1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

steepaankaa
20. říj 2012

Já sem také rodila první dítě císařem, dodnes nevím proč, doktoři neřekli důvod, druhého prcka jsem rodila normálně 😉 , žádné komplikace. Buď v pohodě, doktoři si dají pozor, zvlášť když si poprvé rodila císařem....

miyya
20. říj 2012

Ja som rodila sekcou môj prvý pôrod. Pokúšali sme sa prirodzene ale nepostupovalo to a malý mal problémy,tak ma museli nakoniec operovať. Dcérku som chcela prirodzene velmi aj to tak dopadlo. Mám na druhý pôrod zlé spomienky. Nakoniec to skončilo tiež sekciou. Čo už, niekedy netreba byť tvrdohlavý ako ja. Hlavne druhá sekcia bola pre mna lahšia. už som vedela, do čoho idem a ako sa to zahojí a tak. Takže to vlasnte bola pohodička celkom.

kitty88
20. říj 2012

takisto mam za sebou sekciu, kedze prirodzene to ani po dvoch vyvolavackach nejak neslo a malicka mala zle ozvy. druhe dieta je zatial este vo hviezdach, ale som si ista, ze prirodzeny porod nechcem, urcite radsej opat sekciu.

dulkagabulka
2. bře 2013

Najnovší článok z dielne Ženských kruhov - o rizikách i šanciach rodit prirodzene po predchádzajúcom cisárskom reze

http://www.zenskekruhy.sk/prirodzeny-porod/item...

hanca82
2. bře 2013

@dulkagabulka výborne zhrnutý článok

monasek1
2. bře 2013

Ja jsem taky pri prvnim mela cisarsky rez,protoze jsem mela
vylezlou pupecnikovou snuru.A po trech letech jsem rodila normalne.
V poradne mi merili miminko jak je velke a protoze rikali ze bude male tak do
tri kil,tak rikali ze muzu rodit normalne.A nakonec jsem porodila skoro ctyrkilove mimco.
A zvladla jsem to v pohode. Myslim ze se nemas ceho bat 😉

sofinulik
10. bře 2013

@sunflower201280 ahoj, citam si tu prispevky, a chcem sa spytat ako ti to nakoniec dopadlo? tiez som mala prve dieta cisarskym rezom, aj ked do III.doby porodnej islo vsetko dobre a uz uz sme mali ist tlacit, no potom sa vynoril dr ktoreho som tam predtym nevidela, vysetril ma a povedal ze dietatko bude vecisie ako odhadovali (odhad 2,5kg) a ze sa mu zda hlavicka vysoko este atd. proste daco mrmlal, tak rychlo na cisarsky s celk.uspanim koli casu, takze som prisla o pocit prilozenia malej po porode, a teraz cakam druhe babo a tiez uz mi to vrta hlavou co a ako, naviac myslim ze u mna mozem pocitat s cis.r. asi tak na 80% lebo som s tehu cukrovkou dokonca s inzulinom☹ takze asi tak. ale to je este daleko a uvidime co povedia dr

sunflower201280
11. bře 2013

@sofinulik ahoj! Tak prvé bábo som mala akútnou sekciou, pretože tiež nastali komplikácie. Druhé som mala tiež cisárskym kvôli mojim zdravotným problémom. Inak by ma nechali rodiť normálne lebo malá bola pripravená na normálny pôrod. Mimochodom ...syna mi odhadli na 3kg a narodil sa 3,5 kilový a dcéru odhadli na 3,2 kg a narodila sa ako 3,8 kilová.prvý som mala v celkovej narkóze a druhý spinálom. A ty chceš normálny?

satanci9
14. bře 2013

Pěkný večer..Mám dvě děti, Martínek měl teď v sobotu pět let a rodila jsem císařem..Přenášela jsem, 6tý den, ráno mi praskla voda, nechaly mě 11,5 hodin rodit, ale stále jsem se neotevírala a malej nechtěl sestoupit, nakonec zvolily cestu císařem, pač mu šly špatně ozvy..A Kačenka, té jsou 2 a 5 měsíců, tak je klasicky, ráno v 9 na mě přišly bolesti, v šest večer jsme dojeli do porodnice a za 3 minuty 20:00 byla káťa na světě..Jediné co vím, tak oni nesmí pomoct tlačením na břicho, což mi udělalli, mě se nic nestalo, ale hned jsem jim to zakázala..Jako pomohly mi, ale radši ne...A kojení, no Martínka-první jsem kojila 6 týdnů a Kačenku-druhé dítko jsem kojila skoro 9 měsíců a šlo to v pohodě.Mrzí mě, že přestala sama..Kojila bych jí klidně do dvou let..Byl to krásný pocit, že chce jen mámu.....

ratatooy
14. bře 2013

@kitty88 jsem na tom jako ty i u druhyho chci 100%sekci

ratatooy
14. bře 2013

me by zajimalo jestli ma nekdo po prvnim cisaři další tehu dvojčata?

misinn
22. bře 2013

baby potrebujem sa vas opytat, tie co ste rodili cisarskym a boli ste potom zas tehotne, aku ste mali hrubku jazvy ked ste otehotneli? ja som bola vcera na kontrole a na niektorych miestach som mala hrubku len 2,8mm dr povedal ze mi ju pozrie znovu v septembri, snad dovtedy bude hrubsia, lebo inak by som mohla mat rizikove tehu ☹

anetka1701
22. bře 2013

@misinn mně doktor před otěhotněním jizvu nikdy nekontroloval... Upřímně teďka jsem 30tt a přesto, že jizva mně bolí (když do ní mimčo kopne), tak mi říkal že je na kontrolu moc brzo, protože děloha není ještě úplně rozvinutá - že se ještě vytáhne a zásadní je jak bude vypadat před porodem... Co je na tom pravdy nevím :o(

romcovaklarka
22. bře 2013

@misinn Mně to měřili až v porodnici v 37.tt. Když jsem se na to ptala u své Dr. někdy v 35. nebo 36., tak mi řekla, že nemá cenu se na to teďka koukat, že důležité je, jak to bude vypadat až později . blíž před porodem. Jinak v 37.tt jsem ji měla 5 a něco mm a za 9 dní, 38. tt jsem ji už měla 3,2mm (a rodila jsem nakonec normálně 😵 ).

misinn
22. bře 2013

@anetka1701 to je zvlastne, lebo co ja viem tak po cs sa kontroluje jazva pocas tehu uz dost skoro a aj prehliadky su castejsie

misinn
22. bře 2013

@romcovaklarka tak ale ty si ju mala tesne pred porodom hrubsiu nez ja ju mam teraz pred otehotnenim.....asi budeme musiet pockat dlhsiu dobu nez som si myslela...chceli sme sa zacat snazit uz na jesen ale asi to pojde az niekedy buduci rok, musim tomu nechat cas nech sa to da dokopy.... 😒

brumka
22. bře 2013

ahojte mna by strasne zaujimalo ako zistim aku mam hrubu jazvu, doky mi nepoviee, len zhodnoti podla mojho stavu a boelstivej jazvy ze asi druha sekcia.

anetka1701
22. bře 2013

@misinn co jsem řešila s holkama kolem mně, tak jim jizvy kontrolovali fakt až před porodem... Ale dr. mi slíbil že na další KO mi udělá UTZ (to budu 32tt) a pořádně zkontroluje mimčo jak je velký i jizvu - ale to jsem si fakt vyžádala tím, že mně ta jizva bolí...

misinn
22. bře 2013

@anetka1701 kolko mala malinka ked si teraz otehotnela? ja neviem kolko musim cakat kym sa ta jazva uplne zahoji.....

anetka1701
22. bře 2013

@misinn doktoři mi říkali tak ten rok, aby mezi otěhotněním byl aspoň... snažit jsme se začali když byl malý necelej rok, otěhotněla jsem nakonec cca. v roce a osmi měsících (až se mimčo narodí, dcerce budou dva a půl roku)

romcovaklarka
22. bře 2013

@misinn Tak já když jsem řešila s mojí Dr., kdy se můžem začít snažit o druhé miminko, tak mi řekla, že tradičně se doporučuje odstup 2 roky mezi oběma porody, ale že ona je toho názoru, že ta jizva je po půl roce zahojená, buď dobře, nebo blbě, a lepší už to nebude (to ji cituju). Tak nevím. Taky mi říkala, že není až tak důležité, jak je jizva tlustá, ale jak je pružná, ale to se stejně nedá změřit. No ale já to řešila hlavně kvůli možnosti vaginálního porodu po sekci, takže ě ani moc nezajímalo, jak ji mám tlustou na začátku, jako spíš před porodem...

jesca
22. bře 2013

Me taky gyndar jizvu nekontroloval. Mozna se na ni dival, ale vzdy kdyz jsem se ho zeptala (naockovana kamaradkama a internetem), tak mi rekl, ze to neni dulezite, ze sirka jizvy vubec nic nerika. Kazdemu udrzi jinak silna jizva. Jelikoz jsem vedela, ze me bude i rodit, nijak jsem to pak neresila. Jizva semtam bolela, ale nic hrozneho. Na prijmu v porodnici se me pak prijimajici doktor ptal, kolik je jizva a desne se rozciloval, ze to neni zmerene. Stacilo rict, ze rodit bude Dr.XX a zmlknul.. asi to holt zalezi na konkretnim doktorovi. Rodila jsem normalne a vse v pohode🙂

misinn
22. bře 2013

@anetka1701
@romcovaklarka dakujem baby za info, moj dr je hrozne precizny, velmi si to na nom cenim, nic mu neunikne, aj pocas tehotenstva bol skvely, preto som sa pytala aj na tu jazvu ze ci vam to kukali. mne vcera povedal ze urcite mozem mat dalsie len ze zalezi na to aky rozdiel medzi nimi bude, ze to chce cas....tak mi to pokuka o pol roka a uvidime

misinn
22. bře 2013

@jesca je dobre precitat si viac nazorov, hned som kludnejsia

batolinek
30. bře 2013

Dobry vecer,ja ted ziji v Anglii cekame druhe termin mam 1.9. prvni prdola sel cisarem a rekli mi tu ze 2 pujde taky ale stehujem se do Cr tak nevim co mi reknou tam jestli me nechaji tlacit x hodin jako u prvniho a pak stejne prislo na kudlu nebo pujdu automaticky pod kudlu?...

miranda77
1. dub 2013

@batolinek záleží na důvodu předchozí sekce, na okolnostech před porodem (síla jizvy, velikost mimi apod.) a také na přání-odhodlání maminky ...

leanax
1. dub 2013

Ahoj prvé som rodila cisárskym, pretože som sa neotvárala a ani kontrakcie sa nestupňovali, druhé som sa rozhodla porodiť normálne, všetko tomu aj nasvedčovalo, dokonca jazva bola dobre zahojená a jej hrúbka bola 3,6mm. Keďže som prenášala tak my ráno o siedmej pichli vyvolávačku a čakali sme, ale sme sa nedočkali, lebo presne ako pri prvom, kontrakcie sa nestupňovali a ani som sa neotvárala, tak doktor sa o dvanástej rozhodol, že o jednej idem na cisársky... Takže 2xpresne rovnaké cisárske pôrody...

moon1979
2. dub 2013

@romcovaklarka
ahoj, ale netlačili ti na brucho počas pôrodu, že? mne povedala dr. že jazva má 2,2 mm, už prenášam, od prvého pôrodu prešli 3 roky a že to skúsime prirodzene, no všetko jedno mi nie je ...

monula535
2. dub 2013

Ahojte, pridavam sa k vam kocky ja mam za sebou tiez akutnu sekciu, o druhe babo sa chceme snazit ked bude mat syn 2 roky a pevne verim ze budem rodit normalne. Ja som sa na porod tesila strasne som chcela zazit tie pocity ked babo prvykrat place a tu nehu ked sa prvykrat prisaje dufam ze sa mi to splni preto sa o to zaujimam uz teraz 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru