1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

teufelchen
2. čer 2011

karol84...jj:o(..já na P3 když ležela..byl to luxus...a jak jsem pak přešla na 6-ti nedělí, bylo mi do breku ☹

karol84
2. čer 2011

@teufelchen ano, musim uznat, ze P3 je proti P1 opravdu luxusni. jen z toho P3 jsem si moc neuzila, na rozdil od sestinedeli

teufelchen
2. čer 2011

karol84..já jo:o)..bo jsem tam lezela 2 týdny kvůli komplikacím v těhu..a opravdu krásné prostředí a super parta sestřiček 😉 ..všude by to tak mělo být...kor na šestinedělích 😀

uci
2. čer 2011

@mona12071 no ja by som s tebou hned menila - teda aspon co sa tyka toho rychleho prepustenia 😝 lebo ono to bolo u nas tak, ze sice mi malu doniesli prvykrat az po tych 18 hodinach ale po dalsich 8 mi ju uz nechali na furt a staraj sa 😖 lenze ku mne nepustili ani manza na izbu aby mi doniesol vodu na pitie (ze vraj kvoli bacilom ale to ze na nadstandardne izby na tej istej chodbe chodili cele rodiny od rana do vecera, tak to uz sa nebali nejakej nakazy 😠 ) a pamatam si, ze ta cesta s tymi mineralkami mi trvala vyse pol hodiny - strasne ma to brucho bolelo - tiez kojenie na nemocnicnych posteliach - ktore su uzke a vysoke - po cisarskom a este k tomu pre prvorodicku ktora ani nevie ako si babo prilozit lebo to ti samozrejme nikto neukaze v nemocke (ktora sa mimochodom pysi titulom baby friendly) je uplne o hubu, tak ma strasne bolel z toho chrbat aj cele to brucho, ze som sa kazdu minutu snad modlila aby malej rychlo odisla zltacka a co najskor nas pustili domov, kde som vedela, ze mi rodina pomoze a ze sa vykotime na velku postel, oblozime vankusmi a budeme sa snazit kojit...v nemocke sa mi samozrejme mlieko nie a nie rozbehnut - hlavne, ze do prepustacej spravy napisali, ze plne kojim 😠
@teufelchen tiez som mala podobne bolesti (ovela silnejsie ako pri prvom tehu, niekedy az take ako keby ma rezali a vzdy na tom istom mieste) hlavne v prvych mesiacoch ale asi to naozaj bude tym cisarskym a zrastami, takze sa myslim nemusis obavat, zrejme to bude normalka 😉

hathor86
10. čer 2011

Hojda, já rodila syna akutní SC, a teď jsem porduhé těhotná a trošku se bojím, už jsem se objednala k odborníkovi přes riziková těhotenství, takže jsem se to snažila hned podchytit... uvidím, co mi řekne... oba porody budou 20 měs. od sebe, tak už to snad je dost dlouhá doba na to, abych mohla rodit přirozenou cestou. co myslíte? Jinak souhlasim s Bajunkou... i v mém okolí rapidně narostl počet SC, plánovaných, ale především akutních jako byl ten náš...

majdula
10. čer 2011

@hathor86 Ahoj, ja uz jsem tu psala nekolikrat, tak se mi nechce s tim zase otravovat, ale prosimte, niceho se neboj 🙂 At ti dr. hlida jizvu a pokud nebude stejna indikace pro akutni cisar jako minule, tak rod normalne a bez obav! Mela jsem to stejne - druhej prcek taky po 20 mesicich, dokonce ctyrkilac - a pohoda, nadhera!

helcenka
10. čer 2011

@hathor86 - Už jsem to tu psala, první jsem měla akutní CS indikovaný za porodu. A teď se mi před šesti týdny narodil druhý mimísek přirozenou cestou. 20 měsíců je v pohodě. Takže žádný strachy. K žádnýmu odborníkovi na riziková těhu jsem nebyla, dokonce jsem neměla ani rizikové těhu.
Rodil mě teda můj doktor, takže věděl, o co jde. Dopředu jsme se domluvili, za jakých podmínek mě nechá rodit přirozeně - odhad mimíska do 4kg, poloha hlavičkou dolů, přenášení maximálně týden a popřípadě porod vyvoláme nějakou mírnější formou a samozřejmostí je porod bez komplikací. A všechno vyšlo, malá se narodila 40+4, váhu měla 3,88kg a za pět a půl hodiny od první kontrakce byla na světě.
Nebo se, musíš hlavně věřit... Ale jinak je samozřejmé, že při nějakých komplikacích bych mimíska ani sebe neohrožovala a radši šla na CS.

fafetka
10. čer 2011

Omlovám se že vám sem lezu 😵 ale téma mně zaujalo,protože třeba někoho uklidním 😵 Mám dvě děťátka.Holčičku,kterou jsem rodila předčasně SC po 26ti hodinovém porodu a hošíčka,který se narodil přirozeně a to po třech hodinách.Měla jsem při druhém těhu strašný strach a modlila se každý den,hlavně ať je to rychlé a bez komplikací a povedlo se.Obě těhu jsem měla riziková.První kvůli zkrácenému čípku a otevírání se a druhé,kvůli prvnímu předčasnému porodu s SC( díky tomu že byl tak dlouhý a začal předčasným odtokem plodovky byla holčička oživovaná,ale dnes byste to na ní nepoznaly).Tak snad i u vás,které čekáte druhé mimi po prvním SC porodu, se povede a bude vše v pořádku a přirozené 😵 držím pěstičky! 😵

hathor86
10. čer 2011

@helcenka no, me hrozne vydesil chlapik na genetice, nadal mi jak hrom, ze jsem uplne blba a ze jsem hazarder... no, potesil me, jen co je pravda... holky, zazila jste nektera, ze by vas ta jizva stipala? treba jeste rok po porodu? me se zariznou gate do bricha a ja bych "zdechla"... to samo jeste nez jsem otehotnela... ted uz gate nerezou, ale i tak me ta jizva sem tam zacne stipat a pak to zase prestane... muj dr. rikal, ze to mam moc hezky zahojeny, a ze je hezky pevna... uz nevim komu verit. S Mikulaskem si me doktori taky posilali od certa k dablu... muj doktor neni ochoten mi jit k porodu... takze chci najit nekoho, kdo bude ochoten to vzit do pece cely souhrnne a tenhle doktor, co ho domlouvam to dela i s porodem... je duslednej, proste poradny i s porodem... komplexni pece... 😉

uci
11. čer 2011

@hathor86 mna ta jazva zvykla obcas svrbiet - snad az do 2 rokov po porode a niekedy to zacalo normalne aj mokvat, takze to tak trochu stipalo vtedy, ale teraz v tehu zatial v pohode (tuk-tuk-tuk) a doki tiez hovori, ze to mam pekne zahojene, ze ju ani nevidno - ale to sa musi pochvalit, kedze je to jeho praca 😀

simkat
13. čer 2011

ahoj, ráda bych se zeptala, jakou mast nebo cokoliv jiného jste používaly na jizvu po SC, díky 🙂 (já používám měsíčkovou mast a jizva je ještě dost vidět ☹ )

uci
14. čer 2011

@simkat ja som nepouzivala vobec nic (len repikove obklady tesne po porode) a jazvu mi vobec nevidno - ale to asi preto lebo si na nu cez brucho nedovidim 😀 ale aspon ma to takto vobec netrapi 😉 ale doki pri tomto druhom tehu sa zo zaciatku tvaril, ze ju naozaj ani nevidno, tak to neriesim

simkat
14. čer 2011

@uci 😀, sem teprve 9 měsíců po SC, proto se ptám, možná sem to trošku zanedbala ☹

ashlee
14. čer 2011

@simkat ja jsem na jizvu po cisaři nic nedavala,jen sprchovala(to mi řekli v porodnici) ale jak jsem šla domu z interny tak jsem masirovala olejičkem.

simkat
14. čer 2011

@ashlee tak to mně taky v nemocnici tak řekli, ale existuje nějaký krém nebo něco, aby jizva nebyla skoro vůbec vidět?

ashlee
14. čer 2011

@simkat tak to nevim.

blueapple
14. čer 2011

simkat, nam v porodnici doporucovali domaci sadlo,takze vyskvarit a mazat.ja poctive mazala a jizva se zmenila mnohem k lepsimu...

macka23
14. čer 2011

@simkat
existuje krem Contractubex, je super na jazvy...samozrejme kazdy ma aj nejaku predispoziciu, ako sa mu jazvy hoja 🙂

kalo
14. čer 2011

@simkat Já chodila používala Contratubex a pak jsem měla asi 5 x vyhlazování a hojení laserem....Můžu říct, že jizva nebyla vůbec vidět!!!!!!! Ale zmizela až tak do 2 let...

boobinka
17. čer 2011

holky, zajimalo by me kdy odjet do porodnice az nastane den D. Prvni porod byl cisarem, tak jestli se pak mam brat za druhorodicku a vyjet uz s prvnimi pravidelnymi kontrakcemi aby byla jizva hlidana nebo az budou kontrakce po 5 min? Ptam se jelikoz u prvniho mi praskla voda, a tam se odjizdi do porodnice do 2h.

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helcenka
17. čer 2011

@boobinka - já měla taky první porod císařem, odjeli jsme do pordnice, když jsem měla pravidelně kontrakce po 10 minutách, protože jsme měli porodnici 40km. Pak se kontrakce zastavili a z přirozenýho porodu byl po celém dnu "rození" císař.
A teď u druhého porodu, který proběhl přirozenou cestou, mi začali kontrakce rovnou po dvou až třech minutách, takže jsme vyrazili hned, jak jsme se vypravili, manža přivezl babičku na hlídání staršího dítka a už se jelo, porodnici jsme měli 10 minut. No a tam jsem čekala na doktora připojená na monitoru, ten přišel a rovnou mě hnal na sál, bez příprav beze všeho, protože jsem přijela otevřená na 3cm a po půl hodině už jsem byla na 8cm. A do 5 a půl hodiny od první kontrakce jsem měla mimíska v náručí. Ono je to relativní, u každého je to jinak, takže těžko ti někdo poradí.
Já osobně bych jela, pokud máš tedy porodnici blízko, nejdříve, až by byly kontrakce po těch 5 minutách. Dřív to asi nemá smysl, možná jedině v případě, že by tě tlačila, bolela nebo pálila jizva po císaři.
Držím palce ať se vše povede, tak jak si přeješ.

kalo
17. čer 2011

@boobinka Já myslím, že budeš brána jako prvorodička...ne? Když se rodí přirozeně poprvé...Radši bych jela dřív...po tom císaři ať seš radši doktorům na očích, kdyby něco...Hodně štěstí 😵

vinyan
17. čer 2011

Boobinka, aj si to dojednavas s nejakym doktorom, ze ides prirodzene po cisarskom, ci chces to urobit tak, ze prides uz "na hotove" do porodnice? V tejto teme je aj nejaky odkaz na "informovany suhlas" nemocnice v Prahe-Podoli, ked sa rodi vaginalne po cisarskom - su tam nejake rizika. Je dobre o nich vediet.
Citala som od dul, ze 2.porod (po cisarskom) ma menej intenzivne kontrakcie, ze organizmus si zvazuje, co zvladne, aby nepretazil jazvu... takze moze to byt predsa len ine ako keby si bola prvorodicka. Kazdy porod je iny... Najlepsie by bolo poradit sa aspon cez nejake forum s nejakym lekarom, ktora je zastanca prirodzenych porodov po cisarskom. Keby Ti napisali viaceri, mozno Ti napisu ine veci, lebo od nemocnice k nemocnici sa to lisi...
Ja tiez planujem vaginalne po cisarskom a zatial som to riesila len s dulou, ktoru tam chcem mat a ona, ze po 5min.kontrakciach. Zavisi aj od vzdialenosti porodnice.
Urcite sa opytam este aj nejakeho lekara v nemocnici, kde asi budem rodit. (Budem sa pytat takeho, co podporuje prirodzene porody). Tiez mam termin v septembri, ale neskor.

boobinka
17. čer 2011

@helcenka tak takovy rychly porod po cisari bych hned brala 😀
inak porodnici mam 52km, kvuli hlidani musime zajizdet.... chtela bych byt doma co nejdele, tak snad to tentokrat vyjde.

@kalo ja si taky myslim, ze budu brana jako prvorodicka, ale nevim to jiste.... o tu jizvu se teda bojim 😖

ashlee
17. čer 2011

@boobinka jestli te neco zajima o poroodu a budeš rodit v kyjove po cisaři tak napiš na email primařovi - v kyjove je primař julius maruška-on ti odpovi.psala jsem .email a odepsal mi -email je primgyn@nemkyj.cz

boobinka
17. čer 2011

@ashlee ... a nepsala jsi tam nahodou jak se stavi porodnice k rodickam po cisari?
ale urcite dekuji za radu, dotaz na porodnici urcite mam, tak tam zkusim napsat mail. 😉

ashlee
17. čer 2011

@boobinka jj psala

boobinka
17. čer 2011

@ashlee s jak se ti k tomu vyjadrili ?

ashlee
17. čer 2011

@boobinka že nechavaji po cisaři rodit přirozene,měři tenkost jizvy,ale nevim jestli vyvolavaji porod a jestli nechavaji přenašet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru