1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

natama
18. říj 2011

@majkali to teda koukam, ze v Podoli jsou zastanci prirozenych porodu, ja naopak vsude slysim, jak radi rezou, rika to i muj gyn. a zkusenost mam presne stejnou 😕 Myslim, ze kdybych si vybrala jinou porodnici s velkou pravdepodobnosti jsem nemusel abyt po dvou sekcich...

beisis
18. říj 2011

@majkali Mě teda brali rovnou na císaře protože jsem měla silné bolesti v jizvě. A rodila jsem po druhé v Podolí a předtím se mě ptali jestli chci rodit normálně, nebo rovnou císařem.

andrea142
18. říj 2011

@lenka591985 po 2.CR je tretí už automatický pochybujem ,žeby sa našiel lekár čo by to riskol

majkali
18. říj 2011

No moje sestra má z Podolí stejnou zkušenost jako já, ta rodila 30 hodin, neotevřela se, tak šla na císaře, taky jí mohli vzít dřív. Tak asi jak který lékař, já je prosila, ať nám dají ještě šanci porodit normálně, ale už bych to po 23 hodinách nedala. Malý měl šňůru kolem krku festovně a to mu asi nedovolilo sestoupit. Tak přemýšlím o Apolinářovi, ale skoro mám pocit, že bez známých se rodí blbě, aspoň v pražských porodnicích. Když slyším jak různé celebrity píšou jak díky profesorovi xy rodili bez komplikací,... haha, plné čekárny, doktoři se u mě střídali jak na běžícím pásu,...ale to asi patří do jiného tématu, třeba trauma z porodu.

beisis
19. říj 2011

@majkali K Apolináři by mě nedostali ani za živáčka to už bych radši šla rodit na bulovku. Měla jsem tam rodit prvního syna. A týden jsem tam ležela na hekárně, když mi hrozil předčasný porod. Slyšela jsem tolik porodů a přistupů sestřiček a doktorů, že bych tam nešla ani za zlaté prase. A ještě mě poslali tenkrát rodící domu.

majkali
19. říj 2011

@beisis to je pěkný, koukám, že ty porodnice stojí za .... No díky za info, ještě těhotná nejsem, uvidíme co přinese čas a co pak vybereme.

helcenka
19. říj 2011

@miranda77 - já jsem z Jižních Čech, to máš opravdu z ruky, myslím, že jsem to tu už psala. Ale na doktora mám fakt štěstí, alespoň při druhém porodu.
Jinak já už o smutných věcech nepřemýšlím, potkalo mě jich tolik... Snažím s radovat z toho, co mám, z dětí... A přece mě každá další smutná událost, která mě potká, překvapí.

Hlavní je opravdu zdravá maminka se zdravým miminkem v náručí.

zzzz128
29. říj 2011

Ahojte baby,čo máte za sebou 1.SC,cítili ste pri druhom tehotenstve jazvu? Lebo sa mi už stalo,že keď som malú dvíhala z vane alebo hocikde,cítila som takú pichavú bolesť. Vo februári to bude 3 roky po SC.

helcas
29. říj 2011

AHojky, já jizvu necítím při ničem, jen právě když zvedám našeho 16ti kilového kluka, úplně mě v ní píchá, ostře, jako by mi do dělohy někdo píchal jehlou (trvá to i třeba půl hodinku potom). Píchalo mě v ní takhle po prvním císaři, teď po druhém je to stejné.

helcas
29. říj 2011

@zzzz128 jo a v těhotenství mě to taky píchalo a navíc mě to tahalo v pravé části podbřišku (ale to už v prvním, asi srůsty z prasklé cysty)

zzzz128
29. říj 2011

@helcas Moja má tiež 16kíl,je to váha. Ak sa smiem spýtať,to kvôli jazve a zrastom sa Ti tvoja malá narodila o toľko skôr? ja Som ešte len v 10tt,ale už cítim,bojím sa aby sa niečo neskôr nestalo.

helcas
29. říj 2011

@zzzz128 nene, důvod předčasného odtoku plodové vody se nenašel (dělali mi ještě narychlo přes bříško odběr plodovky kvůli infekci).. měla jsem už špatné triple testy, vyšly hrozně - pravděpodobnost rozštěp. vad vyšší než 1 z 5.. navíc na začátku jsem špinila a krvácela, což se pak zřejmě projevilo ve výsledcích toho testu. prý když je triple falešně pozitivní, může to i znamenat, že porod může nastat dřív, že je něco špatně v průběhu těhotenství (ne jen vývoj, vady miminka).. takže buď to bylo celkově nějak špatně založené těhu nebo to byl kvůli zvýšené námaze - neustálé zvedání skoro dvouletého dítěte, i když jsem se snažila šetřit, člověk se tomu neubrání... kdo ví, ale s jizvou to nic společného nemělo

salomuska
29. říj 2011

@zzzz128 ja som svoju dceru dvihala az do konca tehotenstva (cca 14kg) a jazvu som necitila...skor mi z toho ku koncu tvrdlo brucho, ale to tvrdlo aj bez dvihania. daj si ju radsej na poradni skontrolovat ultrazvukom.

zzzz128
29. říj 2011

@salomuska Dám,ale oni to moc nekontrolujú,lebo že nije dôležité ako je hrubá,ale záleží od pružnosti,a to sa zmerať nedá. Mne tiež tvrdlo brucho pri malej,od 6teho mesiaca,aj otvárať som sa začala,ale našťastie sa zahnalo liekmi a potiahla som to do 42tt 🙂

zzzz128
29. říj 2011

@helcas To mi je ľúto,ale hlavné je že je maličká zdravá,pozerala som fotoblog,aj veru krásna 🙂 A kedy sa robia tie triple testy? Už som zabudla..

helcas
29. říj 2011

@zzzz128 já už taky zapomněla.. že by 17. týden? nebo tak nějak..na zač. 2.trimestru

zzzz128
29. říj 2011

@helcas Díky 🙂

jankaander
17. lis 2011

Ahoj holky,já mám před 12 lety první porod přirozený,před 14 měsíci druhý porod císařem kvůli poloze miminka,snažíme se o třetí,byl by mezi porodama odstup 2 roky,bude zas císař nebo se já rozhodnu?Jsem Z Českých Budějovic 😉

blueapple
17. lis 2011

@jankaander držím palce, aby se Ti mimi povedlo hned, takhle na povel. A jak bys chtěla rodit Ty ?
Já rodila druhým císařem 22 měsíců po prvním, oba v ČB 😉 . Vše záleží na průběhu těhotenství, ale na 99% Ti dají vybrat, resp. pokud budeš chtít rodit císařem, nikdo Tě do vaginálního porodu nemůže nutit. Pokud se nic nezměnilo - a nebudeš mít jasnou indikaci hned od gynekologa, konzultace probíhá v 36.-37tt, přímo u zástupce primáře v porodnici.

jankaander
17. lis 2011

@blueapple ahoj,děkuji,já sama nevím nevím,přirozeného se nebojím,jen toho zmatkování,císař jsem měla na den naplánovaný,takže pohoda,ale pak jsem myslela že je po mě,bylo mi 2 dny hrozně a štvalo mě,že na jipce ti mimčo nenechaj,sice jsem se ani nehla,ale když mi pak řekli,že tam celou noc řvala,tak jsem litovala že jí nemám,pak už jsem si o ní řekla a nechali mi jí,takže nevím pro co se pak rozhodnu,hlavně nechci aby že normoš a na poslední chvíli mě říznou.Pak jsem tu četla o nějakém prasknutí dělohy,to mě vystrašilo 😒

vergulka
17. lis 2011

kuk

vergulka
17. lis 2011

pardon skočila mi tam nejaká blbosť! ospravedlnujem sa 🙂

blueapple
17. lis 2011

@jankaander prasknout může děloha i při delším odstupu porodů, ale je jasné, že když je to kolem dvou let, je to riziko větší. Také jsem se toho bála a rodit vaginálně jsem nechtěla ! Někteří gynekologové doporučují po císaři neotěhotnět 2 roky, natož do téhle doby už rodit ! Jinak první jsem měla celkovou narkózu, teď druhý byl se spinálem. ten jsem si musela ale vyloženě "vydupat", preferovali celkovou.

jankaander
17. lis 2011

@blueapple Takže asi ten císař bude lepší vid? 😉

blueapple
18. lis 2011

@jankaander jednoznačně Ti nikdo neřekne, co je lepší, zkomplikovat se může obojí - spíš podle toho, jak se cítíš a jak chceš Ty. Někdo chce vysloveně rodit vaginálně (i s kratším odstupem) a povede se mu to bez komplikací. Najdeš tady spoustu takových holek. Já osobně třeba preferuju císaře, bála jsem se rodit tak brzy po prvním a hlavně jizva mě pobolívala! COž mě vylekalo. Ani tomu nepřidalo, že se v případě vaginálního porodu podepisuje, že je to na vlastní odpovědnost (což u císaře teda taky...jsou to ty souhlasy se zákrokem, anestezií, atd....). A když už mám jednou rozříznuté bříško, tak nemusím mít sešívaný i spodek...
Každopádně tady v ČB při porodu po císaři nechtějí nechat přenášet, porod se nesmí vyvolávat a urychlovat (případně pouze šetrně).

helcenka
18. lis 2011

Já nic nepodepisovala, ani to po mě nikdo nechtěl, takže je to vyloženě na porodnicic a doktorech. A nechali mě rodit přirozeně za podmínek, že mimi bude mít odhad do 4 kilo, porod proběhne nejdřív 18 měsíců od císaře, porod nebude mít žádné komplikace nebo komplikace v těhu, přenášet maximálně týden a popř. kdyby se to nechystalo, tak nějakou mírnější formou vyvolají (což nevím, co je, protože na to nedošlo 😀 ).
Na druhou stranu jsme byli domluvení, že pokud budu chtít rodit císařem, vyjdou mi vstříct.
Jinak mě rodil můj dr., takže fakt super super super. Porod za 5,5 hodiny od první kontrakce byl za mnou, za hodinku jsem dostala oběd ještě na porodním boxu...
A s tou jizvou je to tak, že nezáleží jak je tlustá nebo hubená, ale jak je pružná a to nikdo nezměří (už to tady někdo výše psal). A riziko je malé, že jizva praskne (ale každopádně tam pořád riziko je).
Takže bych to shrnula tak, že pokud máte chuť do přirozeného porodu, tak je potřeba domluvit si podmínky předem a jít do toho. Já takovou chuť měla, a jsem šťastná, že jsem si to mohla prožít. Ale na druhou stranu, pokud by hrozily nějaké komplikace a bylo by ohrožené mimi nebo já, tak bych do toho nešla.

maskacka
23. lis 2011

Ahoj všem, před druhým porodem jsem to tady studovala a nevěděla, jak to bude. Nakonec i druhé dítě přišlo na svět sekcí (měla jsem možnost volby pouze mezi indukcí nebo další sekcí, přirozený porod nepadal v úvahu kvůli nutnosti rodit ve vzdálené porodnici), a vás všechny, které máte z první sekce trauma, bych ráda uklidnila, že pro mě to bylo napodruhé:

a) mnohem hezčí (první SC celková narkoza proto, že prý nesmí mít mamina u operace brýle - tož co bych trvala na spinále, když pak prd uvidím. U druhého dítěte v jiné porodnici mi bylo na ARO na přijmu řečeno totéž, ale když to pak na sále zjistila anestezioložka, tak se vztekla, co je to za blbost, že tam pak měly asi holky v kanclu vypnuté radiátory). Dítě jsem viděla, slyšela a ošahala si IHNED, na JIPku mi ji za těch pár hodin přivezli dvakrát 12 hodin po operaci mě absolutně nic nebolelo - nic nerušilo ten rauš, co má ženská, když se jí narodí dítě. Nechci přehánět, ale tentokrát byl pro mě zážitek z porodu miminka NÁDHERA.

b) tím, že bolest přichází pomalu, a ne naráz po probuzení z narkozy, je snesitelnější. Všem, co můžete, doporučuji zvolit si spinál. Neměla jsem z něj žádné vedlejší účinky a s plnou narkozou je to prostě nesrovnatelné.

c) o den dřív jsem se postavila na vlastní nohy a díky zkušenosti už jsem si do té sprchy došla sama (u prvního mě několikrát táhla do sprchy sestřička). Pravda, dostala jsem pak za to sprda, že jsem se mohla zabít, ale člověk snad vycítí, na kolik má.

d) mnohem rychlejší zahojení jizvy, minimální očistky. Na bolest v zádech jsem zjistila, že mi stačí obyčejný hořčík!

e) mám 12 dní po operaci, kdybych nechytla o víkendu docela brutální mastitis, řekla bych, že jdu do třetího 🙂. U prvního prcka mi to rozhodnutí díky zážitku z císaře trvalo 4 roky.

Držím všem palce!

bambulka814
23. lis 2011

ahojtee,

otazocka....je nejaka (aspon malinka) moznost ist do 3.porodu prirodzene po 2 sekciach? uvazujem, ved ak sa raz nenechat rezat, co so mnou urobia? podpiseme reverz a co? mam moznost o svojom porode aspon ako-tak uvazovat?

prvy CS z dovodu nepostupujuceho porodu, druhy o 18 mesiacov planovany, oba bezproblemove, dokonca pri druhom prisatie babatka hned po porode a 4 h mi ho nechali na mne spinkat 🙂 kojenie bezproblemove, hojenie rany tiez, uz o 24 h som fungovala.

minuska8882
24. lis 2011

@bambulka814 ahoj, myslím že nenájdeš doktora ktorý ti po dvoch sekciách neurobí tretiu... nikto by nešiel do takého rizika..

helcenka
24. lis 2011

@bambulka814 - jukni se sem, tady maminky řeší stejný problém:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vba2c-pr...

Jinak za mě píšu, že s dobrým doktorem, který má fajn přístup by to mohlo jít. Samozřejmě za určitých podmínek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru