
8. srp 2011

@kalo 1. porod jsem měla normální, dcera měla 4000g - něco strašnýho nemohla jsem porodit(indukce - všechno vyzkoušeli skončila jsem na 8 cm , špatná plodová voda, 18 hod ve velkých bolestech(10 hod otvírání o jeden cm), 2 pup. omotany - nakonec teda udělali sekci, tu jsem cítila, takže mě pak uspali úplně, když malou vyndali, ale pak vše dobrý, nic mě nebolelo, rychle jsem se hojila, žádný následky. Takže pohodička. 2. porod 3 dny doma v bolestech, pak do porodnice a za 2 hodiny od příjezdu jsem už rodila a za 15 min byla malá na světě přirozeně. Byla malá 2,5kg, to jediný mě teda trochu uklidnovalo, doktorka říkala, že i 3 kg dítě je pro mě problém, jsem taky dole úzká...i tak mě teda potrhala solidně... ale změnila jsem porodnici a chtěla jsem jedině sc, ale když se to rozběhlo samo, tak jsem se rozhodla, že to zkusím... Sc jsem měla plánovanou až za tyden, ale udělali by mi jí, kdybych na ní trvala...myslím, že obě jsme měli cukrovku.A kde rodíš? Co změnit porodnici? U mě to zabralo...

blueapple
8. srp 2011

@kalo také doporučuji změnit porodnici. Pokud je těhu bez problémů, dostatečný odstup od porodů a není indikace, lékaři se bohužel slepě drží těch svých hodnocení porodnic - kolik je % císařů a snaží se to číslo změnšovat, někdy za každou cenu.
Jinak ještě jeden tip, už jsem ho tu psala, pokud Tě donutí rodit vaginálně a opravdu to nechceš, stěžuj si na jizvu, jakmile bolí, aspoň tady v porodnici si nikdo nevezme na odpovědnost případnou rupturu, nikdo Ti to nedokáže, že případně nebolí a známá kamarádky šla okamžitě na sál. Když se rodí vaginálně, stejně se Tě budou pořád ptát, co jizva...

skybaby
9. srp 2011

Ahojte, ja som sem párkrát pisala na začiatku tehu a strašne som chcela rodiť normálne, ale dnes som to vzdala. Mala je velkostne a vahovo 2 týždne dopredu a uz teraz odhadom váži 2200g. Tak sa teda zmierujem s druhým cs. Ale hlavne vam všetkým želám nech sa vam podari rodiť ako si zelate 😉

blueapple
9. srp 2011

@skybaby nic si z toho nedělej, nic není důležitější , než aby se Ti miminko narodilo v pořádku a zdravé. A to císař zaručí s větší pravděpodobností ! Samozřejmě je nutné počítat, že je to velká břišní operace s většími riziky pro maminku, ale pro dítě s minimálními. To je pro mě zásadní. Vůbec nepřemýšlím nad tím, že jsem nebyla "schopná" porodit dítě vaginálně ! Vždyť to je hloupost. Císař je také porod ! A jaký ! Riskujeme pro miminko vlastní zdraví. Bolest "po" si také "užijeme". Nějaké pocity selhání nejsou v žádném případě na místě. Vztah k miminku se přece neprokazuje tím, jak kdo porodil, ale láskou k němu a péčí o něj.

Ještě je brzy na odhad konečné porodní váhy, navíc, na UTZ se tak úplně nedá spoléhat, u mého syna se UTZ zmýlil, ukázal pár hodin před porodem o půl kila méně, než skutečně měl, což je docela dost, takže UTZ moc nevěřím ! Třeba to u Tebe bude před porodem OK a budeš moci zkusit ten vaginální! Držím palce.

salomuska
9. srp 2011

@skybaby ahoj, nevzdavaj nadej, ak po spontannom porode velmi tuzis. skus obmedzit sladkosti a jednoduche cukry (biele pecivo a pod.), mozno to pomoze aby babetko pomalsie priberalo...a nezabudni na to, ze utz sa moze mylit! navyse nikdy nevies, v ktorom tyzdni porodis...moja prva dcera mala 4,2 kg, strasili ma, ze druhe bude este vacsie - a nebolo, mozno aj ta strava pomohla 😉 - 3,7kg. a zakazdym mi ultrazvuk odhadoval viac ako bola skutocnost.

mili.21
9. srp 2011

holky jak je to pokud je první císař a u druhého taky, jak je to pak s léčením, bolí jizva více než u prvního, prý se hůř hojí a je více bolestivější a je s ní více problémů? nemáte některá zkušenost ????

lennetfrigg
10. srp 2011

Ahoj holky, snad nevadí, že se k Vám přidám. Nějak nejde v noci spát, tak brouzdam po Koníkovi. Ja se dozvěděla, že budu rodit císařem - tedy s největší pravděpodobností, včera. Prvního prcka jsem taky měla císařem, měla jsem vyvolávaný porod, kdy po třech dnech pokusů, které k ničemu nevedly, byl pro mne císař vysvobozením. Hojila jsem se dobře, za pár dnů jsem byla bez bolesti. Jen kojení jsme nezvládli. Teď jsem si myslela, že budu rodit přirozeně, je to od prvního zákroku 3,5 roku. Ale dr. příliš nechce, mám větší hmotnost, prý i miminko by mohlo být velké (první měl skoro 4 kg), tak uvidíme. Příští týden se asi definitivně rozhodne. Ale tenhle doktor preferuje přirozené porody, takže pokud se už rozhodne k císaři, tak asi ví, co dělá. Jen já teď nad tím pořád přemýšlím a snažím se psychicky připravit. 😉 Ale souhlasím s @blueapple , hlavní je, že mimi i maminka jsou zdravé a rozhodně bych si nevyčítala, že jsem porodila císařem.
Tak zkusím jít spát, za chvilku taťka vstává do práce. 😉

skybaby
10. srp 2011

@blueapple
@salomuska
baby dakujem za povzbudenie, nie je to tak ze by som chcela nasilu prirodzeny porod, ani nebudem mat pocit zlyhania, ak to bude cisarsky, ale rada by som proste ten prirodzeny porod zazila 😉
prva dcerka mala pri porode 4260, takze preto je predpoklad ze aj druha bude velka a teda uz to teraz tak vyzera 😀
strasne jem sladkosti to je pravda, tak to fakt skusim obmedzit a uvidime ako to cele dopadne .... ale mate pravdu, ze najdolezitejsie je aby na konci bolo zdrave babatko a mamina, ktora zvladla porod, nech uz akymkolvek sposobom 😵

@lennetfrigg drzim palce na ten prirodzeny ked si to zelas 😉

lennetfrigg
10. srp 2011

@skybaby děkuju za přání. Já to nechám prostě na dr. Věřím, že ví, co dělá a pokud rozhodne o císaři, tak to tak prostě bude. Jak jsem psala, on fakt preferuje přirozené porody, takže pokud se rozhodne pro císaře, určitě ví proč. Jen nevím, jak budem bojovat opět s kojením. Jak jste na tom holky byly po císařích vy? Rozjelo se Vám mlíko? Mně to celkem trvalo a malého mi přikrmovali, nenosili, takže se nám to fakt moc nepovedlo. 😖

mirunda
10. srp 2011

Ahojte maminky..chtěla bych se zeptat, jakou tloušťku jizvy jste měly před druhým porodem a jestli jste rodily normálně nebo zase císařem.. já se bohužel dneska dozvěděla, že mám tloušťku 2mm a ještě váha miminka není uplně nízká - přestože ho "vážili" 2x a rozdíl tam byl skoro 400g - tak bůhví jaká ta váha opravdu je :( Jenže já jsem z toho hrozně smutná, chtěla bych hrozně moc rodit přirozeně..

mirunda
10. srp 2011

@lennetfrigg já měla s kojením problémy, malou mi dokrmovali už v porodnici, hlavně rovnou z flašky 😝 Pak jsem se snažila rozkojit 2 měsíce a povedlo se - kojila jsem plně do půl roku a celkově rok.. takže to jsem pyšná.. hodně mi pomohly homeopatika.. ze začátku jsem pak dokrmovala i doma, chodila jsem každý týden s malou na vážení a pak si půjčila váhu i domu.. byl to děs.. ale stálo to za to.. 😵

anetka1701
10. srp 2011

holky, je tu někdo, kdo si fakt "vydupal" císaře tím, že si stěžoval na jizvu?? Já mám ještě času dost, ale jsem z toho špatná - chci otěhotně cca. rok po prvním, všici doktoři co mě viděj mi říkaj, jak mám jizvu pěknou. Můj gyndař mi říkal, že by mně radši viděl zase na císaři kvůli tomu, jak byl první porod problémovej - neotevírala jsem se fakt vůbec - a akutní císař protože malý padaly ozvy :o( V porodce mi říkali, že by semnou zkusili rodit normálně... Ale já se bojim!!! Nechci slyšet, že neni se čeho bát - mám strach, šíleněj, hroznej, obrovskej a rodit normálně prostě nechci... Po zkušenostech z minulýho porodu už mně k tomu nikdo nutit nemůže, fakt mám těžkej blok. Všichni říkaj, jak tu bolest pak zapomenu - kulový, nezapomněla jsem ani trochu :o( Pokud by šlo o mýho gyndaře, tak mi SC udělá sám, ale já nechci rodit v porodnici kde on dělá, chci zase tam jak minule, bylo to super, krásně jsme se rozkojili, malou jsem dostala dvě a půl hodiny co se narodila a měla jsem jí dlouho, druhej den večer už u sebe na pokoji, fakt paráda... Ale tam mně budou nutit do přirozenýho porodu a to já prostě nechci... Myslíte, že když budu dělat hérečku, jak mně bolí a tahá v jizvě, že mi toho císaře udělaj i tam, nebo to nemá cenu?? :o( Jsem z toho fakt zoufalá, potřebuju si to sama v sobě vyřešit, než vůbec půjdu do druhýho těhu...

romcovaklarka
10. srp 2011

@lennetfrigg Tak mně naštěstí malého přinesli prvně přiložit asi 1,5 hodiny po narození - to bylo asi v deset večer, pak po půlnoci, pak ráno, pak jsem ho měla na odpoledne u sebe a třetí den mi ho už dali ráno na pokoj a zůstal tam. To jsem ho začala hodně přikládat a tak a postupně začalo být i mlíčko. Takže jsme se rozkojili 4. den po porodu. Vůbec nepřikrmovali, jenom poslední den předtím, než začal přibírat, tak ho vážili a že už zhubnul skoro 10% váhy, tak strašili, že pokud to půjde ještě dolů, že by mohl být nutný dokrm, ale naštěstí se to zrovna zlomilo a večer už měl o 4 deka víc 🙂 Jo a bylo to v Benešově.

mirunda
10. srp 2011

@anetka1701 můžu se zeptat, kde jsi rodila? Někde v Praze? Myslím, že tě nutit nemůžou, nevím, řekla bych, že pomůže dělat trochu hérečku.. a ono taky až budeš mít ke konci těhu, tak je pro doktory důležitý odhad váhy miminka a taky tu tloušťku dělohy v místě jizvy.. takže teď ti doktor může říkat co chce, ale pak to může být jinak.. u mě se dr. hodně divil, že chci rodit přirozeně, prý je víc maminek, které chtějí naopak císaře..

anetka1701
10. srp 2011

@mirunda v Havlíčkově Brodě :o) asi héérečku udělám, chci tam zase... jsem 100% spokojená, byla to bomba...

mirunda
10. srp 2011

@anetka1701 a proč tak daleko od Prahy? Nebo nebydlíš v Praze? Že to máš zapsaný v pase 🙂 Někdo ti to tam doporučil?

anetka1701
11. srp 2011

@mirunda toho času jsem bydlala mimo Prahu a ta porodka měla fakt výborný reference. Proto jsem neváhala...

mirunda
11. srp 2011

@anetka1701 chápu.. taky teď budu rodit mimo Prahu - zaprvý mě v Praze dost zklamali při prvním porodu a za další taktéž dobré reference 🙂 Tak snad to stihneme 🙂

blueapple
11. srp 2011

@anetka1701 sama s tím zkušenost nemám, ale známá kamarádky si u nás v porodnici (ČB) po příjezdu na jizvu stěžovala a okamžitě šla na sál ! Takhle to prý tady probíhá, žádný doktor si nevezme na odpovědnost pokračovat ve vaginálním porodu. Takže mi to radila kolegyně, kdybych chtěla dalšího císaře a neměla jiné indikace. Ale vzhledem k tomu, že chceš rodit do ani ne 2 let po prvním, tak Ti podle mě dají na vývěr jen díky tomu.

anetka1701
11. srp 2011

@mirunda když jsem to řešila s doktorem (gyndu jsem si nechala v Praze) a řekla jsem, že nechci rodit v Praze, tak mi doktor říkal, že to je super nápad - že ta Praha je fakt továrna na děti... Myslím že má recht :o)
@blueapple díky, uvidim :o) snad to klapne...

mirunda
11. srp 2011

@anetka1701 jojo, to je fakt.. tchýně rodila 2x až ve Vrchlabí.. a to vcelku nedávno - 10 a 5 let.. jinak teď mě ještě napadlo, že mi třeba v těch Hořovicích řekli, že berou velký ohled na rodičku, co chce.. jinak by mě objednal na císaře o týden dřív, než jsem navrhla já.. tak asi taky hodně záleží na doktorovi.. kdyby ti tam dělali problémy, tak můžeš jít rodit jinam..

skybaby
11. srp 2011

ja som veru problemy s kojenim mala, prvy krat mi malu priniesli prilozit az nejakych 14 hodin po porode a podla mna ju pocas toho casu aj dokrmovali, kedze mala 4,2 kg a podla nich bola hladna ..... ja som ju sice potom co najcastejsie prikladala, aleaj dokrmovala a takto sme vydrzali asi dva mesiace a potom sme boli uz len na UM 😒

vinyan
19. srp 2011

Vraj mlieko sa tvori uz pred porodom. Ked moze babo hned sat a velakrat, tak ani prsia sa nemusia naliat. Treba dbat na techniku kojenia a ci babo vie pit a tak... dobra laktacna sestra/ poradkyna vie dost pomoct.

venika86
7. zář 2011

Holky, které jste z Brna, kde myslíte, že mám největší šanci porodit přirozeně, když jsem po císaři. Byla jsem poprvé v Bohunicích a říkala si, že tam půjdu asi znovu, ale myslím, že tam nebudou nadšeni a kuchnou mě. co myslíte?

laska.nezna.hranic
8. zář 2011

dlouho jsem sem chodila jen nakukovat... ale tak už to taky máme za sebou a po prvním císaři se nám podařilo porodit přirozeně. už jsem v to moc nedoufala, ale povedlo se 🙂 takže to problém není, ale samozřejmě to záleží na spoustě faktorů...

venika86
8. zář 2011

@laska.nezna.hranic jééé, tak to gratuluju. Máš určitě výhodu v tom, že už jsi byla dva roky po cíaři. To já nebudu ani rok a půl a proto chtějí udělat další CS. Sice to není 100%, ale můj gynekolog pořád říká, že se k tomu budou přiklánět atd. Taky tedy záleží na velikosti miminka a dalších věcech. A zajímalo by mě tvé srovnání obou porodů .... Bála jsi se přirozeného porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru