1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

monula535
2. dub 2013

@dulkagabulka super clanok 🙂

peneloppa
2. dub 2013

Ahojte, ja mam podobne skusenosti ako leanax. Prve tehu bez opytania ukoncili sekciou, mala som zle prietoky a babatko nevyzivovala placenta. Druhe babo som chcela skalopevne porodit normalne. Aj sme sa o to pokusali, vyskusali na mne rozne prostriedky, no marne, dr usudili, ze porod vobec nepostupuje, neotvarala som sa a o chvilu som uz lezala na stole, urobili SC. Nicoho sa netreba bat. Lekari su tam od toho aby pomohli. Vsetko bude ok, drzim palce.

moon1979
2. dub 2013

@leanax ahojky, ako dlho ťa nechali prenášať?

leanax
2. dub 2013

ahoj, prenášala som sedem dní ☹

romcovaklarka
2. dub 2013

@moon1979 Ne, to teda ne 😕 To se snad dnes už ani nesmí? Natož po sekci... U mě šlo vše jak po drátkách, takže ani nic takového nebylo třeba, ale tenhle zákrok je riskantní i u mamin, co nemají jizvu po sekci, je riskantní i pro mimčo a myslím, že už by se snad ani neměl provádět 🤐

leanax
2. dub 2013

@moon1979 2,2mm je málo nato aby si rodila normálne, aspoň mne tak bolo povedané, že jazva musí byť zahojená minimálne na 3mm ak by bolo menej tak sa neodporúča...

moon1979
2. dub 2013

@romcovaklarka na SVK to robia žial bežne ...

@leanax no a mne povedali, že sa pokúsime ... mám obavy :(

natama
2. dub 2013

@moon1979 treba u prazskeho Apolinare taky nechavaji normalne pokud je jizva -+2mm
treba v Motole ji zas nemeri vubec

moon1979
2. dub 2013

@natama inak toto je fakt čudné, že nie sú jednotné postupy ...

natama
2. dub 2013

@moon1979 jj a staci v Praze popojet jeste o kousek vedle a tam zase nechavaji pokud je minimalne 3,5 mm 🙂

vecernice
5. dub 2013

ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s koncem těhotenství, pokud jizva už je nezměřitelná?

miranda77
5. dub 2013

@vecernice ... to není povzbudivé ... já měla ztenčení až ve 40tt ... asi bych hoooodně ležela, odpočívala, rozhodně nenamáhala břicho (zvedat se přes bok jako po sekci), nic nezvedala!!! A při bolesti v oblasti jizvy kontrola u MUDr. ... Tělo má úžasnou schopnost sebeléčení ... někdo psal, že měl symptomatické okénko v jizvě a prostě na další kontrole zmizelo ...

vecernice
5. dub 2013

@miranda77 děkuju! no já před třemi týdny měla 7mm a včera najednou nezměřitelná, ale na utz v porodnici mi k tomu řekli jen to, že to bude sekce. tak ležím od včera a snažím se zjistit, co a jak. jinak o jizvě právě vůbec nevím, nebolí. jen břicho tvrdne furt, mám magnezko a teď zas i utroš, ale asi holt dráždivá děloha....

vecernice
5. dub 2013

@miranda77 a měřili ti jizvu i předtím? oni ji často neměří vůbec, jak jsem zjitsila...

miranda77
5. dub 2013

@vecernice 7mm je krásných ... no já bych ještě neházela flintu do žita ... třeba to jen"špatně" naměřil ... měření ultrazvukem je dost nepřesné ... Jizva se většinou kontroluje až ke konci těhotenství - kritická období jsou kolem 20tt a 32tt, kdy se prudce zvýší obsah plodové vody ... a pak před porodem 38tt, zda je děloha připravená k přirozenému porodu (to by měla být síla 3,5mm, ale není to směrodatné - důležitější je pružnost)
Můžeš ještě zkusit konzultaci s jiným doktorem/porodníkem ... v jiné porodnici.

brumka
5. dub 2013

ahojte ak sa ozem pridavam sa k vam z drruheho porodu mamstarsnu fobiu, to co som prezila neprajem ani najvadsiemu nepriatelovi, a potom ked som potratila at teraz to vyzera ze to dotiahneme 🙂 ale porodu sa bojim moj gynekolog trvdi ze sekcia ale ze to musii porodnik rozhodnut tak idem an slepo, mam od chirurga a este od alergologa budem mat odporucanie na sekciu ale co som pocula ze dakotrym doktorom sa to zda malo diagniz a este mam jednu s ktorou beham po lekaroch a nik nevie co to mam z coho a ci mi to zmyzne. a aku mam hrubu javu neviem v knizke nemam nic napisane :( viem ze je dlha 15cm a hojila sa strasne dlho a ako rastie brusko ma boli vnutorna jazva az am to tak reze mala som to aj mimo tehotenstva tak vobecneviem nacom som sekciu chcem ved mi bola odporucana

vecernice
5. dub 2013

@miranda77 já byla včera na utz v porodnici a pak ještě u svého, oba jivzu "naměřili" stejně, takže žádná. mimčo je na svůj týden dosti veliké, tak snad proto tak rapidní ztenčení. doufat v zázrak, jako že se zase zlepší ale nebudu ...
jen prostě dofufám, že to vydrží aspoň týdny, než bude zralejší.
já jsem od počátku riziková kvůli předchozímu těhotentství, tak proto mi ji měřili už dřív....

miranda77
5. dub 2013

@vecernice no ještě můžeš omezit sladkosti (i ovoce, cca 2ks denně)), popř. sacharidy (přílohy, chleba, rohlíky apod.), aby mimčo tolik nepřibývalo ... A v zázrak také věř - pozitivní myšlení úspěch přináší a nic se tím nezkazí 😀 ...

miranda77
5. dub 2013

@vecernice Držím palce!!!

jitaurbanova
6. dub 2013

Ahojky!!!! Já jsem porodila 11/ 2010 CS, protože malej nebyl hlavičkou dolů. I když jsou mezi námi takové maminky, že jdou do přirozeného porodu, já jsem se bála a vybrala si CS. Za 3 měsíce budu rodit znova a chtěla bych porodit přirozeně. Moje dr. říkala, že když nebudou komplikace, tak do toho jít můžu, ale že primář zdejší porodnice je po prvním CS i pro druhý, takže jsem zvědavá, jak to dopadne.... největší strach mám z toho, že když budu rodit přirozeně, aby mi nějaká mladá porodní asistentka nepřišla tlačit na břicho

ninive16
6. dub 2013

Ja som prvé rodila normálne, druhé sekciou (koniec panvový )- 5/2011 a teraz normálne. Nikto sa nevyjadril na jazvu, nik nič nerieši. Sekcia bola pre mňa pohodovejšia, ale rozhodnutie lekárov beriem.

helcenka
6. dub 2013

@jitaurbanova - já myslím, že v naší porodnici nejsou vůbec po císaři znovu pro císaře..., podle mě se to jen tak říká. Já po prvním CS rodila normálně, dohodla jsem se tak i se svým doktorem, žádné komplikace nebyly a v porodnici vůbec nikdo neuvažoval o císaři, přijela jsem, hned mě hnali na sál, jen jsem celou dobu musela být připíchnutá na monitoru a nesměla vstávat.
A to tlačení na břicho, díky letité zkušené porodní asistentce, když už jsem tlačila hoooodně dlouho se souhlasem doktora, když už byla malá hlavičkou a ramínkem venku, mírně zatlačila na břicho pod želudkem a vše bylo v naprostém pořádku, malá hned venku a žádné komplikace nenastaly.

A podobnou zkušenost má i kamarádka, která rodila taky ve stejné porodnici, dokonce jen 19 měsíců po prvním porodu, ten byl také CS, druhý porod přirozeně a také nikdo neuvažoval, že by měla rodit také CS.

Jde spíš o to, že po prvním CS nabídnou další porod také CS, můj dr. mi také dával na výběr, jestli chci podruhé rodit CS, že není problém napsat mi to...

jitaurbanova
7. dub 2013

@helcenka já když jsem rodila poprvé, tak tam byl jiný primář než teď, takže tohle mi jen tlumočila dr. Samozřejmě, když bude vše ok a dr. mi řekne, že nevidí důvod, proč bych neměla rodit přirozeně, tak budu chtít rodit normálně. Ale člověk míní, život mění, že? 🙂

helcenka
8. dub 2013

@jitaurbanova - to i za mě mi tvrdili, že mě určitě budou tlačit v porodnici do císaře, tak jsem byla připravená "bojovat" o normální porod, když jsem ho měla schválený od mého dr. a nakonec jsem vůbec bojovat nemusela, do konce těhu jsem byla v péči svého dr a do porodnice jsem přijela až rodit. Přijela jsem, doktor, co měl službu mě prohlédl, vypsali se papíry a už jsem šupajdila na sál, o císaři se vůbec nikdo nemínil ani slovíčkem.
Nakonec přijel i můj dr, měl zrovna službu v nemocnici a tak jsme během 3 hodin spolu odrodili. Byl se tam na mě podívat i primář, další doktorka a dokonce i uklízečka čekala, mezi dveřma, aby mohla vytřít...
Jo a ta kamarádka rodila nedávno a také o císaři nepadlo v porodnici ani slovo...
Tak držím palce, ať to vyjde vše na jedničku. Nejdůležitější je zdraví, ať už se miminko narodí tak nebo onak...

ivanat
8. dub 2013

@miranda77 Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo sa vlastne meria jazva, o tom fakt čítam prvý krát, rodila som v 9/2010 sekciou, teraz čakáme tiež v septembri a nikto sa ma zatiaľ na jazvu nikdy neopýtal ani mi ju nejako nepozerali. Ďakujem.

miranda77
8. dub 2013

@ivanat Jizva se měří nejčastěji až na konci těhu, kdy je děloha nejvíce"roztažená" ... ta se postupně ztenčuje a v místě jizvy, nejslabší místo, může dojít v velkému ztenčení, symptomatickému okénku, popř ruptuře ... Během těhotenství či před otěhotněním nemají naměřené hodnoty význam (pokud se již nevysktl problém ...bolest v místě, obtížné hojení apod.) Mně ji po sekci změřili až ve 40tt ...

jitaurbanova
8. dub 2013

@helcenka Tak nějak to dopadnout musí 🙂 a jak píšete, hlavně aby to bylo v pořádku. Pokud bude vše ok a moje dr. mi řekne, že není na CS důvod, tak budu také bojovot 🙂 Asi tuším kdo je váš lékař 🙂 a na něho kdybych tam také natrefila, tak budu v pohodě, protože to je Pan doktor. Díky

nasekuratko
9. dub 2013

Ahoj holky, cekam druhe miminko a prvni porod byl CS kvuli poloze miminka. Nejsem zastance cisare, nemam na to vubec dobre vzpominky, ale bojim se i prirozeneho porodu.
Muze byt epidural i u rodicky, co ma jizvu?
A nechava se prenaset i maminky, co maji uz po CS? 😕

kikimaruska
9. dub 2013

Ahojky. První porod jsem měla akutním SC a hodně předčasně, takže druhý porod jsem měla vlastně jako prvorodička....odrodila sem přirozeně a velmi rychle. Taky sem se hodně bála, ale vše dobře dopadlo a mám doma donošené druhé krásné miminko 🙂 . Jinak abych mohla rodit přirozeně, je podmínka šíře jizvy po SC nejméne 4mm (měla sem 5mm) a mimi nesmí být veliké, tj.nad 4 kg... 😉

martulikk
20. dub 2013

@nasekuratko měla jsem 1.porod SC (taky kvůli ppkp ve 39+1) a 2. normálně (39+0)... přenášet se nenechává, nesmí se ale ani vyvolávat... moje doktorka mi dala týden navíc po 1.termínu (z toho 13.tt), kdybych do té doby neporodila, čekal by mě zase SC... někde epidurál dávají, u nás jsem měla holt "smůlu", musela jsem odrodit bez jakýchkoliv utišujících prostředků... protože kdyby při porodu praskla jizva na děloze a já to necítila, byl by to průšvih... ale zvládnout se to dá 😉 myslela jsem, že to snad nepřežiju, jak to bolelo (hlavně kolem té jizvy, nevím jestli ty bolesti bývají jiné) 😅 ale přežila jsem, mám krásnou holčičku a bolest už je dávno zapomenuta 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru