1.porod císařem a obava z 2. porodu. Máte zkušenost?

kiara2
24. led 2007

ahojda maminky!!poprvé jsem rodila císařem ale bojím se druhého porodu prý může prasknou děloha při normálním porodu po císaři máte někdo zkušenosti??napište prosím

luciferkax
28. kvě 2011

@blueapple ja som tiež mala prvý akútny cisársky - o tri mesiace skôr, to sme ani meno nemali naplánované

uci
30. kvě 2011

holky tak jak vidim je to tak 50 na 50 medzi spinalom a celkovou, takze ste mi zatial velmi nepomohli rozhodnut sa 😉 ako je fakt, ze po celkovej sa ku mne mala dostala az po nejakych 18 hodinach ale to zrejme nebol narkozou ale vseobecne cisarskym ako takym, takze neverim, ze ked budem mat spinal, tak mi babo prinesu skor ☹
a neviete niekto ci aj pri celkovej musite lezat tych 24 hodin a nezdvihat hlavu ako sa to musi po spinale?

luciana43
30. kvě 2011

@uci ahojky, já rodila císařem dvakrát - poprvé sem měla celkovou narkozu, podruhé už sem měla na výběr, tak vyhrál spinál a po celkové narkoze chtěli abych vstávala cca po 12 hodinách a po spinále už to bylo dřív - v jedenáct sem šla na operaci a večer kolem šesté, sedmé už tam byla sestřička abych zkusila vstát. Asi je to všude jinak 🙂

judka
30. kvě 2011

@aviril ahoj mam termin v oktobri a pred troma rokmi som rodila cisarskym a bojim sa toho dna ze sa zopakuje ja som sa neotvarala ani po vyvolavackach tak preto musel byt cisarak doktora som sa este nemala odvahu spytat ze ako by to mohlo byt tento raz
krasne si to napisala a dosala si mi rocha odvahy a nadej ze to moze byt aj krajsie prezity den 🙂

karol84
30. kvě 2011

@uci po celkové narkóze se tak dlouho ležet nemusí - nutili mě vstát po cca 12 hodinách - stejně jak píše luciana43

missy97231
30. kvě 2011

ja som tiez nelezala ani 12hodin po celkovej narkoze... maly sa narodil 21.37, a do sprchy som isla rano okolo 7dmej,,, som zvedava co ma caka teraz pri druhom 😉 popravde, asi by som brala radsej cisarsky, ako normalne... kedze pri prvom to bol urgent cisarsky a na tu medzidobu nemam dobre spomienky,,, a bola to len hodinka ci tak nejak 😖 ale to si ja asi nevyberiem,,,, ci?

salomuska
1. čer 2011

ahojte, chcem povzbudit tie z vas, ktore tuzia po normalnom porode po prvom porode sekciou...ja som mala prvy porod akutnu sekciu, kvoli velkosti dietata (4200g) a nedokysliceniu babetka...velmi som tuzila po spontannom porode a podarilo sa - bol to krasny zazitok 😅 je to uplne odlisny zazitok 😵 a zotavovanie na neporovnanie.

karol84
1. čer 2011

@salomuska díky. pozitivní zprávy vždycky povzbudí 🙂 můžu se zeptat, jak bylo druhé dítko velké a jaký byl jeho váhový odhad před porodem? a jestli ti měřili jizvu?

salomuska
1. čer 2011

@karol84 vahovy odhad v den porodu bol 3900g, no nakoniec v realite z toho bolo babo 3730g/49cm. podotykam, ze ja meriam 157 cm 🙂 nakoniec som mala pocit, ze ten vahovy odhad nebol pre lekarov az taky dolezity, podstatne bolo, ze mala bola zostupena...prva dcera nezostupila ani pocas porodu, bol predpoklad nepomeru medzi velkostou babetka a velkostou panvy. pred porodom mi jazvu nemerali, vraj jazva je tenka vzdy, tesne po porode mi robili ultrazvuk a jazva mala 3,5mm.

blueapple
1. čer 2011

@salomuska skoro čtyřkilové miminko, to je dost velké ! Každá porodnice to má jinak, v jedné tady poblíž např. platilo, jakmile je porod do tří let a odhad nad 3,5 kg, tak preferují císaře, jinak musíš podepsat, že chceš rodit vaginálně "na vlastní nebezpečí"...to bych se bála....
no i když je pravda, že UTZ odhad váhy miminka je dost nepřesný, u mě se např. "sekli" o čtvrt kila, což je podle mě docela dost...

karol84
1. čer 2011

@salomuska díky

karol84
1. čer 2011

@blueapple u nás váhový odhad vysel skoro presne

blueapple
1. čer 2011

@karol84 tak to jsi měla štěstí, že se "trefili", ale spoléhat na něj prostě nejde... 😉

karol84
1. čer 2011

@blueapple spoléhat určitě ne 🙂

simkat
1. čer 2011

ahoj maminky, chtěla sem se zeptat, jestli máte po císaři stále nějaké problémy?

salomuska
1. čer 2011

@blueapple este som zabudla napisat, ze ma viackrat upozornovali, ze keby sa porod dobre nevyvijal, hocikedy to ukoncia akutnou sekciou. este aj tesne pred tlacenim mi to pripomenuli a zaroven sa pytali, ci necitim bolest v jazve.
inak sa pripravte na to, ze ak uz mate sekciu za sebou, nemozu vam dat vyvolavacku, oxytocin, tlacit na brucho a podobne...epi sa zrejme da dat, ale je tam riziko, ze by ste necitili pripadnu rupturu maternice. takze sa uprednostnuje co najprirodzenejsi priebeh, co mne osobne velmi vyhovovalo 🙂

vinyan
1. čer 2011

Salomuska, kdeze si rodila? Ja mam 155cm a prve babo nezostupilo ani pocas 1.kontrakcii, malo 4480g🙂
Dufam, ze teraz bude mensie a pojdem spontanne rodit. Bude to 2,7roka asi odstup. Dohadovala si sa dopredu v nemocke, ze chces ist normalne a tak?

skeptik
1. čer 2011

@salomuska u nas sa po sekcii dava epi automaticky - maternica sa najlepsie sleduje na CTG a ked ma zena epi, tak nezacne priskoro tlacit - co je vacsia pravdepodobnost otvorenia jazvy, okrem toho je mozne hned rezat.

luciana43
1. čer 2011

@simkat Ahoj, mám za sebou dva císaře s rozestupem rok a půl a problémy s tím spojené vůbec žádné...

uci
1. čer 2011

holky moc drzim palce tym, ktore mozu skusit druhy porod prirodzene (ale jasnacka, ze aj vsetkym ostatnym 😉 ) mne uz doki povedal, ze to bude znovu cisarak prave kvoli tomu, ze dovod prveho bol predpoklad nepomeru tak ako u teba salomuska - takze ma prekvapuje, ze u teba potom siel ten druhy prirodzene 😨
je pravda, ze pri prvom nakoniec mala malá iba priemernych 3500g ale je fakt, ze ten porod uz nesiel dotiahnut prirodzene i ked vsetko bolo idealne pripravene (mala bola dole hlavou snad uz 3 mesiace pred porodom, bola som vcelku rychlo otvorena a pripravena tlacit behom asi 4 hodin od prvych kontrakcii ... len bohuzial ta hlavicka sa jej tam nejako nevedela zmestit), takze mam uz proste strach, ze to nepojde ani tentokrat 😖 necham si teda radsej poradit od dokiho, i ked si pamatam, ze som sa s tym dost dlho nevedela tak nejako osobne zmierit, ze to nebolo prirodzene a ze som ju videla az po takej dobe 😢 takze sa tentokrat asi pokusim zvladnut ten spinal a budem dufat, ze tentokrat zaberie 😝 to prdolu aspon hned uvidim aj ked len na chvilu...fuu ale poviem vam holky ze si nie som ista, ci sa prekonam - to bol proste tak hrozny zazitok ked sm citila ako ma rezu 🤐
simkat - inac problemy uz teraz po tych vyse 2 rokoch nemam prakticky ziadne, este tak do 1,5 roka od porodu asi som tu jazvu este citila, svrbela obcas aj bola niekedy taka citliva, cervena, ale uz je to ok ... vlastne o nej ani neviem kedze si na nu nedovidim cez pupek (a to nielen v tehu) 😀

uci
1. čer 2011

jo a este som zabudla, ze som sa tych 18 hodin kym mi malu doniesli prvykrat ukazat strasne bala, ci mi ju nahodou nevymenili - kedze som ju nevidela hned po porode, tak ze ako si budem ista, ze je to ona? 😀 ale ked som ju videla prvykrat bolo mi hned jasne, ze je moja 😉 proste nebolo pochyb
ale aj to som rozmyslala, ze ci ma vsetky prsty, ci je v poriadku a pod. ked ju tak dlho nenosia...teraz uz aspon budem vediet, ze si ju musim pytat sama a to hned ako sa bude dat

teufelchen
2. čer 2011

Holky...ahojky...mám dotaz...prvního jsem měla císařem..teď jsem čerstvá těhule...jak jste to měli při druhém těhu?Mam silné bolesti v podbříšku.. 😒 je to mnohem intenzívnější než u prvního mimi ☹ a teď nevím, zda je to ok...když nekrvácim a prostě to hold k té jízvě po císaří patří..anebo to normální neni 😉

miranda77
2. čer 2011

@teufelchen no mne také přišlo, že bolesti v podbřišku byly větší-jiné, ale do konce těhu bylo vše v pořádku ... měla jsem srůsty, tak možná od toho to bolelo, jizva vydržela 🙂 ...

skeptik
2. čer 2011

@teufelchen to je urcite ok - len tym, ze si uz bola tehotna, tak sa ti skor zvacsuje maternica a mozno mas aj nejake zrasty. Jazva sa ti v 7.tt urcite neotvara, neboj 🙂 Ono to su tie jazvy velmi dobre site, najvacsia pravdepodobnost, ze sa zacne otvarat je pocas porodu, ked krcok este nie je uplne otvoreny a hlavicka tlaci do jazvy

mona12071
2. čer 2011

@teufelchen ahojky tak zasa sa stretavame aj ja som po cisarskom uz som mala niake bolesti ale teras je vsetko oki tak ti neviem moc poradit ale v tehu je vsetko mozne ja som mala u prveho tehu stale niake bolesti 😉
@uci viem ze to bola dlha doba ale ja som po cisari tak chcela mat chvilinku klud rodila som 18 hodin a potom akutny cisarsky nakolko zijem v anglii tu porodis a nezoberu ti male ani na hodinu hned ho mas u seba ledva som ho drzala strasne unavena a za 42 hodin prepustena domov takze to bol velky zatah a dala by som vtedy vsetko aby si ho aspon na hodinku zobrali a ja si odpocinula tak nieco ma aj vihody aj nevihody 😉 ale nakonic som bola aj rada ze som doma a chodia ku mne domov mna kontrolovat a aj maleho

teufelchen
2. čer 2011

miranda77, skeptik....holky díky..jste mě trošku zklidnily...si taky říkam, že dokud nekrvácim, je snad vše ok..já měla 3 hodinového cisaře...a pozustaek 3 mega hematomy...a srusty a kdo ví co ještě..takže ono to nejspíš na druhém těhu bude znát 😒 ...nevadí..vydržíme..jen ať je mimís ok 🙂 děkuji 😉

teufelchen
2. čer 2011

mona 12071....Zlato to máš šumák či Anglicko, či Praha...ja som rodila v Podolí...bez celkovej narkózy 3 hodiny..toľko ráno do mňa dopíchali, že nohy mi prišli k sebe až večer po 21 hodine...už boli všetci nervózny a dupkali okolo mňa...malého mi ukázali až druhý deň ráno...čo ukázali...hneď čo ma prehodili z Jipky..bez osprchovania...bez všetkého, mi prdli malého nonstop na izbu ☹ večně urevané, hysterické dieťa, navyše cez 4 kg a já ho celé noci musela nosiť po chodbe na rukách, aby sa spolubývajúce vyspali..a keď som 3 deň poprosila sestričku, či mi ho može postrážiť kým sa osprchujem..tak na mňa vyblafla...či nemám spolubývajúce 😢 ...pre mňa katastrofa ☹
ale už aspoň viem, čo od tých koz tam možem čakať 😀

salomuska
2. čer 2011

@uci ahoj, este ma napadlo, ze ta velkost hlavicky moze byt naozaj rozhodujuca, mozno dolezitejsia ako vahovy odhad. moja prvorodena mala tiez velku hlavicku, druhorodena uz podla ultrazvukov ju mala mensiu, takze sanca tam bola. ja som bola fakt milo prekvapena, ako hladko to islo.

vinyan
2. čer 2011

Ja som mala tiez cefalopelvicky nepomer, ale babo bolo 4,5kg-ove. Teraz, kedze panvu mam uz aj zvacsenu a doktor sa tvari, ze rozmery dla pelvimetra su OK, tak dufam, ze bude mensie, nejak lepsie sa vsunie do porodnych ciest a ze mam sancu, aj ked prvy raz bol nepomer... Ten nepomer nemusi byt podla mna definitivny, moze sa tykat aj konkr.porodu. Moj doktor trochu este pripusta normalny porod, najme ked ja o nom velmi hovorim, ale na druhej strane by on nerad riskoval - sa mu zda lepsie ist na istotu, najme ked som sa velmi dobre zotavovavala po CS. Ak by sa to u mna vyvijalo smerom k normalnemu porodu, mam dohodnutu dulu. S nou som trochu preberala aj 1.porod a ma zaujala myslienka, co mi povedala, ze u cicavcov to je tak, ze ked hrozi nebezpecenstvo, tak rozbehnuty porod sa zastavi, porodne cesty sa stiahnu a srna moze utekat. U nas ludi asi take zivot ohrozujuce nebezpecenstvo nehrozi, ale ktovie, co robi stres a strach... Vraj aj ked sa zena tak akosi vnutorne snazi "zadrziavat", nemusi sa babo posunut, moze sa porod natahovat a tak... Su to take, aj pre mna menej zname veci... Kamaratka mi povedala, ze jej tiez nejaka dula alebo porodna asistentka toto povedala, ze musi babo pustit, ze kontrakcie treba prezit a prijat, nie iba predychat aby uz boli konecne prec a ze dva dalsie porody mala o dost lepsie ako ten prvy.
Vyznate sa niekto v takychto veciach trochu?
Teraz mi z toho vychadza, ze to naj, co si moze zena zelat k porodu je pohoda.

karol84
2. čer 2011

@teufelchen to jsi tedy mela smulu na sestry... ja take rodila nedavno v Podoli - ditko mi nosili pravidelne na kojeni, druhy den na sestinedeli jsem ho dostala na navstevy, dalsi den na pokoj - ale na noc si ho sestry jeste braly a pak az dalsi den jsem ho dostala na porad. vzdy, kdyz jsem ho potrebovala pohlidat, tak byly sestry moc ochotne a mile...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru