1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

blueapple
10. zář 2011

@karol84 já mám zatím ještě pár týdnů do termínu, ale jizva mě také občas pobolívá, sice jen na chvíli, ale bolí. Nemám tak daleko od minulého císaře, takže je to stejná bolest jako když přicházela k sobě, prostě ta pooperační bolest. Někdy v noci jen tak, na jedné straně, jak psala beisis nebo třeba když kýchnu, tak to skoro vždycky.

evvkaa
10. zář 2011

ja mam za sbou 3 cisarske druhe tehotenstvo som nemala ziadne bolesti ani problemi ale tretie tehotenstvo bolo ine mala som bolesti v podbrusku uz od piateho mesiaca ked som bola v poradni tak som stale vravela o tych bolestiach vraj je to normalne lebo mam za sebou dva cisarske a ked som zacala chodit do poradne v nemocnici tak ma brali na ultrazvuk zmerat jazvu a bola tenka tak som musela ostat v nemocnici to som bola v 36tt vraj sa mohla rozpadnut bolelo ma to aj pri pohyboch pocas cisarskeho mi povedali ze mam aj zrasty :(

blueapple
10. zář 2011

@evvkaa hlavně, že všechno dobře dopadlo !

Já to říkám pořád (a odborná literatura mi dává za pravdu), po císaři (i jednom jediném) je každé těhu rizikovější, přece jen máme dělohu rozřízlou, už to nikdy nemůže být jako před tím - to je jako se slepeným rozbitým hrnečkem. Většinou to dobře dopadne, což je super, ale opatrnost a větší kontrola je podle mě u dalších porodů vždy na místě !

evvkaa
10. zář 2011

@blueapple to je pravda som rada ze mam vsetky deticky zdrave teraz mi je uz dobre 🙂

zelivka
11. zář 2011

@karol84 to bys určitě poznala 🙂 Byla to taková až ostrá bolest v místě té jizvy. Možná jsem tam měla srůsty a ty při stazích způsobovaly tu bolest. Já nevím, protože mi dle UTZ říkali, že jizva je úplně v pořádku.... No a nakonec mě stejně fikli znova 😉

karol84
11. zář 2011

@zelivka no já si to právě teď nedovedu představit, protože při kontrakcích, které byly skoro pořád, jsem nedokázala vnímat snad už nic jiného a ani netuším, jestli ta bolest šla ze zad, z břicha, bolelo prostě všechno... tak jak se od toho odliší, že bolí jedno konkrétní místo...a že to konkrétní místo je ta jizva 🙂

simcza
12. zář 2011

@skeptik moc teda nerozumím těm odborným názvům. Mezi prvními 2 těhotenstvími byl odstup 1 a půl roku, mezi 2. a 3. dokonce 4 a kousek. Bohužel, stalo se i tak.

skeptik
12. zář 2011

@simcza no ano, to som pisala, ze staci predispozicia na zle hojenie ran alebo nedostatocny cas na hojenie medzi porodmi alebo kvalita, poloha rezu, jazvy, poloha placenty - tieto podmienky stacia jednotlivo, nemusia byt splnene naraz

@karol84 u nas sa pri statuse post sectio dava vzdy epidural (aby sa predislo predcasnemu tlaceniu na jazvu pokial krcok nie je otvoreny - najcastejsia pricina ruptury - tlak otvara miesto najmensieho odporu) a komplikacie sa sleduju vylucne na ctg (co je najspolahlivejsie, urcite spolahlivejsie nez subjektivny pocit bolesti), ctg ti ukaze hned, ze doslo k naruseniu a nastala stresova situacia. Takisto pri funkcnom epidurali sa da okamzite otvorit brucho a jednat.

zelivka
12. zář 2011

@karol84 to bys fakt poznala, byla to úplně jiná bolest než kontrakce 🙂

karol84
12. zář 2011

@zelivka no mně nejde o to, jestli je to bolest stejná nebo jiná než bolest z kontrakcí - ale když kontrakce bolí tak moc, že nejsem schopna vnímat nic jiného, tak jestli je ta bolest z jizvy tak silná, že by šla při té kontrakci poznat, nebo jestli to bolí běžně už před začátkem porodu, takže se to zjistí již před započetím samotných kontrakcí, nebo ta jizva bolí právě až při samotném porodu atd...
@skeptik epidural mi asi nikdo nedá - kvůli problémům se srážlivostí krve

blueapple
12. zář 2011

@karol84 každého asi jizva bolí nebo nebolí jinak a jindy a to jsem si také říkala, jak poznat, že bolí jen "kontrakce" a ne jizva. Jak jsem již psala, co si pamatuju, člověka bolí bříško, záda, já bych to určitě nerozpoznala a hlásila, že bolí i jizva. Císaře se nebojím, naopak, takže za mě - já jdu radši rovnou do něj, než se nervovat a jen ho oddálit.
p.s. mě zatím pořád jizva zabolí a zatahá "jen" když kýchnu nebo chvilku v noci, když rychle vstanu z postele

karol84
12. zář 2011

díky všem za odpovědi 🙂

zelivka
12. zář 2011

@karol84 jak už jsem psala, celý těhotenství jsem o ní něvěděla,ale jak mi začaly poslíčky, tak to začalo bolet. A když se mi rozjel porod, tak jsem přesně věděla, co je bolest z kontrakcí a co je jizva. Myslím si, že bys to poznala 🙂

nena62
12. zář 2011

ahojte...ja som mala prvý porod cisarskym...cele moje druhe tehotenstvo bolo všetko o.k....chystala som sa teda na normalny porod...no posledne dva tyždne pred porodom ma začala bolieť jazva a tak mi lekar odporučil zasa sekciu...v den porodu som prišla do porodnice,no primar mi nechcel sekciu urobiť,že noačo,ked ma jazva boli...dostala som bolesti...prišiel zastupca primara a ten ma hned bral na sekciu nakolko sa mi tak jazva ztenšila..nebyť jeho,možno tu niesom ja ani moje babetko.

miranda77
12. zář 2011

@zelivka takže jsi nakonec rodila sekci?

zelivka
12. zář 2011

@miranda77 ano, obě děti šli císařem. První pro nepostupující porod a druhé to samé, plus ta bolest jizvy.....asi to udělli preventivně 🙂

skeptik
12. zář 2011

@blueapple jazva samotna "neboli" - co ta moze boliet je namahanie svalov a uponov - ako napr. pri kychnuti, o to viac cim viac zrastov mas, ktore sa takto namahaju.
Bolest z otvorenej jazvy nastava kvoli krvacaniu do brusnej dutiny, nie kvoli samotnej jazve.
Nemusis mat este vobec ziadnu bolest a CTG uz moze naznacit, ze doslo k otvoreniu. Takisto mozes subjektivne citit "bolest jazvy" a co ta v skutocnosti boli je jej okolie a zrasty.

simcza
13. zář 2011

@skeptik no, tak placentu jsem měla myslím teď u obou holčiček na přední stěně. Jsem chodící důkaz, že když se něco pokaží, tak dokonale. A všechno okolo tomu napomáhá.

miranda77
13. zář 2011

@simcza 😲 to neříkej!!!

simcza
13. zář 2011

@miranda77 bohužel je to tak. Na druhou holčičku jsme čekali přes 4 roky a nakonec jsem porodila předčasně a holčička díky tomu všemu okolo bude mít zřejmě velice vážně poškozený mozek. Kde je nějaká spravedlnost? Jsou ženské které o děti skoro ani nestojí, otěhotní sotva se otřou o trenky a porodí třeba 5 zdravých dětí a bez problémů. A my po miminku tolika toužili a já mám tolik problémů, díky kterým už nemůžu mít žádné dítě ...

miranda77
13. zář 2011

@simcza pořád máš dvě holčičky ... jsou také ženské, které nemají žádné děti ...

beisis
13. zář 2011

@simcza Já jsem taky měla druhé těhoteství velmi komplikované a díky podolí jsem vydržela až do 36 týdne a i tak byla malá na JIPce a bylo to dost zlé. Díky tomuto zážitku a tomu, co jsem si prožila při obou porodech též vím, že už další nechci. Nezvládla bych ty nervy znovu. Chápu jak se cítíš a že zrovna u tebe to dopadlo velmi špatně, ale určitě to zvládneš. Už kvůli tomu, že máš starší dceru. Svět bohužel spravedlivý neni. Já jsem záviděla každé mamině, co ani nevěděla, že vůbec těhotná je.

boobinka
14. zář 2011

Pridavam svoji zkusenost... Prvni jsem mela cisare kvuli nepostupujicimu porodu a neotvirani se a druhy porod se vydaril prirozene i kdyz jsem rodila tri dny. Tentokrat mi nepraskla voda, ale zacaly kontra a cele ty tri dny jsem byla porad na 3, ten treti den mi nakonec pichli vodu a do 5h byla mala na svete... 😵

bladymery
14. zář 2011

Ahoj, celých 28 rokov som čakala na ten najkrajší okamih a to stať sa matkou. Napriek tomu že som nikdy nemala nejaké veľmi veľké zdravotné problémy som navštevovala rizikovú poradňu, aj keď kôly vysokému krvnému tlaku ale počas tehotenstva sa mi tlak upravil. Celé tehu som bola v poriadku, v 38t mi dr. robil ster a niečo tam nesedelo a liečila som sa nejakým krémom zo spodu, malo to trvať 7 dní a v 6 deň mi odtiekla plodová voda. Takže večer smer pôrodnica, ono to vyzeralo že je všetko ok ale nebolo. Ubytovali ma na čakačke strávila som tam rušnú noc bez spánku, na druhý deň po obede mi začali bolesti a to také ukrutné že som si myslela že zomriem, samá kontrakcia žiadna pauza možno 5 sekúnd, triasla som sa malý volal o pomoc, ozvy som mala 190 čo keď je v norme tak je 120-140. No takto som sa trápila až do 22 hod a keď ma vyšetrili tak som bola otvorená ako v deň keď som prišla. NO po mojom nariekaní že už nevládzem (a po vypočutí komentu od dr. že už v úvode nezvládam úlohu matky!) ma previezli na sálu. Takže hurá narodil sa môj maličký synček a mal horúčku 39°C voda mi už zapáchala, a jeho skóre po 5 min bolo neuveriteľných 4. NO o tom ani nehovorím že ja som sa liečila po pôrode 3 kombináciou antibiotík a mala som 5 dní v kuse 40°C horúčky dôvod – zápal maternice. Takže horúčky začali konečne ustupovať a hnis z rany vystupovať, začala druhá nočná mora – otvorenie rany a čistenie, bolesť ukrutná ale prežila som to. Takže toto je môj krásny 10 dňový zážitok z pôrodnice, ešte dobre že mi mamka tam pracovala 35 rokov a protekčne som si toho užila dosť. Nič neľutujem, mám doma ten najkrajší dar na svete, môjho anjelika.

simcza
15. zář 2011

@miranda77 já vím, jen prostě teď hrozně těžce nesu že po tom co jsem si prožila já, musí trpět i ta maličká. Ale zaplaťpánbůh za tu starší, že ta je zdravá!
@beisis já bych další právě chtěla ale nejde to

miranda77
15. zář 2011

@simcza já ti rozumím, jen mne zamrazilo při slovech "...když se něco pokaží, tak dokonale." Je to těžké, ale naděje je s vámi! Věřte ... přeji hodně síly, při hledání"radosti" ...

blueapple
15. zář 2011

ahoj všichni, podruhé (22 měsíců po prvním CS) budu opět rodit císařem, dnes jsem ho byla v porodnici naplánovat, termín porodu dle UTZ 12.10., naplánovaný CS mám "až" na 7.10. ! Objednával mě přímo zástupce primáře, on preferuje řezat až "co nejpozději", že prý miminko je připravenější, když se dosud nerozjel přirozený porod, aby se něco neuchvátalo, když se miminku nechce. No, jsem trochu zklamaná, čekala jsem to co nejdřív, klidně v 38+0 a ne až ve 39+2 !!! Jinak minule mi naplánovali CS (malý byl KP) na 39+1 a malý se rozhodl přijít na svět o týden dříve ve 38tt+1...tak to všechno třeba dopadne znovu jinak a bude to dřív...
A mám pozitivního streptokoka, když se rodí císařem, v naší porodnici to neřeší, ani preventivně ATB nedávají. Jinak by to bylo, kdyby praskla voda, pak by mi je dali.
p.s. Také vám někomu naplánovali CS až na 40tt ?

skybaby
15. zář 2011

@blueapple ahoj, ja budem mat rozdiel 23 mesiacov, vyzera to znovu na cs, termín mám 8.10 a predbežne by sa mal cs robiť 1.10, tiež u nás nechcú robiť skôr než po ukoncenom 39tt ... Mne ten dátum nevadí, lebo prvá dcéra je narušená 1.11, tak by to bolo pekne 😉

brisalek
16. zář 2011

@blueapple ja jsem mela prvniho cisare naplanovaneho az na 39+6tt. Dr. co jsem k nemu chodila do porodnice na kontroly rikal, ze ma dovolenou a ze to bude delat sam a vraci se 13, takze cisar 14. Nakonec tam byl takovy frmol 14, ze tam samozrejme tenhle dr vubec nebyl, ale male se ocividne na svet taky jeste nechtelo🙂. Kdyby byl druhy cisar nevim, jestli ho nedelaji driv???

miranda77
16. zář 2011

@blueapple podle mne pokud není indikace k dřívějšímu porodu, je lepší počkat ... já měla druhého až 39+6, ale plánovali ho až na 40+3 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru