1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

miranda77
26. srp 2013

@mittanna tak mi tak přijde, že máš růžové brýle zamilovaných 😀

lucretia7
28. srp 2013

@miranda77 Tak pozeram, ze diskusia uz je trochu o inom 🙂, nechcem mimo misu, ale este som rozmyslala, ci sa ta jazva po cisarskom neroztiahne v dalsim tehotenstve. Teda ked je odstup dlhy, tak asi nie, ale co tak po roku? Ci ju vobec nie je zbytocne natierat. 🙂)
Inak suhlasim, co pises s tymi biologickymi rodicmi, predsa len je to ine. Ale niekedy to skratka nejde...

miranda77
29. srp 2013

@lucretia7 roztáhne se, ztenčí - může dokonce vzniknout symptomatické okénko, ale tohle vše by měli lékaři poznat z UTZ ... pokud nedojde k výraznému ztenčení (někdo uvádí 2mm jiný 2,5mm směrnice 3,5mm) je možný pokus o přirozený porod (nejsou-li jiné komplikace)
Důležité je kontrolovat jizvu ještě před otěhotněním - prý je důležitý tvar ... 😒

lucretia7
29. srp 2013

@miranda77 A co sa tyka vonkajsej jazvy na bruchu? Aka ti zostala po dalsom tehotenstve?
Tak ja pocitam s UTZ pred dalsim otrhotnenim, ale ani to nemusi mat vypovednu hodnotu, mozno sa jazva aj tak stensi na tie 2-3 mm. ☹

miranda77
30. srp 2013

@lucretia7 ta na břiše je pořád stejná - mám tam dvě tenounké čárky - možná trošku více zhnědly, ale to může být přechodné 😉
přesně tak, co udělá jizva behem těhu nikdo neví ... je to i o štěstí 😔

miranda77
3. zář 2013

@mittanna tak jak???

natama
3. zář 2013

@miranda77 jaky tvar jizvy je dulezity, vis o tom neco blizsiho? 🙂

miranda77
3. zář 2013

@natama nic bližšího nevím ...

miranda77
5. zář 2013

@natama tak jsem se včera zeptala na kontrole u MUDr. - na UTZ je vidět jizva jako čárka - pokud má tvar do A nebo jako střecha , tak to značí problém ....

mittanna
6. zář 2013

@miranda77 ahojky....v porodnici se mi nešlo přihlasit na net přs mobil, jinak bych psala hned....už jsme doma....obě dvě. zdravé a živé...mě se tak hrozně ulevilo!!!! Byl to plánovaný císař v častečné anestezii. chtěla jsem malou hned vidět...při napichování do zad jsem trochu zmatkovala ale nakonec to pan doktor zvládl... ve svých 37 letech jsem se držela zdrav.sestřičky za ruku a klepala se jak ratlík pak mi ztuhlo půl těla a byla to rychlovka, za chvíli mi malou ukázali pod plentou....apgara měla 10 10 10....pak jí umyli jěště jednou mi jí ukázali a odnesli, pak mě šili atd. dospávací pokoj atd. pak pooperační. když to začalo řicházet k sobě, děs běs....ale zaplatbanbůh za toho plán.císaře..nakonec tak rozhodli lékaři a jsem vděčná....nejdřív chtěli zkusit vyvolávat aspon jedním pokusem po předchízející sekci, naštěstí si to rozmysleli.....malá měla 4520g a 54 cm...podle dr. bych jí neporodila bud by nevydržela stará jizva nebo by malá neprošla...každopádně by to skončilo akutní sekcí, takto to byl císař plánovaný a tím tudíž snížení všech rizik....malá je užasná, trošku zhubla ale je kouzelná....tatínek se nám s tím pere, neví jak se k tomu postavit, najednu stranu je prý štastný na druhou má pořád strach, nevím z čeho, uvidím co přinese čas....ted je nejdůležitější že je malá vpořádku.....moc děkuji za podporu, byla jsem příšerně vystrašená...díky moc

granda
6. zář 2013

ahojky, holky,
musim se kvam pridat.... planujeme druhy miminko a první bylo akutnim CS,,, A TAK MAM TEDKA STRACH,,, ještě nechci tehotnet, ale na jare a v lete uz jo,aby mi to vyslo na materske...
mam rict na gynde, at mi prohledne jizvu,??byla jsem na gynde po 6nedeli a mam nárok ještě letos jednou? ja nevim a nikde jsem info nenasla...

pebecka
6. zář 2013

@granda nárok preventivni prohlídku mas myslim jednou za pul roku a pokud bys chtěla konzultaci kvůli jizve a otehotneni, myslim , ze by te doktor urcite neodmitl. naopak si myslim, ze by to ocenil

zdenkam
6. zář 2013

necitam celu diskusiu, ale pridavam svoju skusenost, mozno posmeli. Prvy porod som mala na emergency cisarsky rez kvoli nepokracujucemu porodu - otvorena na 2 prsty , krvacala som a babo bolo distress takze muselo vonku...to bolo asi po 26 h od prijatia do porodnice a snahy porodit....Potom mi tvrdili pri druhom tehotenstve ze dalsie dieta len cisarskym rezom - to som pocuvala do 7 mesiacov, vlastne mi to povedali hned po porode prveho syna. V 7.mesiaci druheho tehu sa rozhodli dat mi v druhej faze porodnej sancu porodit do 6 h, ak sa tak nestalo hrozil cisarak..Zvladli sme to. Ja aj syncek.....sice do 7 hodin, ale po tych 6 hodinach uz to bolo tak daleko alebo blizko na svet, ze nemalo cenu rezat. Dokonca mu hrozili aj kliestami. dali mi sancu ze este raz potlacit a ak nebude vonku, tak idu na rad klieste. Zabralo. Narodilo sa nam krasne zdrave dieta. O 11 dni mam termin tretieho porodu a rovnaku sancu na prirodzeny porod s upozornenim na tych 6 hodin limitu. Drzte nam prsty. Inak v maji mi porodila znama svoje 4 dietatko na cisarsky rez - pre malu panvu nemoze mat deti inak.

granda
7. zář 2013

@zdenkam tak to držím pěsti, aby to dopadlo dobře a zvládla jsi porod do limitu 😀

lucretia7
7. zář 2013

@granda Ahoj, a preco si mala akutnu sekciu? Ja som na tom podobne, lekar povedal, ze mam o pol roka prist, pozrie jazvu a povie, ci je vsetko ok. Kedy si rodila? Vraj idealne je otehotniet aspin po roku, vtedy uz nemusi byt dalsia sekcia ak je vsetko ok.

spaghi
7. zář 2013

Pridavam svoji aktualni zkusenost - prvni porod sekci pro polohu KP, v castecne anestezii, druhe tehotenstvi mam s terminem necele dva roky od prvni sekce, cele tehotenstvi jsem premyslela, jaky vlastne bude porod, uprimne jsem se bala prirozeneho porodu kvuli jizve, nakonec jsem byla minuly tyden v ramci poradny v porodnici jeste na utz, kde byla tloustka jizvy jen 1,8 mm, proto se doktori rozhodli opet pro porod sekci.... na jednu stranu se mi ulevilo (mam velkou obavu z mozne ruptury jizvy), na druhou stranu je mi lito, ze neproziju prirozeny porod (i kdyz u prvniho syna jsem prozila kontrakce a pak se teprve pristoupilo k sekci). Takze ve stredu jdeme na to 😉

pavcza
7. zář 2013

Ahojky, taky můžu přidat zkušenost čerstvou, též první porod plánovaný císař pro KP, nikdy jsem nepoznala kontrakce. Císař mi taky nepřišel jako úplná procházka růžovou zahradou, ale teď u druhého těhu jsem si ho tajně přála, už jen protože jsem věděla co obnáší a kontrakcí se přeci jen bála a že když přirozeně, radši bych tak první porod, protože u druhého po cs jsem se též bála ruptury dělohy. Zvláště, když mi jizvu nikdo nekontroloval - dle dr. z nemocnice není důvod, pokud mě výrazně nebolí (občas jsem ji lehce cítila), že ani utz to správně neodhalí, že se stalo, že se zdála tenká, udělali cs a zjistili opak, takže jsem se ale neuklidnila, ale docela se bála, co když přeci jen rupne. A taky jsem ani neměla váhový odhad miminka, někde nechávaj přirozeně po cs jen do 3500 g jinde do 4000 g a mně nikdo neřekl, kolik asi tak prcek bude mít. Když přišel den D, tak jsem si na jizvu ani nevzpomněla, vůbec jsem ji necítila, přesto, když jsem poznala kontrakce, furt jsem si říkala, ať přijdou s tím, že mě vemou radši na cs, že bych si oddychla 😉 . No nestalo se tak, porodila jsem přirozeně, ale naprosto bez jakýchkoliv problémů, takže uf. Jinak rozestup porodů byl přesně 2 roky, 7 měsíců a 1 den 😉

strihalka
7. zář 2013

Mate nekdo podobnou zkusenost? Prvni porod sekcie z duvodu nepostupujici porod, pote se zjistilo ze mala bola zle otocena otocena hlavickou.....proto se nesesunula dolu.....toto avsak pripad iba jeidnce v brusku, ze?cili druhy porod by nemel byt planovany na sekcii ale az dle toho ako bude probihat konec tehotenstva, ze?Dakujem za ujisteni 🙂

miranda77
8. zář 2013

@mittanna Blahpřeju, spousty zdraví a rychlou rekonvalescenci!!! Úplně mám husí kůži .... !!! Moc držím palce ať se tatínek rozhodne správně!!!

granda
8. zář 2013

@lucretia7 měla jsme sekci z důvodu nerozbíhajícího se porodu, byla jsem otevřená na 6 cm a dcera měla odhat 4000g, když mě nechali 12 hodin rodit normalne, tak sestoupila do porodních cest natolik, že kdyby prošla, tak by si urvala obličej . hlavně nos...a taky se mala zacla dusit,,, tak to vyresili sekci....
planuji tehotnet v lete 2014 takto bude rok a pul od sekce, tak to snad bude ok...

jdu se objednat na prohlídku na gyndu...

motylek17
8. zář 2013

Ahojte, ja som rodila cisarakom v auguste 2011, neotvarala som, vobec som nereagovala na ziadne vyvolavacky, nakoniec mal maly omotanu snuru okolo krku... mne prisiel cisarak uplne normalny, troska bolesti, ale dalo sa to zvladnut... jazva sa krasne zahojila, aj ked na zaciatku mi troska mokvala.... teraz ma maly 2 roky a my premyslame, ze by sme na druhy rok planovali dalsie... chcem sa dohodnut s lekarkou a rodit opat cisarakom.... dufam, ze vsetko pojde tak ako ma a vsetko dobre dopadne...

mittanna
9. zář 2013

@miranda77 Děkuji moc za blahopřání....jak s erozhodne tatínek vůbec netuším...každý máme svůj boj...já že mi na něm záleží a trápí mě že o malou nestojí, on bude muset celý život žít s vědomím, že má někde dceru, kterou vždy chtěl (má tři syny, ti už jsou velcí, u toho třetí si moc přál aby to byla holčička ), a nevidí jí vyrůstat...ale právo na volbu máme každý...tak je to jen na něm!!!!!!!!

zdenkam
9. zář 2013

@granda dakujem, pomohlo..zvladla...nedelu 7.38 rano prisla na svet po 4 h od prijatia do nemocnice mala slecna Eliška Veselá......vzala to hopom.....kontrakcie boli kazych 5 minut otvorena len na 1 prst pri prijati a potom to malo rychly spad. Ani planovana epiduralka sa nechystala. TAkze komplet prirodzeny porod. Dne sme uz doma.

miranda77
10. zář 2013

@zdenkam zrovna jsem přemýšlela, kolikrát může žena po sekci rodit přirozeně ... tak dvakrát určitě 😅 . Blahopřeju!!!

kikimaruska
8. říj 2013

@miranda77 určitě po SC lze aspon 2x...protože jen co sem porodila přirozeně druhé dítko, ptala se mě dr. za jak dlouho si přijdeme odrodit ještě tu holčičku 😕 😀 ....a já s tím tak nějak výhledově počítám...kdyby byl druhý porod SC,tak by to bylo pasé, ale takhle máme stále další dveře případně otevřené 🙂

miranda77
8. říj 2013

@kikimaruska 😀 ...

mabe
16. říj 2013

ahojte, tak ja rodila cisarem 3/2010 malou kvůli KP, tedka prcek je otocenej, zatím nic nenasvedcuje tomu, ze by porod nemel byt normal. za 20 dnu mam termin a zacinam mit obavy. budu umet prcka vytlacit, spravne dýchat,....vim, asi je to normalni, ale..jak předcházet obavam, asi nijak, ven jit musí... 😝 😀

miranda77
17. říj 2013

@mabe neboj - tělo i miminko jsou moudré. Bojovat můžeš vírou, že se děje to nejlepší!

helcenka
19. říj 2013

@mabe - až se bude miminko hlásit o místo na světě, tak to všechno zvládneš, v porodnici ti všechno řeknou, jak dýchat, co dělat a kdy začít tlačit... A hodné porodní asistentky pomohou.
Poradila bych, abys taky moc nečetla a nehledala různé příběhy a ani to, jak by to mělo správně probíhat, protože každý porod je úplně jiný.
Taky jsem měla první porod císařem a velkou obavu z druhého, ten přišel ale v pohodě, kupodivu byl tak rychlý a během něho jsem zapomněla na všechny rady a porodila naprosto v pohodě bez komplikací, protože jsem tomu celou dobu věřila, že to bude v pohodě.
Tak držím palce a určitě pak napiš, jak se vám to povedlo. 😉

cajomilka
19. říj 2013

Ahoj holky, tak se k vám přidávám, poprvé jsem rodila v r. 2011 sekcí v Podolí ve 41. tt, malá měla špatné monitory, tak se báli hypoxie a ani mi porod nezačali vyvolávat, rovnou jsem jela na sál. Byl to pro mě šok, s něčím takovým jsem vůbec nepočítala, ale rekonvalescence proběhla naprosto v pohodě. Teď čekáme druhé, o císaři zatím nikdo nemluvil a já si ho skoro přeju, normálního porodu se bojím nějak víc 😒 Asi je to tím,že v případě sekce bych aspoň věděla, do čeho jdu. Ach jo. Na druhou stranu si přeju prožít "přirozený" porod... Kdyby mi někdo dal vybrat, tak bych fakt nevěděla, co zvolit ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru