1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

miquel
12. zář 2008

tý jo holky nestrašte 😅
já jsem měla první dítě císařem taky pro nepostupující porod kontrakce jsem snášela rozhodně líp než ty bolesti břicha po císaři
nejvíc my však vadilo že si skoro vůbec nepamatuju první chvilky s prckem tak nějak si připadám ochuzená o ten hezký pocit že jsem dokázala porodit dítě 😕
doufám že druhý budu moc porodit normálně snad nebudu litovat 😀

petule.h
12. zář 2008

dvojka: no právě to šití... ☹ ..nezapomenu a nepořídím 2 děti úplně stačí 😀

petule.h
12. zář 2008

miquel: no máš pravdu po císaři a celkové narkóze čekáš, jaké mimi ti přinesou...já teda takocvé bolesti neměla 2 den jsem se snažila chodit, po týdnu už jsem se mohla i zasmát a zakašlat, ale přešlo mě to rychleji..te´d to bylo pro mě bolestivější a mě malého dali k prsu hned po šití a rosila jsem o půlnoci, takže jsem z toho moc zážitků neměla..ale pravda je, že jsem už trochu zapomněla, ale jsem prostě ráda,že to mám za sebou a mám 2 děti... 😀 😝

erikasadek
14. zář 2008

ahojte, tak sa k vam pridam ja som po prvykrat rodila cisarskym, po 16 hodinach trapenia, a ten druhy t bolo od zaciatku na vazkach, ci bude cisarsky ,alebo nie, az na konci , po poslednom ultrazvuku, moj lekar sa priklanal na 90% k cisarskemu z dovodu velkosti dietata, a z problemu ze mozem pri kontrakciach vykravacat, takze sme sa dohodli z mojej strany som bola na 100 za cisarsky a on pokial sa zacnem otvarat rychlo tak porod normal ak nie tak na sal
skoncilo to cisarskym na sale aj z mojim muzom po mojom boku, malehoo mi dali hned do narucia ako pri normalnom porode takze parada, a nakoniec to bolo stastne rozhodnutie maly mal obtocenu snuru okolo krku niekolko krat takze , som rad, ze to tak dopadlo , bez komplikaiia teraz sa chystame na tretie, nie je ziaden problem, z lekarskeho hladiska, tak nam drzte palce chceme dievcatko 🙂

romca3
15. zář 2008

Ahojte, tak já rodila první císařem 2007 a druhe bych chtěla příští rok a taky se toho docela bojím. Chtěla bych rodit přirozeně. Císař jsem měla po 10 hodinách kontrakcí akutní. Nevím jak moc pospíchaly, ale rodila jsem v úplnné narkóze malou jsem viděla až poslední a po porodu docela velké komplikace. Od pasu dolu jsem byla modrá, hematomy a ješte 2,5 l krve kterou mi daly až třetí den po, asi si nevšimli, že jí hodně vyteklo. Pokud zase císař, tak alespoŇ plánovaný. Představa je hezká, ale......

dari
23. zář 2008

ahojte, prvy porod som mala naplanovany CR pre KP, takze pohoda, ziadne kontrakcie a tak.....ale zle som znasala tu bolest brucha potom..... Druhe tehotenstvo prebehlo ok, poloha tiez - len babo bolo podla ultrazvuku velke. Mala som na vyber ako chcem rodit - ja som chcela normalne, co sa nakoniec podarilo aj dost rychlo i napriek tomu ze krpata mala 4200g 😀

evinka001
26. zář 2008

ahojky, já mám tři děti a všechny jsou císařem. Teď čekám čtvrté, je nějaká mamina která má tuhle skušenost?

zuz11
11. pro 2008

mercy • 1d, 24tt • Dnes o 13:59
Môj doktor mi navrhuje,aby som druhé dieťa rodila normálne. Prvý raz som mala sekciu kvôli vysokému tlaku.Ak vraj teraz tak dramaticky nestúpne, tam môžem normálne rodiť.Ale ja nechcem, bojím sa komplikácií a nechcem ohroziť malého...

janka2121 • 1d, 18tt • Dnes o 14:02
mercy ja som tiež rodila prvé sekciou a to kvôli vysokému tlaaku a k tomu pribudlo aj horúčkovanie a malý mal v brušku tachykardiu a teraz mi povedal že môžem rodiť aj klasicky že to nevylučuje ale že to nemôže ani na 100% potvrdiť lebo je možné že tá preeklapsia sa bude opakovať ale nemusí

mercy • 1d, 24tt • Dnes o 14:03
To sme na tom úplne rovnako,ale ja by som teraz tú preeklampsiu na konci fakt privítala, strašne nechcem ísť spontánne rodiť

janka2121 • 1d, 18tt • Dnes o 14:07
mercy prečo??? ja mám skôr pocit že klasický pärod by bol lepší. sekcia - ja neviem veľa žien si ju vychvaľuje ale ja som sa teda dobre necítila 😒 .

mercy • 1d, 24tt • Dnes o 14:10
Pre mňa to bolo veľmi milé, pekné a bez problémov. Na druhý deń som už chodila a kojila, žaidnu jazvu mi nevidno...Ja som sa narodila skoro mŕtva, dodnes mám následky. Skrátka tak nejak viem, že aj ja by som mala veľmi zlý, komplikovaný pôrod.Bojím sa o malého

janka2121 • 1d, 18tt • Dnes o 14:12
mercy to nemôžeš brať tak že ako si sa narodila ty... každý pôrod je iný. ja veru po sekcií keďže som bola aj v celkovej anestéze a potom budíček že mi niečo vyberajú nejakú trubicu z hrdla...ble som sa cítila dosť blbo ... a nevidela som malého 24 hodín po sekcií lebo som musela len ležať. no hrôza

titkovamiriam • 3d • Dnes o 14:15
mercy tak to konzulzuj s lekarom-kamoska mala to iste doslova paniku zeby mala druhe rodit normalne a tak aj druhe rodila cisarskym-on sa dovod vzdy najde.

ja osobne pre prirodzeny porod no asi preto ze som mala vsetky ok.

mercy • 1d, 24tt • Dnes o 14:16
Ja som mala spinálku, mali čas to pripraviť, predtým a hneď potom bol na sále môj muž, hneď mi dali malého na ruky, potom ho aj doniesli poobede...Proste mi to pripadá ako riziko, hoci viem, že cisarák je rizikovejší.Nechcem žiadne kliešte, zvon...
Change message because Cancel

zuz11
11. pro 2008

ja som tiez mala prvy porod cisarom tiez koli tlaku a koli tomu ze som sa neotvarala 🤐
tez mi dr cely cas tvrdil ze nie je problem aby osm rodila normalne a zrazu teraz vyhlasil ze musim ist teraz na uzv aby zistili ako je na tom rana po prvom cisarskom a ked bude tenka tak idem zasa na cisara ale teraz planovaneho 🤐
no ved po zajtrajsom uzv budem mudrejsia 🤐

ronie
11. pro 2008

mercy, domluv se s doktorem, já sem na tom podobně, sekci sem měla akutní pro nepostupující porod a nyní rozhodně nechi rodit normálně, já se bojit že to rupne a umřu já nebo miminko 😝 prostě mám strach a moje mudra je se mnou celkem za jedno a říkala, že by to neměl být problém..takže já se těšim na plánovaného cs 😀 😉

anica
11. pro 2008

Ahojte, nebojte sa ruptury maternice, to je velmi zriedkave...Ja som prve dieta porodila cisarskym kvoli nepostupujucemu porodu / 15 hodin bolesti a neotvarala som sa / a druhe dieta som porodila normalne. Tiez som mala obavy, ale doktor stale vravel, ze na cisarak dovod nie je. Bolo to presne po 3 rokoch, skontrolovali mi jazvu na ultrazvuku...Akurat som si nedala epidural, pretoze som sa bala, aby som ucitila bolesti v jazve, keby nahodou chcela prasknut ta moja maternica 🙂 Vraj ona nepraskne len tak, z minuty na minutu...Jazva sa pomaly rozostupuje a su tam bolesti. Som rada, ze som rodila normalne, lebo po porode som bola hned fit 😉

ronie
11. pro 2008

já mám kamarádku, která to měla přesně jak já-taky rok a kus po první sekci, ale podruhý rodila normálně, porod stejně nepostupoval- opět a navíc jí ta jizva začla bolet, takže skončila císařem, takže já si normální porod velmi ráda odpustim, když určitě stejnak skončí zase císařem..

a pak máme rodinou známou, který to ruplo, málem umřela a dítě je velmi těžce postižené 😔

Je to naprosto věc každého, já osobně prostě do normálního porodu nejdu 😉

mercy
11. pro 2008

Ronie, ja mám tie isté pocity, mám pocit, že by som ohrozila malého.

larakroft
11. pro 2008

Zatím nestíhám pročíst vše, ale moje zkušenost je taková, že po prvním císaři (kombinace konec pánevní, předpoklad hypotrofického novorozence a nepříznivého monitoru - pravděpodobně sehrálo roli i to, že šlo o chlapce, ale to já předem nevěděla, nechtěla jsem vědět pohlaví) jsem druhé dítko povila naprosto přirozeně, hladce, v podstatě bezbolestně, pouze za dohledu PA (v porodce, samozřejmě), i když jsem dle tabulek nepatřila do nízkorizikové "zelené" skupiny.
Jo, kluci jsou od sebe téměř 3,5 roku. Jizvu po sekci občas cítím ještě teď.

larakroft
11. pro 2008

Jo...ještě jak jsem před druhým porodem studovala, tak pro řezanou dělohu není dobrý umělý oxytocin. 😉

larakroft
11. pro 2008

Moje kamarádka má tři děti a všechny SC.

lante
11. pro 2008

Ahojky,

ja som mala Viliamka plánovaným cisarákom. Najskôr som z toho bolo smutná, no potom som si povedala, že musí to ísť tak ako to bude najlepšie pre nás oboch. Keďže cisarák bol plánovaný kvôli mne.....asi 4 roky predtým som mala myomektomiu (vyberali mi myom, ktorý bol na maternici), som sa tám, že prirodzený pôrod nebude. No a po cisaráku som nakoniec bola rada. A keď mi teraz doki už na začiatku tehu povedal, že u mňa prirodzený pôrod je pravdepodobný iba v tom prípade, že by som mala hlavičku bábätka už takmer vonku, som sa celkom potešila.
Vravel mi, že po cisárskom môže byť prirodzený pôrod iba v tom prípade ak pominuli dôvody na cisarák.....což u mňa nepominú už nikdy.......ale popravde by som sa už prirodzeného pôrodu bála................práve kvôli strachu z ruptúry maternice....či ako sa to presne píše.
Takže termín mám 15.6. tak rátam, že na 10.6. mi naplánuje SC. Teda ak sa chrústik nerozhodne inak a SC bude vtedy kedy sa rozhode drobátko.

ivana24
11. pro 2008

Ahojky, no názory jsou tu různé. Já mám synka narozeného císařem, byl plánovaný kvůli špatné poloze, ale Filda chtěl na svět ještě dříve, takže nakonec akutní při epiduralu. Malého mi dali hned k prsu, až potom šili, takže jsem ho viděla jako první a manžel byl u porodu, takže úplně v pohodě 🙂 Mléko jsem asi díky homeopatikům měla dříve než normální rodičky a 4den po porodu už jsem byla doma 😎 , somozřejmě bolelo to, ale dalo se to!
Teď čekáme druhé a lékař nechce o klasickém porodu ani slyšet, opět naplánujeme SC, ale uvidíme jak to dopadne 🙄
Samozřejmě si někdy říkám, o co jsem ochuzená, ale na prvním místě je u mě zdravé miminko a já abych to zvládla, než postupovat nějaká rizika. Teď už vím do čeho jdu a navíc na mě bude čekat ještě malinký Filípek, tak nechci riskovat. No i když jsem teda před rozhodnutím prostudovala celý internet, co vy? Taky?

kalo
11. pro 2008

Já měla z po porodu císařem dost dlouho "komplex", či jakýsi pocit méněcennosti, že jsem nemohla rodit normálně /malá KP, já hubeňour, úzká pánev, těhu cukrovka 🙂 /...a za každou cenu jsem si řekla, že druhé, pokud bude vše OK, chci rodit normálně....
............Teď s odstupem času si říkám, že když už mám tu hnusnou jizvu na břiše, tak mít k tomu ještě dobrovolně potrhaný "spodek" už se mi moc nechce. Chěli bysme dětičky 3, tak jsem zvědavá, jak to to moje pupendo zvládne 😉

Ale držím všem pěsti, kdo se rozhodne dítě porodit po císaři přirozeně. Zase tak velké rizika to nejsou.,ty ruptury jsou podle mě veeeelmi vyjímečné případy a je to zbytečně strašení. Pokud máte k porodu fyzické dispozice, můžu jen závidět a přát hodně štěstí!! 😉

zuz11
12. pro 2008

takze ja mam po uzv, nie u svojho Dr a ten co mi ho robil tak nameral ze na maternici je hrubka tej jazvy cca 1,7 az 2,4mm len mi nevedel povedat ci je to na planovany cisarak, ze to sa musi rozhodnut uz porodnik a ze v 37 tt je skoro na take rozhodnutie tak netusim kedy sa ma kto rozhodnut ale dufam ze moj Dr sa v utorok rozhodne, kedze idu sviatky 🤐
nemate niektora info co mate za sebou uz druhy porod ze ake to mam resp. kde na nete najdem info lebo zatial som nenasla ziadne info 🤐

ronie
12. pro 2008

zuz- to je nějak hrozně málo..mě teď naměřil 6mm 😕 já tomu taky nerozumím, tak nevim jesi se to s přibývajícím těhu mění, jak se to roztahuje...to by mě teda zajímalo, je to velkej rozdíl..nicméně 2 mm mi přijdou fakt strašně málo 😲

zuz11
12. pro 2008

uf nestras 🤐 ale ten Dr sa netvaril ze je to extremne malo a ze musim ist cisarom 🤐 tvaril sa ze je skoro na take rozhodnutie podla neho a ze sa musi samotny porodnik rozhodnut, tak snad ho ukecam na cisara lebo tam mame vybrany pekny a hlavne super termin 😀 ze budem mat aj prispevok po novom a aj dr este nebude lyzovat 😀

ronie
12. pro 2008

zuz klíd já fakt nevim jak to je..tak to by ti asi řekl, kdyby bylo nějaké riziko 😉 držim palce ať ti císař vyjde a rychle se z toho zotavíš, koukám taky mládě doma 😀 Je to záhul viď? Mě teď hodně tvrdne břicho a Oliho musím pořád někde tahat a on je to obr, tak mám trochu strach, abych nerodila moc brzy 😝 Snad ne 🙂

ronie
12. pro 2008

zuz napsala sem dotaz porodní babičce 😉

zuz11
12. pro 2008

ok, takze ta nam povie ze ci idem planovanym cisarom? 😀
inak aj ja sa dost natahujem s malou ma cca 14kg a stale som cela a musim este vydrzat 😀 neboj po zvladneme to 😉

ronie
12. pro 2008

😀 😀 to asi neřekne,ale zajímá mě jaká je normální šířka tý jizvy 🙂 No to má Oli taky 14kg a to je trochu mladší 😀 😝

larakroft
12. pro 2008

Holky, mě teda nikdo jizvu neměřil a porodila jsem druhé úplně normálně. Čistě selským rozumem bych řekla, že žím je jizva roztaženější, tím je riziko ruptury vyšší, ale nechci nikoho strašit, zjistěte si to radši u odborníka.

zuz11
13. pro 2008

lara, to mi je jasne ze cim je tensia tym vyssie riziko len netusim ake hodnoty su male a ktore velke a tak 🤐

larakroft
13. pro 2008

zuz11: no počkej, to měřej jako tloušťku průřezu dělohou nebo šířku tý jizvy na povrchu?

zuz11
13. pro 2008

podla mna je to hrubka maternice, mam tam napisane presne ze hrubka dolneho segmentu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru